Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 22:33   #201
a davljenje?
anyway, nisam znao da se auto smije "prepipavat". mislio sam da se smije gledat samo izvana i eventualno tražit da se otvori gepek.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 12:07   #202
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
a davljenje?...
anyway, nisam znao da se auto smije "prepipavat". mislio sam da se smije gledat samo izvana i eventualno tražit da se otvori gepek.
Na eventualno davljenje se trebao žaliti MUP-u, PU ili PP odmah nakon događaja. Otići kod liječnika po papire i sl. Sada je možda malo prekasno.

Što se tiče pipanja i sl., objasnili smo na jednoj od prijašnjih stranica. Da ti ukratko objasnim, točno je da se pregled može obaviti i dodirom (pipanjem osobe, sjedala u autu, tapecirunga, tepiha i sl.), a isto tako se može tražiti da se otvore svi zatvoreni prostori (prtljažnik, poklopac motora, pretinci u vozilu i sl.). Ništa strašno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:46   #203
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Na eventualno davljenje se trebao žaliti MUP-u, PU ili PP odmah nakon događaja. Otići kod liječnika po papire i sl. Sada je možda malo prekasno.
a jbg.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Što se tiče pipanja i sl., objasnili smo na jednoj od prijašnjih stranica. Da ti ukratko objasnim, točno je da se pregled može obaviti i dodirom (pipanjem osobe, sjedala u autu, tapecirunga, tepiha i sl.), a isto tako se može tražiti da se otvore svi zatvoreni prostori (prtljažnik, poklopac motora, pretinci u vozilu i sl.). Ništa strašno.
ok, ok, samo kažem da nisam znao.
e, a btw toga - što ako se odbije?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:38   #204
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
ok, ok, samo kažem da nisam znao.
e, a btw toga - što ako se odbije?
odete u pp i ako ima opravdani razlog trazi nalog od suca...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:19   #205
a sudac će ti propisati nalog jer je sumnaj to što nećeš dopustiti

recimo ja obijem svaku put puhanje alkotesta,ali tražim vađenje krvi (jer imam određenih problema i stvarno nemrem puhati ) čisto da ne bi dobio kaznu zbog odbijanja alkotestiranja
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:15   #206
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne znam smijem li ti to opisati, tj. je li tajna ili nije. Ali oduzeta tvar (trava ili što već) se čuva, pa sud može zatražiti i puno vještačenje ako sumnja da se radi o greški.


Nema to nikakve veze. Možeš hodati i ne pušiti ništa, pa svejedno možemo obaviti pregled.
A što se tiče hvatanja, pa preko malih se jedino i može doći do velikih, zar ne?
je, to kaj ti sklepaš dva srednjoškolca kaj sjede u parkiću i puše joint će te sigurno dovest do kontejnera punog trave

inače,za tih 0,3g se fakat ne trebaš brinut. odi na sud, progutaj govno i priznaj i niš ti se neće desit. potvrdu o nekažnjavanju za posao ćeš dobit bez problema.
ja sam pao 2002g. sa 5g. i to tako da je nas 7 bilo u parku i uletila 2 murjaka. ja sam u džepu imao rizle,a panj je bio u grmu do klupe, kad su našli rizle kod mene počeli su tražit okolo i našli su panj. naravno mene su priveli u stanicu i prišili mi ga. 2004g sam pozvan na sud gdje mi je sutkinja pročitala policijski zapisnik u kojem naravno piše da je kod mene nađeno 5g trave. u džepu. moja prva reakcija je bila to nije istina. ona me pitala kak mislim, ja sam rekao kod mene nisu našli ništa. ona je rekla kao ovo je ozbiljna tvrdnja bla bla..kao pozvat će murjake na sud i oni će potvrditi ovo u zapisniku i uglavnom ja ću popušit i onda sam rekao da je istina,moje je..dajte mi kaznu i pustite me na miru. tak je i bilo,dobio sam godinu dana uvjetne. nikakva pišanja i sranja, to su gluposti..pa ako nisi maloljetnik nećeš morat ić pišat.
sad, možda da sam imao para za odvjetnika sam mogao i ja pozvat sve ljude koji su tada bili tamo ,koji bi tvrdili isto kaj i ja tj. istinu i možda bi prošlo,al iskreno nit sam imao para, nit mi se dalo zajebavat s njima.
al tolko o poštenoj policiji
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.

Zadnje uređivanje Katrin : 05.02.2010. at 12:33.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:24   #207
Imam pitanje... nekome meni dosta bliskom se dogodila totalno retardirana situacija. Naime, izvršena je pretraga kuće u sklopu istrage neke krađe u susjedstvu (susjed ih neosnovano optužio), i pri tome je nađena neka mizerna kolićina trave (vjerojatno manje od grama) u ladici. Ono što je najgore, dotična uopće ne konzumira ništa, nego je jednom u srednjoj probala i zaboravila ostatke panja skrivene negdje u ladici.

Zanima me što vi mislite, koliko ju točno mogu zaj... zabog toga, i kako bi bilo najbolje da se postavi?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:33   #208
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
je, to kaj ti sklepaš dva srednjoškolca kaj sjede u parkiću i puše joint će te sigurno dovest do kontejnera punog trave

inače,za tih 0,3g se fakat ne trebaš brinut. odi na sud, progutaj govno i priznaj i niš ti se neće desit. potvrdu o nekažnjavanju za posao ćeš dobit bez problema.
ja sam pao 2002g. sa 5g. i to tako da je nas 7 bilo u parku i uletila 2 murjaka. ja sam u džepu imao rizle,a panj je bio u grmu do klupe, kad su našli rizle kod mene počeli su tražit okolo i našli su panj. naravno mene su priveli u stanicu i prišili mi ga. 2004g sam pozvan na sud gdje mi je sutkinja pročitala policijski zapisnik u kojem naravno piše da je kod mene nađeno 5g trave. u džepu. moja prva reakcija je bila to nije istina. ona me pitala kak mislim, ja sam rekao kod mene nisu našli ništa. ona je rekla kao ovo je ozbiljna tvrdnja bla bla..kao pozvat će murjake na sud i oni će potvrditi ovo u zapisniku i uglavnom ja ću popušit i onda sam rekao da je istina,moje je..dajte mi kaznu i pustite me na miru. tak je i bilo,dobio sam godinu dana uvjetne. nikakva pišanja i sranja, to su gluposti..pa ako nisi maloljetnik nećeš morat ić pišat.
sad, možda da sam imao para za odvjetnika sam mogao i ja pozvat sve ljude koji su tada bili tamo ,koji bi tvrdili isto kaj i ja tj. istinu i možda bi prošlo,al iskreno nit sam imao para, nit mi se dalo zajebavat s njima.
al tolko o poštenoj policiji
godina dana uvjetna i potrvda o nekaznjavanju za posao?! kog ti muljas?!
jos si sad ispao kao faca kako si se arogantno ponio pred sudom kao rekao si:"dajte mi kaznu i pustite me na miru..." koji lik, majko mila

kako ljudi ovdje vole ispadat face a pred zakonom znamo da nitko nije veci od makova zrna, pogotovo pred sudom, al eto ti si frajer koji se seljacki ponio na sudu i pazi, dobio uvjetnu i potvrdu o nekaznjavanju zbog posla?! i to sve za 5g trave?! steta sto ostali dio svega skrivas i ne zelis reci jer bi prica bila obrnuta

onom jednom liku se pjesaci na pjesackom bacaju pod auto jer se zele ubiti kako on kaze, ti ispadnes faca i pol i kazes svima pravo po seljacki sto zelis od njih i jos te se ne evidentira a dobio si uvjetnu. kakvih likova ovdje ima majko mila. zbilja trebate odrasti, bilo bi vam vrijeme ako to jos mozete i znate ak vam trava nije unistila i to malo klikera u glavi.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.02.2010., 14:44   #209
Šugava policija i još šugaviji sudovi.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:45   #210
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Imam pitanje... nekome meni dosta bliskom se dogodila totalno retardirana situacija. Naime, izvršena je pretraga kuće u sklopu istrage neke krađe u susjedstvu (susjed ih neosnovano optužio), i pri tome je nađena neka mizerna kolićina trave (vjerojatno manje od grama) u ladici. Ono što je najgore, dotična uopće ne konzumira ništa, nego je jednom u srednjoj probala i zaboravila ostatke panja skrivene negdje u ladici.
Zanima me što vi mislite, koliko ju točno mogu zaj... zabog toga, i kako bi bilo najbolje da se postavi?
Mislim da si dao premalo pojedinosti.

Ako su i pronašli travu, prijave će biti podnesene, bez obzira na količinu. To mora ići automatski. Kaznena će vjerojatno biti odbačena (ako nema još "dodataka"), a prakršajna će doći do suda. Savjet za prekršajni sud je uglavnom isti. Istina i kajanje, primjer ima dovoljno. Ako je trava stvarno stara, može se tražiti i vještačenje koje bi to dokazalo.

Uglavnom, ako je samo ta mala količina trave u pitanju, onda ne može biti ništa strašno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:46   #211
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Šugava policija i još šugaviji sudovi.
Zaboravio si i šugave prekršitelje zakona.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:54   #212
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Mislim da si dao premalo pojedinosti.

Ako su i pronašli travu, prijave će biti podnesene, bez obzira na količinu. To mora ići automatski. Kaznena će vjerojatno biti odbačena (ako nema još "dodataka"), a prakršajna će doći do suda. Savjet za prekršajni sud je uglavnom isti. Istina i kajanje, primjer ima dovoljno. Ako je trava stvarno stara, može se tražiti i vještačenje koje bi to dokazalo.

Uglavnom, ako je samo ta mala količina trave u pitanju, onda ne može biti ništa strašno.
Dodataka nema. Nikad prije kažnjavana, nikad ništa uzimala...

Jedino me brine da nebi priću "kupila travu prije x godina od nepoznatog tipa, jednom probala i od tada ni primirisala" protumačili kao bezobrazno laganje, iako je potpuno istinita.

Postoji način da se utvrdi koliko je trava stara?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:54   #213
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si i šugave prekršitelje zakona.
Istina i većina njih je šugava, al za njih je pod normalno da su šugavi.
Nije u redu kad je policija šugava. I kad je sud šugav. Nije to u redu.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:08   #214
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dodataka nema. Nikad prije kažnjavana, nikad ništa uzimala...
Jedino me brine da nebi priću "kupila travu prije x godina od nepoznatog tipa, jednom probala i od tada ni primirisala" protumačili kao bezobrazno laganje, iako je potpuno istinita.
Postoji način da se utvrdi koliko je trava stara?
Što se tiče priče, nema problema ako je istina i ako sudac bude imao dobar dojam o onome koji priča. Može se ponuditi i vještačenje krvi ili kose kao dokaz. Ako nema takvu prošlost, nema razloga da joj se ne povjeruje.
Što se tiče starosti, dovoljno ju je i pomirisati da vidiš da je stara. Vještačenje bi točnije moglo odrediti i koliko stara. Ali ako je to istina i ako se tako prezentira na sudu, teško da će biti potrebe za bilo čim dodatnim. Jedino pitanje je zašto je ipak čuvana, pa bi to možda opravdalo novčanu kaznu. Ali, velim, to su sad spekulacije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:10   #215
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Istina i većina njih je šugava, al za njih je pod normalno da su šugavi.
Nije u redu kad je policija šugava. I kad je sud šugav. Nije to u redu.
Nekad samo šugom možeš stati šugavcu na kraj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:42   #216
Jel može prijedlog?

Doći ću pred suca, reći ću da nisam konzument, da ne znam od kud je to, da nije ni moj auto, par sitnica cu još dodati o vjerodostojnosti prikupljanja dokaza te o vjerodostojnosti policajaca..

i

reći ću sutkinji da nisam kažnjavan nikad, a kamoli zbog droga te da ću se dobrovoljno podvrgnuti testu (urina/krvi) te nakon što test bude negativan da dogovor bude da optužba se u potpunosti odbaci.


-------------------------------------------------------------------------------------

Još jednom napominjem da nitko ovdje ne može biti 100% siguran, da ako se meni dokaže krivnja da neće i frenda pozvat/okrivit zbog pružanja prostora, takve garancije nema, a za mene je prijateljstvo svetinja, pogotovo ako ga poznam od vrtića još, stoga kad me on i drugi savjetuju, koji nisu glupi ljudi btw, da postupim "nevino", kao nemam pojma o čemu se ovdje radi, tada vaga radi svoje(bez uvrede i svaka čast onima koji bi sve priznali odmah i koji mi žele "dobro").Ja ovdje nisam da slušam o tome kako ću priznat skrušeno i nadat se najboljemu, ja ovdje tražim izlaz iz situacije u koju su me strpala 2 nabrijana drota, koja su bili kriminalistika(ne obični tupavci u plavim odjelima nego "pametni tupavci" u kravatama), koji su gledali previše CSI...ovaj jedan je bio isti onaj ćelavac iz serije, al eto bio sam dobar nisam im se bahatio, ali prošlo mi je kroz glavu da mu velim da mu od većih mišića neće narast i veća stvarčica.

Ako ću se sjebat zbog toga, onda ću se sjebat zbog toga, ali nitko mi neće moći prigovorit jerbo sistem je takav, drotovi su takvi, i država je takva, stoga u principu ću ispaštat i bok.

gdje je nestalo herojstvo?
gdje su nestali ideali i principi?
treba li se boriti za neke stvari u svijetu?
treba li živjeti život pognute glave?

svaka čast policajcima koji razmišljaju svojom glavom, ali budimo iskreni, u to zanimanje idu ljudi smanjenih umnih sposobnosti(znam ih par).(drot bez uvrede)

Pitanje : kome i kada upućujem žalbu?nakon presude naravno ako bude negativna.

Zadnje uređivanje canopus : 06.02.2010. at 18:02.
canopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:33   #217
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Jedino pitanje je zašto je ipak čuvana, pa bi to možda opravdalo novčanu kaznu. Ali, velim, to su sad spekulacije.
zasto mislis da je "cuvana"? mozda je jednostavno stvarno zaboravljena..
ostala u ladici, ladica nije ciscena, sto i nije neobicno, ako se zna koliko su nam mladi danas uredni i vrijedni..njihove sobe pogotovo..
cura je mozda i narasla u medjuvremenu, ali navike ciscenja i dalje nema, a mama recimo nece ili nema pristup toj ladici..
sve je moguce,

a ja samo spekuliram..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:45   #218
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
zasto mislis da je "cuvana"? mozda je jednostavno stvarno zaboravljena..
ostala u ladici, ladica nije ciscena, sto i nije neobicno, ako se zna koliko su nam mladi danas uredni i vrijedni..njihove sobe pogotovo..
cura je mozda i narasla u medjuvremenu, ali navike ciscenja i dalje nema, a mama recimo nece ili nema pristup toj ladici..
sve je moguce,

a ja samo spekuliram..
Well.. svatko ima pokojeg kostura u ormaru
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:47   #219
Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
Znači nema izlaza, u govnima sam?Pa ak sam već u govnima onda neću ni priznat.Imam malu plaću, kazne bi bile nedostižne za platit.

Hoće li sudac zabilježiti da izjavljujem nešto?...mogu li uopće nešto izjaviti?mogu li inzistirati da nešto uđe u zapisnik?

Što je tako grozno na sudu nešto reći?Jel ja smijem išta reći da me ne proglase pametnjakovićem?..ako je to istina, onda su suci snobovi.

Budući da se radi o prekršajnom sudu vjerojatno nemam pravo na odvjetnika?..ako ga zatražim hoću li ispasti pametan?

Ako velim sucu u oči, kao čovjek sa čovjekom, da uistinu to je bila trava, ali da mi je životna situacija ta i ta i da neću priznat jel se to može jednostavno zaključit mojom nevinošću?Mislim to je komad papira običan.

Veoma je loš potez što smo pušili u autu, ali to je trebalali nabrzaka prije rastanka popušit.

Jel mi pomaže ako velim da me je davio murjak?

Jel mi pomaže ako velim neke ostale stvari?..ili tu vjerodostojnost službene osobe sve nadjačava.

Hvala ljudi što se uopće trudite oko ovog mizernog slučaja.

drot, imaš iskrene namjere, ali u toj namjeri je moje priznanje krivnje
Imaš novce za kupiti, imaš i za kaznu.

Što, bi te trebalo žalit?.

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
a kako izgleda to preliminarno vještačenje?



da, ali metoda je lagano za kuratz pa onda mogu pušit i cigaretu i teoretski me murija može pokupit i obavit pretres.
općenito - bolje lovit nešto veliko.

Tako se i dolazi do velikih, pošto su oni uvijek pametniji od malih.

Činjenica je da ih se teže hvata, jel tako!?

Quote:
Provokator ST kaže: Pogledaj post
...priznaj krivnju na sudu ,reci da se neče ponovit i proči češ sa nekakvom uvjetnom kaznom u mome slučaju je to bila godina dana (ali to je bilo 98' godine) ,ja više i ne trošin travu i slično jedino piva ,mislim da ti se ništa strašno ne može desit ,budi dobar i ne daj da te ponovo "uhapse" radi istoga sranja ,jer onda možeš puno gore proč ,a ti drote ne trabunjaj da se preko malih dolazi do velikih ,jer dobro vi znate koji su to "veliki" ,jebiga triba napunit državni proračun sa trivijalnim deliktima poput opušaka jednog jebenog jointa ,slično je bija i onaj propali apsurd sa 0 promila alkohola u krvi ,pa ako imaš 0,1 ogromne globe ,mada ni sada nije ništa bolje ,samo malo izokrenut zakon opet na korist državnog proračuna...
Naravno, proračun je naš, Hrvatski i treba ga punit na b.d.lama. Ako ti se ne sviđa odseli iz države. U Austriji ili Švicarskoj bi ti katna sigurno bila manja.
Probaj Tajland.

Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
uvijek ti je bolje da priznas i pokusas se zaliti na olakotne okolnosti da ti smanje kaznu(iako kazna nije velika, pa ti se tu nema sta previse smanjiti), nego se praviti pametan i pokusati pobiti slucaj koji je skoro nemoguce pobiti, i samo raspizdit suca koji ce ti puknut jos vecu kaznu.
A još ti je bolje ne dovesti se u tu situaciju.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a sudac će ti propisati nalog jer je sumnaj to što nećeš dopustiti

recimo ja obijem svaku put puhanje alkotesta,ali tražim vađenje krvi (jer imam određenih problema i stvarno nemrem puhati ) čisto da ne bi dobio kaznu zbog odbijanja alkotestiranja

Joj nemoj citirati Woo-a.

A ako odbiješ puhati ne možes tražiti vađenje krvi. Samo, ako pušeš, na ne vjeruješ u rezultate (a u krvi je uvijek više nego u plućima).

Zadnje uređivanje Katrin : 06.02.2010. at 19:40.
crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:08   #220
Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
Jel može prijedlog?

Doći ću pred suca, reći ću da nisam konzument, da ne znam od kud je to, da nije ni moj auto, par sitnica cu još dodati o vjerodostojnosti prikupljanja dokaza te o vjerodostojnosti policajaca..

i

reći ću sutkinji da nisam kažnjavan nikad, a kamoli zbog droga te da ću se dobrovoljno podvrgnuti testu (urina/krvi) te nakon što test bude negativan da dogovor bude da optužba se u potpunosti odbaci.


-------------------------------------------------------------------------------------

Još jednom napominjem da nitko ovdje ne može biti 100% siguran, da ako se meni dokaže krivnja da neće i frenda pozvat/okrivit zbog pružanja prostora, takve garancije nema, a za mene je prijateljstvo svetinja, pogotovo ako ga poznam od vrtića još, stoga kad me on i drugi savjetuju, koji nisu glupi ljudi btw, da postupim "nevino", kao nemam pojma o čemu se ovdje radi, tada vaga radi svoje(bez uvrede i svaka čast onima koji bi sve priznali odmah i koji mi žele "dobro").Ja ovdje nisam da slušam o tome kako ću priznat skrušeno i nadat se najboljemu, ja ovdje tražim izlaz iz situacije u koju su me strpala 2 nabrijana drota, koja su bili kriminalistika(ne obični tupavci u plavim odjelima nego "pametni tupavci" u kravatama), koji su gledali previše CSI...ovaj jedan je bio isti onaj ćelavac iz serije, al eto bio sam dobar nisam im se bahatio, ali prošlo mi je kroz glavu da mu velim da mu od većih mišića neće narast i veća stvarčica.

Ako ću se sjebat zbog toga, onda ću se sjebat zbog toga, ali nitko mi neće moći prigovorit jerbo sistem je takav, drotovi su takvi, i država je takva, stoga u principu ću ispaštat i bok.

gdje je nestalo herojstvo?
gdje su nestali ideali i principi?
treba li se boriti za neke stvari u svijetu?
treba li živjeti život pognute glave?

svaka čast policajcima koji razmišljaju svojom glavom, ali budimo iskreni, u to zanimanje idu ljudi smanjenih umnih sposobnosti(znam ih par).(drot bez uvrede)

Pitanje : kome i kada upućujem žalbu?nakon presude naravno ako bude negativna.

Pa što nisi tražio test kada su te klepili? Anđeo.

Ako su oni tako smanjenih sposobnosti, pa što ti nisi završio kriminalistiku kada je to tako lako? I ak su oni tako nesposobni, pa kako si ti tako sposoban dopustio da te dvojica nesposobnih klepe?.
crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.