Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2014., 19:47   #1
Špijunaža stanovništva sa kućanskim aparatima

Špijuniranje stanovništva preko kućanskih uređaja.

Ako smo do sada bili uvjereni da to čine preko mobitela,to ih spriječava da to ne posiju na sve kućanske aparate!?
Heitinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 21:16   #2
Quote:
Heitinga kaže: Pogledaj post
Špijuniranje stanovništva preko kućanskih uređaja.

Ako smo do sada bili uvjereni da to čine preko mobitela,to ih spriječava da to ne posiju na sve kućanske aparate!?
cura kojoj je dijagnosticirana šizofrenija kaže da to rade preko televizije i svi su joj se smijali, nije valjda bila u pravu...?
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 22:49   #3
Što se tiče špijunaže, vjerujem da se radi o klasičnom paranoidnom preuveličavanju.
Ali opcija s virusima je itekako moguća. Mislim, opće je poznato da je teško pokupiti viruse koliko ih se pokupi na stranicama koje nude antivirusnu zaštitu, tako da dodatna opcija uvaljivanja virusa nije čudna nimalo.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:08   #4
A stvarno mislite da ste tako bitni da vas treba iz tostera špiunirat....kad toast skoči znači gotova snimka


tek centrifuga, bogati, koja tehnika
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:08   #5
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Što se tiče špijunaže, vjerujem da se radi o klasičnom paranoidnom preuveličavanju.
Ali opcija s virusima je itekako moguća. Mislim, opće je poznato da je teško pokupiti viruse koliko ih se pokupi na stranicama koje nude antivirusnu zaštitu, tako da dodatna opcija uvaljivanja virusa nije čudna nimalo.
Naravno da je paranoidno preuveličavanje.

Ali i opcija slanja virusa je nategnuta. Kako se čip spaja na mrežu? Šta su uspjeli i ruter uvaliti na njega?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:22   #6
Opaki neki chipovi kad se mogu u radijusu 200m zahaklat na free wifi, pa jos kroz zidove.
I sve to u toster ili peglu...yebenica
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 10:16   #7
Ma kome uopće treba špijunirati ljude još i kućanskim aparatima kad se svi ionako dragovoljno razotkrivaju fejsbucima i mobitelima?
Hebate, svakodnevno na net stavljaju statuse o svom fizičkom i mentalnom stanju, o tome gdje su, što rade, što imaju i što su upravo kupili, s kim su bili, što razgovarali, kaj planiraju...nema više što se ne zna, svi sve vele velikom bratu, a da ih nije ni tražio.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 12:20   #8
Koga špijunirati treba, odlična tehnika za to postoji već zadnjih 50+ godina. Za nas obične ljude pak nitko ne mari. Kao što je već gore rečeno, netko si umišlja da je jako bitan u svijetu pa da baš njega/nju zle organizacije žele pratiti.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 18:26   #9
Nije uopce problem ljude spijunirati. Samo je pitanje isplativosti.

Jednako kao sto svaki sustav zastite moze biti probijen, samo je pitanje isplati li se ulagati toliko truda, sredstava i rizika.

Kada bi cak bilo financijski moguce sve zive aparate cipirati (sto bi se brzo otkrilo, svi imamo sarafciger, a dovoljno ljudi ima nekog pojma o elktronici) ne bi bilo moguce sve te podatke filtrirati i analizirati. Obavjestajne sluzbe bi bile toliko prekrcane informacijama da bi im promakle one zaista bitne.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 21:29   #10
Quote:
Heitinga kaže: Pogledaj post
Špijuniranje stanovništva preko kućanskih uređaja.

Ako smo do sada bili uvjereni da to čine preko mobitela,to ih spriječava da to ne posiju na sve kućanske aparate!?
kako se to novinarstvo srozalo, ovo je još jedan dokaz toga.

ova "vijest" je beskrajni idiotizam od prvog do zadnjeg znaka.

ne znam otkud bih krenuo s pitanjima, ali čipovi u glačalu koji sami od sebe hakiraju računala valjda preko zraka i što onda rade, čekaju da ti baciš glačalo i da ono završi u reciklažnom centru u kini i da genijalci iz kine izvade čip i downloadaju sve hakirane podatke s tvog računala?!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:51   #11
U sve nove uređaje ugrađivat će se čipovi, te mikrovalni odašiljači, koji će slati i primati informacije. KUpat će vas u mrežama mikrovalne radijacije i potencijalno nadgledat, i govorit vam da je to za dobrobit prirode i uštede energije.
Usput će vam ovo plasirat ( jedno se nadovezuje na drugo ):

preteča žiga zvijeri

otrovni "smart" wireless


expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 08:50   #12
expect, nemoj ni pomišljati na to da pročitaš Šumu Striborovu...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 15:53   #13
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
cura kojoj je dijagnosticirana šizofrenija kaže da to rade preko televizije i svi su joj se smijali, nije valjda bila u pravu...?
Ne bih išao objašnjavati nešto o čemu ne znam dovoljno..
Heitinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 10:44   #14
moguće je ali nije vjerojatno.

Za to danas služi smartphone, koji se direktno nalazi 24h prispojen na dig. providera koji dakle ima direktni pristup kompletnom vašem mobitelu dakle vašem emailu, sms-u , fotografijama, kontaktima, glazbi, itd - a toga vj. 99% ljudi nije svjesno ili ignorira - dakle prva stvar ako vam nije svejedno dal karađorđević ili kak se već zove ili milanović i svi ti ostali divni ljudi znaju sve o vama - je smartphone ne uključivati na javnu mrežu , nego samo na svoj wifi koji je donekle zaštićen vlastitim firewallom

prisluškivanje preko tv je moguće ali nije vjerojatno jer svaki čip koji se stavlja je poznat - i vrlo brzo - ili najv. brzo bi se otkrilo ako neka firma nešto pokušava - no u principu tv antenu koja se inače koristi u tv-aparatu za prijem ništa ne sprječava da je se iskoristi u suprotnom smjeru tj. za slanje, kao ni zvučnik, posebno dok tv ne radi.
Al moguće da se je to prije radilo, posebno u doba kad su se tv-i servisirali, mogu zamisliti špijuna ubačenog u tv-servise koji bi odrađivao takve modifikacije.
A tu je i stari socijalistički zakon o obaveznoj prijavi tv-a, možda je i špijuniranje bilo jedan od razloga za njega.

No danas se takve stvari rade puno jednostavnije - minijaturni primopredajnici se mogu proizvesti na tone i njima se mogu posipati cijele zemlje -to su i radili npr. u vijetnamu još pred 40 godina posipanjem đungle tisućama rf-mina radi praćenja pomaka vietkonga - danas se to zna
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 26.06.2014. at 11:21.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:59   #15
Quote:
ToMBaR kaže: Pogledaj post
Opaki neki chipovi kad se mogu u radijusu 200m zahaklat na free wifi, pa jos kroz zidove.
I sve to u toster ili peglu...yebenica
Glede ovoga, citao sam dio dokumenata koje je Snowden objavio. Spominju se nevjerojatni podaci, kao recimo: Postoji takav kabel od monitora do kompjutera koji u sebi ima odasiljac koji odasilje sliku koju vi imate na monitoru na specijalni uredjaj koji moze biti udaljen i nekoliko desetaka km. Nije rijec o wifi signalu, vec o tehnologiji slicnoj radarskoj, koja je nepoznata sirokim masama. Nadalje, postoji takodjer takva tehnologija sa kojom je moguce primati wireless signal sa vaseg routera cak i ako ste na njemu ugasili wireless i to do udaljenosti od 2 km. Takodjer postoje i posebne mrezne uticnice (za maticne ploce) koje izgledaju identicno kao i obicne, samo u sebi imaju mikrovalni odasiljac, pa tako sve sto radite preko neta moze netko sa odgovarajucim prijemnikom pokupiti bez problema. BIlo je ovoga jos, ali sam dosta toga i zaboravio. Uglavnom, nevjerojatna tehnologija. Mozda nam bude dostupna za kojih 50tak godina...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 08:14   #16
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Uglavnom, nevjerojatna tehnologija. Mozda nam bude dostupna za kojih 50tak godina...
Pa da, fascinantno je to, zapravo vrlo izvedivo čak i s običnijom tehnologijom. Samo, kad se prisluškuje, onda se prisluškuje malo veće ribe. Nijedna organizacija nema ni vremena ni resursa na ovaj način pratiti svakog pojedinog građana. Zašto bih npr. ja nekog zanimao? Ničim se ne izdvajam iz mase, nisam prijetnja za sustav. A ako nekog zanima na kojim dokumentima ja radim u Wordu, koju igru katkad odigram i o čemu sve chatam s ljudima, neka samo pita i reći ću bez prisluškivanja.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 17:44   #17
Vise od spijunaze bi nas trebao brinuti negativni ucinak mikrovalnih signala na psihicko i fizicko zdravlje.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 20:54   #18
Ja sam jučer u frižideru našao mikročip na njemu izlizanim slovima piše FBI
imali taj čip veze s spy?
Bilo je tih čipova ugrađenih i u led lampe,zato ja sve novo što kupim rastavim
i sastavim
jetstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 23:11   #19
Inače, nema dosta čipova u kompjuterima
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:42   #20
Jedan moj susjed ima supersnažan kompjuter kojeg mu je dala Vlada RH, pomoću kojeg šalje telepatske zrake.

Tehnička telepatija nije primjerena nama, organskim bićima i čovjek koga ona zahvati je izložen oduzimanju misli, umetanju misli, emitiranju njegovih misli, prisilama, glasovima u glavi, nesanici i koječemu drugome.

Rekao sam mu da prestane bombardirat ljude telepatskim zrakama, a on je nravano, porekao da to radi.

Smrt tehničkoj telepatiji!!!
rabbit007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.