Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 23:40   #41
isusebože, cijelu ste znanost napravili od te paralize!
a tema o paralizi ima već mali milijun...
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:40   #42
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
ja uopce nisam sa ovog podforuma, pa nema rijeci o autosugestiji, projekciji necega sto sam citala ili mojoj nesvjesnoj zelji da mi se bas to dogodi ... jer ko bi to normala zelio
"kolko želim Thompsona u Sarajevu, toliko vama želim Cecu u Zagrebu"

evo sad sam čuo, živa istina, i globalno sijelo.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:46   #43
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
aaaaaa..sad` sam tek vidio, sigurno je podsjećam na nekoga, a to boli

zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:47   #44
normall or abnormall that is the question
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:48   #45
Galactica or Seinfeld, that's the main question...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 00:03   #46
Quote:
freudrick kaže: Pogledaj post
Galactica or Seinfeld, that's the main question...
baš


aaaaaa znam Seinfeld
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 00:23   #47
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
evo upravo završih popodnevnu siestu, svladao me umor i zaspao sam. sad sam zbunjen i hladno mi je. smlavljen sam.
Eto vidiš - kažem ti ja.

Ajmo spat. Ponoć je (ups - prošla).
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 01:33   #48
Inače, u narodnoj predaji takav doživljaj se zove Poligač (bar u Zagorju).To je kao neki duh koji nosi loše vijesti i na taj se način hrani strahom ili tak nešt. Sad kad sam se lijepo splašio, idem ja spavati u svoj krevet okrenut točno prema vratima odakle netko može doći i povući me za noge, hehehe...
Realno gledano, to ti je sve na psihičkoj bazi, jezivo iskustvo ali nije ništ paranormalno
von Eisenach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:20   #49
Quote:
von Eisenach kaže: Pogledaj post
Inače, u narodnoj predaji takav doživljaj se zove Poligač (bar u Zagorju).To je kao neki duh koji nosi loše vijesti i na taj se način hrani strahom ili tak nešt. Sad kad sam se lijepo splašio, idem ja spavati u svoj krevet okrenut točno prema vratima odakle netko može doći i povući me za noge, hehehe...
Realno gledano, to ti je sve na psihičkoj bazi, jezivo iskustvo ali nije ništ paranormalno

ma super, nije nista samo neki tamo duh sa losim vjestima dobro da nisam ovo sinoc procitala
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:28   #50
Ljudi pokušajte dati na ovo neka mišljenja. I mene muće te paralize već više godina, samo što kod mene je to popraćeno bukom u ušima koje se btw pojačava što sam više u istoj poziciji. Dakle sve dok se ne pomaknem buka se pojačava i to je dosta stršno samo po sebi, uglavnom umanjuje sposobnost razmišljanja jer stvara paniku. Sve većinom završava mučnom borbom za pomakom bilo kojeg dijela tijela. Zanima me dali je itko izašao na kraj s ovime, tj. prepustio se tome do kraja, što ima iza toga. Čini mi se da ta buka kao da i boli za uši ali nisam skroz siguran u to. Mogu prijemjetiti da često nastavljam sanjati u tim trenucima ali su ti snovi onda jaaako realni. Recimo usljed jedne takve paralize ja se pokušavam dići iz kreveta i upaliti svjetlo, nekako upsjevam, odlazim do kupaone da se umijem i kad se pogledam u ogledalo u trenu sam natrag u krevetu i shvatim da sam se probudio i da je to bio san, onda opet krenem u kupaonu da se umijem, pogledam opet u ogledalo i opet se nadjem u krevetu, i pomislim i ovo je bio san, ajmo sad stvarno otić u kupanu.. i tako se stvar vrtila dok me nije panika čopila...
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 20:14   #51
primjetio sam da se osjecajni ljudi i relativno "praznovjerni" barem koje sam ja ispitao sanjaju i vise se snova sjecaju...jedan npr ne vjeruje u nista nis o religije sumnjicava na sve i znanost...ne sanja xD mozda 1 san u godini...ja bi imao oko 1 mjesecno ali nedavno sam poceo radit vijezbe da se sjecam ujutro svojih snova pa se broje povecao na 3 po danu...nije ni cudo da sam ih potiskivao kakvi su bili xD 3 dana nisam spavao...ali pak drugi imaju po 5-10 snova po noci praznovjerni vjeruju u sve...
__________________
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.
ritualist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:03   #52
Quote:
aco344 kaže: Pogledaj post
Ljudi pokušajte dati na ovo neka mišljenja. I mene muće te paralize već više godina, samo što kod mene je to popraćeno bukom u ušima koje se btw pojačava što sam više u istoj poziciji. Dakle sve dok se ne pomaknem buka se pojačava i to je dosta stršno samo po sebi, uglavnom umanjuje sposobnost razmišljanja jer stvara paniku. Sve većinom završava mučnom borbom za pomakom bilo kojeg dijela tijela. Zanima me dali je itko izašao na kraj s ovime, tj. prepustio se tome do kraja, što ima iza toga. Čini mi se da ta buka kao da i boli za uši ali nisam skroz siguran u to. Mogu prijemjetiti da često nastavljam sanjati u tim trenucima ali su ti snovi onda jaaako realni. Recimo usljed jedne takve paralize ja se pokušavam dići iz kreveta i upaliti svjetlo, nekako upsjevam, odlazim do kupaone da se umijem i kad se pogledam u ogledalo u trenu sam natrag u krevetu i shvatim da sam se probudio i da je to bio san, onda opet krenem u kupaonu da se umijem, pogledam opet u ogledalo i opet se nadjem u krevetu, i pomislim i ovo je bio san, ajmo sad stvarno otić u kupanu.. i tako se stvar vrtila dok me nije panika čopila...
Uhm, koliko sam citala te paralize u snu nisu toliko opasne po fizicko zdravlje, ali kako je to iskustvo jako neugodno moze postati psihicko opterecenje, pogotovo ako se dogadja cesto.

Ne znam...navodno postoje neki ljekovi koji mogu pomoci...ali za takve stvari najbolje je savjetovati se sa lijecnikom.

Moze pomoci i da si osiguras zdrav san. Dakle, da redovito i dovoljno spavas ( ne ici prekasno spavati, pokusat ici leci svaki dan u isto vrijeme, ne prejesti se pred spavanje i sl. ), pokusas smanjiti stres ( ha, e da je to tako lako ) i navodno redovito vjezbati ( ali ne pred spavanje, naravno, dobio bi suprotan efekt ).
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 01:21   #53
Jeba vas snovi, ljudi morate više radit, odite bar u teretanu na ćuku vremena podvečer. Kad se čovjek dovoljno iscrpi u jednom danu, manje i sanjaš, a i snovi kakvi god da bili nisu tak upečatljivi. Ili manje jedite prije spavanja, to vam je još i najveći razlog za takve snove.
Kad sam i ja znao ljenčarit i taj višak energije ostavljao spavajući, sanjao sam sve i svašta.
I takve sheme kaj si ti doživjela isto, bilo ih je hrpa.
Od raznih đavlova, vještica, stanja polusvijesti sa svakakvim opsjedanjimama ,prikaza pakla, duhova ,i ko zna kaj sve ne.
A sad, kad kvalitetno provedem dan, radim, obaveze i sl. ,spavam po 6,7 sati dnevno. Rijetko kad da uopće sanjam kaj
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:23   #54
Quote:
ritualist kaže: Pogledaj post
primjetio sam da se osjecajni ljudi i relativno "praznovjerni" barem koje sam ja ispitao sanjaju i vise se snova sjecaju...jedan npr ne vjeruje u nista nis o religije sumnjicava na sve i znanost...ne sanja xD mozda 1 san u godini...ja bi imao oko 1 mjesecno ali nedavno sam poceo radit vijezbe da se sjecam ujutro svojih snova pa se broje povecao na 3 po danu...nije ni cudo da sam ih potiskivao kakvi su bili xD 3 dana nisam spavao...ali pak drugi imaju po 5-10 snova po noci praznovjerni vjeruju u sve...
To je bezveze, ne slažem se nimalo. Bar u mom slučaju. Ne znam što pokazuju statistike (ni dal ih ima), ali ja , recimo, jako puno sanjam (evo sinoć sam sanjala 1 jaaako dug san i 2 kratka), ali nisam praznovjerna!! Najviše snova ikada, u jednoj noći je bilo 7, i ne radim nikakve vježbe za pamćenje snova, ali ih se redovito sjećam.
__________________
lavica slavica
Playgirl88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:20   #55
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
upravo mi se desio jedan od njih, citala sam tu vec o tome ali moje je bio malo drukciji a i ne mogu sada naci gdje sam citala

dakle..spavala popodne malo i probudi me neko jezenje koze, u pravilnim razmacima, ali skroz grozan osjecaj..dlake najezene od glave do pete, skoro da me je bolilo..i praceno snaznim lupanjem srca

e sad, lezim i svjesna sam gdje sam, cujem sve oko sebe i klasika nemrem se ni pomaknut... a imam jaki osjecaj nekog uzasa..kao da ce se nesto lose desiti..kao da cujem necije disanje u sobi..osjecam da ce mi se nesto lose desiti ak se ne pomaknem

da se nista nije desavalo ne bi se ni uznemirila..cekala bi da se pomaknem..ali ti zmarci su se nastavljali a kad bi poceli sva bi se zgrozila .. kao da je neko zlo u sobi

razmisljala sam usput da mi uskoro brat treba stici doma pa mi mozda on pomogne
sjetila sam se nekih prica tu s foruma i nekako mi je izgledalo da je lose kad se to desi pa me to jos vise uznemirilo

pokusala sam se moliti ali se nisam mogla skoncentrirati na to..nije islo dalje od dvije tri rijeci i tak stalno ispocetka (to sam valjda isto tu procitala)

uglavnom..odjednom kao da me je neko povukao za noge i pocela sam kliziti po trosjedu..skroz polako .. dok mi noge nisu udarile u naslon .. inace, do onda mi je glava bila na jastuku..kojih pola metra gore

mislim da sam tada skoro popusila srcani udar .. tad sam stisnula sve snage u sebi i pokusala vrisnuti ili zvati u pomoc..kaj ja znam .. a iz mene su izlazila samo tihi uzdasi .. kao kad imas nocnu moru ili nekaj .. i to je onda jos trajalo ko zna koliko .. uglavnom nekako sam okrenula glavu i otvorila oci .. uzas

uglavnom zmarci su trajali jos sat vremena .. a i osjecaj straha i uzasa
isla sam i stan pretrazivat od muke .. mislila da je neko umro .. svasta

i jos mi nije jasno wtf... mi se upravo desilo
meni se zna desit da se probudim ali nemogu micat tjelom moj um je budan ali tjelo jednostavno neslusa recimo kao da sam na rubu sna i buđenja jedino sto osjecam je nelagoda uzasno mi to smeta sto se nemogu micat,sve dok jako pozelim da se probudim i dok recimo iz sve snage pokusam pomaknut ruku.I onda se probudim
kurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:22   #56
Ili znam sto trebam u snu napravit da se probudim.,svjestan sam da spavam i znam sta u snu trebam napravit da se probudim i kad to u snu napravim odmah se probudim.
kurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 21:25   #57
imala sam i ja takve paralize i toliko me bilo strah toga da sam čak prestala spavati na par dana. nema s kim nisam razgovarala i onda sam na jednom satu (tada sam još išla u srednju škou) vjeronauka ispričala i opisala feeling da mi se čini kao da će me nešto usisati a ja ne mogu reagirati ni zvati upomoć. onda mi je tip rekao da se to zna događati ako vas muči savjest.
i fakat...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 01:03   #58
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
upravo mi se desio jedan od njih, citala sam tu vec o tome ali moje je bio malo drukciji a i ne mogu sada naci gdje sam citala

dakle..spavala popodne malo i probudi me neko jezenje koze, u pravilnim razmacima, ali skroz grozan osjecaj..dlake najezene od glave do pete, skoro da me je bolilo..i praceno snaznim lupanjem srca

e sad, lezim i svjesna sam gdje sam, cujem sve oko sebe i klasika nemrem se ni pomaknut... a imam jaki osjecaj nekog uzasa..kao da ce se nesto lose desiti..kao da cujem necije disanje u sobi..osjecam da ce mi se nesto lose desiti ak se ne pomaknem

da se nista nije desavalo ne bi se ni uznemirila..cekala bi da se pomaknem..ali ti zmarci su se nastavljali a kad bi poceli sva bi se zgrozila .. kao da je neko zlo u sobi

razmisljala sam usput da mi uskoro brat treba stici doma pa mi mozda on pomogne
sjetila sam se nekih prica tu s foruma i nekako mi je izgledalo da je lose kad se to desi pa me to jos vise uznemirilo

pokusala sam se moliti ali se nisam mogla skoncentrirati na to..nije islo dalje od dvije tri rijeci i tak stalno ispocetka (to sam valjda isto tu procitala)

uglavnom..odjednom kao da me je neko povukao za noge i pocela sam kliziti po trosjedu..skroz polako .. dok mi noge nisu udarile u naslon .. inace, do onda mi je glava bila na jastuku..kojih pola metra gore

mislim da sam tada skoro popusila srcani udar .. tad sam stisnula sve snage u sebi i pokusala vrisnuti ili zvati u pomoc..kaj ja znam .. a iz mene su izlazila samo tihi uzdasi .. kao kad imas nocnu moru ili nekaj .. i to je onda jos trajalo ko zna koliko .. uglavnom nekako sam okrenula glavu i otvorila oci .. uzas

uglavnom zmarci su trajali jos sat vremena .. a i osjecaj straha i uzasa
isla sam i stan pretrazivat od muke .. mislila da je neko umro .. svasta

i jos mi nije jasno wtf... mi se upravo desilo

Ne znam je li već netko ovo napisao jer nisam čitao sve stranice,a li nedavno je bio na telki jedan dokumentarac koji priča o ljudima s takvim poremećajem. Taj poremećaj ima i svoje ime, ali ja sam ga naravno zaboravio. Caka je tome što ti se faze sna ne odvijaju do kraja nego se probudiš u REM fazi (nisam ziher, ali sam opet dosta siguran da si u REM fazi) i vizualiziraš gluposti koje ti padaju na pamet, znači stvari iz najdublje podsvijesti i manifestiraš ih kao vizualizacije. To ti je to..

Na dokumentarcu je i bilo da su ljudi paralizirani, a većina intervjuiranih s tim problemom imaju puno veće probleme nego ti. Smatraj se sretnom jer neki prestaju disati u tom trenutku i počinju se gušiti te misle da ih guši Sotona ili neki demon. To su sve vizualizacije koje su nestvarne; bar ih tako znanost objašnjava.

Nadam se da sam ti pomogao!
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 02:16   #59
Meni se to događa već godinama.Prvo sam mislila da je nešto nadnaravno ali onda sam vidjela da puno ljudi ima slična iskustva i saznala da se radi o paralizi sna. Ali stvarno je neugodan osjećaj,ti neki trnci mi prolaze kroz cijelo tijelo,ulaze i izlaze iz mene,baš je osjećaj ko da je neka težina na tebi,nekad sam imala osjećaj da sam se digla s kreveta i da lebdim,kao da sam izašla iz svog tijela,najgore je što se nemožeš micat,hočeš se derat,ali ne možeš otvorit usta. Silno se hočeš probudit,ali ne ide. Iako znam da nije riječ o nekim nadnaravnim bićima,uvijek se iznova preplašim kad mi se to desi.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 00:14   #60
Meni se ovo desavalo jedno 10tak puta, uglavnom kad sam bio pravo umoran, a i par puta poslije pusenja trave. Prvi put sam bio pravo sjeban, ono, osjetis neko zlo oko sebe, vidis neke prikaze, al ne mozes mrdnuti i jedno 2-3 puta se budis, svaki put mislis da si se konacno probudio, a ono i dalje spavas. Nisam znao sta mi desava, mislio sam da mi je kuca ukleta, ili da sam ja pukao. Poslije, kad sam malo procitao o tome, kad bi mi se ponovo desilo, uspjevao sam nekako iskontolirati to, kasnije mi je cak i zabavno bilo (najbolje mi je bilo furanje po sobi, kao ko neki astronaut, jes da mi je muka bila kad sam se probudio, ko da sam stvarno lebdio). Uglavnom, radi se o poremecaju sna, i postoje dvije vrste: kad ti tijelo pada u san prije svijesti, odnosno, prije sna (kod mene je ovo svaki put bilo, mislim da se zove hipnogogicna paraliza), a druga je kad ti svijest izadje iz rem faze prije tijela, odnosno, poslije sna (i ova se zove hipno-nesta, zaboravio sam). Usko sa ovim su vezane hipnogogicne halucinacije, odnosno prikazivanja, osjecaj zla i tako slicno. Masa ljudi sto su tvrdili da su oteti od vanzemaljaca i da su vrseni eksperimenti nad njima su ustvari imali ovaj poremecaj.
amko80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.