Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 20:49   #1501
Ja sam bome skoro cijelo babinje krvarila. Zapravo je to dugo.
Nisam imala vaginalni pa ne mogu usporediti.
Ali nekako mi se čini da je kod većine mišljenje da kod vaginalnog krvarenje bude obilnije i dulje, radi trudova, epiziotomije... i ja sam tak mislila...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:54   #1502
Ja od carskog krvarila skoro punih 7tj.
Ne bi rekla da je to baš kratko.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:30   #1503
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako griješim.

Naime, smatram, planirani je onaj svaki koji se unaprijed bilo koje vrijeme planira.
Pa možete "odredit" datum, doći u rodilište dan prije na obradu, ili biti već prije pa tijekom ležanja se odluči, evo sutra bi mogli.
Evo osobni primjer.
Moj je bio takav. Planirani. Ležala sam neko određeno vrijeme, rekli su da kad se bebi pogorša stanje da ide van.
U četvrtak je bio zadnji UZV, doc. je rekao sutra carski.
Koliko to god meni bilo hitno, to je bio planirani.
Veče prije, su bebi bili pali otkucaji i dežurna ginica se bila zabrinula i dala mi dva sata da odmorim i da ponovimo CTG da vidi da li padaju otkucaji ili ne. Da su padali i dalje, to veče bi išla na sekciju i to bi bio hitni.
Na sreću su se otkucaji ustabilili i išli smo sutra dan "planirano".

Kad tijekom prirodnog poroda dođe do komplikacija, pa se na brzinu napravi carski, to je hitni.
Kada imate npr. visok tlak mjesecima i kažu vam da će vas ranije porodit carskim zbog tlaka, dioptrije, mioma, disproporcije ili bilokakvih drugih indikativnih razloga, onda je to planirani.


ma ima još neka razlika da me ubiješ ali ja se ne mogu sjetiti.. znam da majke koje idu na hitni carski kažu da je to gore od planiranog jer prvo je išao gel, pa drip (oksitocin)... pa su ih toliko nadrogirali i još na kraju spinalna

ovako kod planiranog manje kemije dobiješ u organizam...

tako mi se nekako sjećanje služi kada sam čitala iskustva sa roda o štetnosti hitnog carskog.

forumašica lina je išla na hitni carski i njoj nisu razmicali mišiće već joj rezali a meni su razmicali... znam da me je drugi dan zvala da me pita da li su mi razmicali mišiće jer njoj nisu....

to su neke razlike.. ma nemam pojma
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 01:30   #1504
Pitam za prijateljicu-je li koja od vas nakon carskog imala problema sa crijevima, bolove, pogotovo kad je trebala obaviti nuždu?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 08:20   #1505
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ima još neka razlika da me ubiješ ali ja se ne mogu sjetiti.. znam da majke koje idu na hitni carski kažu da je to gore od planiranog jer prvo je išao gel, pa drip (oksitocin)... pa su ih toliko nadrogirali i još na kraju spinalna

ovako kod planiranog manje kemije dobiješ u organizam...

tako mi se nekako sjećanje služi kada sam čitala iskustva sa roda o štetnosti hitnog carskog.

forumašica lina je išla na hitni carski i njoj nisu razmicali mišiće već joj rezali a meni su razmicali... znam da me je drugi dan zvala da me pita da li su mi razmicali mišiće jer njoj nisu....

to su neke razlike.. ma nemam pojma
Ovo što spominješ to su dijelovi prirodnog poroda koji je krenuo u lošem smjeru pa je završio na carski način.
Normalno da je gore kad te nafiluju i dripom i namažu gelom i još te nafrlje sa nekom anestezijom nego kad dobiješ samo jednu varijantu.
Zato se često kod žena koje idu na prirodni porod, a postoji naznaka mogućnosti komplikacije, odma da epiduralna, jer je lakše u hitnom momentu samo pojačat dozu anestezije i hop na carski.
Za planirani carski anestezija se daje ovisno o psihofizičkom stanju rodilje.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:56   #1506
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Pitam za prijateljicu-je li koja od vas nakon carskog imala problema sa crijevima, bolove, pogotovo kad je trebala obaviti nuždu?
Ja imala. Vjerovala ili ne nisam mogla mokriti osim na stojećki. koliko god mi se pišalo, ako sam sjedila nije moglo krenut. Nakon tri dana rekla za to na viziti pa su mi dali Normabel, već nakon prvog bilo bolje, valjda su se mišići opustili šta li. Ali čula sam za takve probleme i kod vaginalnog poroda.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:24   #1507
evo i ja na raport.. ni ne znam što me natjeralo da zavirim ovdje
četiri carska iza mene. 2001,2003,2006,2008.
prva dva hitna nakon dugog,mučnog i neuspjelog vaginalnog poroda. treći i četvrti planirani,naravno nema više ni govora o vaginalnom porodu nakon 2.carskog.
u 38. i 39. tjednu, treći u općoj kao i prva dva a 4. u spinalnoj. 5.dan kući pjevajući -sa šavovima,doduše.
eto.. a sad još ostaje zašto sam ja uopće zavirila tu???
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:50   #1508
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
evo i ja na raport.. ni ne znam što me natjeralo da zavirim ovdje
četiri carska iza mene. 2001,2003,2006,2008.
prva dva hitna nakon dugog,mučnog i neuspjelog vaginalnog poroda. treći i četvrti planirani,naravno nema više ni govora o vaginalnom porodu nakon 2.carskog.
u 38. i 39. tjednu, treći u općoj kao i prva dva a 4. u spinalnoj. 5.dan kući pjevajući -sa šavovima,doduše.
eto.. a sad još ostaje zašto sam ja uopće zavirila tu???
Carice!! Bome, ti si tu apsolutna rekorderka... (P.S. Preslatka su ti dječica!)

Jesu ginekolozi ujednačeni što se tiče onog da šest mjeseci ne smiješ ostati trudan nakon carskog? jel to dovoljno?
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:05   #1509
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
evo i ja na raport.. ni ne znam što me natjeralo da zavirim ovdje
četiri carska iza mene. 2001,2003,2006,2008.
prva dva hitna nakon dugog,mučnog i neuspjelog vaginalnog poroda. treći i četvrti planirani,naravno nema više ni govora o vaginalnom porodu nakon 2.carskog.
u 38. i 39. tjednu, treći u općoj kao i prva dva a 4. u spinalnoj. 5.dan kući pjevajući -sa šavovima,doduše.
eto.. a sad još ostaje zašto sam ja uopće zavirila tu???
za tebe je sreća da si živa.... moja rođakinja je imala 3 carska reza i već joj je život visio o koncu, doktori su čak preporučali da niti ne ostaje trudna 3. puta nakon 2. carskog.
svaka ti čast! kako si se oporavljala, je li bilo teško? tko se svo to vrijeme brinuo za toliko dječice?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:06   #1510
Quote:
Eklektika kaže: Pogledaj post
Jesu ginekolozi ujednačeni što se tiče onog da šest mjeseci ne smiješ ostati trudan nakon carskog? jel to dovoljno?
ja sam čula 2 godine a ne 6 mjeseci. i to od više majki.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:06   #1511
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
8472 ti si pametna žena..
ajd mi objasni razliku HITNOG carskog i PLANIRANOG

znam da je razlika ali ne znam u čemu
Lara meni je ff objasnila da je razlika u tome da se kod hitnog režu mišići a kod dogovorenog se samo razmiču što je puno blaža varijanta.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:13   #1512
meni su ih razmicali, nisu ih rezali-dogovoreni carski..
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:37   #1513
ma i meni su ih razmicali.. zato sam drugi dan skakutala po hodnicima Petrove..
Linizg su ih rezali.. i baš se je napatila

ma meni nekako najgora varijanta zvuči.. gel, pa drip pa hitni carski... toliko kemije ta jadna beba dobije u sebe .. užas
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:42   #1514
Quote:
ma meni nekako najgora varijanta zvuči.. gel, pa drip pa hitni carski... toliko kemije ta jadna beba dobije u sebe .. užas
Tak je meni bilo + spazmexi i dva puta 10 mg Normabela i.m. (to kao da i nisam dobila, jednako me boljelo), bez epiduralne, jer sam imala kontraidikacije. A drip je fakat koma. Blaženi carski.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:49   #1515
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A drip je fakat koma. Blaženi carski.
jelda

osjaćaj na dripu je kao da te priključe na 220 volti....

ma carski je meni bio preporod... super super... (ali Carski je vrlo individualna stvar)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:56   #1516
Quote:
Eklektika kaže: Pogledaj post
Jesu ginekolozi ujednačeni što se tiče onog da šest mjeseci ne smiješ ostati trudan nakon carskog? jel to dovoljno?
meni moj rekao... što se tiče carskog... možete odmah na drugu bebu...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:06   #1517
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
...
Zato se često kod žena koje idu na prirodni porod, a postoji naznaka mogućnosti komplikacije, odma da epiduralna, jer je lakše u hitnom momentu samo pojačat dozu anestezije i hop na carski.
tako je meni bilo...
imala dogovoren carski za petak,ali pukao vodenjak u srijedu pa probali vaginalno...
nakon 10 sati trudova sa epiduralnom ipak isli na carski...samo su mi pojacali epi...i divota...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:26   #1518
Quote:
evo i ja na raport.. ni ne znam što me natjeralo da zavirim ovdje
četiri carska iza mene. 2001,2003,2006,2008.
Ideš. Četri carska. To je dosta... Meni je dokica u Petrovoj rekla da su već tri onako li-la. Kao može doći do rupture maternice, bruha, rez neće zarasti... To sam ju pitala onak iz znatiželje. Nije da planiram nešto...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:35   #1519
ljudi moji evo i mene po stoti put pišem o svom carskom,ali kaj sad svaki put mi padne mrak kad se sjetim....hitni carski je koma,nakon 11h dripa i zadnjih par sati pod najjačim dripom(odvratno) ja sam bila toliko jadna da mi sama pomisao na spinalni carski bila kao da idem na klanje,rekla sam im samo da me nokautiraju...ja sam vrlo brzo hodala,jer sam eto taj tip idem i kad nemrem,ali tijelo mi je bilo izmučeno,jadno,slabo,totalno shrvano,dojenje je jedva krenulo nakon 4 dana,mučila sam se sa svim..
zato se nadam da ću slijedeći put ako ću već morati - ići na dogovoreni carski,reći ću ima ako ima ikakve indikacije da bi moglo biti kao prvi pored nek odmah ugovaraju carski...hitni je muka i za mamu,a kak je našim malcima nemrem ni zamisliti
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:59   #1520
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Lara meni je ff objasnila da je razlika u tome da se kod hitnog režu mišići a kod dogovorenog se samo razmiču što je puno blaža varijanta.
Ja sam imala hitni carski s razmicanjem misica.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.