Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2008., 21:36   #81
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja imala prilike primjetit, pametni ljudi se kroz život usavršavaju i mjenjaju svoja stajališta i vjerovanja, a budale se drže starih vjerovanja ko pijan plota i to uopće nema veze sa spolom.
ja se inace zgorzavam kad vidim zenu za volanom. Ne kazem da ih nema dobrih vozacica, ali... Uh, ima drugi topic na ovoj temi o tome, necu spammat ovu ovde...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:37   #82
Quote:
lovac luka kaže: Pogledaj post
ma bilo u novinama, neki tip policijski inspektor ili što već parkirao na parkiralištu rezerviranom za neku ustanovu i nakon par upozorenja prometni mu je prišio kaznu za parkiranje ali je ovaj inspektor nije platio jer je isposlovao da je taj znak postavljen bespravno tj. bezveze
Ovo mi je fakat premalo podataka za komentar.
Teoretski je moguće i jedno i drugo.
Tj. da je netko samovlasno postavio znak na javno parking mjesto,da je odselio a nije uklonio znak, a moguće je i da je pandur nešto smuljo
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:40   #83
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ja se inace zgorzavam kad vidim zenu za volanom. Ne kazem da ih nema dobrih vozacica, ali... Uh, ima drugi topic na ovoj temi o tome, necu spammat ovu ovde...
Točno, zato nemoj spamat,nego tamo iznesi sve što te muči kod žena u prometu, a ovdje ako želiš pročitaj naredbe koje sam navela za primjer pa prokomentiraj njihovo značenje po tebi.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:52   #84
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Ajmo probat ovako:
Primjer je banalan i školski i nema veze sa prometom.
Naredba:
1. Naređuje se jedinici lokalne samouprave da na području cijelog naselja izgradi vodovodnu mrežu ako u pojedinim djelovima naselja prema drugim naredbama nije naložena izgradnja vodovodne mreže manjeg obima.
2. Naređuje se jedinici lokalne samoprave da na području cijelog naselja izgradi vodovodnu mrežu osim u pojedinim djelovima naselja gdje je prema drugim naredbama naložena izgradnja vodovodne mreže manjeg obima.
Da li je to vama potpuno isto?
Da li je prema obe naredbe jedinica lokalne samouprave dužna na područjima naselja gdje nema vodovodne mreže izgradit mrežu, ili je po nekoj to dužna ako mreže uopće nema za područje cijelog naselja, a po drugoj ako je nema za područje cijelog naselja, odnosno popunit rupe u mreži.
Šta mislite?
Zgodan pokušaj, ali ovo nikako nije isto. Bitna je razlika što ta lokalna samouprava ZNA postoji li (ili je naložena izgradnja) ta mreža manjeg obujma. Ili valjda kopaju dok ne naiđu na nju?

Dok u prometnom slučaju vozač prolazeči kraj znaka naselje+ograničenje NE ZNA postoji li u naselju drugi znak kojim se određuje drugačije ograničenje sve dok na njega ne naiđe. Prema tvom tumačenju ako postoji IJEDAN drugi znak u mjestu sa ovakvim znakom onda on poništava njego značenje? Ako je tako, onda si u prekršaju čim si prošao pored njega brzinom od 70 km/h jer zbog tamo nekog znaka u tom mjestu (nebitno gdje) ovdje ovo ograničenje ne vrijedi.

I nakon svih tih citata zakona i pravilnika meni i dalje nije jasno na čemu se temelji to uvjerenje da znak naselje+ograničenje vrijedi do idučeg raskrižja. Gdje se to spominje ili gdje je tome bilo kakva podloga (u zakonu ili pravilnicima, svejedno)?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:01   #85
Školski primjer koji sam navela leksički i gramatički je koncipiran na način sličan odredbi pravilnika. namjerno sam se odmakla od onoga o čemu ljudi imaju predznanje da vidim kako će se ovo iskomentirat.
Propuštanje komentiranja mi isto govori otprilike jednako snažno kao što bi mi govorio i komentar.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:09   #86
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Zgodan pokušaj, ali ovo nikako nije isto. Bitna je razlika što ta lokalna samouprava ZNA postoji li (ili je naložena izgradnja) ta mreža manjeg obujma. Ili valjda kopaju dok ne naiđu na nju?

Dok u prometnom slučaju vozač prolazeči kraj znaka naselje+ograničenje NE ZNA postoji li u naselju drugi znak kojim se određuje drugačije ograničenje sve dok na njega ne naiđe. Prema tvom tumačenju ako postoji IJEDAN drugi znak u mjestu sa ovakvim znakom onda on poništava njego značenje? Ako je tako, onda si u prekršaju čim si prošao pored njega brzinom od 70 km/h jer zbog tamo nekog znaka u tom mjestu (nebitno gdje) ovdje ovo ograničenje ne vrijedi.

I nakon svih tih citata zakona i pravilnika meni i dalje nije jasno na čemu se temelji to uvjerenje da znak naselje+ograničenje vrijedi do idučeg raskrižja. Gdje se to spominje ili gdje je tome bilo kakva podloga (u zakonu ili pravilnicima, svejedno)?
sori postala sam ono prije nego što sam vidila tvoj post.

Točno on po meni ulazi ,vozi 70 do prvog znaka, raskrižje po meni nije od utjecaja, a znakovi bi trebali biti postavljeni tako da nije moguće da postoji slučaj kao na tvojoj slici.
Već i na crvenoj i plavoj putanji mora bit znak ograničenja, akona jednoj jeste, a na drugoj nije onda bi fakat bila greška, jer znakovi nisu sinhronizirani.
Edit: vozač koji tamo ulazi ima pravo držat da to vrijedi za cijelo naselje dok drugi znak ne kaže drugačije, kad drugi znak kaže drukčije zna da se to ne odnosi za cijelo naselje nego za dionicu koju je prošao do prvog znaka i vraća se na normalno zakonsko ograničenje za vožnju naseljem i druge znakove.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:23   #87
Laki ajme polaznicima tvoje autoškole ako svima tako objašnjavaš...
bez uvride ali si živa zbunjoza...
desert_eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:25   #88
Zašto znakovi ne bi mogli biti onako postavljeni, tj. zašto bi morali biti "sinhronizirani"? Ako postoji dionica na kojoj je iz nekog razloga (škola, vrtić, rodna kuća Druga Tita, votevr..) ograničenje brzine na 40km/h, zašto bi sve ostale trase sa istog križanja (crvena trasa kao primjer) morale imati to ograničenje ako prometni uvjeti drugačije dozvoljavaju?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:36   #89
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Zašto znakovi ne bi mogli biti onako postavljeni, tj. zašto bi morali biti "sinhronizirani"? Ako postoji dionica na kojoj je iz nekog razloga (škola, vrtić, rodna kuća Druga Tita, votevr..) ograničenje brzine na 40km/h, zašto bi sve ostale trase sa istog križanja (crvena trasa kao primjer) morale imati to ograničenje ako prometni uvjeti drugačije dozvoljavaju?
Sinhronizirani moraju bit u dijelu koji se odnosi na prekidanje važenja 70 postavljene uz oznaku naselja, ako su onako postavili 70, dalje znakovima stvari moraju izregulirat planski na način da se isključi teoretska mogućnost da se susretnu dva vozača od kojih je jedan jer drugog znaka vidio nije još u uvjerenju da mu je 70 za cijelo naselje( na što ima potpuno pravo) , kao što kod raskrižja moraš svima dat do znanja koja je glavna, a koja sporedna cesta.
Da li su izregulirali na takav način neznam.
To što dalje moraš promet izregulirat na taj način da moraš vodit računa o prekidu važenja znaka uz naselje drugim znakom, ujedno je i razlog što je jednostavnije postavit znak 50 metara iza oznake naselja pod uvjetom da ti je dosta da važi do prvog raskrižja, ako ti nije dosta nego želiš dat 70 svima koji idu cestom tog profila možeš to rješit ovako.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:51   #90
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je fakat premalo podataka za komentar.
Teoretski je moguće i jedno i drugo.
Tj. da je netko samovlasno postavio znak na javno parking mjesto,da je odselio a nije uklonio znak, a moguće je i da je pandur nešto smuljo
ne, bila je slika, znak zabrane parkiranja i ona mala tabla ispod "osim vozila ..."

pišem ovo jer često naiđem na znak ograničenja od 30 a negdje u zakonu piše da se na cestama ne može ograničavati brzina na manje od 40.

prije par mjeseci u pločama me pandur zaustavio na onom prečacu do grada (kada su radili obilaznicu) i lijepo napisao kaznu za vožnju u nedopuštenom.....

kaže samo za lokalni promet.
ja (sa ZG tablicama) sam bio u lokalnom prometu jer sam išao od opuzena za ploče poslovno (imao putni nalog) ali nisu bile DU table inače sam komotno mogao bez problema proć. vidit ćemo što sudac kaže...

ne tvrdim da sam u pravu ali ima nelogičnosti da te glava zaboli
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:57   #91
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
..teoretska mogućnost da se susretnu dva vozača od kojih je jedan jer drugog znaka vidio nije još u uvjerenju da mu je 70 za cijelo naselje...
Ali je, o tome cijelo vrijeme govorim. Isto to (70km/h) vrijedi u točki 2 i za onoga koji je išao plavom trasom. Nije li nam znak na ulazu u naselje dao do znanja da u tom naselju ne vrijedi pravilo ograničenja 50 več se primjenjuje ograničenje 70? Zašto bi prestankom ograničenja 40 (raskrižje) počelo važiti ograničenje 50? Gdje se to u pravilnicima i zakonu spominje? I nemoj sad opet vadit lingvistiku.. Ako pravilnik tumačimo kao onak tvoj vodovodni onda 70 ne vrijedi NIGDJE pa ni neposredno nakon znaka, jer u tom naselju postoji dio gdje je ograničenje 40 koji poništava važenje znaka 70. A ako ga tumačimo na ispravan način, onda u tom naselju vrijedi 70 SVUGDJE osim na dijelovima gdje je drugačije određeno.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:58   #92
Recimo da imaš naselje kroz koje prolazi prometnica a koje se razvilo pretežno iznad prometnice i manje ulice, škola i ostalo se ti iznad te prometnice ti možeš izregulirat znakovima stvar da vozač prođe tom prometnicom i u uvjerenju da mu vrijedi recimo 60 za cijelo naselje, ako on nije ni ušao u srž naselja ,jer to nije bitno, ali ovome koji se spušta iz srži naselja na tu cestu onda šikneš na ulazu na tu glavniju prometnicu 60.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:09   #93
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Ali je, o tome cijelo vrijeme govorim. Isto to (70km/h) vrijedi u točki 2 i za onoga koji je išao plavom trasom. Nije li nam znak na ulazu u naselje dao do znanja da u tom naselju ne vrijedi pravilo ograničenja 50 več se primjenjuje ograničenje 70? Zašto bi prestankom ograničenja 40 (raskrižje) počelo važiti ograničenje 50? Gdje se to u pravilnicima i zakonu spominje? I nemoj sad opet vadit lingvistiku.. Ako pravilnik tumačimo kao onak tvoj vodovodni onda 70 ne vrijedi NIGDJE pa ni neposredno nakon znaka, jer u tom naselju postoji dio gdje je ograničenje 40 koji poništava važenje znaka 70. A ako ga tumačimo na ispravan način, onda u tom naselju vrijedi 70 SVUGDJE osim na dijelovima gdje je drugačije određeno.
Po meni vrijedi za područje cijelog naselja dokle god ti ne saznaš da ne vrijedi.
Jedinica za vodovod ZNA unaprijed,pa odmah zna da li je obavezna,ali to nije bitno, ti slijediš znakove i poštuješ ih, dok se ne dokaže suprotno.
Ako nema drugog vrijedi za cijelo naselje. Ako ima drugog do drugog, ako znaš da postoji drugi, a ušo si na taj ulaz onda ti znaš unaprijed da ne vrijedi za cijelo naselje, nego samo na toj dionici.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:17   #94
laku noć, sutra je radni dan.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 00:01   #95
Quote:
desert_eagle kaže: Pogledaj post
Laki ajme polaznicima tvoje autoškole ako svima tako objašnjavaš...
bez uvride ali si živa zbunjoza...
pustite covjeka...nije on kriv sta se glupi...
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:09   #96
Quote:
desert_eagle kaže: Pogledaj post
Laki ajme polaznicima tvoje autoškole ako svima tako objašnjavaš...
bez uvride ali si živa zbunjoza...
Znam da da sam zbunjoza kako kazes...
iz istog razloga ne sudjelujem u nastavi, tj nisam ni instruktor ni predavac

A davno, kad sam radio kao predavac, govorio sam; Znak "naselje+brzina" vrijedi kroz cijelo naselje ili do drugog znaka koji to ponistava.
Ljudi su bili sretni jer su polozili.

I vjeruj mi, vrlo sam nesretan zbog nekih nelogicnosti.
__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:16   #97
Quote:
Slump kaže: Pogledaj post
@ Laki:
Par pitanja: Ne sjećam se jako dobro, no meni se čini da je na nekom CD-u, kojeg autoškole kupe od HAK-a da bi preko nekih clipova prikazali situacije na koje se mogu naići, bila upravo ova situacija (Je li?). Ako je, po tom clipu, kako se vozi nakon stupa na kojem je znak ograničenja brzine i znak ulaska u naseljeno mjesto, stupa na kojem je znak ograničenja brzine te nakon raskrižja?
Ovim pitanjem ne želim ulaziti u daljnju diskusiju, samo, ako si u prilici, molim te, odgovori mi.
Znam za ta pitanja. Ima ih i danas u ispitima. Ima jedno pitanje gdje je slika "Vukovina+40" i tocan je odgovor; "voziti kroz cijelo naselje ne prelazeci 40"

Takodjer, znam i gdje je ta Vukovina i znam gdje se u istu moze uci sa bar 10 strana gdje nema tog znaka... ma nema nikakvog. Kad udjem u Vukovinu sa jednog od tih 10ak drugih ulaza, meni je ogranicenje 50, kao i u svakom naselju. I tih mi 50 vrijedi do sljedeceg znaka ili raskrizja.

I nemas frke, nemam ja nista protiv tebe.... samo nemoj koz Pulu 70... i bas te briga za necije pogresne znakove....
__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:24   #98
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Dakle;
radi se o gresci onog ko je postavljao znakove, OSIM, ako nije na svim ulazima isti redosljed znakova. Dakle, na svim ulazima u Pulu PULA+70.
Ako je na svim ulazima PULA+70, onda mozes vozit bez problema 70, osim ako nije drugacije oznaceno.
Ako je to jedini ulaz tako oznacen, onda vozis 70 do prvog znaka koji govori drugacije ili raskrizja...

__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:30   #99
Quote:
lovac luka kaže: Pogledaj post
pišem ovo jer često naiđem na znak ograničenja od 30 a negdje u zakonu piše da se na cestama ne može ograničavati brzina na manje od 40.
...ali pise i "u normalnim prometnim uvjetima"

Quote:
lovac luka kaže: Pogledaj post
prije par mjeseci u pločama me pandur zaustavio na onom prečacu do grada (kada su radili obilaznicu) i lijepo napisao kaznu za vožnju u nedopuštenom.....

kaže samo za lokalni promet.
ja (sa ZG tablicama) sam bio u lokalnom prometu jer sam išao od opuzena za ploče poslovno (imao putni nalog) ali nisu bile DU table inače sam komotno mogao bez problema proć. vidit ćemo što sudac kaže...

ne tvrdim da sam u pravu ali ima nelogičnosti da te glava zaboli
nelogicnosti ima... ali imas i srece sto su suci pametniji od policajaca
__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:31   #100
Evo konkretan primer, ako dozvoljavate da se umešam. Prošle godine sam prolazio kroz Novi Vinodolski gde na ulazu postoji (ili je makar postojao) upravo ovakav znak, tj. brzina je ograničena na 70 za celo mesto, osim na ulicama na kojima je znakom drugačije određeno.

Zašto sam siguran da je tako - pa, jednostavno. Na jednoj ulici sam išao malo brže od 70, tu je bio radar, snimali su me i nisu me zaustavili.

Pokušavam da otkrijem o kakvim nelogičnostima priča Laki, ali ne vidim ni jedno neslaganje između Zakona i pravilnika u ovom konkretnom slučaju. Vozač uopšte ne mora da zna da li na svim ulazima u Pulu postoji znak poput onoga na početku topica, ali sama činjenica da postoji na jednom ulazu u praksi daje pravo vozačima koji za njega znaju da se na njega i pozovu u slučaju da ih policija zaustavi zbog prekoračenja brzine (naravno - pod uslovom da idu sporije od 70 i da nisu prekoračili brzinu određenu nekim drugim znakom).

Ukoliko ovakav znak ne postoji na svim ulazima, onda znakovi nisu ispravno postavljeni i moraju se usaglasiti, ali nije vozač vidovit pa da pogađa da li ovakav problem postoji ili ne. Ako sam na ulazu u naseljeno mesto video znak poput onog sa fotografije, za mene je ograničenje 70 km/h, na svim ulicama na kojima posebnim znakom nije drugačije određeno, i drage volje bih to dokazivao i pred sudijom. To mi je inače i struka.
__________________
http://crnonabelo.org
mire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.