Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 22:25   #2061
Quote:
mrSarmoung kaže: Pogledaj post
Pretežno kad se priča o određenim zbivanjima, ljudi imaju sklonost napumpati priče, i to se VRLO često dešava kad su u pitanju teme poput "ukletih kuća" i tzv. paranormalnim fenomenima.
Budući da sam prošli vikend bio u blizini Bjelovara, zanimalo me vidjeti tu kuču, tako da sam prošlu subotu proveo sa kolegama (petero nas) praktički cijelu noć tamo. Nismo išli se opijati (ja ni ne konzumiram alkohola), nego me zanimalo znati koliko je to "urbana legenda" a koliko ne.
Jel bilo jezivo? Nije.



Prošišao sam čitavu kuću, prizemjlje, prvi kat, tavan i štalu. Tijekom noči, snimili smo fotografije i audiosnimke s diktafonom i drugim aparaturama. Na tavanu ostao sam, pa snimio s diktafonom i, naravno, slikao.
Jel bilo nekih spektakularnih pojava? Nije.
Ipak, postoji nešto što me zaintrigiralo: u nekim segmentima snimkama ćuju se glasovi (pojave se 5 puta) koji nisu vanjski zvukovi, izgledaju ženski osim jednog, i na dva odgovaraju na pitanje koje sam postavio:
1. Jel ta kuća "tvoja"?- odgovor "jest" ili "je";
2. Jel to mjesto opasno?- odgovor "ne".

Bilo je i nekih udaraca po zidovima, jedan toćno ispred mene, i to sam snimio na diktafonu.
Desilo se da, kad sam pitao "Par zvukova i tri/četiri udarca: Jel to sve što možeš?", ugasio se digitalni fotoaparat iako je bila baterija puna, te ga nisam mogao više upaliti. U početku mislio sam da je riknuo, ali tek drugi dan ga uspio upaliti. Dok se to desilo osječao sam lagani val hladnoće, ali to može i biti moja reakcija na to što se aparat naglo i neobićno ugasio.
Jel to paranormalno neznam.
Evo, to je sve što mogu reći po iskustvu nakon cijele noći provedene tamo.
Zasto nam ne pustis taj snimak da cujemo ?
MisterNo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:52   #2062
Znam da se o ovoj kući bilo pisalo, te prenosim sto su o njoj pisali i na 24sata : http://www.24sata.hr/news/ukletu-kuc...ema-oci-337255
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 22:07   #2063
Moje vjerovanje u duhove je vjerojatno različito od vašega u načinu razmišljanja.
U uklete kuće ne vjerujem, ali bilo mi je zanimljivo čitati vaše komentare.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 23:54   #2064
http://www.bh-index.com/jeziva-prica...ima-zapustena/
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 10:33   #2065
Samo jedna te ista tema koju novinari repostaju...
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:04   #2066
ja bih htjela da se istraži jedna kuća u Vruljama pokraj Maslenice, napuštena je i razrušena, bila sam u njoj po danu, ima nekih lonaca, kao da netko dolazi tam povremeno, valjda mladi tulumarit i sl., na gornjem katu su na mjesto prozora i balkona neke plahte...po danu izgleda čudno dosta, a tek preko noći, zvijek se jezim tam prolazit, nikad ne idem tam sama po noći...iznad nje je nekakav maslenik, malo veći, nema rasvjete na tom putu gdje ide cesta lokalna i jedna moja poznanica je rekla da se tam jednom šetala i da je je čula nešto jako čudno i creepy i odtad izbjegava ić tamo sama
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 11:26   #2067
Ma ne znam da ima nešto u tim kućama valjda bi se snimilo ili ukazalo. NovaTv je istrazivala neku ukletu kuću, onda i HRT i ništa nisu snimili ni vidjeli. Na Slučajevima X su isto istraživali ukletu kuću u Todorovu za Petak 13-ti. Zimsko doba, a istraživač cijelo vrijeme govori kako je hladno
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:55   #2068
Ima u blizini Bj neka ukleta kuća kako sam čuo(ne znam točno gdje), koliko je to istina ne znam, sa tim diktafonima i EMF sentorima su snimali neki likovi na youtubeu pa se pričalo da su fake snimci, tko zna..
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 00:24   #2069
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Ima u blizini Bj neka ukleta kuća kako sam čuo(ne znam točno gdje), koliko je to istina ne znam, sa tim diktafonima i EMF sentorima su snimali neki likovi na youtubeu pa se pričalo da su fake snimci, tko zna..
Ta nije ukleta,dokazano...

No zato ima ipak onih koje možda jesu jer su na zlu glasu,u Opatiji ima kuća pa
u Zagrebu zaboravio sam kamo,pa ispod sljemena itd...
jetstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:14   #2070
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Ima u blizini Bj neka ukleta kuća kako sam čuo(ne znam točno gdje), koliko je to istina ne znam, sa tim diktafonima i EMF sentorima su snimali neki likovi na youtubeu pa se pričalo da su fake snimci, tko zna..
Mislis na kucu u Skrinjarima.. bila je i ekipa nove tv, tam su i prespavali. A
kamere koje su bile postavljene, zaista su nekaj snimile..
A navodno vlasnik kucu poklanja onome ko provede noc unutra. Istina ili ne ekipa policajaca provela noc unutar kuce. Nasli su ih ujutro kako bauljaju po dvoristu, ne sjecaju se niceg, posjedili prek noci i zavrsili na psihijatriji
__________________
369
Strider_hr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:22   #2071
Quote:
Strider_hr1 kaže: Pogledaj post
Mislis na kucu u Skrinjarima.. bila je i ekipa nove tv, tam su i prespavali. A
kamere koje su bile postavljene, zaista su nekaj snimile..
A navodno vlasnik kucu poklanja onome ko provede noc unutra. Istina ili ne ekipa policajaca provela noc unutar kuce. Nasli su ih ujutro kako bauljaju po dvoristu, ne sjecaju se niceg, posjedili prek noci i zavrsili na psihijatriji

Ma koji Panduri to?
Pa ni ja se nesjecam nakon 3 Promila sutra dan nicega a tek kako bauljam po dvoristu huuuhuuu
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:41   #2072
Oni su sasvim okej,onako društveni nisu psihopati i ne diraju,upoznao sam Stevu i Milu u početku su bili poprilično sramežljivi,međutim danas smo si bliski ja sebi ponesem gajbu pive i koji sendvić oni mi pričaju o nečemu ja ih ne razumijem jer opisivaju događaje iz nekog drugog mjesta,kamo je to ne znam nema na googl karti džabe tražit onda moguće nema ni na zemlji jel,rekli su da imaju frenda Oneila koji tu i tamo svrati jedan put na tjedan da bi vidio kako stvari stoje on je malo agresivan ali mene su već upoznali sa njim tako da smo se skompali rekli su da imaju sociofobiju i ne trepe ljude,ali mene su ok prihvatili...
__________________
Interest culturae et canis fucked - kultura je važna ker te jebao
Sad normalno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:54   #2073
Zanimljiva tema, no mene toliko koliko me interesira, toliko me i plaši! Volim o tome čitati, preko dana, ali ne bih imala hrabrosti otići na neku lokaciju, nema šanse strah je ipak jači!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 15:30   #2074
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema, no mene toliko koliko me interesira, toliko me i plaši! Volim o tome čitati, preko dana, ali ne bih imala hrabrosti otići na neku lokaciju, nema šanse strah je ipak jači!
Zašto bi plašila tema o ukletim napuštenim kućama?
Gle, postoje naseljene kuće i stanovi u kojima nastanjuju demoni skupa sa ukućanima. Možda bi to trebalo zaplašiti prije onih tamo kuća?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:00   #2075
Ne plasi me tema, vec pomisao na takva mjesta! Znam jednu obitelj koja je tvrdila da zivi u stanu u centru Zagreba..gdje se nocu cuju neki zvukovi, kao hodanje, svjetlost i hladan zrak, hvatala me jeza kad sam bila kod njih, a i sama sam imala takav slucaj u jednom stanu. Uzasan osjecaj nelagode i straha koji je s godinama bivao sve jaci. U tom stanu je koju godinu prije umrla jedna osoba koja je za zivota bila izrazito pozitivna, no kako je vrijeme prolazilo to sam sve jacu nelagodu i negativu osjecala tamo, zbog cega ne znam... Tako da tema je super, ali vraca u proslost i znam da takvih mjesta ima i nisu tamo negdje daleko i neke stvari se ne dogadaju nekom drugom
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:34   #2076
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Ne plasi me tema, vec pomisao na takva mjesta! Znam jednu obitelj koja je tvrdila da zivi u stanu u centru Zagreba..gdje se nocu cuju neki zvukovi, kao hodanje, svjetlost i hladan zrak, hvatala me jeza kad sam bila kod njih, a i sama sam imala takav slucaj u jednom stanu. Uzasan osjecaj nelagode i straha koji je s godinama bivao sve jaci. U tom stanu je koju godinu prije umrla jedna osoba koja je za zivota bila izrazito pozitivna, no kako je vrijeme prolazilo to sam sve jacu nelagodu i negativu osjecala tamo, zbog cega ne znam... Tako da tema je super, ali vraca u proslost i znam da takvih mjesta ima i nisu tamo negdje daleko i neke stvari se ne dogadaju nekom drugom
A onda plaši pomisao na takva mjesta. Pa, opet, što da plaši kad smo sad, izgleda svjesti da su im "nastambe" čak u centu Metropole ko bilo gdje drugdje sličnih "adresa" ulica kućnih brojeva.
Oni koji se bave spiritizmom u svojim domovima uvijek imaju "simptome" navedene, po tim stvarima se nikad ne fula. Sve što možeš je da, ako i uđeš, okreneš se i iziđeš. U takvom jednom domu prosto nemaš što raditi, zadržavati se. Jedino ak ne misliš drugi dan doć sa novinarskom ekipom, al sumnjam da bi to ukućani dozvolili, osim ak je ekipi cilj promovirati demonizam.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:39   #2077
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A onda plaši pomisao na takva mjesta. Pa, opet, što da plaši kad smo sad, izgleda svjesti da su im "nastambe" čak u centu Metropole ko bilo gdje drugdje sličnih "adresa" ulica kućnih brojeva.
Oni koji se bave spiritizmom u svojim domovima uvijek imaju "simptome" navedene, po tim stvarima se nikad ne fula. Sve što možeš je da, ako i uđeš, okreneš se i iziđeš. U takvom jednom domu prosto nemaš što raditi, zadržavati se. Jedino ak ne misliš drugi dan doć sa novinarskom ekipom, al sumnjam da bi to ukućani dozvolili, osim ak je ekipi cilj promovirati demonizam.
U stanu te obitelji sam bila 2-3 puta u prolazu i 1 prespavala i bila sam izvan sebe... Jesu li se oni bavili necime ne bih znala, majka prilicno vjerski nastrojena i ne prepozitivna osoba tako da me ne bi nista cudilo!
Drugi stan koji sam navela je obiteljski i velim s vremenom sam osjecala sve vecu nelagodu u tom prostoru, ne znam ju objasniti, hvatala me jeza i s 20+ godina bojala sam se navecer ostati ma na minutu sama i svaki izlaz na hodnik iz glavne prostorije prema kupaoni bila mi je s vremenom sve veca nocna mora, imala sam osjecaj da je netko tamo, na ulazu u dvije spavace sobe koje to odavno nisu bile i iznajmljivale su se... Odahnula sam kad se stan prodao.
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 13:56   #2078
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
U stanu te obitelji sam bila 2-3 puta u prolazu i 1 prespavala i bila sam izvan sebe... Jesu li se oni bavili necime ne bih znala, majka prilicno vjerski nastrojena i ne prepozitivna osoba tako da me ne bi nista cudilo!
Drugi stan koji sam navela je obiteljski i velim s vremenom sam osjecala sve vecu nelagodu u tom prostoru, ne znam ju objasniti, hvatala me jeza i s 20+ godina bojala sam se navecer ostati ma na minutu sama i svaki izlaz na hodnik iz glavne prostorije prema kupaoni bila mi je s vremenom sve veca nocna mora, imala sam osjecaj da je netko tamo, na ulazu u dvije spavace sobe koje to odavno nisu bile i iznajmljivale su se... Odahnula sam kad se stan prodao.
Aha, onaj filing ko da te neko gleda, prisutan, a nikog nema. Neki bi rekli uobrazilja je, al ne uvijek baš u svakom slučaju. I nije to još ništa, jer neki ukućani se znaju "potuči" s demonom, otimati za deku na krevetu kad demon spavača probudi usred noći, nije san nego java. Prosto nevjerojatne stvari ispričaju ljudi kojima se desile "situacije".

A opet, samo tako odahnuti kad se stan proda pa iza usele stanari koji pojma o onom što ih u stanu ili kući čeka... Sama pomisao baš ni nije zabavna.
S druge strane, ako kupcima veliš "ko" u stanu "obitava", teško da će ti neko stan kupiti osim kupac koji će ti priču prozvati najobičnijom praznovjernošću. U tom slučaju, kad kupi, valjalo bi ga pitati kako mu je u novom stanu, jel sve štima.

Etc.,etc...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:31   #2079
Stan je prodan jednoj firmi kao poslovni prostor jer se dio stana ionako iznajmljivao u te svrhe. Nije bilo cudnih pojava, zvukova ni situacija, samo taj osjecaj, meni osobno neugodan. I inace sam u tom periodu bila izrazito hipersenzibilna pa moguce da se naknadno pocelo nesto desavati sto je s vremenom postajalo sve negativnije, a ja sam to osjecala, tko zna...bas bih voljela da mi netko to razjasni
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:17   #2080
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
izrazito hipersenzibilna pa moguce da se naknadno pocelo nesto desavati...
Za hipersenzibilne se ne kaže uzalud da su osjetljiviji na 'nevidljivo', tj. na stvari duhova u raznim spektrima.
Postoji čitava znanstvena obrada na tu temu, komplicirana baš toliko ni ne, ali daleko od tog da su jedini s iskustvima kakve smo nakratko naveli.

Što da se radi s tim starim ukletim kućama u kojima niko ne živi osim duhova?
Nek se sruše, ionako za drugo nisu. E sad, nije tek toliko do samih 'kuća' jer ima zemljišta na kojima duhovi obitavaju. To valjda znači da na takvim mjestima nema smisla graditi kuću. Friki, ha? Ko bi se samo tako usudio kupiti 'plac', zemljište. Ne boj se, masa od tih štorija su potekle od horor-muvija, a što više tih horora to ti se više čini da su duhovi posvuda oko nas. Kad bi bila istina, na Planeti bi bilo više demona nego živih ljudi. A u tu štoriju niko neće povjerovati. Zato, nema mjesta strahu, demone nije baš tako teško otkloniti, ustvari je lakše nego što to ljudi misle.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.