Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 12:29   #261
Pogledao cijelu sezonu u zadnja 3 dana. Vrlo dobra serija. Sjajni Malvo i odlični Lester (tj. odlična gluma, kao lik mi je bio prilično iritantan, to što je takva pička), a i drugi odlični. Jedine mane vidim u nekim nerazjašnjenim pitanjima.

npr:
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
I, kako je Malvo izašao iz podruma u prvoj epizodi?
I što je bilo sa odjećom zaprskanom krvlju žene koje je zatukao čekićem. Odjeću je stavio u neku vreću, ali što je s njom i kud je s njom nismo saznali. Znamo za čekić ali ne i odjeću. Mislim, to bi pokopalo njegovu priču kako ga je onesvijestio ubojica njegove žene kada je pronašao njezino truplo + rana na ruci preko koje su prešli kao da je nema (tj. Molly je kužila ali ostali idioti policajci ne).

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
I što je na kraju sičuejšn s Grkom, jel on živ ili?
Vode nas kroz priču s njime i onda ga zaborave, što ne završe započeto. Ok, znam da je sporedan i više manje nebitan, ali završite započeto. I šta je sa milionom ostavljenim na onoj pustopoljini uz cestu...

Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći šta je na kraju bilo sa Lesterovim bratom, to mi je možda promaklo? On je mogao imati alibi onu večer kad je ubilo onog policajca i prvu ženu.
Ok, brata su mu vjerojatno oslobodili sada kada imaju Malvove snimke razgovora s Lesterom, ali to kako su pronašli čekić kod njega i odmah u zatvor mi je preglupo napravljeno. Nitko ga nije pitao gdje je bio te večeri kada se ubojstvo desilo, pretrivijalno odrađeno...

I kako su se sjetili iz Vegasa nakon ubojstva u liftu baš da nazovu Lestera i pitaju ga što zna o tome (tj. nazvali Molly da ga ode ispitat). Ako imaju kamere u liftu onda znaju da je nešto vidio i znaju tko je pucao, nema potrebe za ispitivanjem da li je nešto vidio...

Kada ga Molly ispituje za događaje u Vegasu on govori da nema pojma o ničemu, onda ga pita zašto su tako naglo otišli iz Vegasa jer je provjerila da su imali rezerviran neki drugi let. On je zastao, počeo zamuckivat, pa mu žena azijatkinja uskače u pomoć i laže da je to njena ideja. Ok, mislim si, kuži da joj muž mulja pa mu ide pomoć u priči. Ali ne, poslije toga zamalo se izlane da planiraju u Acapulco, i kad Molly ode ništa joj nije čudno, ništa ne pita Lestera da joj pojasni što se događa, te zašto je uskočila u priču i lagala Molly o naglom odlasku iz Vegasa...

Možda ja nisam pratio dovoljno pozorno ali te su mi stvari ostale u sjećanju kao nerazjašnjene ili nejasne.
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 13:26   #262
@wes
neka pitanja su ti na mjestu, ali ja cu odgovoriti na ova koja nisu

policija zna da je lester bio tamo u tom hotelu u vegasu jer je dobio nagradu za prodavaca godine.

lesterova zena je naravno zastitila muza kad je on poceo zamuckivati, a sad, zasto ga poslije nista nije pitala...mozda je po prirodi neznatizeljna? mi kao publika slabo poznajemo njezin lik.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:25   #263
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@wes
neka pitanja su ti na mjestu, ali ja cu odgovoriti na ova koja nisu

policija zna da je lester bio tamo u tom hotelu u vegasu jer je dobio nagradu za prodavaca godine.
Kopkalo me pa sam odgledao opet te scene
Ipak je na osnovu kamere Vegaška policija zvala Molly da obavi razgovor s Lesterom. Pošto ona još nije imala slike ili video iz lifta nije ga mogla uhvatit u laži pa im je zato i rekla da ne odlaze iz grada jer će ga trebat još.

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
lesterova zena je naravno zastitila muza kad je on poceo zamuckivati, a sad, zasto ga poslije nista nije pitala...mozda je po prirodi neznatizeljna? mi kao publika slabo poznajemo njezin lik.
Khm ne znam, dođu ti ispitivat muža u vezi mogućeg svjedočanstva trostrukog ubojstva, istog tog muža koji se u noći pojavio u sobi i sav unezvjeren počeo pakirat i inzistirat na odlasku. Lažeš da je ideja o naglom odlasku tvoja a po odlasku Molly ne pronalaziš dovoljno znatiželje da ga pitaš: "Lester WTF se događa?"

Sada već možda cjepidlačim, ali pošto su mi likovi u seriji odlični žao mi je i da se nije malo više pazilo i kod scenarija jer mislim da ima dosta nejasnoća tj. rupa.
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:16   #264
Serija je kao neki remake ili ripoff nekoliko filmova braće Coen, najviše u pogledu likova. To izgleda blago čudno jer je najavljivana kao nastavak istoimenog filma. Lester Nygaard je Lundegaard, Molly je Marge, Malvo Lorne je Chigurh, preplanuli ucjenjivač je Chad iz Burn After Reading, Mr. Numbers i Mr. Wrench su Showalter i Grimsrud, pojačani jer krupniji kriminalac više nije samo šutljiv nego je gluhonijem. Ima i puno sitnih posveta: Molly se susreće s ludom kolegicom u kafiću i vodi čudan nelagodan razgovor (o paucima u vratu u seriji, o izmišljenom braku u filmu), glavni negativac si sam profesionalno liječi tešku ozlijedu, u jednoj sceni kamera se fokusira na sliku neke žene na plaži uz zvuk mora slično kao u Barton Fink, te još pokoji detalj.

Nažalost, zaplet je dosta loš, povremeno nelogičan, ukupno izgleda nekako sklepano, neuvjerljive slučajnosti igraju daleko preveliku ulogu u seriji, pogotovo jednoj kriminalističkoj u kojoj bi se likovi valjda trebali međusobno nadmudrivati. Kraj je nezadovoljavajuć, slično kao i s True Detective. Čini se da je među scenaristima u zadnje vrijeme postalo jako popularno napisati pretjerano kompleksan i žestok zaplet i držati ga napetim i potpuno neriješenim do zadnje epizode i onda ga na kraju nemaštovito ili jako neuvjerljivo rasplesti (slično i u Breaking Bad, ili standard za svaku sezonu Sons of Anarchy). Serija općenito nije baš na koenovskoj razini, ali nije ni loša i nadam se da će je obnoviti za iduću sezonu, uz True Detective je valjda jedino što obećava i što trenutno vrijedi gledati.
Liberty Valance is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:30   #265
Emmy nominacija :klap:

Outstanding Miniseries
American Horror Story: Coven
Bonnie & Clyde
Fargo
Luther
Treme
The White Queen

Lead Actor in a Miniseries or Movie
Benedict Cumberbatch, Sherlock
Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge
Idris Elba, Luther
Martin Freeman, Fargo
Mark Ruffalo, The Normal Heart
Billy Bob Thornton, Fargo

I nom. je Allison Tolman u kategoriji za najbolju sporednu glumicu u mini-seriji ili filmu , kao i Colin Hanks za najboljeg sporednog gl.

Sad vidim da tu ima još nominacija Evo i lista http://www.emmys.com/awards/nominees-winners?page=5
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 10.07.2014. at 16:41.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 17:26   #266
Ja ne znam koji kurac se događa sa ljudima? Ako je ovo jebenih IMDB 9.2, onda bi serije poput The Wire-a, Breaking Bada trebale dobiti 17,4/10.
Najgore od svega mi je što se vode po "true story" tematici, a onda Malvo ulazi u onaj ured, odvlacu frajera za kravatu i ubija. Ulazi u Fargo i ubija 16 (ili 18) ljudi u jednoj zgradi, kao svimasni mafijaši - nitko nije reagirao prije njega. Cijeli grad traži crveni BMW on se vozika naokolo i DOLAZI DO JEBENE POSTAJE I OTKLJUČAVA AUTO??? Prve 4 epizode su ono <4. Dalje se nesto pocelo događati, onda su se opet dogodila nerealna sranja. Ne možeš mi napraviti seriju po istinitom događaju i onda ovakve gluposti snimiti.
Ovo je najoverrated serija svih vremena!
purplehaze24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 17:40   #267
Serija super, no kako bi trebala izgledati nova sezona s obzirom da je pola glavnih likova mrtvo? Oće bti novi likovi ili?
Kao u TD sve ispočetka, ovo mi nema smisla.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 20:12   #268
da, biti će novi likovi, tj. drugi storyline i drugi glumci.

taj koncept je relativno nov, a do sad se može vidjeti u npr. American Horror Story,
koliko sam čuo, jer nisam gledao; gdje su recimo rekli da im 1. sezona nije valjala,
dok je druga bila dobra.

dakle, stvari se mijenjaju i sad umjesto 10 različitih serija s istom tematikom
možeš pratit jednu, koja se samo isto zove, imalo to tebi smisla ili ne.
ako će taj Fargo feel i dalje bit prisutan, i priča dobra, ne vidim zašto ne bi
gledao i drugu sezonu. ovu priču su više-manje završili, i sudbine likova su zapećačene.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:22   #269
Quote:
purplehaze24 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam koji kurac se događa sa ljudima? Ako je ovo jebenih IMDB 9.2, onda bi serije poput The Wire-a, Breaking Bada trebale dobiti 17,4/10.
Najgore od svega mi je što se vode po "true story" tematici, a onda Malvo ulazi u onaj ured, odvlacu frajera za kravatu i ubija. Ulazi u Fargo i ubija 16 (ili 18) ljudi u jednoj zgradi, kao svimasni mafijaši - nitko nije reagirao prije njega. Cijeli grad traži crveni BMW on se vozika naokolo i DOLAZI DO JEBENE POSTAJE I OTKLJUČAVA AUTO??? Prve 4 epizode su ono <4. Dalje se nesto pocelo događati, onda su se opet dogodila nerealna sranja. Ne možeš mi napraviti seriju po istinitom događaju i onda ovakve gluposti snimiti.
Ovo je najoverrated serija svih vremena!
Tebi se ne sviđa. Nama se sviđa. Life goes on... i nije po true story, to je samo jedan od fora serije.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 23:52   #270
Quote:
purplehaze24 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam koji kurac se događa sa ljudima? Ako je ovo jebenih IMDB 9.2...
IMDb i slične stranice, ali niti raznorazni Oscari i sl. (kad smo već kod ocjenjivanja) nikako nisu mjerilo vrijednosti. Danas raznorazno smeće dobiva 10/10, a neki pucaju jedinice klasicima filmske umjetnosti. (Pod "smeće" nisam mislio na Fargo, da ne bude zabune. Od mene je serija dobila 9/10.)
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 04:53   #271
@Archangel; Sry što je ispalo da svoje subjektivno mišljenje postavljam u objektivno, u pravu si.

Ja dajem seriji 6/10 i to samo nevjerojatnog Freemana, strašno iritantna uloga, fenomenalno odrađena, u nekim trenutcima me je to sve podsjetilo na Breaking Bad i Cranstona u prvoj sezoni.
Thornton mi je bio loš (opet subjektivno), nikako mi se ne uklapa u tu ulogu.
purplehaze24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 10:56   #272
Quote:
purplehaze24 kaže: Pogledaj post
@Archangel; Sry što je ispalo da svoje subjektivno mišljenje postavljam u objektivno, u pravu si.

Ja dajem seriji 6/10 i to samo nevjerojatnog Freemana, strašno iritantna uloga, fenomenalno odrađena, u nekim trenutcima me je to sve podsjetilo na Breaking Bad i Cranstona u prvoj sezoni.
Thornton mi je bio loš (opet subjektivno), nikako mi se ne uklapa u tu ulogu.
Ova serija je snimljena kao parodija koja se u stvarnom životu na može dogoditi. Gledala sam je prije 1-2 mjeseca pa se ne sjećam svih detalja, ali imali su više nego dovoljno tragova da dođu do ubojice. Samo provjeravanje identiteta župnika. Nitko nije otišao u župu razgovarati s ljudima provjeriti priču uživo i sl.
Što se tiče naslova "Po istinitom događaju", on je u skladu sa cijelom radnjom. Nevjerojatno da se radnja događa 2006. godine, a snimljena je po filmu iz 1996. Neobično da stvarnost kopira film, obično je obrnuto.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 16:43   #273
Uz True Detective najbolja serija koju sam gledao ove godine..

Zadnja epizoda nosi naziv Morton's fork. Što bi to točno trebalo značiti.. ?

I što je bilo uopće s onim crncem što ga je Bill doveo u jednoj epizodi ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:31   #274
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Zadnja epizoda nosi naziv Morton's fork. Što bi to točno trebalo značiti.. ?
Ja sam to shvatila kao referencu na Miller's Crossing.

Serija mi je genijalna, s obzirom da volim braću Coen, ima mi taman taj štih, pa me na primjer nimalo ne smetaju te neke "nedorečenosti" (gdje li je taj lik sad nestao, kak mogu biti tak blesavi, itd.) - to je dio njihovog svijeta.
Jako mi se sviđaju i fotografija i glazba. Nije mi jasno zašto je Allison Tolman u raznim nagradama nominirana kao "supporting actress", njezin lik je uz Nygaarda i Malvoa glavni.

Čitam kako će druga sezona biti o slučaju u Sioux Fallsu. Hm, to bi moglo biti dobro.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 03:38   #275
Serija je zasada moj favorit definitvno, nema sto mi se nije svidjelo, od tematike do glume. Gluma je stvarno nevjerojatna i ne mogu zamisliti nikog drugog u ulozi Malva i Lestera... Skoro sam pocela plakat kad je Malvo ubijen iako očekivano.
Jedva cekam sljedeću


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I play Russian Roulette everyday, a man's sport, with a bullet called life.
Somania is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:55   #276
Mislim da je stvarno nepravda sto BBT nije dobio Emmya za Malva....puno je vise zasluzio nego Cumberbatch koji je -cini mi se- dobio....
I bas me zanima u kojem smjeru ce se kretati prica u 2. sezoni...
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:53   #277
Došao do sedme epizode...savršenstvo
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:41   #278
Odlično...ostavili su nekih praznina i pitanja ali manje bitnih, serija sve u svemu jako dobra.
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:54   #279
Trenutno na ep08 od Farga. Jako, jako dobra serija. Nema dosadnih djelova, sve je povezano sa pricom. Lester mi je svejedno najdrazi lik, a ona policajka me sve vise, i vise zivcira. Danas ce biti serija pogledana.
Raex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 13:00   #280
Je serija je vrhunska.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.