Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 10:28   #721
evo pročitala sam vecinu komentara i ne odustajem od prava.. samo ne mogu odlučiti koji grad; Rijeka ili Zagreb??
Brida57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 12:18   #722
Quote:
Brida57 kaže: Pogledaj post
evo pročitala sam vecinu komentara i ne odustajem od prava.. samo ne mogu odlučiti koji grad; Rijeka ili Zagreb??
U Rijeci su puno fleksibilniji i pristupačniji i nema tolikog zajebavanja studenata kao u Zagrebu. Naravno, profesora koji će ti popiti krv ima na svakom faksu.
Doduše, Rijeka ima jedan minus u odnosu na Zg - tamo moraš kolokvijima i esejima skupiti određeni broj bodova da bi uopće imala pravo izlaska na završni, dok u Zg-u ne moraš - možeš polagati sve na završnom.
Ali Vijeće pregovara o tome...

Ali zato Ri ima pogled na more zbog kojeg ti je gušt doći na faks
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 17:37   #723
Smile

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
U Rijeci su puno fleksibilniji i pristupačniji i nema tolikog zajebavanja studenata kao u Zagrebu. Naravno, profesora koji će ti popiti krv ima na svakom faksu.
Doduše, Rijeka ima jedan minus u odnosu na Zg - tamo moraš kolokvijima i esejima skupiti određeni broj bodova da bi uopće imala pravo izlaska na završni, dok u Zg-u ne moraš - možeš polagati sve na završnom.
Ali Vijeće pregovara o tome...

Ali zato Ri ima pogled na more zbog kojeg ti je gušt doći na faks
a je li istina da je u Rijeci manje literature nego u Zagrebu?
Brida57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 13:08   #724
Otkud ti to?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 11:58   #725
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Otkud ti to?
svasta se prica
Brida57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 19:26   #726
Zagrebački fakultet upisuje najviše studenata pa s većom konkurencijom dolaze i viši kriteriji, što je logično.
Literatura je svugdje manje-više jednaka te o profesorima ovisi koliko će inzistirati na detaljima, a samim time hoće li biti dovoljno učiti iz knjige ili nekog alternativnog izvora.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 23:57   #727
Ja ne znam ni za jedan predmet u Rijeci koji možeš učiti iz skripte
Zapravo, možeš ti sve učiti iz tuđih skripti, ali zapravo to ti je dvosjekli mač - može ti se dogoditi da kruže skripte u kojima nije ono što je profesoru najbitnije, pa onda ti naučiš sve iz skripti, a jedva prođeš ili padneš.

Kao što ti je Miss Hyde napisala - sve je do profesora.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 20:37   #728
Zagrebački faks je najteži i najcjenjeniji.
Rijeka, Osijek i pogotovo Split su drugi svjetovi.
Svake godine se sve više i više studenata iz Zagreba prebacuje na ostale pravne fakultete gdje u samo nekoliko mjeseci polože ono što u Zagrebu godinama nisu mogli.
Na kraju, sve je vrlo individualno i dobar od lošeg pravnika se ne razlikuje po fakultetu gdje je završio, već od daljnjeg obrazovanja koje ulaže u sebe. Nakon faksa tek počinješ učit.





Sent from my iPad using Tapatalk
Nightrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:05   #729
Tezak je,ali volim to i ne bi nista drugo zeljela studirati.
juridika21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:11   #730
...

Quote:
Brida57 kaže: Pogledaj post
evo pročitala sam vecinu komentara i ne odustajem od prava.. samo ne mogu odlučiti koji grad; Rijeka ili Zagreb??
Npr ja sam u Osijeku i super mi je,nije idealno kao ni igdje drugdje...ali nije nekvalitetan faks kako pricaju neki ovdje...
juridika21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:12   #731
Smile Upis na diplomski studij javne uprave

Dragi moji, stvarno mi treba pomoc, ako neko dijeli iskustvo, nek uskoci sa savjetom.

Zavrsavam upravno pravo (Ili javnu upravu) u Požegi, to je prediplomski, a htjela bih upisati jos 2 godine, magisterij, u Zagrebu, koji su uvjeti, koliko se placa?
Nasla jesam nesto na stranici fakulteta, al draze mi je cut jos necije misljenje..

Hvala
Jennykt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:59   #732
Nije magisterij.

Osobno nisam upoznata, sumnjam da puno ljudi koji čitaju ovaj pdf je, pa bolje pitaj na temi Pravnog fakulteta u Zagrebu, na Kutku za školarce i studente.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:29   #733
To je postdiplomski i nakon njega imaju 300 ETC bodova, jednako kao i integrirani.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:34   #734
MOLIM POMOĆ oko prava društava!

dakle, radi se o odgovornosti članova nadzornog odbora d.o.o-a.

U ZTD-u se upućuje na odredbe o dioničkom društvu glede odgovnornosti članova, a kad dođem do članka koji to uređuje (čl. 439 upućuje na primjenu čl. 252.) . U članku 252 se spominju dioničari, dividende i sl.

Pa kako mogu kod d.o.o.-a govoriti o dioničarima i dividendama ako d.o.o nema dioničare, dividendu i slično što postoji kod dioničkog društva??


Kako onda odgovoriti na pitanje odgovornosti članova nadzornog odbora d.o.o.-a?

hvala
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:07   #735
Da, to će mi pomoći na Pravnom fakultetu jako puno. Mogu je staviti na prazno mjesto prije predavanja da mi ga netko ne zauzme.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 22:50   #736
Na nadzorni odbor na odgovarajući se način primjenjuju odredbe članaka 252. i 257. do 271. i 273. te 273.a ovoga Zakona.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:05   #737
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Na nadzorni odbor na odgovarajući se način primjenjuju odredbe članaka 252. i 257. do 271. i 273. te 273.a ovoga Zakona.
to znam i sama....... ali što to znači?!
Da je sve isto, samo umjesto termina "dioničar" govorim "Imatelj poslovnog udjela", prevedeno na jezik d.o.o-a, jel!
Jer nema d.o.o dioničare pa sukladno tome ne mogu govoriti "dioničar"


govorim o odredbi čl.252 npr. sad
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:20   #738
Quote:
Jennykt kaže: Pogledaj post
Dragi moji, stvarno mi treba pomoc, ako neko dijeli iskustvo, nek uskoci sa savjetom.

Zavrsavam upravno pravo (Ili javnu upravu) u Požegi, to je prediplomski, a htjela bih upisati jos 2 godine, magisterij, u Zagrebu, koji su uvjeti, koliko se placa?
Nasla jesam nesto na stranici fakulteta, al draze mi je cut jos necije misljenje..

Hvala
za magistra prava se studira 5 godina u komadu, dakle, integrirani sveučilišni studij
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:13   #739
jel moguce upast na pravni fakultet ako sam prvi razred proso s 3, drugi 2,treci 5,cetvrti 5
gamerstifler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:19   #740
Quote:
gamerstifler kaže: Pogledaj post
jel moguce upast na pravni fakultet ako sam prvi razred proso s 3, drugi 2,treci 5,cetvrti 5
ja sam sve četiri godine prošla s 5, bila oslobođena polaganja mature i bila sam 59. na listi od 114 koliko se primalo redovnih bez plaćanja

sve ti ovisi o konkurenciji .. dakle, nije sve samo isključivo do tebe.... ako se javi njih puuuno odlikaša, ne znam kolike su ti šanse... ako su svi slični tebi - imaš šanse itekako
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.