Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2003., 13:31   #1
Dokle je stigao bezobrazluk nekih trgovačkih lanaca...

Evo da navedem primjer koji mi je zadnjih mjesec dana najviše digao tlak.
"Pevec" u Splitu.
Pogledajte ovaj natpis na ulazu koji stoji već više od mjesec-dva.

Ne znam samo šta radi tržna inspekcija.
Koji je to jebeni softver i koji su to programeri koji ga mijenjaju mjesecima.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 13:36   #2
Eh, da, zaboravio sam još jedan natpis:

"Dobro razmislite gdje trošite svoj novac - kupujte u hrvatskim prodajnim centrima"

Zaboravili su dodati - UVOZNE PROIZVODE.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 13:58   #3
ma Pevec je mutikaša, to se zna
Old 14.04.2003., 00:32   #4
nemojte mi samo pevec spominjati, lopovluk obični. ima još bisera no drugi put,prvo nešto što mi je friško. METRO isto vara, idem kupiti ljestve, duljina 510, kad ono 390, druge 710, pogledam 590...?? koju oni pak mjeru koriste. no ajd to su stranci pa seru ali ovaj kakti naš je pak posebna priča.kod peveca definitivno ne kupujem više.

Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 10:14   #5
Najveca tragedija je u tome, da ni porezna uprava ni trzna inspekcija nemaju e-mail na koji se mogu slati primjedbe.

Zanima me kako Pevec ima muda stavit ovakav natpis. Da ga kojim slucajem ja stavim na svoju trgovinu,...Ahh.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 18:09   #6
Re: Dokle je stigao bezobrazluk nekih trgovačkih lanaca...

Quote:
Moonlight Cat kaže:

.
Evo ti odgovora.
Ja u Dubrovniku u Benettonu i na izlogu pise popust 90%. Prema tome svi bi proizvodi trebali biti na diskontu. E, tad je trebalo zvati inspektora da napravi reda jer su na popustu bile samo neke bezvezarije.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 01:11   #7
da nije peveca i njemu sličnih kojekakvi inspektori bili bi obični šljakeri, a ovako ... ima se.i to je to

Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 08:59   #8
kod peveca je uobičajena stvar da cijene naglo narastu od police do blagajne. dogodilo mi se nekoliko puta, i bez ikakvog upozorenja! nije bilo nikakve obavijesti o mogućim razlikama u cijeni, a razlike su bile drastične: jedan komad alata je na polici bio 19 kn, a na blagajni 35
zgadio mi se totalno... i našao sam i neke artikle koji su bar 40% jeftiniji u željeznarijama, a to skuplje i zaostaje kvalitetom jer je sve to neka 3. ili tko zna koja klasa

uglavnom: pevec
Old 15.04.2003., 09:17   #9
zato ste ga i zapalili prije par godina, remember?
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 09:28   #10
prošle godine
trač je od samog početka da je on to sam zapalio... neću ulaziti u to jer nema smisla, ali ja osobno vjerujem u to. kad vidim na kojoj je razini moral kod tog čovjeka, zgadi mi se sve. skida svakom djelatniku 500 kn sa ionako bijedna plaće zbog te izgorjele zgrade koja nije bila njegova, pokupi lovu od osiguranja (a osiguranje je uplaćeno mjesec-dva prije tog sranja, a nije mi ni jasno kako je on osigurao Dioninu - bivšu Univerzalovu zgradu) za ono šta je i nije bilo tamo, zgrada je nakon što je izgorila sigurna za upotrebu a godinama nije imala uporabnu dozvolu zbog loše konstrukcije (svi se sjećaju da se je kat ljuljao kad bi se poskočilo) i šećer za kraj: javno obznani da ga je samo vatromet za otvaranje nove robne kuće (koja opet nije njegova nego je dobio od grada) koštao 10.000 kuna
da, skida ljudima 500 kn sa plaće za obnovu, i napravi vatromet za 10.000 kn... mislim

može biti da sam u krivu, ovo je samo IMHO
Old 15.04.2003., 22:04   #11
Upitnik

Zar niste culi za Internet trgovinu sa 30% popusta i dostavom na kučnu adresu, i ciao pevec nikad više
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 22:06   #12
Upitnik

Zar niste culi za Internet trgovinu sa 60% popusta i dostavom na kučnu adresu, i ciao pevec nikad više
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 22:45   #13
ma da, sa 90% čak... dobiš badave, ako se znaš pogađati
Old 15.04.2003., 23:15   #14
da

da 30% ili 60%
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 22:19   #15
Re: Dokle je stigao bezobrazluk nekih trgovačkih lanaca...

Quote:
Moonlight Cat kaže:
Evo da navedem primjer koji mi je zadnjih mjesec dana najviše digao tlak.
"Pevec" u Splitu.
Pogledajte ovaj natpis na ulazu koji stoji već više od mjesec-dva.

Koji je to jebeni softver i koji su to programeri koji ga mijenjaju mjesecima.
Ne znam kako je u drugim centrima, ali u splitskom pevecu je zaista katastrofa. Ono pšto je jučer bilo na jednom mjestu danas je sto metara dalje, Bogu iza leđa, razbacano bez ikakva smisla. Radnici non-stop nešto preslaguju, premještaju, a kad ih pitaš za bilo kakvu informaciuu, možeš se slikat. Mislim, ne sudim te ljude koji tamo rade za nekakvu crkavicu, ali zaista je glupo kad vidiš da netko prodaje nešto o čemu nema pojma. Vidio sam primjer gdje je djelatnik rasčepušao ručnu kosilicu u pokušaju da kupcu objasni kako se namata nit na nju. Jadni kupac na kraju je skupio taj krš i otišao bez riječ. Što se cijena tiče tu su oni oduvijek biseri. Vidiš finu veliku raklamu "silikon transparent 14.99 kn" dođeš na kasu, i curati skenira barkok, kad tamo piše bijeli silikon, a cijena 24.99. Rekao bi čovjek tko ga šiša, nepš ti 10 kuna. No to nije samo 10 kuna već preko 70% veća cijena od reklamirane. Sad su očito odlučili još proširiti tu pljačku, pa su stavili natpis koji im omogučuje da deru bez granica, pa tko se pobuni, dobr, tko ne još bolje.
Old 22.04.2003., 23:25   #16
E, nije to ništa čudno za naše!

No, evo da ja dodoam jedno svoje iskustvo:

prošlo ljeto sam bio kod kuma u Našicama i išao sam s njim kupiti kabel za satelitsku. Dođemo mi u trgovinu koja se zove RADIOTON (jedna od jačih u tom kraju) i kupimo 20 m. Kad smo došli kući uvidjeli smo da nam fali 2-3 metra. Ajdmo mi opet u RADIOTON, nosimo račun, dođemo do tipa kod kojeg smo kupili i pitamo ga da li nam može dati 25 m a mi ćemo mu vratiti ovih 20 m. JOK, nema šanse! Pitam ja a zašto ne može. I on, onako uvrijeđen što sam ga pitao odgovori: " A što niste odmah više kupili? Što bi mi da nam svaki kupac traži takvu ili sličnu uslugu?"

Al to nije bilo sve!

Dok smo raspravljali o kabelu, negdje dva metra od nas žena je željela kupiti sjedište za dijete koje ide a bicikl i pita trgovca može li ga vratiti ako ne bude odgovarao, a on veli da ne može, jedino može ako hoće doći s biciklom i probati ga. Posla ga gospođa u rodni kraj jer je živjela kojih dvadesetak km. od Našica.

Da čovjek ne povjeruje!
Na žalost to je naša zbilja. I što me najviše smeta ljudi ne razmišljaju o tome. Oni šute, kao sve je to normalno! Strava!
To vam je ono poput slučaja kada na naplatnim kućicama platite 40 lipa više ako plaćate eurima, bez obzira na srednji tečaj HNB-a.
40 lipa nije puno al kada u jednom danu prođe npr. 1000 turista i tako 40 dana i plate u eurima kome ide 160 000 kuna?

I na kraju. Moj posao je vezan uz firme koje se u Hrvatskoj bave proizvodnjom tako da sam vrlo dobro upoznat sa odnosom trgovine i proizvodnje. I laiku bi bilo jasno, samo da hoće pogledati, što se to događa kod nas, zašto nemamo zakona o zaštiti potrošača. Zato što je u našoj zemlji najjači lobij trgovaca, odnosno onih koji uvoze-UVOZNIKA!

Rak rana naše države su upravo oni i najveći su krivci za stanje u našoj državi. Oni i političari koji su njihove marionete!
Old 23.04.2003., 14:55   #17
Quote:

To vam je ono poput slučaja kada na naplatnim kućicama platite 40 lipa više ako plaćate eurima, bez obzira na srednji tečaj HNB-a.
40 lipa nije puno al kada u jednom danu prođe npr. 1000 turista i tako 40 dana i plate u eurima kome ide 160 000 kuna?
Bilo bi strasno da je toliko. No, i s nulom manje izadjes za cjelomjesecni gablec za smjenu na naplatnim kucicama.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 16:57   #18
Na koncu sve se svodi na jebeno neucinkovitu pravnu drzavu. Ne bi Pevec to radio da ne smije.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 13:39   #19
Iskustva s Pevcom [KC] ~

1. po zimi nema grijanja, tako da je unutra kao u frižideru, samim tim osoblje i nije najgostoljubivije na svijetu [a i frendica mi je odkad se tamo zaposlila smršavila 10 kg u 2 tjedna ]

2. zaposlenici za blagajnom cijeli dan STOJE

3. dok hoćeš pitat nešt, nema nikog u blizini

4. vidim ja tak discman - košta 526 kn za gotovinu, 576 na čekove, ok, uzmem jedan i baba mi ga naplati 556 kn! Ja pitam, pa kak sad to - a plaćala sam MAESTRO karticom [koja bi se u svim normalnim uvjetima valjda trebala računat ko GOTOVINA, ne?] - a veli ona: je, tak mi je izbacil cijenu za taj proizvod...i stvarno, vidim u kompu tak. A cijene na PROIZVODIMA su im napisane RUČNO, i to s flomasterom?! Nije ni čudo onda da dolazi do nesuglasnosti sa inf. sustavom!
I mislim si, kaj ću se sad svadit za 30 kn, a oni na to i računaju. Pa 10 kn sim, 20 tam i da vidiš zarade. Više tam ne kupujem.

Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 14:14   #20
MOONLIGHT,

imam ja jednu pametnu poruku za tebe - PRESTANI KUPOVATI TAMO AKO TI SMETA...nemoj srati o pravima kupaca, nego iskoristi moć svog novca koju držiš u ruci.

I prestanite se žaliti.

Ja sam se prestala žaliti. Zašto bi ja budalama tako davala besplatnu konzultantsku uslugu? Samo lijepo pozdravim i djenja. Ako nećeš ti ima tko hoće. End of story

Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.