Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 15:59   #61
Hello imam stene staro 2mj., primio je prvo cjepivo koje ga sljeduje s obzirom koliko je star. Sljedeci mjesec putujem kod svojih u Hrv (zivim u Bih), pa me zanima dali mogu sa psicem prec granicu i sta mi je za to potrebno?

Unaprijed hvala
tijana1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:09   #62
Ako ide prije navršenih tri mjeseca trebaju ti čip i potvrđena knjižica, a ako ide nakon cjepljenje za bjesnoću uz ovo gore navedeno
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 08:40   #63
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ima barem 10 topica gdje to NIJE napravljeno
Ti si, nadam se, upozorila upravo na te pojedinačne teme. Ja sam se valjda svim modovima ovdje popela na živce svojim zahtjevima za spajanje ovoga ili onoga. Naravno, kako što primijetim, a PŠ slabije pratim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 05:06   #64
Haj ljudi,

htio bih vas pitati kakva je procedura prijevoza domaće životinje preko granice (u ovom slučaju 1 frizijski konj, tj ždrijebe)?
Mislim da iz Nizozemske

Morate li kakvu posebnu dozvolu imati?

Nemojte se ljutiti jer sam malo promašio temu,
ali ipak je u svezi s njom!
__________________
Proklet bio taj koji mi brani da se smijem!
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 10:59   #65
Ne znam hoće li ti itko ovdje moći odgovoriti na pitanje. Imamo doduše temu o konjima i jahanju, ali vjerojatno tamo neće naći odgovor.Ja bih na tvojem mjestu nazvala Ministarstvo poljoprivrede i njih pitala. Ili na njihovoj stranici pretražila propise. Ali, mislim da će ti biti brže i jednostavnije nazvati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:45   #66
Evo mog problema : štene koje sam naručila iz Srbije ne može prijeći granicu jer nije cijepljen protiv bjesnoće ( za to je još premali). Iako sam na ovim stranicama čitala da se to može uz neku potvrdu od veterinara.
Ne znam detalje, ali na graničnom prijelazu nisu dozvolili ulazak u Hrvatsku.
Što da radimo? Može li mi netko reći na koji točno zakon da se pozovemo? Gdje to piše?
Ne bih baš čekala još par mjeseci, nadala sam se štenetu koje ću ja odgajati.
Može li me netko savjetovati?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:22   #67
Ovdje su ti uvjeti za uvoz kućnih ljubimaca u RH. Koliko vidim, nema šanse da iz Srbije uvezeš necijepljeno štene. Koliko je štene staro?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:26   #68
Za Srbiju, koliko čujem, je potreban titar antitijela. Za ulaz u RH
Pas cijepljen i čipiran sa potvrđenom knjižicom može u Srbiju, ali će naši zajebavati na povratku.
Računajte na to...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:37   #69
Vidim da ima dosta odgovora na pitanje prijevoza štenadi avionom..ja bih putovala s mojim odraslim pekinezerom u Njemačku..znači,kratak let..papire ćemo već srediti,skužila sam šta sve triba..samo me zanima da li psić može biti samnom u avionu, da ga se ne zatvara u transporter i da se ne odvaja od mene jer bi mu srce puklo? Tu sam informaciju dobila od sestrične pa bih samo tila da mi netko potvrdi..Hvala
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:32   #70
Koliko se ovdje pisalo, može s tobom u kabinu, ali mora biti u transporteru. Koliko je težak? Koliko znam o pekićima, trebao bi upasti u kategoriju do osam kila, ali pitam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 19:16   #71
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
samo me zanima da li psić može biti samnom u avionu, da ga se ne zatvara u transporter i da se ne odvaja od mene jer bi mu srce puklo
Može u kabinu s vama ali mora biti u transporteru, ne smijete ga vaditi van. U slučaju da ga krenete vaditi reagirat će stjuardesa jer ne smijete to raditi. Pri rezervaciji će se provjeriti da li pas može u kabinu jer je kod C.a. dopušten jedan pas u kabini.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 01:07   #72
Upustila sam se u avanturu nabavke mačića iz Ukrajine,ima sve papire,cijepljen je i čipiran. Ono što mene zanima jel netko ima iskustva s uvozom mačića u RH avionom bez pratnje? Znaći uzgajivač ga pošalje,ja dođem po njega u zračnu luku. Malo sam tražila po internetu,ali ništa konkretno nisam našla. Trenutno ne mogu zvati da ih pitam,pa evo ako netko zna kako to ide.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 01:20   #73
U tom slučaj ti mačić ide u cargo prostor, s obzirom da nema putnika s kojim bi bio u kabini. Na domaćim letovima samo staneš pored trake kad krenu stvari i pokupiš transporter. E sad, na međunarodnim letovima ne možeš unutra. Preporučam ti da nazoveš cargo službu zg aerodroma, oni su zaduženi za to, pa će ti točno objasniti koja je procedura.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:38   #74
Ja sam sa svojim isao samo s onim papirom di pisu cijepljenja...
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:39   #75
prelazak granice

dobra vecer ljudi, zanima me i treba mi hitno informacija koji su sve papiri i sve ostalo potrebno za prelazak iz srbije psa u hrvatsku.. pas ima 2 ipo mjeseca.. hvala puno ako tko odgovori..
papalukas1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:19   #76
Pas mora imati titar test, tj. test na antitijela za bjesnoću. On se radi mjesec dana nakon što štene primi cjepivo protiv bjesnoće.
I naravno knjižicu sa podacima o psu i primljenim vakcinama.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:41   #77
leo hvala ti na odgovoru,ali da te jos nesto pitam ako si upucen a vidim da jesi.. znaci uzeo bih dvije zenke stare 2 ipo mjeseca, cijepljene su sa onim osnovnim cjepivima a protiv bjesnoce jos ne smiju dobiti,imaju cip i putovnicu(rodovnicu jos nemaju,kaze vlasnik da to treba jos malo pricekati da ce mi postom poslati).. koliko tu citam i koliko sam ja skuzio trebaju imati cip i putovnicu i potvrdu o cjepljenju(mislim da je to sada sve u onoj plavoj knizici)..a nakon sto napune 3 mjeseca trebaju se cijepiti protiv bjesnoce sto nije moj slucaj.. valjda si skuzio sto zelim pitati pa ti unaprijed zahvaljujem na odgovoru..pozdrav
papalukas1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:51   #78
Znam što me pitaš, ali iz Srbije niti jedan pas ne može ući bez titar testa koji se ne može napraviti bez cjepiva protiv bjesnoće, znači pas od 2 mj. ne može ući u Hrvatsku iz Srbije (osim ako ga na neku foru ne prešvercaš i ne skuže te).
Čak ni odrasli pas iz Hrvatske, u Hrvatskom vlasništvu ako ode na izlet u Srbiju, ne može nazad ući bez titar testa.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 00:54   #79
Da li netko zna što je potrebno od dokumentacije da bi se sa macom vlakom ili autobusom putovalo u Sloveniju i natrag?
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 21:08   #80
leo moram te jos nesto pitati.. sad sam se raspitao sve, nece trebati taj titar test..samo je sada problem sto ne znam koliko se placa carina i taj pdv na granici.savjetovali su me da vlasnik napise izjavu i ovjeri kod javnog biljeznika da mi poklanja stence,ali mora i napomenuti njihovu stvarnu vrijednost i na to valjda ide pdv na carini.. sto sada napraviti,sto je najbolje?? pomozite ljudi jer je hitno..
papalukas1965 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.