Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 20:00   #7781
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
evo ja obavio razgovor sa Cropellets d.o.o. i njihova cijena je : pelet sa certifikatom ENplusA1=1,9 kuna po kg. bez prijevoza, pelet sa certifikatom ENplusA2=1,8 kuna po kg. bez prijevoza,cijene su sa pedeveom, prodaja/skladište na zagrebačkom velesajmu, tko ima kakva iskustva sa navedenim,čini mi se skupo s obzirom na cijenu koja se spominje u udbini/vodicama
To je visoka cijena, a vjerujem da nije toliko kvalitetniji pelet od ostalih proizvođača.

Pronašao sam pelet po cijeni od 1,56 s PDV-om, 90% hrastovina, pitao sam za iskustva ovdje na forumu , ali nitko nije ništa komentirao pa ću ja sebi kupiti 500-1000 kg za probu.Cijena je prihvatljiva a i nije mi daleko za prijevoz, mogu čak i sam autom dovoziti koliko mi treba. Javim iskustva kad počne sezona loženja.
da-ra is offline  
Old 29.07.2014., 20:57   #7782
dara bubamara daj budi kolegijalna i iskustvo podijeli sa nama do kraja, pijevaj gdje i kada, po želji i adresu posjeta, za početak sve to zadovoljava ,ovako samo namjerno izazivaš a ništa ne raeliziraš
mbukal is offline  
Old 29.07.2014., 21:23   #7783
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
dara bubamara daj budi kolegijalna i iskustvo podijeli sa nama do kraja, pijevaj gdje i kada, po želji i adresu posjeta, za početak sve to zadovoljava ,ovako samo namjerno izazivaš a ništa ne raeliziraš
Darac je ...da nebi ispalo da nekog reklamiram ako koga zanima dam podatke na PM
da-ra is offline  
Old 29.07.2014., 21:36   #7784
da ra jel imaju prijevoz ? bar podijeli sa nama iz kojeg dijela lijepe nase su
SwEz is offline  
Old 29.07.2014., 22:45   #7785
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
evo ja obavio razgovor sa Cropellets d.o.o. i njihova cijena je : pelet sa certifikatom ENplusA1=1,9 kuna po kg. bez prijevoza, pelet sa certifikatom ENplusA2=1,8 kuna po kg. bez prijevoza,cijene su sa pedeveom, prodaja/skladište na zagrebačkom velesajmu, tko ima kakva iskustva sa navedenim,čini mi se skupo s obzirom na cijenu koja se spominje u udbini/vodicama
Nažalost morate shvatiti da je pelet prošao kroz tri ruke i zato ima visoku cijenu. Ono što je još gore za 20-tak dana ta cijena sigurno ide gore, kada krene izvoz. S toga dobro je zapamtiti da se peleti kupuju ljeti i po mogućnosti tko ima kamo skladištiti , kupi sve odjednom. Slavonija ,Lika ,Udbina , Mrkopalj, Lič imaju sigurno nižu cijenu , a da ne spominjem Bosnu , gdje je punnooooooooo niža. Ako Vam je ovih 1.80 blizu i nije strašno, za sada, jer bi moglo biti i gore ?



Quote:
da-ra kaže: Pogledaj post
To je visoka cijena, a vjerujem da nije toliko kvalitetniji pelet od ostalih proizvođača.

Pronašao sam pelet po cijeni od 1,56 s PDV-om, 90% hrastovina, pitao sam za iskustva ovdje na forumu , ali nitko nije ništa komentirao pa ću ja sebi kupiti 500-1000 kg za probu.Cijena je prihvatljiva a i nije mi daleko za prijevoz, mogu čak i sam autom dovoziti koliko mi treba. Javim iskustva kad počne sezona loženja.
Tih 1.56 je super cijene samo do kada ?




Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
[QUOTE LP Dalmaciji sa tmurnog i kišom ispranog Sj.Primorja
Eh, ne bi imao ništa protiv, da i zima ostane takva.[/QUOTE]

Šaljem ti sliku sa e- mailom.
Udelal sam neke preinake.
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 29.07.2014., 23:20   #7786
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post

Tih 1.56 je super cijene samo do kada ?




Dok ide, ide..sve do 1.80 kn meni je isplativo, preko toga je već pushiona
da-ra is offline  
Old 30.07.2014., 11:41   #7787
Ne treba zaboraviti činjenicu da ogromne količine peleta u Evropu dolaze sa područja Rusije i Ukrajine,te da zbog postojećih sukoba će te količine biti drastično manje nego prijašnjih godina,tako da će ove zime cijene otići u nebo...
F@@hrenheit is offline  
Old 30.07.2014., 12:37   #7788
[/QUOTE]

Šaljem ti sliku sa e- mailom.
Udelal sam neke preinake.[/QUOTE]
Nema još emajla.
stari1 is offline  
Old 30.07.2014., 14:21   #7789
Šaljem ti sliku sa e- mailom.
Udelal sam neke preinake.[/QUOTE]
Nema još emajla.[/QUOTE]


Ma hebe me MIŠ med nogami , miš na kompiću, i još ako me bude hebal miš ventil na slike, preostat će mi preoblikovanje u ženski seksualni organ / vaginu.
Malo šale u ove tmurne dane ?? slika stiže.

LP
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 30.07.2014., 15:15   #7790
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ne treba zaboraviti činjenicu da ogromne količine peleta u Evropu dolaze sa područja Rusije i Ukrajine,te da zbog postojećih sukoba će te količine biti drastično manje nego prijašnjih godina, tako da će ove zime cijene otići u nebo ...

Zanimljivo, no ipak u jednoj uređenijoj zemlji , vjerujem bile bi manje. A razloga je bilo, ako znamo što je ove zime zadesilo goranske šume. I sada se otvara i postavlja pitanje : Gdje je završila ta (ne)vrijedna građa ??koja je i te kako mogla sniziti peletu cijenu , i donekle smanjiti hrvatsku bijedu .
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 30.07.2014., 15:29   #7791
Ja samo želim reći da će porasti potražnja za peletima u Evropi,a naši proizvođači su i tako uglavnom orijentirani izvozu i nije ih previše briga za opskrbu domaćeg tržišta...
Dobio sam ponudu od 140 EUR/t sa prijevozom šleperom iz uvoza,no to mi još uvijek ispada skuplje nego što sam ih kupovao kod nas ovu zimu...
F@@hrenheit is offline  
Old 30.07.2014., 15:33   #7792
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ja samo želim reći da će porasti potražnja za peletima u Evropi,a naši proizvođači su i tako uglavnom orijentirani izvozu i nije ih previše briga za opskrbu domaćeg tržišta...
Dobio sam ponudu od 140 EUR/t sa prijevozom šleperom iz uvoza,no to mi još uvijek ispada skuplje nego što sam ih kupovao kod nas ovu zimu...
ako je 140 €/t sa prijevozom skupo onda ne znam po koliko ti mozes nabaviti pelete u hr, sto ne kazes gdje si kupovao jeftinije od toga pa da i mi ustedimo
SwEz is offline  
Old 30.07.2014., 15:37   #7793
Na tih 140 EUR treba platit PDV državi...
F@@hrenheit is offline  
Old 30.07.2014., 16:11   #7794
jos uvijek jeftinije od toga sa prijevozom nema koliko ja znam
SwEz is offline  
Old 30.07.2014., 18:59   #7795
ako je dobar i kvalitetan pelet po cijeni 140€/t sa prijevozom isplati se platiti i PDV
SwEz is offline  
Old 30.07.2014., 19:55   #7796
Evo ja ložim na pelete več par godina i probao sam svašta jer sam morao.

Da skratim priču, ovako odokativno za one koji ne kuže pelet što tamniji to gori, što svjetliji to bolji.

Kupovao sam i zimi i ljeti, čak probao dovuči 3 tone iz Austrije koji gotovo da su bili bijele boje.

Rezime:

- Kod nas ne kupovati pelete zimi nego samo ljeti
- Uvjek svijetlije boje
- Cijena igra definitivno ulogu

Kad sam ložio samo lošim peletima imao sam česta štopanja rešetke što za posljedicu ima pregrijavanje, savijanje i pucanje listova iste i na kraju zamjena, jako tamni pepeo, neizgorjelih peleta, i puno više pepela, problem kod početnog paljenja plamenika jer su od tvrđeg drva.

Najduže sam ložio na Viševicu jer sam ih najlakše iz nekih drugih razloga mogao nabaviti (uvjek sam nabavljao ljeti) a ajmo reči da su me zadovoljavali. No zima 2012/2013 je bila kap koja mi je prelila čašu jer sam cjelozimsku tranšu peleta dobio na tri puta (nisu imali oni koji su mi dobavljali) i kad je zima počela 3 isporuke i 3 različita peleta, pogotov znaju imati jako dugačkih peleta (ono kaj piše na vreči je za obrisat g...), cijelu zimu problemi, druga paleta peleta ponovno podešavanje itd itd.

Šišarka je šrot, Spačva je šrot, Udbina tako tako.

Probao sam i neke iz privatne kučne radinosti za probu i mogu reč da ih uopče ne želim komentirati.

Cijelu prošlu zimu ložio sam na Cropelets upravo ovaj spominjani EnPlusA1 od 1.9kn/kg i za sad neču mijenjati (osim ak se pokvare)

Naravno, ponovno podešavanje plamenika mora biti, ali za sad najbolji peleti koje sam kod nas nabavio. Naravno, one Austrijske koji su me došli negdje cca 2,5-2,6kn/kg bez prijevoza su definitivno nezamjenjivi.

Kvalitetan pelet vrijedi novce koje košta, jer u konačnici zima košta isto(dobrih treba manje a loših više) ali je manje problema u eksploataciji, a ako još imaš i kvarova na opremi onda su loši ustvari još skuplji.

Znam čak nekoliko ljudi koji su od Viševice dobili druge pelete jer su im šarže bile loše što su im i dokazali a oni se kao čudom čudili.

Naši Indijanci jednostavno mješaju previše otpada odnosno koru i bilo kakvo drvo, a zna se što se događa sa korom več kod 400 C u plameniku, a neki od proizvođača u toku zime samo prazne vreče sa logotipom šalju u bosnu i dolje druge firme samo pune svoj proizvod, što je naravno šrot.

U ovu zimu također ulazim sa Cropelets jer su nabavljeni još u 5 mjesecu.

Zadnje uređivanje Je pa kaj onda : 30.07.2014. at 20:39.
Je pa kaj onda is offline  
Old 30.07.2014., 20:27   #7797
Quote:
da-ra kaže: Pogledaj post
To je visoka cijena, a vjerujem da nije toliko kvalitetniji pelet od ostalih proizvođača.

Pronašao sam pelet po cijeni od 1,56 s PDV-om, 90% hrastovina, pitao sam za iskustva ovdje na forumu , ali nitko nije ništa komentirao pa ću ja sebi kupiti 500-1000 kg za probu.Cijena je prihvatljiva a i nije mi daleko za prijevoz, mogu čak i sam autom dovoziti koliko mi treba. Javim iskustva kad počne sezona loženja.
Sama činjenica da su rekli da su od 90% hrastovine govori sama za sebe, hrastovina je gusto tvrdo drvo, teže zapaljivo i definitivno od nje nemože biti EnPlus A1. Naravno, zato su i jeftiniji i tamniji po boji.

Kvalitetni peleti se rade od mekanijih drva
Je pa kaj onda is offline  
Old 30.07.2014., 23:26   #7798
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post

Naši Indijanci jednostavno mješaju previše otpada odnosno koru i bilo kakvo drvo, a zna se što se događa sa korom več kod 400 C u plameniku, a neki od proizvođača u toku zime samo prazne vreče sa logotipom šalju u bosnu i dolje druge firme samo pune svoj proizvod, što je naravno šrot.
I to vijerojatno vreće sa logotip na stranim jezicima , glede boljeg uvaljivanja i više cijene.Žalosno , bili smo i ostali balkanci iz kojeg smo " izašli van" , ali koji je uvijek ostao u nama .
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !

Zadnje uređivanje patafljengo : 30.07.2014. at 23:37.
patafljengo is offline  
Old 30.07.2014., 23:27   #7799
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, no ipak u jednoj uređenijoj zemlji , vjerujem bile bi manje. A razloga je bilo, ako znamo što je ove zime zadesilo goranske šume. I sada se otvara i postavlja pitanje : Gdje je završila ta (ne)vrijedna građa ??koja je i te kako mogla sniziti peletu cijenu , i donekle smanjiti hrvatsku bijedu .

poz,

Vecina "građe" je na istom mjestu i truli. Nisu bili (nit su sada) sposobni niti organizirati radove, niti plan napraviti a kamoli izvesti iz šume.
Nisu ni ljudima dali dozvole (ili ih pozvali) da se sami organiziraju i spase sto se spasit da.
Za vikend prosao starom cestom Zlobin/Fužine. Jad i bijeda pored ceste a mozes zamisliti kako je dublje u šumi...

Pozz


Zbrlj zbrlj telefonom using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 05.08.2014., 15:41   #7800
dakle, peć/kotao gusnati 35 kW (14L vode u tijelu), spremnik topline 200L sa svojom pumpom spojen u slijepo crijevo (služi kao produžetak/povečanje volumena kotla peći) ,plamenik sunp7 14-35kW, mehanički troputni miš ventil u krugu grijanja sa svojom pumpom, instalirana snaga grijaćih tijela (radijatora sa termoglavama) je 22kW ,prostor grijanja je 190mkv ili 456 kubika podijeljeno na dvije etaže, objekat nema termičku/toplinsku izolaciju (ima tri sloja obićne fasade),pvc stolarija,podneblje hrvatsko prigorje-istok zagreba, molim preporuku za naj ekonomičniju postavku spomenutoga plamenika
mbukal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.