Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 22:42   #221
Skretanje prema Rijeci sa ZG-obilaznice!

Prethodne spotove nisam napisao radi neke autoreklame.

Sličnu predstavku oko ZG-obilaznice i skretanju prema Rijeci iz pravca istoka, sam prije više mjeseci također poslao na istu adresu (više njih).

Nitko me nije obavijestio ni o čemu iako sam tražio to.
Normalno za dosadašnju praksu.
Ostalo mi je samo da ih kritiziram po komentarima u VL, a onda sam zinuo od iznenađenja kad sam ponovo išao na Krk i vidio kako je sada lijepo uređeno skretanje prema Rijeci sa obilaznice.
Bio sam ponosan na naše prometne stručnjake i ljut što to nitko nije prije napravio.

Naravno da mi je drago, ako sam makar malo doprinio rekonstrukciji odvojka za Rijeku sa ZG-obilaznice.

Neposredan povod za moju predstavku, je bio moj previd i ubrzo nakon toga članak u Večernjaku da je netko vozio natrag u pogrešnom smjeru od motela Plitvica ka Zagrebu.

Išao sam sa prijateljem prema Puli i umjesto prema Rijeci primijetio sam kod motela Plitvice da sam na putu za Ljubljanu.

Vratio sam se preko Jankomira natrag, misleći, tako je to kad uz mene ne sjedi žena koja mi zvoca kako treba da vozim.

Išao sam «milion» puta tuda i prvi put sam promašio to skretanje.

Rekonstrukcija na zaobilaznici skretanja prema Rijeci, me ohrabrila i mislio sam idem dalje, jer sam već primijetio pozitivne promjene na nekim greškama u prometnoj signalizaciji.

Još kad sam vidio pozitivan vjetar od same vlade onda sam «podivljao»..)

Idem do kraja a i vas ostale pozivam, da svojim dopisima, izravno pomognete prometnim stručnjacima u AC, u dotjerivanju naših prelijepih AC širom Hrvatske.

Nema potrebe ići više prema vladi i opterećivati je, nego direktno AC, a ako neće, a sigurni ste da ste u pravu, onda i to nije za odmet.

Nema potrebe, ni za oštrim tonovima kojima sam ja izazivao početne pozitivne reakcije.

Triput mjeri a jednom sijeci!
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:27   #222
kad smo već kod tih znakova, ima ih svakako postavljenih..., nego zna li netko koja je fore kad se ide starom karlovačkom u smjeru zagreba, negdje poslje jastrebarskog ima znak na jednom ravnom dijelu ceste "zabrana fotografiranja" neznam čemu to tamo ionako ne vidim razlog kaj bi to tamo mogo slikat.

A imam i onih znakova po cesti gdje su nacrtane naočale, e sad ili je to znak da su sljepci na cesti ili da sunce na tom mjestu zna zasljepljivati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:34   #223
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
kad smo već kod tih znakova, ima ih svakako postavljenih..., nego zna li netko koja je fore kad se ide starom karlovačkom u smjeru zagreba, negdje poslje jastrebarskog ima znak na jednom ravnom dijelu ceste "zabrana fotografiranja" neznam čemu to tamo ionako ne vidim razlog kaj bi to tamo mogo slikat.

A imam i onih znakova po cesti gdje su nacrtane naočale, e sad ili je to znak da su sljepci na cesti ili da sunce na tom mjestu zna zasljepljivati.
Prije Jaske iz smjera ZG, nekad bila vojarna (tenkisti), sad je znak relikt prošlosti i dokaz ažurnosti.

Ako je u drugom smjeru nekad je bila dočasnička sa pripadajučim poligonom.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:54   #224
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
A imam i onih znakova po cesti gdje su nacrtane naočale, e sad ili je to znak da su sljepci na cesti ili da sunce na tom mjestu zna zasljepljivati.
Ako misliš na ovo:


To je dopunska ploča koja označava blizinu dijela ceste na kojoj se mogu pojaviti slijepe osobe
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:55   #225
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Prije Jaske iz smjera ZG, nekad bila vojarna (tenkisti), sad je znak relikt prošlosti i dokaz ažurnosti.

Ako je u drugom smjeru nekad je bila dočasnička sa pripadajučim poligonom.
Eto još jednog malog primjera za upozorenje naših vrlih stručnjaka u AC.

No malo je besposlenih umirovljenika kao ja koji su voljni o tome izvještavati ih.

Ajde bar vi, ovdje spominjite to, a ja ću na kraju možda pokupiti, i sve im odjednom poslati..
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:46   #226
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Prije Jaske iz smjera ZG, nekad bila vojarna (tenkisti), sad je znak relikt prošlosti i dokaz ažurnosti.

Ako je u drugom smjeru nekad je bila dočasnička sa pripadajučim poligonom.
Taj znak stoji ako ideš iz jaske prema ZG. tamo gdje postoji onaj dugi ravan dio ceste...
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na ovo:
http://www.pismorad.hr/css/fotografi...log/3007_4.jpg

To je dopunska ploča koja označava blizinu dijela ceste na kojoj se mogu pojaviti slijepe osobe
da to je taj znak, ali mislim da ga u moje vrijeme dok sam ja polagao prije skoro 10 g. nismo učili
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje spyker22 : 05.12.2010. at 13:24.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:28   #227
A prometni znakovi sa gramatičkom pogreškom? Znam za dva znaka s greškom veliko - malo slovo... I nerviraju me.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 07:57   #228
Nije krivo postavljen znak, al je kriv izračun udaljenosti.
Kad se skineš s Ravče, na ulazu u Vrgorac, stoji da do Ploča ima još 24 km..možda zračnom linijom ..zapravo ima 31 km.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.