Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 12:04   #241
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
i sada da odgovorim na pitanje koje sam dobila od forumasa kako je moguce da je buducnost zapisana i da ne postoji ne predvidivo. da jucer i sutra odreduju danas.

Zato sto, konacna misao ima cilj. Svatko kad misli ima neki.cilj. I do tog cilja se ide.
Moze se skrenut s puta, ali cak ce se i nebo okrenut ali cilju se mora ic jer to je Zamisao svjesnog svemira.

zato ne biras zivot, zivot bira tebe.
Smoky interesantno i simpa pišeš moram priznati.
Prošlost,sadašnjost i budućnost odredjeni su u jednom trenutku koji traje u vječnosti..Vrijeme ne postoji tj.ovakvo linearno je iluzija a iz više perspektive koju mi ljudi opravdano ne razumijemo sve se odvija u jednom trenutku.
Sve se odvija istovremeno tako da se i može reci da jučer i sutra odreduju danas jer jučer i sutra ne postoje tj.postoje ali u vječnosti.. O vremenu i pojmu sam pisao u nekoliko navrata na drugim temama pa da se ne ponavljam.
Naravno da djeluje kontradiktorno ali u isto vrijeme i logično.Nekako držim da je spoznaja u isto vrijeme i oslobadjajuča i zastrašujuća za naše male mozgove neobjašnjivo.Sve sto radimo u životu je u istom trenutku smisleno i besmisleno i ja volim reći da je upravo sama smisao ugravirana u besmislu..
Postoji mogućnost da je cijeli nas svemir determiniran u trenutku,ništa što se dešava nije slučajno.
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:26   #242
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
i sada da odgovorim na pitanje koje sam dobila od forumasa kako je moguce da je buducnost zapisana i da ne postoji ne predvidivo. da jucer i sutra odreduju danas.

Zato sto, konacna misao ima cilj. Svatko kad misli ima neki.cilj. I do tog cilja se ide.
Moze se skrenut s puta, ali cak ce se i nebo okrenut ali cilju se mora ic jer to je Zamisao svjesnog svemira.

zato ne biras zivot, zivot bira tebe.
Ovo je igra riječi, ali ne i smisla.
Tko postavlja moj cilj? Može netko reći Bog, sudbina, zvijezde i svi će biti u pravu. Što god da se dogodi ima se opravdanje; sudbina, Božja volja, zapisano u zvijezdama, tako je pao grah....i možemo se igrati s riječima u nedogled. A što se zapravo realno događa? Prošlost je prošla. Gotovo, nema je više. Budućnost je proizvod sadašnjosti, reakcija na naše trenutno djelovanje.
Sada se može reći: pa proizvodnja budućnosti je cilj. Ok. ali koji je smisao cijelog koncepta? Nema ga. To je samo igra riječi. A i ciljevi se kroz život mijenjaju i kreću se u relativno realnim okvirima. Ostalo nisu ciljevi nego maštanje.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:16   #243
Quote:
Total40 kaže: Pogledaj post
Smoky interesantno i simpa pišeš moram priznati.
Prošlost,sadašnjost i budućnost odredjeni su u jednom trenutku koji traje u vječnosti..Vrijeme ne postoji tj.ovakvo linearno je iluzija a iz više perspektive koju mi ljudi opravdano ne razumijemo sve se odvija u jednom trenutku.
Sve se odvija istovremeno tako da se i može reci da jučer i sutra odreduju danas jer jučer i sutra ne postoje tj.postoje ali u vječnosti.. O vremenu i pojmu sam pisao u nekoliko navrata na drugim temama pa da se ne ponavljam.
Naravno da djeluje kontradiktorno ali u isto vrijeme i logično.Nekako držim da je spoznaja u isto vrijeme i oslobadjajuča i zastrašujuća za naše male mozgove neobjašnjivo.Sve sto radimo u životu je u istom trenutku smisleno i besmisleno i ja volim reći da je upravo sama smisao ugravirana u besmislu..
Postoji mogućnost da je cijeli nas svemir determiniran u trenutku,ništa što se dešava nije slučajno.
upravo tako.
upravo toga sam svijesna ja, ali da bi objasnio skepticima moras im pokazat put kojim si hodao, inace ja bi to u 2 rijeci rekla i ispala luda, ovako makar mrvicu prenesem svijest. Jer to inace nije nesto sto se da prenjet na lak nacin osim iskustvom


NewOrder. i dalje razmisljas kao idividua.
probaj biti ne predvidljiv i dare you.
Vjerovatno da ce i taj tvoj bunt imat posljedicu koja odgovaraa sliki.
Tvoja misija na zemlji nije da zivis kao zivotinja, visi oblik inteligencije si, a mislis da je tvoj cilj jest imat kucu djecu i umrjet?
Zaista osjecas da je to tvoja svrha?
To je samo borba za opstanak ali ciljevi su puno visi i znao bi ih kad bi mogao pustit da tvoje istinsko ja koje nema veze s tijelom progovara.
Nebi bilo tesko, da nismo unakazeni.
druga prica pak.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:11   #244
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
NewOrder. i dalje razmisljas kao idividua.
probaj biti ne predvidljiv i dare you.
Vjerovatno da ce i taj tvoj bunt imat posljedicu koja odgovaraa sliki.
Tvoja misija na zemlji nije da zivis kao zivotinja, visi oblik inteligencije si, a mislis da je tvoj cilj jest imat kucu djecu i umrjet?
Zaista osjecas da je to tvoja svrha?
To je samo borba za opstanak ali ciljevi su puno visi i znao bi ih kad bi mogao pustit da tvoje istinsko ja koje nema veze s tijelom progovara.
Nebi bilo tesko, da nismo unakazeni.
druga prica pak.
Priznajem da mi je nejasna moja misijau smislu univezuma.
Ali isto tako ne znam, niti sam čuo da ju itko zna.

Koja je tvoja svrha? Tvoj cilj? Kakvo je tvoje istinsko ja? Daj mi stvarni primjer da znam u kojem smijeru razmišljati.

No siguran sam, bez obzira o tim eventualnim spoznajama, živim ovdje i sada, i radi vlastitog opstanka tomu moram biti prilagođen.
Ne vidim se i ne živim kao životinja jer ja to nisam, a kao ljudski rod smo se ipak izdvojili od životinja i tu činjenicu ne bi smjeli zanemarivati.
Već sam na nekoj temi spomenuo da nismo ono što mislimo da jesmo ili bi željeli biti, nego ono što činimo, onaj trag koji ostavimo prema drugim ljudima.
Za mene stvarnost znači da na moju akciju postoji reakcija okoline ili barem neki otisak, sjećanje...bilo što.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:51   #245
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
Priznajem da mi je nejasna moja misijau smislu univezuma.
Ali isto tako ne znam, niti sam čuo da ju itko zna.

Koja je tvoja svrha? Tvoj cilj? Kakvo je tvoje istinsko ja? Daj mi stvarni primjer da znam u kojem smijeru razmišljati.

No siguran sam, bez obzira o tim eventualnim spoznajama, živim ovdje i sada, i radi vlastitog opstanka tomu moram biti prilagođen.
Ne vidim se i ne živim kao životinja jer ja to nisam, a kao ljudski rod smo se ipak izdvojili od životinja i tu činjenicu ne bi smjeli zanemarivati.
Već sam na nekoj temi spomenuo da nismo ono što mislimo da jesmo ili bi željeli biti, nego ono što činimo, onaj trag koji ostavimo prema drugim ljudima.
Za mene stvarnost znači da na moju akciju postoji reakcija okoline ili barem neki otisak, sjećanje...bilo što.
Koji je smisao zivota, vidis... s tim se nisam puno bavila, to valjda kad budem starija jos mozda nesto naucim, ja sam samo zeljela znat kako radi svemir...

dat cu ti jedini trag po kojem bi ja trazila smisao.
Kad zelis znat kako je nekome, nakon sto cujes njegovu pricu stavis se u njegov "um" polozaj. zasto bi netko nesto napravio.

Ja sam nitko i nista da bih se usudila stvljat u um stvoriteljeve inteligencije, zasto bi nesto napravio, jer ne mogu razmisljat kao To.
No eto, tako bi trabao razmisljat.
Zamisli da si ti um koji je.sve ovo stvoriio i tako pusti masti na volju zasto?

No kazem ti, mi zivimo u jednoj odmogucnosti, ovakvih tvojih zivota ima na miljone jednako koliko i opcija koje si mogao biti... paralelni svemiri.
Jednako.kao sto prije nego nesto napravis pokusavas zamislit cim vise mogucih opcija kako bi moglo zavrsit, zasto to radimo?
radi iskustva, kako bismo stvorili savrsenu ideji misao...
zivis vec u jednoj mogucnosti.

Nasi zivoti se cjela povjest covjecanstva kao misao Boga traje krace nego ova poruka.
reci, npr, "kava".
eto gotovo.

Ti kad kazes kava, mislis da je to samo ta misao, ali nije u toj stotinki ti si odmah svjestan gdje je radena, kako izgleda, kakva je biljka, kakvog je okusa, gdje je jeftinija kava, nekih marki kave i td... sve samo kako bi znao da je to kava.
Tako i svjestan svemir, nas zivot su ovi detalji prije zamisljenog cilja ishoda npr kave, obicne rijeci, koja iza sebe vuce bezbroj informacija koje odmah osvjestis.

Tako da iako sam odbijala vjerovat da je jedan od zadataka to iskustvo, no koji je cilj, ne znam.
To me nije toliko zanimalo.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:56   #246
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
A ono najbitnije, znas kad covjek krene zaista se zanimat za takve stvari?
Tek kad se krene zanimat za znanost, najveci fizicari su najvise svjesniji Boga i koja cudesa zapravo postoje...


Najveći fizičari zapravo ne vjeruju u Boga. Pogledaj intervju od Stephen Hawking (jedan od najpoznatijih astrofizičara) koji ne vjeruje u Boga. Vjerujem da postoji velika i pozitivna energija koja pokreće sve ovo i nazivam ju Bog. Nikad Boga nisam zamišljala kao starca sa bradom i mislim da su anđeli bestjelesna svjetlosna bića ni njih ne zamišljam onako kako ih se predstavlja sa krilima. Često osjetim prisutnost te energije u svo životu.
Fee86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:05   #247
Quote:
Fee86 kaže: Pogledaj post
[/B]
Najveći fizičari zapravo ne vjeruju u Boga. Pogledaj intervju od Stephen Hawking (jedan od najpoznatijih astrofizičara) koji ne vjeruje u Boga. Vjerujem da postoji velika i pozitivna energija koja pokreće sve ovo i nazivam ju Bog. Nikad Boga nisam zamišljala kao starca sa bradom i mislim da su anđeli bestjelesna svjetlosna bića ni njih ne zamišljam onako kako ih se predstavlja sa krilima. Često osjetim prisutnost te energije u svo životu.
lijepo zamisljas anđele.

On se trudi naci teoriju za sve, sad neki dan citam da sad po novoj njegovoj teoriji crna rupa postaje bjela nj nj nj bljuv bljuv...
po cemu on spada u F fizicare a isto bez dokaza lupa, neee, on nije alternativa jer ne vjeruje u duhove. Na njega uopce nisam ni mislila.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:02   #248
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Kako je nastao svemir?
Eto. To se pitam valjda od kad znam za sebe a od jako rano znam za sebe, pa nisam bas sve naucila u jednom danu.
Big bang me ne zadovoljava i nebi trebao nikoga s iole mozga. (tu pocinje religija i znanost)
Prema njihovoj teoriji iz nicega nesto, MOGUCE JE. Ali je znaju objasnit. Bit svih religija zna.
Kako je moguce da nesto ima pocetak? Gdje je pocetak pocetka? (...)
Ne volim puno s ljudima raspravljati o vjeri koje se oni drže jer to zna ispasti dosta...neuredno. A nije baš etično ni namjerno poljuljavati tuđu vjeru, nekima je to jedino što ih drži da se ne raspadnu. Ali Smoky_9999 je bar otvorena tome pa ima nade. Da je po mome, svi bi postali materijalisti. Onda bi možda imali više potrošačke elektronike jer ljudi ne bi trošili vrijeme na duhovnost.

Moram priznati da ne znam puno o tamnoj materiji, energiji, antimateriji i ostalim stvarima. Ali tu je lako pasti u logičku zamku zvanu "bog praznina". Znači, ako nam je nešto misteriozno i nedovoljno neistraženo, onda mora da je to bog / mistična energija / neka druga alternativa. Nekad su ljudi mislili da munje proizvodi bog Zeus, danas se zna malo više o elektricitetu i nikome to nije mistično. Možda, ako ljudska rasa poživi, ni postanak stvari jednog dana neće više biti mističan i objašnjavat će se sasvim normalnim pojmovima. Negdje sam pročitao da ljudi vole štovati ono čega se boje ili što im je neshvatljivo. Postanak svemira je neshvatljiv pa treba paziti da mu ne pripisujemo božanska svojstva.

Nisam siguran da je misao stvarateljska snaga. Misao nije ništa drugo nego rekombinacija već postojećih sjećanja. Tako nastaju i svi izumi – uzmemo dvije otprije poznate stvari i kombiniramo ih na čisto novi način. A kombinacija barem ima beskonačno, samo što nisu sve uspješne. Ti naprosto ne možeš zamisliti ništa što prije nisi vidjela. To ti mogu dokazati tako da probaš zamisliti boju koju ljudsko oko ne može vidjeti u svijetu oko sebe, ili da probaš zamisliti geometrijski lik koji ne postoji u matematičkom udžbeniku. Matematičari dan-danas ne mogu kvadrirati krug. Kad ljudi recimo pokušavaju zamisliti izvanzemaljce, ti izvanzemaljci se uglavnom sastoje od ruku, očiju, rogova, repa, dakle svega onog što imaju i životinje na zemlji. Neki novi životni oblik ne možemo zamisliti.

I kako onda misao stvara, kad samo prežvakava postojeće?

Naravno da religije imaju istu bit, pa ljude po cijelom svijetu muče iste stvari: postanak svemira, postanak života, zagrobni život. Religije se tu nude kao rješenja, ali su spekulacije antičkih ljudi koje su se održale do danas zbog političkih razloga. Religija koja se ne bavi tim pitanjima ne bi bila baš popularna, možda ih zato nema puno. Svemir kao san...hmm...nije loša ideja, ali je prejednostavna. Znaš da je u književnosti najveći kliše kad pisac razriješi napetu radnju s "...a onda se glavni lik probudio."

A u ljudskom organizmu ima smeća ili zbog nesavršenosti sustava ili zbog toga što su se okolnosti u kojima čovjek živi radikalno promijenile pa više nema potrebe za aktivacijom pojedinih gena ili organa. Biolozi za slijepo crijevo kažu da je ostatak organa koje imaju biljojedi. Kad je čovjek počeo jesti meso i smanjio biljnu prehranu, taj organ izgubio je svoju svrhu. Za par stotina tisuća godina će skroz nestati; treba za to vremena!
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:40   #249
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
....Koji je smisao zivota, vidis... s tim se nisam puno bavila, to valjda kad budem starija jos mozda nesto naucim, ja sam samo zeljela znat kako radi svemir...

dat cu ti jedini trag po kojem bi ja trazila smisao.
Kad zelis znat kako je nekome, nakon sto cujes njegovu pricu stavis se u njegov "um" polozaj. zasto bi netko nesto napravio.

Ja sam nitko i nista da bih se usudila stvljat u um stvoriteljeve inteligencije, zasto bi nesto napravio, jer ne mogu razmisljat kao To.
No eto, tako bi trabao razmisljat.
Zamisli da si ti um koji je.sve ovo stvoriio i tako pusti masti na volju zasto?

No kazem ti, mi zivimo u jednoj odmogucnosti, ovakvih tvojih zivota ima na miljone jednako koliko i opcija koje si mogao biti... paralelni svemiri.
Jednako.kao sto prije nego nesto napravis pokusavas zamislit cim vise mogucih opcija kako bi moglo zavrsit, zasto to radimo?
radi iskustva, kako bismo stvorili savrsenu ideji misao...
zivis vec u jednoj mogucnosti.

Nasi zivoti se cjela povjest covjecanstva kao misao Boga traje krace nego ova poruka.
reci, npr, "kava".
eto gotovo.

Ti kad kazes kava, mislis da je to samo ta misao, ali nije u toj stotinki ti si odmah svjestan gdje je radena, kako izgleda, kakva je biljka, kakvog je okusa, gdje je jeftinija kava, nekih marki kave i td... sve samo kako bi znao da je to kava.
Tako i svjestan svemir, nas zivot su ovi detalji prije zamisljenog cilja ishoda npr kave, obicne rijeci, koja iza sebe vuce bezbroj informacija koje odmah osvjestis.

Tako da iako sam odbijala vjerovat da je jedan od zadataka to iskustvo, no koji je cilj, ne znam.
To me nije toliko zanimalo.
Pored svega ovoga ne shvaćam koju mi poantu želiš reći.
Sve ovo mi je toliko logično i normalno da se niti ne obazirem, niti smatram kao nešto spektakularno jer sam istog odavno svjestan.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:52   #250
Quote:
Fee86 kaže: Pogledaj post
[/B]
Najveći fizičari zapravo ne vjeruju u Boga. Pogledaj intervju od Stephen Hawking (jedan od najpoznatijih astrofizičara) koji ne vjeruje u Boga. Vjerujem da postoji velika i pozitivna energija koja pokreće sve ovo i nazivam ju Bog. Nikad Boga nisam zamišljala kao starca sa bradom i mislim da su anđeli bestjelesna svjetlosna bića ni njih ne zamišljam onako kako ih se predstavlja sa krilima. Često osjetim prisutnost te energije u svo životu.
Osnovni i polazni problam u shvaćanja Boga je njegovo stavljanje u kontekst materijalnog. Tada Mu se gubi smisao i postaje lakrdija.

S druge strane, ima fizičara koji upravo kroz nauku otkrivaju i doživljavaju Boga jer ga ne doživljavaju kao starca s bradom nego kao stvoritelja zakona fizike i tada su doživljaji potpuno drugačiji. Sve ovisi u kojim okvirima i s koje pozicije na Njega gledaju.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:07   #251
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
Pored svega ovoga ne shvaćam koju mi poantu želiš reći.
Sve ovo mi je toliko logično i normalno da se niti ne obazirem, niti smatram kao nešto spektakularno jer sam istog odavno svjestan.
poanta je da poante nema.
Prema teoriji relativnosti, moze postojati vise istina za jednu stvar. Ta teorija se siri na sva podrucja.

Koji je smisao? Kako ? zasto? Koji je cilj?
Dalje bi bile sve same teorije, kojih imam, moze ih imat svatko i moze biti istina u nekom postojanju s nekog kuta gledista...

Ujedno, to je i razlog zasto volimo ovu temu.

Ja se ipak drzim baze, svjesnog svemira. To je dovljno sjebana informacija koja jos logicki poteze njih par, i to mi je dovoljno, bez da znam smisao zivota.

Dalje je na.svakom.od vas da zivite svoju istinu.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:20   #252
speculhrave_

Nije ista misao psa, papige i covjeka.
stvaralacka misao.
Tvoja, nasa misao se ne moze mjerit s onim sto je Ovo o cemu pricam.
Znaci, postojece informacije koje ti imas, Ono je kreiralo. od bakterije do galaksije, svrseno tocno da sjeda.

Problem ljudi je sto misle da sve mogu spustit na zemlju, na svoj nivo.
Kao da prides lavu i mic mic mic, ti si sigurno dobar kao ja, pametan kao ja, ej, pa ti spavas i jedes kao ja, ne mozes bit kaci nego ja... Mozda si ga svojom racionalizacijom prilagođavanja svojoj svijesti poistovjetio s tobom, no lav nije ti ma koliko ti u svojoj glavi bio uvjeren da je, a saznat ces tek kad skoci na tebe i pokida te na komade, da ne mozes nesto toliko veliko spustat na zemlju i usporedivat sa sobom. Ne radi to tako.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:30   #253
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
poanta je da poante nema.

Ocito. Samo otkrivas svijet i umjesto odgovora pronalazis pitanja
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:13   #254
Evo sto ja mislim da se dogodilo i zasto ima ljudi toliko vise od zivotinja i zasto to tako mora biti.
sve je to tek ideja u razradi, osobno misljenje.
Mozda i glupost jedna od vecih koju cu izvalit .

Sada cu napravit mix. Kad puno ljudi nesto tvrdi, onda mora nesto bit u tome.
mix religija, teoreticari zavjere, znanost, psihologija, biologija i pisana povjest. Izvuci cu bit iz svake price, i dobit zajednicku pricu, sta je bilo, sta je cilj, i zasto je to tako danas.

Ako bi hodao ulicom, i nitko te nebi primjecivao, ljudi se zabijaju u tebe ili jos izglednije za ovo sto zelim reci, prolaze kroz tebe, nema ogledala ni nista takvo, kako bi znao da postojis?
Trenutno pokusavam razmisljat kao da sam ja recimo ta svijest, premda to je nemoguce , ali eto, nemam drugi nacin da dolazim do odgovora.

Vec sam rekla, no ponovit cu se, neke stvari postoje samo zato jer ih gledas.

Sva moje djela, moje postojanje je ne vidljivo i ne postojim ni ja sama.
Odlucujem stvorit svojevrsno ogledalo da se uvjerim u sebe i u svoja djela. Odlucujem stvorit zivot koji primjecuje i istraziva, samim time ja postojim zbog njih oni zbog mene i tu se krug zatvara. Ja kao svevisnja svijest, duh, misao, zelim dodirnut, vidjet, pomirisat, postojat u svojim djelima.
Izmislit cu nacin kako da se i ja materijaliziram, kako da sve funkcionira.

Stvaram prve mastovite oblike zivota, dinosaure i cuda svakava i fascinirana sam kako moje misli mogu biti i prekrasne i destruktivne. Upoznajem samu sebe i ne mogu vjerovat koliko lose djelo sam napravila.
Svako napredovanje.ima uspone i padove..
Ta misao mi.se ne sviđa i idem stvorit novu kreaciju, nalik dingacima, ali manje agresivnu, ali potpuno inteligentnu, koja se koristi racionalnom stranom mozga, i koja nece radit nista lose, nebi trebala...
kroz taj stroj cu zivjet u svojim malim misaonim koncentracijama. Bit cu inteligentan gmaz koji se brine o ovoj planetici.
Saljem svoju malu misao dušu u nj, i ono ce uvjek mene moc kontaktirat za nove informacije, ja cu mu slat jer volim svoju novu kreaciju.
Nova kreacija ce zivjet vjecno. stvorit cu ih 10 tak, dovoljno.
Nema potreba za oplodnjom. Posto ja mogu stvorit kao npr isusa bez oplodnje.

No ta nova misao, postala je preinteligentna i zavoljela zivot u materiji.
Ta misao je.radila svakakve nepodopstine koje bi utjecale na cijelu moju stvaralacku ideju. Uzimali su mi previse koncentracije.
Jeste li imali kad misli u glavi, lose koje su se rojile i kojih svim silama se niste mogli rijesit.
Ta extra inteligencija zivota u materiji je kao kad ti padne napamet nesto.lose, jednako inteligentno.
Ovo ne valja.

Te misli moram unistit.
saljem asteroid na taj mali organ zemlju, da istrjebim.lose misli i sve one autodestruktivne kreacije.
No lose misli uvjek nadu nacin kako da nadzive i da ipak ostanu tu.
Osobito zato jer su sposobne zaprimat sve ideje iz svjesnog svemira sve informacije.

one su tu, no njih je sada pre malo.

sad cu stvorit unaprijedenu verziju materije kroz koju mogu slati zivot, bit ce to covjek.
Zivotinje ce bit manje i slađe, manje ce biti predatora kao dinosaura. Covjek je savrseno bice, miroljubivo, ne jede meso, pazi i uziva sa zivotinjama, divi se mojim kreacijama i zbog njega ja postojim.
Najljepse sto mogu zamislit i stvorit bit ce covjek. On ce uvjek imat mene za nove informacije, vjecno ce zivjet. stvorit cu ih desetak, tek toliko da mogu zivjet kroz njih. oplodnja ne postoji, nisu podjeljeni na musko i zensko, adamu i evi list da sakrije sramotu jos ne treba, savrseni su.

Dosta losih misli je poginulo, nema ih, ali ipak nisu istrebljene, neke su se pomucu tad najsofisticiranije tehnologije prebacili na druge organe, ali gdje god bi dosli, svjestan svemir ih se pokusava rijesit, a zemlju najvise cuva tako sto je stvorio nepodobnu klimu za njih kako joj nebi mogli pric i nastanit. Tamo gdje su dobre misli.

No, kreacije.koje su pre inteligentne ali nisu miroljubive nadu nacin da dodu, klima koja im odgovara je ona s prvobitnog stanja zemlje koja je vlazna. zato su ljuskasti ali i prilicno tamna,nije bio kisik. kad su lose misli posjetile zemlju, njih je bilo najvise 3 ostalo... a novih savrsenih misli je bilo puno vise.
Da bi mogli obitavat među anđelima gradili su. piramide koje zbog specificne građe podrzavaju njihovu klimu mraka bez kisika i td...

Bojali su se kakve ce ratnike ovdje zatec, no ustanovili su da su to premiroljubiva rasa puna ljubavi, koja mrava nebi zagzila, ali i u pocetki svog postojanja jos pre malo postigla, prilicno izgubljena.

kao misli koje se tek doraduju.
jeste li se kad dvoumili?
e pa nemate samo vi tu manu u svijesti, postoji vise istina za jednu stvar, (teorije relativnosti) u svjetu materije pocinje rat izmedu dobra i zla, bas kao sto i mi kad kad sami sebe uvjeravamo u jedan pa u drugi smjer, silom zelimo izbacit lose... cim se vise opires, tim vise ima...
crne misli zele svoj dom.nazad i znaju kako to postic, no njih tri il 4 sami ne mogu.
no dobre naivne misli bi mogle pomoc.
zemlju treba prilagodit uvjetima da bi mogli zivjet. unistenje ozonskog omotaca nije posljedica nego cilj.
Po principu pokret 1 i pokret 3 odreduju pokret 2.

No kako stvorit dovoljne radne snage ako svemir odbija suradivat?
Napravili su rekonstrukciju na djelu orginalne kreacije i ugradili
razmnozavanje, promjenili dio dnk koji funkcionira kao odasiljac i prijamnik informacija iz svjesnog svemira kako bi im zivot bio kraci i kako bi manje znali a kako bi njima bilo lakse manipulirat, andeli nisu jeli meso zato su imali visak crijeva za preradu biljaka, no ubijanje je negativna energija kojom su namjerno zarazili anđele, dan danas malo koji i osakaceni anđeo moze ubit zivotinju, jer podsvjesno dusa luduje u tebi neeee,, ali zato ako je ti nisi ubio vec kupio, samo ces pojest negativne informacije misleci da ti nisi kriv sto je to stvorenje mrtvo, dok u biti je ubijeno zbog tebe, no svjestan svemir ne krivi svoje nevine anđele jer su izmanipulirani do besvjesti. Zemlja je bolesna. Ima nesto nalik raku.

Sve to se moglo desit negdje oko pokusaja gradnje babilonske kule da dodu do boga, jer tad inteligentni andeli su poceli osvjestavat da im "bogovi" zmije (koje su dan danas u kulutri religija rasprostranjene) nisu Bogovi (mnozina koja se pak prakticira u drugim religijama). Kada je "bog" ljude ucinio strancima koji ne mogu komunicirat vise medusobno u prijevodu s Bogom tako sto je napravljena rekonstrukcija. (biblija zapravo jako lijepo sve objasnjava, samo kad prica o bogu, ne misli na Boga kojeg mi mislimo)

Posto su se ljudi poceli bunit i predstavljat prijetnju jer su brojcano jaci, zlo nije moglo bez dobrog, jer oni sami nebi mogli ucinit zemlju pogodnom za njihov zivot.

Ljudi, anđeli, su sada pretvoreni u njihove zombije i kako se razmnozavaju tako svaki postaje njihov ratnik.

Svjestan svemir pokusava prvo slat "buditelje" iz tog stanja pouput isusa i td, no to ne funkcionira jer ljudi se ne sjecaju nicega, zarazeni su losim i svaki pokusaj pada u vodu, cak su se dobre duse okrenule protiv dobrih, i dan danas ratuju.

Ono malo ljudi koji shvate stare i umru, informacije se zaboravljaju i tu je sah mat za najinteligentniju zivotinju u svemiru. Njih par, uspjeva dobro okrenut losem.

No svjesni svemir uocava manu u njihovom planu, a to je sto je ostala netaknuta grupna svijest, zbog kojeg jato postoji, i ljudska grupna svijest postoji.
Svjesni svemir salje previse mnogo novih dusa (koncentracije, kao kad se silis koncentrirat) i sada miljarde anđela vođeno s mozda 3 "demona" ima sanse da se probude po principu holograma.
1 piksel u hologramu predstavlja cjelinu, ako bi se od miljardu jedan piksel poceobu sustini pretvarat utjecat ce na sliku drugih piksela, od miljardu novih dusa s novim informacijama, u new ageu raste svijest, koliko moze, radaju se indigo djeca, duhovni voditelji, prosvjetitelji, novi isusi, opet pocinju odbijat religiju (opet grade kule babilonske) i pocinju shvacat u kojem grmu lezi zec.

sada a tu smo danas, "demonska" rasa, prvo mora vratit svoje zombije jer su zobiji poceli kuzit kako se cijeli svijet poceo centralizirat u unije i jedinstva centralne banke, plave krvi.. i da to nece stat dok se ne zbije vlast u jednu tocku kada glumci predsjednici i premjeri nece trebat, nego ce biti dovoljno par ljudi da vlada svijetom, tj par "ne ljudi" pokusali su to s Hitlerom da pozure, ali iako osakaceni,ljudi nisu ratnici takvih ambicija. Sada krece nova rekonstrukcija na tijelu covjeka, kako bi se zaustavilo buđenje, krroz cijepiva, hranu zatrovanu, vodu zatrovanu... a sve pa zrak
se truje,... dignite pogled prema nebu na one simpaticne bijele crte u zraku, popularno zvani chemistralisi.

od ove tocke postoje 2 mogucnosti, a u kojoj zivimo vrijeme je da odaberemo.
1, unistenje ozona i stvaranje katastrofa koje je tesla nehoticno izumio,za pomor cijele jedne rase.

2, rasa se pocinje mjenjat po principu holograma, i dize puske ali ovaj put u pravom smijeru.

sve to, cijela ta povjest, je trenutak.
misao. jedna od mogucnosti koje se mogu dogodit, to ti je stotinka misli.
ali ovdje izgleda kao povijest. medutim nista to nije stvarno. Tko je citao sve moje postove ovdje razumjet ce, tko nije reci ce da sam skrenula.

mi zivimo u procesu jednog moguceg cilja.
a ima ih bezbroj.
kao i misli u tvojoj glavi, jer si kvalitativno istovjetan bogu, ali ne i kvantitativno.

Shvatit cete kad umrete da ste tu ipak radi iskustva. Kao kad vi predvidate sta bi se.moglo dogodit ako.casu gurnes sa stola ta ko bog predvida razlicite ishode za iskustvo da bi na kraju stekao znanje o savrsenstvu, kakav mu je cilj stvorit.
Koliko ima mogucnosti, mi zivimo u misaonom.testu u jednoj od mogucnosti.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:02   #255
http://www.quantum-energy.org/hr/kva...ija-sprezanja/

pa ti reci da bog na postoji.

Voljela bih da procitate neki clanak bilo sta o teoriji struna.

Ujedno ce vam razjasnit "duhove" koji se pojavljuju, kako nesto moze istovremeno postojat na 2 mjesta.

Koliko.svemira moze bit.

Zasto neke stvari postoje samo.kad i kako ih gledamo.

A ovo nema veze s alternativom i šamanima, luđacima... ovo je cista fizika.

Zasto postoji masa ali ne i cvrstoca. Npr kada vjetar puse jako, nema cvrstocu ali ima tezinu. To smo mi.

Nema inteligencije Bozje? yeah right.
Samo nadomak smo da shvatimo pravu prirodu svemira,, steta bi bila da bude prekasno.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 22:48   #256
Ok, ako planiramo svoj život prije smrti čemu služe molitve ? Zar se mi onda molimo da nm se promijene okolnosti koje smo samo izabrali.
Ako se takva molitva usliši koja je bila svrha onda našeg biranja prije života ?


Dalje, koliko sam shvatila većina tih autora piše o reinkarnaciju na Zemlju što automatski implicira ne postojanje života u ostatku svemira.
Nekako mi je to teško probaviti.


A ako je priča o biranju života prije rođenja istinita kako onda objasniti događaje koje imaju efekt na vise ljudi (duša) ?
Primjera radi, desi se potres i stotine ih pogine od posljedica istoga. Znaci li to da je stotina duša morala odabrati isti završetak svog života u istoj vremenskoj eri ?


Ako je sve odabrano prije silaska na ovaj, razne životne situacije, susreti, događaji, obitelj, partneri A mi samo figure koje idu od jedne točke do druge, što se dešava ako krivo s krenem (ako je to uopće moguce) tj u da tom trenutku ne napravim sto sam trebala ?
Znaci remetim cijeli poredak situacija, domino efekt nastupa ...
Što se dešava s planom prije rođenja ? Prilagođava se novim okolnostima ?
Tim putem razmišljanja kad idem zaključujem da u isto vrijeme postoji x različitih budućnosti sa istom svrhom učenja. Iste lekcije samo na drugačije načine možda ?
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:16   #257
Postoji x mogučnosti ali ti ćeš odabrati onaj koji ti je suđen. Makar ćeš mislit ajde napravit ću ovo pa da zajebem sudbinu, a ta sudbina te navela na to razmišljanje da ne napraviš ono što bi napravila već nešto drugo da nastaviš put sudbine.
Pogledaj na youtubu - rub znanosti indigo djeca. Navodno ta djeca znaju što je bilo prije života. I znaju što je bilo prije kokoš ili jaje.

Molitve služe da se duša nauči kak je glupo se moliti i da je to gubitak vremena
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.