Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 10:53   #1
Predškola

izdvojeno sa teme upis u prvi razred

Mislila sam da je vrtic za predskolce obavezan. Zadnje sam tako cula.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje Monstera : 23.05.2017. at 08:09. Reason: uvodni post
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:00   #2
ne vrtić nego predškolski program koji se može provoditi i po školama i traje par dana tjedno (3 dana? ) po 3-4 sata.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:17   #3
Nakon završene predškole u vrtićima dobije se i potvrda o pohađanju iste.
Predškola obavezna za svu djecu u godini dana prije polaska u osnovnu školu.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:44   #4
To se nekad kad sam ja isla zvalo mala skola i bila je obavezna tko nije pohađao vrtic
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:59   #5
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
To se nekad kad sam ja isla zvalo mala skola i bila je obavezna tko nije pohađao vrtic
a kad je to bilo. ako ja imam 32 g. a nisam pohađala ni jedno od spomenutog.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:40   #6
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
a kad je to bilo. ako ja imam 32 g. a nisam pohađala ni jedno od spomenutog.

Ja ću sad 32 godine i išla sam u malu školu, čak 2 godine. Jer sam bila povučena pa me mama dala jednu ranije, nisam mogla u vrtić tad

Kod nas svake godine na stranicama vrtića bude poziv za upis predškole i piše koja djeca su time obuhvaćena (rođena tad i tad)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:27   #7
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
a kad je to bilo. ako ja imam 32 g. a nisam pohađala ni jedno od spomenutog.
I ja imam 32 i nisam uopće išla


Mene je to isto zanimalo,mali je dobio odgodu, išao je sve ove godine redovno u vrtić i radili su radne listiće za predškolce, budući da sam sada doma s bebom i neda mi se plaćat 500 kn, ako bi ga ispisala da li mora ići na te ˝tečajeve˝ ili ne s obzirom da je to ove godine radio?I ako mora to je besplatno?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:27   #8
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Nakon završene predškole u vrtićima dobije se i potvrda o pohađanju iste.
Predškola obavezna za svu djecu u godini dana prije polaska u osnovnu školu.
da, ali mi nije jasna jedna stvar.
nas frendić se iz nekih razloga ispisao iz vrtića u rujnu, sa 6.5g.
on nije pohađao nikakav program predškole, a evo, kreće na jesen u školu.
kak da se to dogodilo? zar nitko ne vodi brigu oko toga?
pitala sam mamu, ona se čudi kao pura dreku, što zaista nisam očekivala od mame sa xy titula.
meni je žao zbog djeteta, jer def nije na istoj razini kao i dijete koje je prošlo predškolu. ne mislim da on neće to nadoknaditi, ali def će trebati puno više truda.
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:31   #9
Quote:
cicibela3 kaže: Pogledaj post
da, ali mi nije jasna jedna stvar.
nas frendić se iz nekih razloga ispisao iz vrtića u rujnu, sa 6.5g.
on nije pohađao nikakav program predškole, a evo, kreće na jesen u školu.
Predškolski program prolaze klinci u vrtiću, u sklopu predškolske godine. Ako dijete NE IDE u vrtić, dužno je ići u program predškole.

Evo jednostavno guglanje kaže:
Program predškole provodi se od 1. listopada do 31. svibnja, a ukupno traje 250 sati godišnje za djecu koja nisu polaznici redovitoga programa dječjega vrtića u skladu s organizacijom rada odgojno-obrazovne ustanove.

Znači,ako je dijete išlo u redovan vrtić, u sklopu zadnje godine trebalo je raditi predškolski program.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:38   #10
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Predškolski program prolaze klinci u vrtiću, u sklopu predškolske godine. Ako dijete NE IDE u vrtić, dužno je ići u program predškole.

Evo jednostavno guglanje kaže:
Program predškole provodi se od 1. listopada do 31. svibnja, a ukupno traje 250 sati godišnje za djecu koja nisu polaznici redovitoga programa dječjega vrtića u skladu s organizacijom rada odgojno-obrazovne ustanove.

Znači,ako je dijete išlo u redovan vrtić, u sklopu zadnje godine trebalo je raditi predškolski program.
jednostavno guglate, ali ne čitate što sam napisala

Quote:
cicibela3 kaže: Pogledaj post
da, ali mi nije jasna jedna stvar.
nas frendić se iz nekih razloga ispisao iz vrtića u rujnu, sa 6.5g.
on nije pohađao nikakav program predškole, a evo, kreće na jesen u školu.
kak da se to dogodilo? zar nitko ne vodi brigu oko toga?
pitala sam mamu, ona se čudi kao pura dreku, što zaista nisam očekivala od mame sa xy titula.
meni je žao zbog djeteta, jer def nije na istoj razini kao i dijete koje je prošlo predškolu. ne mislim da on neće to nadoknaditi, ali def će trebati puno više truda.
znači, nije pohađao nikakav program predškole, nije išao niti u redovan vrtić niti u obveznu predškolu u trajanju 250 sati
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:44   #11
Možda je imao poduku kod kuće ako je mama vveć sa titulama.

Što je navela razlog za ispis iz vrtića?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:49   #12
Quote:
cicibela3 kaže: Pogledaj post
da, ali mi nije jasna jedna stvar.
nas frendić se iz nekih razloga ispisao iz vrtića u rujnu, sa 6.5g.
on nije pohađao nikakav program predškole, a evo, kreće na jesen u školu.
kak da se to dogodilo? zar nitko ne vodi brigu oko toga?
pitala sam mamu, ona se čudi kao pura dreku, što zaista nisam očekivala od mame sa xy titula.
meni je žao zbog djeteta, jer def nije na istoj razini kao i dijete koje je prošlo predškolu. ne mislim da on neće to nadoknaditi, ali def će trebati puno više truda.
pretpostavljam da su se "izvukli" iz male škole, baš zbog toga što je mali išao u vrtić do 6,5 godina... s obzirom da je to skoro već dob za školu, vjerovatno je tu nekome promaklo..

iako, ali stvarno, stvarno nisam sigurna-čini mi se da sam negdje pročitala da djeca trebaju provesti xy vremena u vrtiću da bi se podrazumjevalo da su obavili što trebaju za upis u školu.
mala škola je ustvari vježba grafomotirke i nekih jednostavnih stvari koje će ionako učiti u 1. razredu, a mislim da je najvažniji razlog male škole upravo ta socijalizacija i privikavanje na neku strukturu i rad po pravilima grupe. s obzirom da je mali išao u vrtić do 6,5 godine- svladane su sve socijalne vještine, osim pisanja kosih crta, nešto slova , brojeva i tome slično što će ionako raditi u prvom razredu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:46   #13
pa to sam ja rekla prosle godine, koliko ja vidim nema nikakvog sistema koji bi to pratio, "mora" se ali ako roditelji ne upisu nikom nista
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:53   #14
Ja sam 82. isla u malu skolu ako sam dobro izracunala
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:31   #15
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ja sam 82. isla u malu skolu ako sam dobro izracunala
ja 80-te
nisam išla u vrtić ali sam išla u malu školu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:48   #16
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ja 80-te
nisam išla u vrtić ali sam išla u malu školu
ja 81
isto nisam išla u vrtić, pa sam zato morala u malu školu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:08   #17
ja nisam isla ni u vrtic ni u malu skolu, moje dvije susjede su isle
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 07:10   #18
Moja mala nije isla u ni u vrtic ni u predskolsku sad i upisala se u skolu...mislim,valjda se upisala nemam pojma...prosli smo testiranja....uglavnom su se svi jako cudili kao zasto nije isla...pa eto nije...vjerojatno zna dosta toga puno vise od one djece koja su isla...
ima 6,5 god i pise i cita ,racuna i radi sve ostalo...nisam je nista ucila...sve je sama naucila i citat i pisat...ko zna da je isla mozda nista ne bi znala....tamo medju djecom koja uglavnom ne znaju citat ni pisat ili nisu zainteresirana za isto...mozda ni nju nebi bila briga...
Ni stariji sin nije isao u predskolsku i odlican je đak ...on nije znao citat ni pisat...njega smo pokusavali mi ucit al nije bio zainteresiran...al sve je naucio u skoli...
Znam djecu koja idu u vrtic i predskolsku pa ne znaju ni slova ni nista...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 07:21   #19
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Znam djecu koja idu u vrtic i predskolsku pa ne znaju ni slova ni nista...
Predškola je dobra i radi socijalizacije, ne samo radi vježbi grafomotorike. Neka djeca se lako socijaliziraju iako nisu išli u vrtić,ali većini treba neka socijalizacija u vidu predškole. Meni nije baš jasno kako neka djeca prođu bez predškole ako je ona obveza za djecu koja nisu išla u vrtić. To nitko ne prati? Ne dobivaju se pozivi za upis u predškolu ako dijete nije išlo u vrtić?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:13   #20
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Predškola je dobra i radi socijalizacije, ne samo radi vježbi grafomotorike. Neka djeca se lako socijaliziraju iako nisu išli u vrtić,ali većini treba neka socijalizacija u vidu predškole. Meni nije baš jasno kako neka djeca prođu bez predškole ako je ona obveza za djecu koja nisu išla u vrtić. To nitko ne prati? Ne dobivaju se pozivi za upis u predškolu ako dijete nije išlo u vrtić?
ne dobivaju se nikakvi pozivi.
sto ti je.
pa tek rijetke skole salju pozive za upis djece, tak da za predskolu niti ne ocekujem da bi slali.
uz to, vrtici su tolko krcati, da jedva upisu one koji zele ici, nece se valjda nakrcavat onima koji ne zele
(a negdje vrtica niti nema)

ili ponude roditelima tih 70 sati (sto ih dovode 2 puta tjedno) koji su meni apsolutno bezvezni.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.