Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 16:43   #1
Dojenje u javnosti

Sjedi ona na klupici u parku ( prometan park, stalno neko nailazi) izvadi sisu, i ajmo... Onda isto u busu, u Mcdonaldsu, doma za stolom dok su ti gosti za istim... I tak... To sve vidjeh na svoje oči, i nekak mi je sve to
Zanima me i muško i žensko mišljenje o tome
biziornot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:50   #2
Vrlo, vrlo odvratan prizor. (ako se sisa vidi, naravno)
Imam loše mišljenje o takvim osobama. To je isto kao da ja odjednom u parku izvadim sisu...vulgarno i gotovo. A to što neke sebi pridaju posebnu važnost, jer one su, eto, majke, kako da ne.
Činjenica je da te žene nemaju elementarne pristojnosti, a bogami ni samopoštovanja.

I moja baba i mater su dojile, pa sigurno nisu pokazivale sise muževim prijateljima koji dođu u goste (da, ima i toga)
Fuj...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:56   #3
Ajoooj, nahebale ste kad vam dođe ekipa majki s drugog pdf-a

Ja isto mislim biti majka i dojiti, ali bez tog razmahivanja sisom kao da nije sisa.

Malo se, po meni, pretjeralo s tim, moje tijelo je sad u ulozi majke, i mogu ga pokazivati okolo i raditi što hoću

Sad če one odmah graknuti, što ako nisam doma, što ako dugo moram biti vani, itd.

-izdojiš u bočicu
-poneseš sa sobom domaću običnu gazu i onda ako već moraš vaditi sisu, pokriješ ju

I da, kao klinka svjedočila sam tim prizorima, dođemo nekome doma vidjeti bebu, žena vadi sisu pred sobom punom ljudi... što se mene tiče, veliko ne.

A ona akcija javnog dojenja na Manduševcu ... no comment
howyesno is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:05   #4
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Ajoooj, nahebale ste kad vam dođe ekipa majki s drugog pdf-a
Onda će biti

Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim biti majka i dojiti, ali bez tog razmahivanja sisom kao da nije sisa.
Pohvalno je što doje, ali ono, ne moramo svi tome svjedočiti. Daj nek se nađu neko mirno mjesto i podoje. Što je to tako teško isplanirati
Je li se sisa baš mora vaditi van u restoranu i sl.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:08   #5
Žene, po meni, time rade baš suprotno od toga da se bore za sebe, što one često koriste kao argument za takve akcije- one se time svode na bočicu za bebu.

A premda u drugoj funkciji, sisa je i dalje sisa!

I argument, "to je prirodno"... I seks je prirodan, pa bi završio u zatvoru da ga prakticiraš na klupici usred dana
howyesno is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:37   #6
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
I argument, "to je prirodno"... I seks je prirodan, pa bi završio u zatvoru da ga prakticiraš na klupici usred dana
Što se mene tiče, ako na nekoj lokaciji nije nepristojno da ja sjednem i razmotam sendvič, nije nepristojno ni da majka podoji dijete. Tim više što ja u svojim godinama i sa svojom kilažom mogu lakše otrpjeti glad.

I ma koliko se derao, neću dobit sisu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:24   #7
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Onda će biti


Pohvalno je što doje, ali ono, ne moramo svi tome svjedočiti. Daj nek se nađu neko mirno mjesto i podoje. Što je to tako teško isplanirati
Je li se sisa baš mora vaditi van u restoranu i sl.
Da kvotam samu sebe iz 2010

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 01:05   #8
Ruralna
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 02:17   #9
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Da kvotam samu sebe iz 2010

Sent from my XT1068 using Tapatalk
znači vrištim
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:17   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
.... Postoje prikladna mjesta za to, možeš ptići negdje u toalet i obaviti dojenje u privatnosti bez pokazivanja kako eto ti možeš izvući sisetinu van i da ti nitko ne može ništa.
toalet ne služi izvlačenju sisa nego kuraca, pičaka i guzica
zaš' bi se itko hranio tamo?

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Da kvotam samu sebe iz 2010
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:42   #11
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Da kvotam samu sebe iz 2010
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:01   #12
pa baš su me zanimala mišljenja večeg kruga, jer kad ja tako nešto kažem nekim određenim gospođama, uvrijede se, kao to je prirodno, djete mora jest, itd... pa prirodno je i srat, i svi moraju, pa ipak to ne rade na cesti, jel... tada se prekine rasprava, al i dalje gospođa po svome
biziornot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:34   #13
Quote:
biziornot kaže: Pogledaj post
pa baš su me zanimala mišljenja večeg kruga, jer kad ja tako nešto kažem nekim određenim gospođama, uvrijede se, kao to je prirodno, djete mora jest, itd... pa prirodno je i srat, i svi moraju, pa ipak to ne rade na cesti, jel... tada se prekine rasprava, al i dalje gospođa po svome


ja sam protiv...
evo trudna sam i u 1.mj stiže mali čovjek i mislim je dojiti al svakako ne mislim svoje blago pokazivati nasred ceste.
mislim da svaka majka zna i to jako dobro ritam svoje bebe i da nikakve isprike tipa ''zatekla sam se u getrou i morala sam'' ne pale.. izdojiš se i aleluja !
kolko god da je prirodno opet je to intimna stvar između mene i moje bebe i nemoram to podijeliti sa trgom bana jelačića.

a fraze tipa ''kome se ne sviđa nek okrene glavu'' mi idu isto naku*** ..
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:57   #14
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post


ja sam protiv...
evo trudna sam i u 1.mj stiže mali čovjek i mislim je dojiti al svakako ne mislim svoje blago pokazivati nasred ceste.
mislim da svaka majka zna i to jako dobro ritam svoje bebe i da nikakve isprike tipa ''zatekla sam se u getrou i morala sam'' ne pale.. izdojiš se i aleluja !
kolko god da je prirodno opet je to intimna stvar između mene i moje bebe i nemoram to podijeliti sa trgom bana jelačića.

a fraze tipa ''kome se ne sviđa nek okrene glavu'' mi idu isto naku*** ..
ajde kad se izdojiš-javi.
a dotad možda bi bilo bolje da uživaš u trudnoći i suzdržiš se od neukih komentara.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 16:33   #15
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ajde kad se izdojiš-javi.
a dotad možda bi bilo bolje da uživaš u trudnoći i suzdržiš se od neukih komentara.
a zakaj bi se suzdržala od komentara ?
to kaj tebi ne paše moj komentar je drugi par opanaka
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 16:49   #16
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
a zakaj bi se suzdržala od komentara ?
to kaj tebi ne paše moj komentar je drugi par opanaka
ma nema beda. sve pet. samo mi malo žao tog djeteta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:05   #17
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
a fraze tipa ''kome se ne sviđa nek okrene glavu'' mi idu isto naku*** ..
Kome se ne sviđaju, može okrenuti glavu i ne čitati ih.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:37   #18
asti soka vidit zenu kako doji.
gledam turistiknje koje dodu, doje posvuda, u restoranu, u kaficu, na klupici, na plazi...nes ti problema. u zapadnim evropskim zemljama je to najnormalnija stvar. beba gladna, beba jede.
ajmo sad drvljem i kamenjem kako je sve zlo i doslo sa zapada i donilo ova zla moderna vremena.

gadi li vam se kad gledate film pa dode neka skakljiva scena a? jel se smijuljite i gledate uokolo? jel okrenete program? jel vam se povraca? skanjivate li se nad nekulturom tih glumaca, scenarista i redatelja? brinete li se za nasu buducnost u ovakvom prljavom svijetu gdje sise vire na sve strane?

kad na plazi vidite zenu u toplesu da li vam je mucno? trazite li demostrativno zaklon iza nekog grma kako bi sacuvali svoje zivce?

ajme cuda, ajme nekulture, ajme katastrofe, majka doji svoje dite. zene se gade, muskarci se napaljuju a glume da nisu, dica koja sve to vide se kvare...zaista...kamo ide ovaj svit!?!

mda...

par istinica:
- sisa je stvorena za dojenje. to sto neki imaju probleme iz djetinjstva (mozda nisu bili dojeni?!?) pa mogu pojmiti samo seksualnu dimenziju sise ne mjenja to da je sisa to sto je
- neke bebe doje svako sat vremena
- neke mame se ne mogu izdojiti
- da i mogu neke bebe nece piti iz bocice
iz zadnje tri tocke proizlazi da bi neke mame i bebe trebale ostajati u kuci par miseci dok se to hranjenje ne prorijedi. da vase jadne oci ne bi vidile jos jednu sisu. u moru sisa koje vas okruzuju...vas jadne gadljive, kulturne, pristojne ljude. how yes no.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:57   #19
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
par istinica:
- sisa je stvorena za dojenje. to sto neki imaju probleme iz djetinjstva (mozda nisu bili dojeni?!?) pa mogu pojmiti samo seksualnu dimenziju sise ne mjenja to da je sisa to sto je
- neke bebe doje svako sat vremena
- neke mame se ne mogu izdojiti
- da i mogu neke bebe nece piti iz bocice
iz zadnje tri tocke proizlazi da bi neke mame i bebe trebale ostajati u kuci par miseci dok se to hranjenje ne prorijedi. da vase jadne oci ne bi vidile jos jednu sisu. u moru sisa koje vas okruzuju...vas jadne gadljive, kulturne, pristojne ljude. how yes no.
Mene se stvarno ne tiču problemi nepoznatih žena koje doje djecu u javnosti. Opravdanja koja si navela uopče mi ne predstavljaju značajne argumente u korist nekulture. Mislim da je dojenje u javnosti krajnje nekulturno i uopće se ne može uspoređivati s primjerima koje si ranije navela, poput sexy scena na filmu ili toplesa na gradskim plažama.
Mislim da je vrlo neodgojeno u restoranu ili kafiću ili u tramvaju (i tome sličnim mjestima) dojiti dijete. Zašto bi ostali ljudi to morali gledati? Smiješni su mi komentari tipa "nitko te ne sili da gledaš! okreni glavu!"... Ako je meni neugodno gledati ženu kako doji svoje dijete (što je inače trebala napraviti kod kuće, prije izlaska), zašto bih ja morala okretati glavu, dok tamo neka neodgojena primitivka bez kulture doji svoje dijete. Posebno sam alergična na dojilje u kafićima, jer općenito smatram nenormalnim dovoditi male bebe u zadimljene kafiće, što je čest slučaj.
Pipy bez čarapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:14   #20
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
asti soka vidit zenu kako doji.
gledam turistiknje koje dodu, doje posvuda, u restoranu, u kaficu, na klupici, na plazi...nes ti problema. u zapadnim evropskim zemljama je to najnormalnija stvar. beba gladna, beba jede.
ajmo sad drvljem i kamenjem kako je sve zlo i doslo sa zapada i donilo ova zla moderna vremena.

gadi li vam se kad gledate film pa dode neka skakljiva scena a? jel se smijuljite i gledate uokolo? jel okrenete program? jel vam se povraca? skanjivate li se nad nekulturom tih glumaca, scenarista i redatelja? brinete li se za nasu buducnost u ovakvom prljavom svijetu gdje sise vire na sve strane?

kad na plazi vidite zenu u toplesu da li vam je mucno? trazite li demostrativno zaklon iza nekog grma kako bi sacuvali svoje zivce?

ajme cuda, ajme nekulture, ajme katastrofe, majka doji svoje dite. zene se gade, muskarci se napaljuju a glume da nisu, dica koja sve to vide se kvare...zaista...kamo ide ovaj svit!?!

mda...

par istinica:
- sisa je stvorena za dojenje. to sto neki imaju probleme iz djetinjstva (mozda nisu bili dojeni?!?) pa mogu pojmiti samo seksualnu dimenziju sise ne mjenja to da je sisa to sto je
- neke bebe doje svako sat vremena
- neke mame se ne mogu izdojiti
- da i mogu neke bebe nece piti iz bocice
iz zadnje tri tocke proizlazi da bi neke mame i bebe trebale ostajati u kuci par miseci dok se to hranjenje ne prorijedi. da vase jadne oci ne bi vidile jos jednu sisu. u moru sisa koje vas okruzuju...vas jadne gadljive, kulturne, pristojne ljude. how yes no.
al meni je to sve tužno i infantilno.

kad sam ja išla na zaručnički tečaj s mužem morali smo odraditi jedan sat "seksualnog odgoja..."... naravno... to smo sve već prošli iz biologije još u osnovnoj školi... apsolutno ništa novo.

i sad žena priča o ovulaciji...plodnim danima... i pokazuje slike.

i čuješ onako ekipu:
"fuuuuuj..."

i ja gledam...te žene ...uglavnom sve trudne...
udat će se sutra.
rodit će dijete...

koja balavurdija.

a što je uistinu tragično jest činjenica da se ne radi o baš toliko mladim ljudima da bi se takvo pubertetsko preseravanje toleriralo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.