Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2008., 01:32   #21
hahahaha isti link kao i gore

tila bi pobit ovu nečiju tvrdnju da biramo da bismo si najradije izabrali ljepotu (tijela)

ja bome ne bi.. radije bi bila ružna i sretna, a sreću se ne postiže ljepotom
tako da bi si ljepotu uzela kao izazov, a ne dar
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:12   #22
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
hahahaha isti link kao i gore

tila bi pobit ovu nečiju tvrdnju da biramo da bismo si najradije izabrali ljepotu (tijela)

ja bome ne bi.. radije bi bila ružna i sretna, a sreću se ne postiže ljepotom
tako da bi si ljepotu uzela kao izazov, a ne dar
lol,a kao ljepih i sretnih ljudi nema jelda?
Ša la la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 00:37   #23
nisam ni rekla da nema...

nego da izgled nema veze sa srećom i da bi radije sreću nego izgled
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:41   #24
nisam pročitala knjigu, no rado ću...

ne bih se čudila da sam si kreirala život jer sam ionako mazohist

jedino u što sam u potpunosti sigurna jest to da mi ovo nije prvi život koji živim i da su me greškom ovdje poslali jer neizmjerno patim - zakazat ću termin kod transpersonalne psihologinje... toplo se nadam da će mi imat što pametnog za reći
Elerrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 14:36   #25
Quote:
_Insomnia_ kaže: Pogledaj post
a koja je svrha života na zemlji? učenje, učenje i samo učenje kroz različite živote, zlato.
mi nismo ljudska bića sa spiritualnim iskustvom, već spiritualna bića sa ljudskim

baš je smirujuća ona misao kako ima skupina bića koja se iz ljubavi inkarniraju u isto vrijeme, samo u ovom melting potu ih sve pronaći....
plus oni koji ti se uvuku u život kao vjerne kopije istih
grr
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 10:52   #26
Quote:
odraslodijete kaže: Pogledaj post
mi nismo ljudska bića sa spiritualnim iskustvom, već spiritualna bića sa ljudskim
to i malo dijete zna
__________________
"Nice of you to see me
Good of you to greet me
‘Cos I am here to take your soul away"
_Insomnia_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:20   #27
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 00:39   #28
Quote:
rozzz kaže: Pogledaj post
To se pita Robert Schwartz u knjizi "Hrabre duše" - planiramo li svoje životne izazove prije rođenja?

Da li je netko pročitao knjigu?

Autor daje 10-tak ispovjedi ljudi koji su pomoću nekih medija došli do toga da sami planiramo svoje živote tj. razne izazove: bolesti, nesreće, uspjehe, neuspjehe sve sa ciljem da iskusimo razne emocije za koje mislimo da nam nedostaju da bi naša duša nešto naučila tj. razvila se u toj mjeri da se više ne mora inkarnirati na zemlji.
Postoji tzv. skupina srodnih duša koje planiraju zajedničko inkarniranje na zemlji u isto vrijeme, sve se dogovore i pristaju na zajedničke izazove iz velike ljubavi jedni prema drugima. Čak se i opisuje "zgrada" u kojoj se takvi dogovori vode pomoću naših netjelesnih vodiča.
Naravno, tu su i druge već poznate činjenice, da smo svi jedno, da smo vječna ljubav i da sve to zaboravljamo kad se inkarniramo u tijelo.

Ja imam poznanike koji su sami doživjeli neke "trenutke prosvjetljenja" iliti neki "hint odozgora", i svi kažu da je to stvarno tako: sve je dogovoreno! Zato se ljudi ne bi trebali ljutiti i pitati - zašto baš ja? - kad im se dogodi neka tragedija. Treba prihvatiti da smo sami tako htjeli za dobrobit razvoja vlastite duše.

Šta mislite o tome?
Iseeee, pa ja sam onda bio amortus pijan kad sam planirao svoj zivot........
spike_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:33   #29
Quote:
spike_2 kaže: Pogledaj post
Iseeee, pa ja sam onda bio amortus pijan kad sam planirao svoj zivot........
o ne.

Bio si, dapače, vrlo trijezan tada.

Ti si sam znao u kojim ukolnostima ćeš živjeti i koje su najbolje za tebe, jer, to je možda tužno, ali istinito, u zlu se najbolje uči
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 19:25   #30
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
o ne.

Bio si, dapače, vrlo trijezan tada.

Ti si sam znao u kojim ukolnostima ćeš živjeti i koje su najbolje za tebe, jer, to je možda tužno, ali istinito, u zlu se najbolje uči
Znači onaj koji si je lijepo isplanirao da bude siromašan, gadan i bolestan, naučit će kako se za*ebo na veliko.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:01   #31
Mi ne planiramo budući život, već ga odrađujemo po zaslugama iz prošlosti.

Svatko dobiva upravo takvu sudbinu, karmu i tijelo kako je zaslužio i s kim če u ovom životu naučiti ispravno živjet.

Sve se vraća, sve se plača !

Znači, nitko bolest nije "naručio" il isplanirao, već jednostavno preko boli i patnji mora odraditi svoje grijehe i naučiti koja je smisao života.

nitko ne dobiva nijednu bolest koju nije sam sebi stvorio s pomoću svoje karme.

Mi u svom životu ne srećemo niti jednog jedinog čovjeka slučajno.

I za one koji nisu skloni ovakvim izjavama i koji se ne slažu s tim, vama je najednostavnije rešenje (da se ne naprežete u ovom za vas predivnom i bezbrižnom životu) reči: "Ja u to ne vjerujem" ; "To su gluposti".

Aha, za neke jesu al bogami za mnoge je itekak ovo važno i cijene život.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:08   #32
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Mi ne planiramo budući život, već ga odrađujemo po zaslugama iz prošlosti.



.

nitko ne dobiva nijednu bolest koju nije sam sebi stvorio s pomoću svoje karme.


Aha, za neke jesu al bogami za mnoge je itekak ovo važno i cijene život.
slažem se s ovim ,ali opet računam da je moguće i da smo sebi izabrali svjesni određene stvari upravo kako bi odradil isvoje grijehe i naučili smisao postali bolji itd.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 10:32   #33
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
slažem se s ovim ,ali opet računam da je moguće i da smo sebi izabrali svjesni određene stvari upravo kako bi odradil isvoje grijehe i naučili smisao postali bolji itd.
Upravo to. Ajme, pa ima netko ko me razumije! Hvala.

Svi obično počnu s paljbom - protiv.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 10:56   #34
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Mi ne planiramo budući život, već ga odrađujemo po zaslugama iz prošlosti.

Svatko dobiva upravo takvu sudbinu, karmu i tijelo kako je zaslužio i s kim če u ovom životu naučiti ispravno živjet.

Sve se vraća, sve se plača !

Znači, nitko bolest nije "naručio" il isplanirao, već jednostavno preko boli i patnji mora odraditi svoje grijehe i naučiti koja je smisao života.

nitko ne dobiva nijednu bolest koju nije sam sebi stvorio s pomoću svoje karme.

Mi u svom životu ne srećemo niti jednog jedinog čovjeka slučajno.
svaka ti čast!

jako lijepo rečeno.

ne samo da vjerujem u to, nego na neki način znam da je to tako.

__________________
"Nice of you to see me
Good of you to greet me
‘Cos I am here to take your soul away"
_Insomnia_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 13:59   #35
Quote:
_Insomnia_ kaže: Pogledaj post
svaka ti čast!

jako lijepo rečeno.

ne samo da vjerujem u to, nego na neki način znam da je to tako.

Hvala i tebi.

Kad bi bar mogli mi koji isto mislimo na miru o tom da se dopisujemo, a ne da stalno netko vrši svoju volju i filozofiju i pljuje takve kao ja.(Rade nam ovo a ustvari ) ja to ne radim jer znam da svatko ima svoj put i stepenice kojima se uzdiže. koliko je viših od mene, pa da ih pljujem?? ne, želim od njih naučiti.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:53   #36
ja sam otvorila ovu temu nakon što sam pročitala knjigu o kojoj govorim, a knjigu sam pročitala nakon razgovora sa nekim ljudima kojima beskrajno vjerujem.
ti ljudi imaju mogućnost "viđenja". svi do jednoga pričaju isto (međusobno se čak i ne poznaju!): sami smo isplanirali život, dogovorili događaje i ljude koje ćemo sretati itd, itd...

opisuju detalje koji su me šokirali: npr. kako smo zajedno isplanirali neke stvari u mom životu.
dok nisam upoznala curu koja mi je to rekla, i ja sam se stalno pitala "zašto se to baš meni događa". sada stvari gledam totalno drukčije. mirnija sam.
prihvaćam životne izazove znajući da će mi donijeti dobro, da ću nešto naučiti.

kažete da ne planiramo život već odrađujemo karmu: može i tako. ono što nismo naučili u prošlim životima, trudimo se u budućim. ali, opet to sami biramo. nitko nam ništa ne naređuje niti ne nameće. ne postoji kazna. svaki događaj u životu je škola, nije ni dobar ni loš.

pročitajte knjigu ako imate priliku.
enivej, mi smo hrabre duše koje se ne boje izazova
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:33   #37
Rozzz, o kojoj je knjigi riječ ? I ja neke čitala, puno toga naučila iz kjiga od Sai Babe i od S.N. Lazareva njegove knjige nazivom "Dijagnostika karme". meni fantastične knjige jer je dosta toga objašnjeno i ima puno odgovora na (moja) pitanja. A i pitanja mnogih drugih. vrijedi pročitati.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:56   #38
ako imate želju za čitanjem knjiga o takvim tematikama, onda obavezno pročitajte prvu i drugu knjigu velikog gurua Michaela Newtona: "Putovanje duša" i "Sudbina duša".

prvu sam pročitala, a drugu trenutno čitam i mogu slobodno reći da nikada u životu nisam čitala bolje knjige, nikada...

čitajući ih osjećate se "produhovljeno", barem je tako meni!



ima nešto i o karmi ali u knjizi ćete pronaći detaljne, ali zbilja detaljne opise života između života, dakle, duhovnog svijeta.
__________________
"Nice of you to see me
Good of you to greet me
‘Cos I am here to take your soul away"
_Insomnia_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:01   #39
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Rozzz, o kojoj je knjigi riječ ? I ja neke čitala, puno toga naučila iz kjiga od Sai Babe i od S.N. Lazareva njegove knjige nazivom "Dijagnostika karme". meni fantastične knjige jer je dosta toga objašnjeno i ima puno odgovora na (moja) pitanja. A i pitanja mnogih drugih. vrijedi pročitati.


Robert Schwartz: "Hrabre duše" - planiramo li svoje životne izazove prije rođenja?

Čitala i ja Lazareva i ne znam šta da mislim . Malo mi je teško pao jer sam progutala svih 9 knjiga odjednom.
Šta ti misliš o tome što on priča?
Jesi shvatila? Ja moram priznati da mi treba još malo vremena da ga uberem.

Zanima me to "Putovanje duša", probat ću je nabaviti.
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:40   #40
Quote:
rozzz kaže: Pogledaj post
Robert Schwartz: "Hrabre duše" - planiramo li svoje životne izazove prije rođenja?

Čitala i ja Lazareva i ne znam šta da mislim . Malo mi je teško pao jer sam progutala svih 9 knjiga odjednom.
Šta ti misliš o tome što on priča?
Jesi shvatila? Ja moram priznati da mi treba još malo vremena da ga uberem.

Zanima me to "Putovanje duša", probat ću je nabaviti.
Super, ujutro idem do knjižnice, rješila lektiru s malim pa imam slobodni žepić.

Ja sad čitam 5.knjigu, "Pitanja i odgovori", kupila sve knjige do sad šta izašle, al ja čitam polako. jednu knjigu čitam po mjesec dana. Ima vremena.

Meni je izvrstan, skoro se u svemu slažem s njim i večinu stvari što piše jednostavno znam. nešokira me toliko. ima nekih stvari da ne kužim, one vezanosti za ideale, za duhovnost i sl. stvari, to me muči.

Opisivao je i to al nisam načisto dal kužim sve. Ili vezanost za inteligenciju, dosta sam inteligentna, kužim neke stvari, al opet "glupa" po drugim stvarima.

Škola me nikad nije zanimala tako da nisam baš "načitana", uvijek me zanimalo druga strana života, ona mistična i takve stvari kao što je i tema.

Mnogima preporučila neka pročitaju Lazareva, pa neka sami odluče, ide im to kroz želudac il ne. I ostali su paf i lakše mi je danas s takvima razgovarat jer vidjeli da postoje i druge stvari u životu.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.