Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2013., 20:04   #1
Prebacivanje režija na kupca nakon prodaje stana

Prodao sam stan bez agencije sto znaci da cemo morati sami napraviti prijepis rezija. E sad, ono sto mene zanima je da li ja kao sadasnji tj bivsi vlasnik jer sam prodao stan mogu prebaciti sve rezije na kupca u hepu, tehgradu i slicno jer kupac radi u inozemstvu i prije ljeta nece duze boraviti ovdje niti imati vremena za prebacivanje rezija.
Ne zelim da se nekim slucajem nagomilaju dugovi na moje ime pa da ja moram kasnije dokazivati da sam stan prodao prije eventualnih dugovanja.
Znam da to obicno rade kupci , ali ja bih to zelio obaviti kao prodavatelj ako je moguce ???

Jos nesto , posto neke rezije u stanu dolaze na pokojnog didu, a neke na majku(niti jedna ne glasi na mene) je li moram nositi sva tri ugovora da dokazem da je to isti stan ili je to vidljivo iz uloska i cestice na kupoprodajnom ugovoru.
Ako treba uzeo bih onda i darovni sa dide na majku, sa majke na mene i sada ovaj zadnji kupoprodajni sa mene na novog vlasnika.

Rezije nismo nikad mijenjali jer smo svi bili iz iste obitelji.

Hvala puno na odgovorima !!!
FFshocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 21:10   #2
ja sam ove godine prodao stan pa sam sve odjavljivao sam..
najbolje ti je s kuporodajnim ugovorom i sa stanjem brojila i svega ostalog otići otići do nadležnih i odjavi se...
a kako će kupac s njima dalje to nije tvoj problem...jer oni s novime kupcem moraju raditi sve nove ugovore..o odnosu potrošač dobavljač.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 21:26   #3
Iz vlastitog iskustva, sve možeš i najbolje da napraviš sam, upravo iz ovih razloga koje navodiš.
Prije dvije godine, kao prodavatelj sam sve napravio sam. U Zagrebu čak ni ne moraš obilaziti šaltere, većina stvari da se rješiti faxom, stanje brojila + kopija kupoprodajnog prolazi svugdje, čak postoje i kontakt faxevi za te stvari na webu.
rajinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:28   #4
Nama je skoro sve agent obavio, a ostalo smo mi sami prebacivali, kao kupci stana
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:58   #5
Meni nije jasno zašto svuda traže kupoprodajni ugovor. Zašto nije dovoljan vlasnički list? Bitno da sam vlasnica, zašto traže informaciju za koliko sam kupila stan. Ne znaju reći zašto kad sam ih pitala telefonom, ali inzistiraju na kupoprodajnom ugovoru. Mislim, nije neka tajna, ali s druge strane čemu to, što ih briga kako sam ja stekla dokle god imam valjani izvod da sam nova vlasnica. Inače, sve koje sam zvala po redu mogu riješiti faksiranjem kuporpodajnog ugovora, ne treba osobni dolazak, osim HEP struju, to su rekli da moram osobno čak traže zajedno s bivšim vlasnikom (što sam rekla da ne mogu pa su onda rekli ok, dođite sami).

Da li je netko samo s vlasničkim listom (čak i u varijanti stari/novi list) uspio prebaciti ili, zaista, ne može bez kupropodajnog?
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:22   #6
pa mozes biti i vanknjizni vlasnik, znaci vlasnik si ali iz nekog razloga jos nisi upisan u gruntovnicu.njima je bitno od kojeg datuma (znaci datum kupnje koji pise u kupoprodajnom ugovoru) je novi vlasnik postao vlasnik. pa danas je masa nekretnina upisana na nepostojece ili umrle ili krvie vlasnike u gruntovnici.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 18:49   #7
Kužim. Ja sam upisana kao vlasnica, imam vlasnički list, a svi doslovno inzisitraju na kupoprodajnom ugovoru. Kao da je on dokaz da sam postala vlasnica. Možda imam ugovor, ali nisam (do kraja) isplatila kupoprodajnu cijenu. Onda bi uz kupoprodajni ugovor trebala i tabularna izjava da je sve isplaćeno (uz kp ugovor). Prema tome mi je logičnije da traže ono što je svježe upisano u gruntovnici.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:59   #8
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
pa mozes biti i vanknjizni vlasnik, znaci vlasnik si ali iz nekog razloga jos nisi upisan u gruntovnicu.njima je bitno od kojeg datuma (znaci datum kupnje koji pise u kupoprodajnom ugovoru) je novi vlasnik postao vlasnik. pa danas je masa nekretnina upisana na nepostojece ili umrle ili krvie vlasnike u gruntovnici.
@ jones je u pravu, ljudi ne provedu kupoprodajni, darovni, i ostale ugovore godinama, ovako se točno zna od kada teče vlasništvo.

isto je i kod nasljeđivanja, svi traže pravomoćno Rješenje o nasljeđivanju, a ne vlasnički list od nekretnine nakon provedenog Rješenja na koje se režije odnose (HEP, GSG, itd)
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:15   #9
Prebacivanje režija Zagreb

Svi traže kupoprodajni ugovor, ja sam ih trebala 4 kopije.

Nemojte ići u Patačićkinu -voda, jer nećete dobiti urudžbeni broj ako vam treba kao dokaz prodavatelju da ste prenijeli na sebe ( mene je tražio prije predaje ključeva stana).

Ako je prijenos sa prodavatelja-novogradnje trebate

zapisnik o stanju svih brojila x4
kupoprodajni ugovor x4
struja-Gundulićeva, brzo gotovo, odmah dobijete uplatnice ako želite ( one su dokaz da ste napravili prijenos)
sve ostalo-Holding, Vukovarska-voda, plin, komunalije...dobijete urudžbeni broj, a uplatnice na kućnu adresu.
Nadam se da će nekome koristiti ove informacije.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 19:25   #10
I mi smo kao kupci stana sve obavili sami. Da smo vlasnike čekali ne bismo to dočekali jer su bili full nezainteresirani. Cak smo u Savskoj ( ne sjećam se kaj je tamo) dobili informaciju da su dužni dosta love za neku od režija.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:50   #11
Moj prodavatelj stana je sve napravio ali nije (iako je rekao da bude) prijavio da vise nema 3 clana vec 0 s obzirom da se stan adaptira tako da sam racun za holding i struju dobila poveci. Kasnije sam sama to isla prijaviti i sad placam samo pausal


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 15:31   #12
Koji datum se smatra obvezom za plaćanje režija ?
Onaj koji piše u kupoprodajnom ugovoru ili datum zapisnika preuzimanja stana ?

naime, mi smu ugovor potpisali u 3. mj, ključeve stana dobili u 5. mj i sad su mi poslali iz Holdinga uplatnice i za 3. 4. i 5. mjesec. ( vodna naknada, čistoća..) iako sam već ranije primila uplatnice za 6. i 7. mjesec koje sam uredno platila.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.