Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 10:50   #1
Treće oko?

dakle, zadnjih cca tjedan dana intenzivno osjećam 'škakljanje' i pritisak iznad obrva, to se počelo događati nakon jedne navođene meditacije sa jubitoa.
osjećaj je intenzivniji nakon meditacije, makar se i više puta u danu javi i toliko je intenzivan da se ne mogu koncentrirati na ništa osim na taj škakljajući osjećaj. zadnja 3 dana nisam meditirala i osjećaj je bio jednako intenzivan.

izluđuje me jer nisam pametna što dalje raditi, da li da nastavim s meditacijom kao i obično i vidim što će se dalje događati ili da prekinem sa svime, stvar je u tome da sam papaq i jednostavno me strah novog i nepoznatog osjećaja i kakve posljedice sa sobom nose neke stvari...

inače, ne osjećam se posebno 'drugačije' osim što mi se čini da imam puno više energije i elana, ali me ponekad me preplavi bezrazložan strah i glupi osjećaj da je netko ili nešto samnom, makar znam da nije
bukowskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 23:29   #2
Samo nemoj nastavljati sa tom meditacijom i postepeno će se smiriti ako nisi spremna. Meni se više puta počelo otvarati treće oko i isto tak sam osjećao porast energije, osjetio kao kuckanje u području između obrva, jasnije vidio aure itd. Al nisam htio forsirati, već sam pustio da vidim da li će se nastaviti spontano otvarati treće oko ili ne.

Osjećaj prisutva možda je bio ispravan. Tko zna što sve postoji, te koliko su ograničena naša osjetila. Al ako je zaista netko bio prisutan, neće ti sada nauditi, ako do sad nije. A i da se jasno pojavi netko nepožaljan, dovoljno je da narediš smireno i ozbiljno neka otiđe u Božje ime. Vjeruj mi, djeluje. Tako da ne brini. Sve bude ok.

Slobodno se javi privatnom porukom ako ćeš imati neka pitanja.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 02:18   #3
Meni tako "utrne" cijelo celo i ostatak glave do razine vrha usiju,uz jasan osjecaj pritiska na tocku izmedju obrva,centar fontanele i zadnje vrijeme ostraga na podruciju medule omblogate.Mislim da je to vezano za pojacanu aktivnost Ajna i Sahasrara chakri.Najizrazenije je za vrijeme dok radim Sadhana iliti duhovnu praksu.To tako sa nesto manjim intenzitetom traje zadnjih 5 godina,a sa tim skakljikanjem na celu sam imao iskustva jos kao djete od 6-7 godina,ali mi nitko od mojih nije znao to objasniti kad sam ih pitao.
Od toga svega nisam imao nikakvo lose iskustvo,dapace,kad se to sve "üpali" znam se osjecati dosta meditativno.
Ako hoces ti bi mozda trebala pokusati naci sistem po kojemu ces raditi svakodnevno,tako da rezultati budu postupni i bez nuspjava.Na primjer,Advanced Yoga Practices
Osobno ne radim taj sistem ali po onome sto ljudi na njihovom forumu pisu,ucinkovit je i jednostavan,baziran na meditaciji i tehnikama Yoge.Mislim da je sajt prveden i na hrvatski,i mislim da imaju grupu u Velikoj Gorici.
Svako dobro!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 17:38   #4
Odi pregledat sinuse.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:48   #5
U meditaciji kad sam se fokusirala na trece oko, znala me kroz dan boljeti na tom mjestu glava, bol je bila snažna, prodorna pa sam prestala. Sad samo meditiram, vidim ponekad aure, intuicija mi je izrazenija, i zadovoljna sam time. Sve će doći u svoje vrijeme ako treba.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:52   #6
Bez brige, nećeš "otvoriti" treće oko. Za tako nešto su potrebene godine i godine rada, koncentracije i znanja.

To ti je kao da bez pripreme slučajno otrčiš maraton od 40km
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 07:05   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bez brige, nećeš "otvoriti" treće oko. Za tako nešto su potrebene godine i godine rada, koncentracije i znanja.

To ti je kao da bez pripreme slučajno otrčiš maraton od 40km
Moguće da je već to radila i u prijašnjem životu.

Glavobolja i sranja sa sinusima mogu biti posljedica emocija koje se oslobode meditacijom.

Meni se od joge svako toliko upaljivali sinusi, antibiotike svakih par mjeseci mi trebali, jednom (2007) mi se tako upalili da sam morao nakon antibiotika ponovo po antibiotike, i neznam kako došao na ideju da intezivno tih dana ponavljam Mantru, od tada mi nije trebalo antibiotika za sinus.

Inače mantra nema veze sa sinusima, ali očito se radilo reakciji, da mi se to nije dogodilo ne bi vjerovao, jer pravojerno gledano, asane povećavaju imunitet, a mantra nema veze s imunitetom, kod mene je bilo drugačije, asane mi otvore nešto, a mantra izbaci
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 03:44   #8
to je projekcija pinealne zlijezde,
dakle nije na tom mjestu, nego se projicira iz epitalamusa
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 04:26   #9
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
to je projekcija pinealne zlijezde,
dakle nije na tom mjestu, nego se projicira iz epitalamusa
yep.
dovoljno se dugo hranit kurkumom, kakaom, omega kiselinama i izbjegavat žvakaće, bilokakve prerađene šećere i vodu s flourom.
također, bilokakva vrsta toksina ili 'smeća' u organizmu usporava "procesor"/komunikaciju/vodljivost, to isto vrijedi i za kultivirane mentalne navike - zaustavljat će vas, u puno toga, ne samo u potrazi za free DMT tripom. (da, "otvaranje oka" je zapravo DMT trip)

so clean up your habits!

vegetarijanska/veganska/ajurvedska prehrana + slušanje vlastitog tijela je zakon u velikoj večini slučajeva.
čovjek ni ne zna šta sve može dok ne skuži koliko se je zapravo pothranjivao nutrijentima i punio toksinima dok ne proba jesti SAMO zdravo
a bit će ti ukusno no, kreativnost upali ajde. Mašta = 3oko.

još ako se na to sve baviš nekim fizičkim aktivnostima i radiš pranajame povremeno... pa disi srećo!
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:53   #10
zašto meni, kad se koncentriram na taj dio između obrva, počne perutat koža na tom djelu?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 19:47   #11
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
zašto meni, kad se koncentriram na taj dio između obrva, počne perutat koža na tom djelu?
Ne znam.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 04:15   #12
Quote:
worldbridger kaže: Pogledaj post
yep.
dovoljno se dugo hranit kurkumom, kakaom, omega kiselinama i izbjegavat žvakaće, bilokakve prerađene šećere i vodu s flourom.
također, bilokakva vrsta toksina ili 'smeća' u organizmu usporava "procesor"/komunikaciju/vodljivost, to isto vrijedi i za kultivirane mentalne navike - zaustavljat će vas, u puno toga, ne samo u potrazi za free DMT tripom. (da, "otvaranje oka" je zapravo DMT trip)

so clean up your habits!

vegetarijanska/veganska/ajurvedska prehrana + slušanje vlastitog tijela je zakon u velikoj večini slučajeva.
čovjek ni ne zna šta sve može dok ne skuži koliko se je zapravo pothranjivao nutrijentima i punio toksinima dok ne proba jesti SAMO zdravo
a bit će ti ukusno no, kreativnost upali ajde. Mašta = 3oko.

još ako se na to sve baviš nekim fizičkim aktivnostima i radiš pranajame povremeno... pa disi srećo!
preporucam i zubnu pastu bez fluora,
zove se Sensodyne classic (ona crvena)

isto tako manje skroba i secera, a vise zelenog povrca (celuloza je zdrava), i zdravih masnoca (iz plave ribe, maslina, maslinova ulja, orasastih proizvoda i sjemenki)
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:01   #13
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
preporucam i zubnu pastu bez fluora,
zove se Sensodyne classic (ona crvena)

isto tako manje skroba i secera, a vise zelenog povrca (celuloza je zdrava), i zdravih masnoca (iz plave ribe, maslina, maslinova ulja, orasastih proizvoda i sjemenki)
Zvuci kao reklama za zubnu pastu.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:36   #14
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
preporucam i zubnu pastu bez fluora,
zove se Sensodyne classic (ona crvena)

isto tako manje skroba i secera, a vise zelenog povrca (celuloza je zdrava), i zdravih masnoca (iz plave ribe, maslina, maslinova ulja, orasastih proizvoda i sjemenki)
takje. ja si sam radim pastu ili kupim onu u Lushu, obije su dobre.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:43   #15
Quote:
bukowskica kaže: Pogledaj post
dakle, zadnjih cca tjedan dana intenzivno osjećam 'škakljanje' i pritisak iznad obrva, to se počelo događati nakon jedne navođene meditacije sa jubitoa.
A možda je to problem sa sinusima ili neka kožna bolest?
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:50   #16
Quote:
worldbridger kaže: Pogledaj post
takje. ja si sam radim pastu ili kupim onu u Lushu, obije su dobre.
I? Sta ..otvorilo ti se 3 oko zbog paste?
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 13:27   #17
Quote:
martin polo kaže: Pogledaj post
I? Sta ..otvorilo ti se 3 oko zbog paste?
Tu pastu za zube trljaš između obrva, da ti se lakše otvori.
Kad ti se otvoriš vidiš svijet u trokutastom obliku, a ne u kvadratnom
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 03:36   #18
Quote:
martin polo kaže: Pogledaj post
I? Sta ..otvorilo ti se 3 oko zbog paste?
Fluor uzrokuje nakupljanje kalcija na pinealnoj žljezdi što uzrokuje postepeni prestanak funkcioniranja iste. Fluor je korišten u njemaćkim koncentracijskim logorima u WWII.

Pinealna žljezda ima ulogu u sintezi DMT-a, neurotransmiter koji ima (još nepoznatu kaj se tiče znanosti) ulogu u sanjanju i NDE.

DMT je kemikalija slična psilocibinu, kemikaliji iz 'magičnih gljiva' koje su naši evolucijski preci konzumirali (pošto konzumacija poboljšava vid) te je smisleno predpostaviti da je mozak kroz evoluciju razvio sam način da sintetizira nešto što mu je korisno i što mu širi percepciju. (stoned ape theory)

I naravno, kao djeca svi tripamo na DMT-u, tj imamo otvoreno 3 oko, tj. mašta nam radi 100 na sat. Dolaskom u školu i pretjeranim gledanjem televizije + unošenjem fluora i ostalih toksina u organizam, ubijaš tu čitavu šemu.

Pošto su toksini unošeni kroz dugi period vremena u organizam, te je um programiran da uguši maštu (Schools kill creativity), nemožeš očekivati veliku promjenu nakon samo godine dana.

Treba se vratiti iz normale u naturalu. Ukratko.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:34   #19
Quote:
bukowskica kaže: Pogledaj post
dakle, zadnjih cca tjedan dana intenzivno osjećam 'škakljanje' i pritisak iznad obrva, to se počelo događati nakon jedne navođene meditacije sa jubitoa.
osjećaj je intenzivniji nakon meditacije, makar se i više puta u danu javi i toliko je intenzivan da se ne mogu koncentrirati na ništa osim na taj škakljajući osjećaj. zadnja 3 dana nisam meditirala i osjećaj je bio jednako intenzivan.

izluđuje me jer nisam pametna što dalje raditi, da li da nastavim s meditacijom kao i obično i vidim što će se dalje događati ili da prekinem sa svime, stvar je u tome da sam papaq i jednostavno me strah novog i nepoznatog osjećaja i kakve posljedice sa sobom nose neke stvari...

inače, ne osjećam se posebno 'drugačije' osim što mi se čini da imam puno više energije i elana, ali me ponekad me preplavi bezrazložan strah i glupi osjećaj da je netko ili nešto samnom, makar znam da nije
Ne znam o kojoj se meditaciji radi, osobno sam dosta čitao o otvaranju Mikrokozmičke Orbite. U svim knjigama koje sam do sada prešao, bilo je naglašeno i višestruko ponavljano da se višak energije NIPOŠTO NE SMIJE
ostaviti nigdje u tijelu osim u energetskom središtu, a to je Lower Dan Tien, područje malo niže pupka, unutar tijela, gdje je probavni trakt. To je jedino sigurno mjesto za skladištenje viška energije i svaka meditacijska seansa mora završiti dovođenjem Chi energije u Dan Tien. Ostavite li ju u bilo kojem drugom dijelu tijela predugo, može uzrokovati ozbiljnu štetu u organima. Pošto si ti očito početnica, sumnjam da uopće imaš dovoljne količine energije da bi prouzrokovala neku ozbiljnu štetu, ali za ovakve simptome očito imaš. Ono što vodi tvoju unutarnju energiju je fokus uma, gdje si koncentrirana, tamo energija teče, tj. pokušava teći, ako ju u tome ne spriječavaju blokade. Ironično, što si više koncentrirana na problem, to ga više pojačavaš, jer i opet, tvoja koncentracija pada na isto mjesto, gdje se već nalazi više energije nego treba.
Moj bi ti savjet bio da prekineš sa svime, barem za sada, a kad god se "uhvatiš" da si koncentrirana na treće oko i taj osjećaj na čelu, svjesno prebaci svoj fokus na već spomenuto područje iza pupka.

Također, tijekom postupnog otvaranja mikrokozmičke orbite, odnosno rada na određenim energetskim centrima (čakrama) neizbježni su raznorazni neugodni psiho-fizički simptomi i manifestacije, kao dio procesa ozdravljenja. To je stoga jer energija koju vodiš polako uklanja blokade sastavljene od potisnutih osjećaja, strahova, sumnji, iluzija, ili čak fizičkih oboljenja i dizbalansa koji su ih i uzrokovali. Trebaš biti spremna nositi se s tim, znati zašto se ti simptomi
javljaju i ne dozvoliti im da ti rasprše fokus tijekom meditacije.

Ljudi često govore "praksom do savršensta" ili "gram prakse vrijedi više nego tona teorije"... To su neke od najglupljih izreka koje su dokoni umovi mogli osmisliti. Praksa ne dovodi do savršenstva, praksa samo stvara navike i obrasce djelovanja. Dobra praksa dobre, a loša praksa loše.
Istina je da pusta teorija bez prakse ne vrijedi mnogo i ostaje samo slovo na papiru, ali praksa bez teorija je jednostavno rečeno - OPASNA.

Namjeravaš li se baviti ovakvim meditacijama, uhvati se čitanja što više knjiga, što više autora. Dobro razmisli želiš li nadobudno petljati po svom živčanom sustavu na temelju nekog videa sa YouTube-a. Čak i ako je autor
vjerodostojan, ono što si dobila je tek komadić slagalice, ili tek drastično pojednostavljeni opis samog principa a nikako čitava i temeljita praksa na koju se možeš pouzdano osloniti.

Sretno!
damezumari is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:03   #20
Prije godinu i nesto sam isto tako krenula s vodjenim meditacijama i prva koja se "aktivirala " je bila trece oko. Prestala sam s meditacijom nakon 3 mjeseca jer mi je bilo previse, pogotovo bi najjace reakcije bile navecer prije spavanja. No jebiga, jos par mjeseci nakon sto sam prestala pocela sam vidjati neke stvari, nimalo ugodne. No s vremenom prestane, stvari se vrate u normalu. Odluci sto zelis, ovisno o tome koliko si spremna, citaj, informiraj se i bildaj druge centre, ili probaj preusmjeriti nakupljenu energiju iz tog centra u druge. Meni je to bio problem jer imam poprilicno zakrcenu grlenu.
NorAnn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.