Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2003., 18:27   #21
Quote:
Blueberry kaže:
Slazem se s idejom navikavanja. Ono sto kod nje najbolje pali, i to jos od kad je bila jaaako mala je: objasnimo joj, ispricamo i pobrojimo koliko dana nas nece biti. Kad je bila skroz mala, rekli smo joj da nas nece biti odredjeni broj noci, a kad se probudi dolazimo. Uzasno je vazno da ne lazete i ne smisljate neke izmisljotine. I jos vaznije, DRZATI SE DOGOVORA!!!

Dijete se mora naviknuti i nemojte ga previse vezati za sebe. Vazno je da budu samostalni!
A, sto se tice Tijina slucaja, svaka cast baki!!! Klinci se ionako u takvim situacijama deru jer zele privuci paznju i pokazati da su nezadovoljni. A, necete si valjda dozvoliti da ih razmazite?

I, ako ostavite dijete negdje na spavanju a vi odete nekud samo za sebe, pa nemojte se pobogu osjecati krivima, to je sasvim normalno i u konacnici, cuva brak!!!

Evo, moj mali ima skoro 6god i voli obadvije bake, ali, kod svekrve je samo jednom spavao i ona je odmah rekla da ne može spavati jer se čuje zujanje škrinje i da se ona ujutro rano diže i on će se probuditi, ,
nikada ga nije niti tražila da prespava, a ja poslije toga nisam ga više niti ostavljala iako nebih imala ništa protiv da spava kod bake....

Kod moji moj mali spava sa 1,5god iako kada je sa 3god poćeo mucati dobrih 1g. ga nisam davala, a moja mama je rekla da bolje ne, jer on svaki put kad je kod mojih lijepo se igra. a onda najednom se sjeti i i gdje je moja mama!???
To traje minutu dvije-pet, i opet sve pet, ja znam da je previše vezan za nas, ali mu uvijek kažemBaka i deda te ne vide ćesto i vole kaka dođeš,pa im pjevaš, svašta znaš jer si već veliki i pametan dečko... onda on kaže:Ali tebi će biti ružno bez mene!

To mi je rekao danas, ja kažem, hoće ali mama u subotu dolazi po tebe i vidjet ćeš vrijeme će ti brzo proć, a ako ćeš biti žalostan biti ću i ja, on kaže neću da budeš žalosna, volim kada si sretna i vesela, i ode baki i dedi....

Svjesna sam, da ako ga ne pustim baki i dedi vezat ću ga još više za nas, a ionako je vezan za nas previše, i nikad nije više od dan dva kod mojih, jer jer znam da mu je to dosta i neću da mu se zamjeri pa drugi puta neće htjeti ići....uvijek mu kažem kada i tko će doći po njega....
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 19:47   #22
Ne slazhem se da dijete treba pod svaku cijenu tjerati/uchiti da spava po bakama i shtojaznamgdjesvene ako ono to izrichito ne zheli.

Neka ih bake ili baby siterice chuvaju u vashem domu.

Ja to ne bih na silu provodila.

Zheljeli smo imati tu djecu, red je da se malko i 'zhrtvujemo'.

Ni ja ne volim spavati u drugim kucama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:12   #23
Quote:
magic kaže:
Ne slazhem se da dijete treba pod svaku cijenu tjerati/uchiti da spava po bakama i shtojaznamgdjesvene ako ono to izrichito ne zheli.

Neka ih bake ili baby siterice chuvaju u vashem domu.

Ja to ne bih na silu provodila.

Zheljeli smo imati tu djecu, red je da se malko i 'zhrtvujemo'.

Ni ja ne volim spavati u drugim kucama

Mislim da sve ipak ovisi o djetetu, (ako sam negdje propustila to napisati), svako ce reagirati drugacije. Npr. ja i moj brat smo po tom pitanju susta suprotnost, ja bih isla svugdje i uvijek mi je bilo dobro, a on je stalno nesto cendrao.
No, ne slazem se da djeci treba dopustiti da nas emocionalno ucjenjuju. To nije zdravo za njih niti za roditelje.
I, da, roditelji se trebaju zrtvovati jer su oni zeljeli djecu i donijeli ih na svijet. Ali nadam se da ne mislis da treba sve podrediti djetetu, jer to je bolesno. Djeca mnogo uce kroz primjere, a tko im je veci primjer od vlastite mame i tate.
I, vjerujem da uz sretne roditelje i dijete je sretno. A to znaci da i dijete mora razviti toleranciju na stres i nauciti da ne moze uvijek biti po njegovim zeljama.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:17   #24
Quote:
Blueberry kaže:
Djeca mnogo uce kroz primjere, a tko im je veci primjer od vlastite mame i tate.
Slazhem se

Zato je najbolje da svakotoliko, mama ili tata, na smjenu spavaju van kuce pa da dijete vidi da je to normalno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:23   #25
Quote:
magic kaže:
Zato je najbolje da svakotoliko, mama ili tata, na smjenu spavaju van kuce pa da dijete vidi da je to normalno
...ne van kuce, vec kod bake
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:26   #26
Quote:
T@nja kaže:
...ne van kuce, vec kod bake
Baaahaaaaahaaaaaa
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:28   #27
a bash... zar vi ne mislite da i ta djeca imaju osjecaj da je to njihov dom?

Ne zhele drugdje spavat i kvit...zashto bi to bio inat?

Meni je to normalnije nego da jedva chekaju ici negdje drugdje...ja bih se tek tad pitala?

p.s. ja sam u djetinjstvu UVIJEK imala u vrecici spremnu pidjamicu i chetkicu za zube, ali o odnosu s mojim roditeljima dosta sam vec pisala
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:36   #28
ja svoju djecu preko tjedna, vikenda i sl. ne ostavljam nigdje na spavanju
ali kad dodje ferije pa je temperatura u zg 40 u hladu a oni imaju mogucnost biti na moru, ili na selu, ili otici u njemacku i uzivati u svim prekrasnim mjesima na koja ih vode djed i baka zar to znaci da sam ja losa majka zato sto sam ih tamo poslala?

zato sto sam ih maknula od kuce u kojoj bi bili sami ili isli u vrtic (do sada) na dezurstvo a imaju prilike uzivati kod baka i djedova?

doduse moji se ne bune na to
njima je super otici na ferije od kuce i spavati ujutro umijesto da se dizu za vrtic i skolu, ici po raznim zoo vrtovima, aqua parkovima, lego ducanima, igralistima, sportskim dovoranama, bazenima i sl. ili se druziti svakog dana sa sestricnom kad odu k teti

ne znam sto bih ucinila da sam naisla na suze kod takvih dogovora ali eto nisam i sve funkcionira savrseno

skola uskoro zavrsava i moji decki idu k teti
dolazit cu po njih da vikend provedu kod kuce kao i blagdane ali preko tjedna biti ce kod tete i sestricne

po meni to je jos uvijek bolje nego da su s nekom stranom tetom po cijeli dan kod kuce ili jos gore da mladjeg posaljem da sve te dane odlazi na dezurstvo u vrtic
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:40   #29
Moje prvo dijete ima preko 3 godine i do sada je samo jednom spavalo kod bake/dede, kada smo išli na koncert DM-a, a to se nije smjelo propustiti, a baš joj to i nije teško palo kao mojoj staroj koja je cijelu noć visila na rubu kreveta kaj šišmiš.
Ima puno roditelja, pogotovo vani, koji uredno ostavljaju i male bebe sa bebysittericama, ne prave emocionalne drame od toga. Mislim da je naša kultura oćenito takva da se jako vežemo za djecu, pa čak i oda kada više to nisu. Takvi smo.
Ahh, ali ponekad fakat moraš nekud otići, ne?!

Tija, nas dvije nećemo baš tako lako 'u život', a???!!! Za nas i dalje vrijede 'termini za kuharice i bedinerice'...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:44   #30
Quote:
maristella69 kaže:

Tija, nas dvije nećemo baš tako lako 'u život', a???!!! Za nas i dalje vrijede 'termini za kuharice i bedinerice'...
Pa iskreno, meni to i ne smeta
Ali za nedajbože, morat ću neš poduzeti.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 09:50   #31
Ni meni nije smetalo

I proshlo je.

Dodushe i dandanas vishe voli 'chuvanje' u svom domu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 10:00   #32
Quote:
magic kaže:
Slazhem se

Zato je najbolje da svakotoliko, mama ili tata, na smjenu spavaju van kuce pa da dijete vidi da je to normalno
Ma, nitko te ne tjera da radis nesto sto ne zelis ili sto tvoje dijete ne zeli. Nemoj uzimati izjave iz konteksta, citaj cijelu poruku! Samo kazem da je bitno da ste, ako vec netko negdje ide spavati ili nejde, svi s tim sretni i zadovoljni. I, jel' stvarno mislis da je super dijete tako jako vezati za sebe, toliko da cak i kod bake ne moze prespavati? Normalno, ako su mu bake OK.
Ne zelim soliti nikomu pamet, ja samo iznosim razmisljanja koja su vezana za moju situaciju. Imam srecu da mi je dijete tolerantno (ako se to moze reci za njenu dob), a i jedni i drugi starci normalni i zele svoju unuku, pa je ona tamo k'o bubreg u loju.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 13:18   #33
Quote:
Blueberry kaže:
Ma, nitko te ne tjera da radis nesto sto ne zelis ili sto tvoje dijete ne zeli. Nemoj uzimati izjave iz konteksta, citaj cijelu poruku! Samo kazem da je bitno da ste, ako vec netko negdje ide spavati ili nejde, svi s tim sretni i zadovoljni. I, jel' stvarno mislis da je super dijete tako jako vezati za sebe, toliko da cak i kod bake ne moze prespavati? Normalno, ako su mu bake OK.
Ne zelim soliti nikomu pamet, ja samo iznosim razmisljanja koja su vezana za moju situaciju. Imam srecu da mi je dijete tolerantno (ako se to moze reci za njenu dob), a i jedni i drugi starci normalni i zele svoju unuku, pa je ona tamo k'o bubreg u loju.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 13:59   #34
nama baka dodje i pricuva bebu kod nas..tak on zaspi bez problema, a mi dodjemo kad dodjemo..
na ljeto drugi baka i deda ocekuju da ce s njima ljetovat na moru..to mi je vec malo problem..njih slabo vidja jer su daleko..
nemam pojma kak bi on reagirao na to visetjedno razdvajanje, al znam za sebe da to nikak nebu islo..
imat ce 18 mjeseci..pretjerujem li i vezem li ga suvise uz sebe ne znam..
__________________
blade of darkness
poisoniry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 23:35   #35
Jos nemam klince, ali sa sigurnoscu mogu reci da kod svekrve nece provoditi niti minute bez neke druge osobe da nadgleda svekrvu (savjet psihijatra). Inace ona je psihicki vrlo nestabilna i uopce ne shvaca koliko emocionalno maltretira ljude bliske sebi, jer ih gleda kao da su svi tu samo da bi njoj udovoljili, a ako neces onda te emocionalno ucjenjuje. Cudakinja! S druge strane, sa mojim starcima mislim da nece biti neki vecih problema. Ali zivi bili pa vidili!
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 00:05   #36
Moji sutra spavaju kod moje mame pa što nam Bog da.

Htjela sam ih razdvojiti da olakšam bakama i svakoj dam jedno dite, onda me mama napala da ih ne razdvajam a ja si mislim ma šta ti znaš....
I danas ja kažem sinu kako je sutra nova godina, mama i tata idu van bla bla i da on ide kod bake. A on mene pita 'a di će seka', ja odgovaram da ona ide drugoj baki a on , ljudi moji koja je to tužna faca bila , i pita me 'a zašto ja ne mogu sa sekom'
A ja
Bit će zajedno.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 13:36   #37
Slazem se s nekim ko je rekao kako je svako dijete razlicito, recimo ja sam mogla spavat di god su me ostavili, na krevetu kod prijatelja, u kolicima, kod bake.. Ma svuda...
A moja sestra je mogla prespavat samo kod bake (mamine mame), druga baka (s kojom se bas nije vidala jako cesto, intenzivno ljeti, prek godine manje) nije dolazila u obzir.. Onda je narasla (10 god) i spavala je kod druge bake kad je nasa rodica (tetina kcer, 5 god tada) tamo spavala..

Joj, sjecam se kad je jednom valjda s 10 godina isla kod prijateljice igrat se i prespavat.. Na moru to bilo.. Vratila nam se valjda oko 9 plačući kako ona tamo neće spavat i baka pa baka (mama i tata bili u Zg-u, radili). I moja baka uplaseno nazvala frendicu i njene roditelje i pitala sta je bilo a oni rekli da je moja seka rekla da ona mora doma i da je ne treba nitko pratiti, bude ona sama i skoro im pobjegla iz kuce
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 18:17   #38
Na zalost moja djeca nemaju vise bake. Kamo li srece da ih imaju!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.