Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 22:51   #3961
Da glupo je. Pokusali smo se boriti protiv toga, ali recimo od starijeg nemamo niti jednu sliku iz vrtica jer samo 1 roditelj na kraju nije potpisao (svake godine se iznova potpisuje). Nisu slike s radionica, vec iz svakodnevnih aktivnosti.
Ali nam slike pokazuju na roditeljskim sastancima pa vidimo sto rade.

Ali od mladjeg smo recimo dobili toliko slika da sam uspjela pogledati samo rujan 2016.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 07:52   #3962
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Stvarno bezveze sto se sad toliko toga potpisuje.
to su iskljucivo roditelji trazili pa se sad za maloljetno dijete potpisuje suglasnost za svaki drek.
kuzim za izlete i sl., ali ne treba ti suglasnost za otici na wc.
otislo je u drugu krajnost, kao i mnoge druge nebuloze tog tipa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:04   #3963
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
to su iskljucivo roditelji trazili pa se sad za maloljetno dijete potpisuje suglasnost za svaki drek.
kuzim za izlete i sl., ali ne treba ti suglasnost za otici na wc.
otislo je u drugu krajnost, kao i mnoge druge nebuloze tog tipa.
Ma meni nije zbog slikanja, ali sad baš snimanje i puštanje na tv u dnevniku ili nekoj emisiji, baš i ne znam , svakakvih budalama ima. Nemam ni ja face, pa slika mog djeteta na web- u nema, za radove mi je svejedno, ali baš slika djeteta ili snimka da bude javno objavljana, ne znam. Ok mi je ono sa zamagljenim licem.
U prošlom vrtiću tete su slikale stalno, čak su mi i pričale da slikaju, a nitko nije tražio da ništa potpišem, ali niti su mi dale slike, nažalost.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:54   #3964
Kod nas su prije 2-3 godine stalno stavljale slike na fb i meni to bilo baš fora
sad valjda ne stignu ali i dalje slikaju i dobijemo te slike na sticku kad god zatražimo, recimo kad se najavimo za individualni pa tete prikupe njegove slike

Pristanak sam potpisala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:59   #3965
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Ma meni nije zbog slikanja, ali sad baš snimanje i puštanje na tv u dnevniku ili nekoj emisiji, baš i ne znam , svakakvih budalama ima.
naravno da ima svakakvih budala, ali sto bi te budale s nekim prilogom u dnevniku?
mislim da se jako pretjeruje danas s raznim paranojama i fobijama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:20   #3966
U nasoj grupi su svi suglasni za snimanje i tete fotkaju pa ce nam dati slikice.
U grupi od frendovog klinca tete su snimile jedan dan u vrticu - od dorucka, pa slobodno vrijeme, sto se igraju, rucak, kako pospremaju... svasta. I htjele su to podijeliti roditeljima, ali naslo se par koji su zabranili dijeljenje snimke.
Paranoja je previse uzela maha.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:37   #3967
I mi smo to potpisivali
Naša grupa je malo malo u lokalnim novinama, pa šeću parkom, pa su bili u banci, pa su bili u crvenom križu. A vidim da i iz drugih vrtića ima i iz drugih grupa
Valjda se popunjava prostor u novinama
A meni to baš super

Inače skoro svaki dan ih teta slika i šalje slike na viber
Čisto da znamo šta se radi
I to mi je super
I mali obožava te slike pregledavati
A videe pogotovo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:22   #3968
Ja zbog tih usranih potpisa nemam ama bas niti jednu jedinu fotku malog iz vrtica. Ni sa izleta, ni iz grupe ni nis. Koma :down: Slazem se - danas je "in" pretjerivati u svemu i biti apriori "protiv" i bunit se i na potrebno i nepotrebno. Bljak.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:43   #3969
Ja od starijeg nemam niti jednu jer su tete bile inertne, a mijenjale su se cesto, bas mi je zao. Mladi ide u jaslice, imamo wapp grupu i tete sibaju slike, videe kako cagaju i vesele se, topim se gledajuci to. Nasrecu, kod nas su svi roditelji bili suglasni s tim i tete su napomenule da ako zele objavljivati te slike negdje, neka objavljuju slike gdje je samo njihovo dijete.

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
wrench is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:52   #3970
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Da li ste potpisivali u vrtiću da dopuštati javno objavljivanje radova djeteta i snimke?
Potpisala sam da pristajem da se snima zbog potreba edukacije, ali ovo je još jedan papir, kao ako bude kakvo snimanje da bude na tv-u ili na Internet stranicama vrtića? Jel netko zna nešto više o tome? Jeste to potpisivali, ili odbili potpisat?
Mi smo potpisivali nešto slično: da se dijete smije fotografirati pri aktivnostima u vrtiću, da se te slike mogu stavljati na pano vrtića, da se mogu objavljivati na web stranicama vrtića i tak. Dala sam pristanak za sve, osim objavljivanja na web stranicama vrtića i web stranicama neke udruge (budući da ni ja bas ne stavljam slike svoje djece na web).
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:11   #3971
Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Mi smo potpisivali nešto slično: da se dijete smije fotografirati pri aktivnostima u vrtiću, da se te slike mogu stavljati na pano vrtića, da se mogu objavljivati na web stranicama vrtića i tak. Dala sam pristanak za sve, osim objavljivanja na web stranicama vrtića i web stranicama neke udruge (budući da ni ja bas ne stavljam slike svoje djece na web).
Da, ne znam Šta bi mislila o tome, možda jesam paranoicna, ali kako imam dijete s teškoćama malo paranoje mi je dozvoljeno :-).
Ma ja bi isto voljela vidjeti slike djeteta u vrtiću, I to sam potpisala, isto kao što sam potpisala da može terapijski pas biti u grupi, jer mi je to super, i snimanje sam potpisala. Samo ne znam za to javno objavljivanje, pitala sam tete Šta to točno znači, pa će mi u ponedjeljak reci, pa ću onda odlučiti.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:45   #3972
ja dam suglasnost, al nije mi baš svejedno...
dam suglasnost u školi, dam suglasnost u sportskom klubu.. netko ako ima neke bolesne ideje- u 5 minuta guglanja može saznati dnevni raspored mog djeteta, gdje je u kojem trenutku... i to mi uopće nije ugodna pomisao.. iako dam suglasnost, baš zato da ne kvarim veselje drugima i da ne kompliciram život učiteljicama/trenerima.. al nije mi baš ugodno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:01   #3973
zbilja mislim da su sanse da netko preko vrtickih slika ili priloga u vijestima stalka neko odredjeno dijete i saznaje podatke o njemu gotovo nepostojece.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:42   #3974
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zbilja mislim da su sanse da netko preko vrtickih slika ili priloga u vijestima stalka neko odredjeno dijete i saznaje podatke o njemu gotovo nepostojece.
Slazem se. Stvarno ne mogu zamisliti kako bi tocno tekao taj proces
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:12   #3975
HB da ne mozete zamisliti ali ljudi koji zele napraviti neko njesra stvarno ima posvuda.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:08   #3976
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
HB da ne mozete zamisliti ali ljudi koji zele napraviti neko njesra stvarno ima posvuda.
ok, znamo da ima svakakvih budala, ali meni jednostavno nije rjesenje citav zivot provesti u paranojama hoce li me netko iza coska ubiti, silovati, opljackati ili mi oteti dijete jer ga je vidjelo na viberu neke mame iz grupe.


opcenito nisam paranoicna osoba i takva namjeravam i ostati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:51   #3977
pogotovo kad je poznato da su najveca prijetnja djeci upravo osobe od povjerenja a ne neki tamo striceki u crnom kombiju koji prate fejs od vrtica/kluba
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:02   #3978
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pogotovo kad je poznato da su najveca prijetnja djeci upravo osobe od povjerenja a ne neki tamo striceki u crnom kombiju koji prate fejs od vrtica/kluba
call me stupid, ali ja fakat ne razumijem tu paranoju da te (i tvoje dijete) mozda netko vreba na svakom koraku.

ono...ima pedofila u svijetu, nije da nema, ali ne pada mi na pamet razmisljati o tome da ce neki od njih nekad negdje spaziti moje dijete.
onda je stoput gore odvesti dijete na plazu nego ga slikati kako se igra kuhara u vrticu.
ne mozes tako zivjeti

mislim, ima i ostalih psihopata, sociopata, ubojica, lopova, silovatelja... jbt, pa jel bi ikad izasla iz svoja 4 zida da o njima razmisljam svaki dan?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:36   #3979
Evo imam ja osobni primjer koji je inače gotovo nemoguć.

Dakle. Ludi roditelji, doslovno, s kojima nisam godinama u kontaktu. Nastoje me pratiti, bla bla, i sad recimo nigdje se me zna da mi dijete ide u vrtić, ali ajmo reći da mogu nagađati. I onda netko napravi prilog o djeci iz tog vrtića, oni slučajno gledaju, vide moje dijete i eto sad znaju di smo i kaj smo.

I to nije paranoja, nažalost to je moja stvarnost. No ja bih svejedno dala pristanak za snimanje, samo navodim da eto mene s jednim tim nemogućim sranjem. Voljela bih da nije tako.

Nažalost baš to, ne radi se o random strancu, nego obitelji. Eto samo sam to htjela napisati.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:14   #3980
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Evo imam ja osobni primjer koji je inače gotovo nemoguć.

Dakle. Ludi roditelji, doslovno, s kojima nisam godinama u kontaktu. Nastoje me pratiti, bla bla, i sad recimo nigdje se me zna da mi dijete ide u vrtić, ali ajmo reći da mogu nagađati. I onda netko napravi prilog o djeci iz tog vrtića, oni slučajno gledaju, vide moje dijete i eto sad znaju di smo i kaj smo.

I to nije paranoja, nažalost to je moja stvarnost. No ja bih svejedno dala pristanak za snimanje, samo navodim da eto mene s jednim tim nemogućim sranjem. Voljela bih da nije tako.

Nažalost baš to, ne radi se o random strancu, nego obitelji. Eto samo sam to htjela napisati.
tvoji roditelji??
pa mogu na milijun drugih nacina saznati gdje ste, pobogu. rodbina cesto voli propjevati o takvim stvarima.
a i ako niste godinama u kontaktu, koja je vjerojatnost da ce prepoznati tvoje dijete medju gomilom druge djece u parminutnom prilogu npr. u baby bonus emisiji u kojem se ne isticu osobni podaci djece?
sve skupa previse paranoje za moj ukus, sorry.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.