Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2014., 17:21   #1
Partner me predstavlja kao prijateljicu

[CENTD ER][/CENTER]


Dragi forumaši, pozdrav svima i molim Vas savjet što bi vi učinili da ste na mom mjestu.


Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:36   #2
Očito on ne smatra da je to - TO.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:41   #3
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Očito on ne smatra da je to - TO.
ajoj
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:03   #4
[QUOTE=Afro Dita;49782896]Očito on ne smatra da je to - TO. [/QUOTE

Vrlo jednostavno
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:36   #5
Razumijem te u potpunosti. Zaljubljena si i voliš i ne želiš ga izgubiti i zbog toga mu podilaziš. Bojiš se čuti istinu s njegove strane jer bi te mogla povrijediti. Ali koliko kod bilo bolno, bolje to učiniti da znaš na čemu si. I konačno krenuti dalje sa još većom ljubavi prema sebi.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:53   #6
Pa čovjek je u tebi našao prijateljicu, ono ne samo partnerica nego i prijateljicu, ali nikad nije dobro, sitničavost, e to je to.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:40   #7
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]


Dragi forumaši, pozdrav svima i molim Vas savjet što bi vi učinili da ste na mom mjestu.


Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
i što je on rekao na to?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:02   #8
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
i što je on rekao na to?
a kaže da me voli i da sve dati da ta veza uspije
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:15   #9
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
a kaže da me voli i da sve dati da ta veza uspije
Ali to ne čini...prazne riječi, gdje su djela? Što je učinio po tom pitanju...ne kužim, ako ste obadvoje toliko odrasli, slobodni, živite zajedno, čemu onda prikrivanje vaše veze? Koja je svrha tog odnosa, ako ne može biti javno obznanjen?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:45   #10
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post

Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi.
Koja je tvoja granica tolerancije po pitanju vlastitog samopoštovanja? Nekoliko mjeseci imate "vezu" (mada mi se po napisanom ne čini da bi on to nazvao vezom), a nikome te ne predstavlja kao curu i partnericu. Tebi to ne smeta? Što čekaš? Misliš da će ga tvoja ljubav i strpljenje magično promijeniti?

Što bih ja na tvom mjestu? Nogirala bih ga i uopće ne bih tražila objašnjenje ili davala drugu priliku. Mogu nekoga voljeti, ali sebe volim i moram voljeti više.

Još nešto - kakva ti je to veza u kojoj se bojiš iskazati svoje mišljenje i osjećaje iz straha da ga ne izgubiš? Što gubiš kad zapravo ništa ni nemaš?

Kako izgleda ta vaša "veza" - koliko se viđate, gdje, koliko ste stari...?
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:36   #11
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Koja je tvoja granica tolerancije po pitanju vlastitog samopoštovanja? Nekoliko mjeseci imate "vezu" (mada mi se po napisanom ne čini da bi on to nazvao vezom), a nikome te ne predstavlja kao curu i partnericu. Tebi to ne smeta? Što čekaš? Misliš da će ga tvoja ljubav i strpljenje magično promijeniti?

Što bih ja na tvom mjestu? Nogirala bih ga i uopće ne bih tražila objašnjenje ili davala drugu priliku. Mogu nekoga voljeti, ali sebe volim i moram voljeti više.

Još nešto - kakva ti je to veza u kojoj se bojiš iskazati svoje mišljenje i osjećaje iz straha da ga ne izgubiš? Što gubiš kad zapravo ništa ni nemaš?

Kako izgleda ta vaša "veza" - koliko se viđate, gdje, koliko ste stari...?
U pravu si.
I sama sam bila u jednoj situaciji u kojoj sam se bojala otvreno pitati što je u stvari to sve?
Na taj način zapravo kupujemo vrijeme sa nekim dok on ne nađe nešto valjda bolje...stvari treba raščistiti...odnose pročistiti i biti sam ako treba, sve je bolje nego lažna očekivanja i vjerovanja da će sutra možda biti bolje.
Neće.
Jer odnose i granice u tim odnosima postavljamo sami...ako dozvolimo da netko divlja i da nema granice prema nama, da nas uzima zdravo za gotovo, ne možemo očekivati ništa dobro.
Mi smo ti koji moramo razmišljati o sebi...jer to nitko drugi neće učiniti za nas.
I što prije to učinimo, time smo si pomogli da stvari budu upravo onakve kakve jesu. A ne neka iluzija u kojoj se gubimo iz dana u dan sve više i više.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:50   #12
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Koja je tvoja granica tolerancije po pitanju vlastitog samopoštovanja? Nekoliko mjeseci imate "vezu" (mada mi se po napisanom ne čini da bi on to nazvao vezom), a nikome te ne predstavlja kao curu i partnericu. Tebi to ne smeta? Što čekaš? Misliš da će ga tvoja ljubav i strpljenje magično promijeniti?

Što bih ja na tvom mjestu? Nogirala bih ga i uopće ne bih tražila objašnjenje ili davala drugu priliku. Mogu nekoga voljeti, ali sebe volim i moram voljeti više.

Još nešto - kakva ti je to veza u kojoj se bojiš iskazati svoje mišljenje i osjećaje iz straha da ga ne izgubiš? Što gubiš kad zapravo ništa ni nemaš?

Kako izgleda ta vaša "veza" - koliko se viđate, gdje, koliko ste stari...?
Hvala što si mi se obratila, Jer je ovo što mi pišeš,ono što nebih htjela čuti ali istina, očito kad ljudi gdje napišem par zavijenih rječi i iznosim u globalu svoj problem , skuže i pokušaju te otrijezniti, i pomoći ti. Stari smo ti 48 godina, razvedni, djeca odrasla, živimo veći dio tjedna u njegovom stanu
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:26   #13
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
Hvala što si mi se obratila, Jer je ovo što mi pišeš,ono što nebih htjela čuti ali istina, očito kad ljudi gdje napišem par zavijenih rječi i iznosim u globalu svoj problem , skuže i pokušaju te otrijezniti, i pomoći ti. Stari smo ti 48 godina, razvedni, djeca odrasla, živimo veći dio tjedna u njegovom stanu
s obzirom na vaše godine i iskustva, možda čovjek ne želi izlaziti pred druge ljude s objašnjenjima svog ljubavnog života. znaš ono, puše i na hladno, i želi izbjeći situacije da ga drugi zapitkuju o tebi, predviđaju nove svadbe i tko zna šta. naravno, bilo bi lijepo da ti i on takvog nešto kaže kada ga o tome pitaš..

tako da ako je to jedina situacija zbog koje se u tebi stvaraju dileme, možda sve i nije tako strašno. u svakom slučaju, ako te nešto muči, trebaš o tome moći s njim razgovarati! odgađanje razgovora može samo biti produžavanje kasnije agonije mogućeg rastanka...
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:16   #14
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
s obzirom na vaše godine i iskustva, možda čovjek ne želi izlaziti pred druge ljude s objašnjenjima svog ljubavnog života. znaš ono, puše i na hladno, i želi izbjeći situacije da ga drugi zapitkuju o tebi, predviđaju nove svadbe i tko zna šta. naravno, bilo bi lijepo da ti i on takvog nešto kaže kada ga o tome pitaš..

tako da ako je to jedina situacija zbog koje se u tebi stvaraju dileme, možda sve i nije tako strašno. u svakom slučaju, ako te nešto muči, trebaš o tome moći s njim razgovarati! odgađanje razgovora može samo biti produžavanje kasnije agonije mogućeg rastanka...
Hvala ti zbunjolice (hm kad bolje razmislim i ja sam si trebala dati taj nick npr. zbunjolica 2 naime evo u čemu se radi ja sam silom prilike dala ovako šture podatke i učinila ovaj post dosta trivijalnim u odnosu na ostalne životne proobleme koje ljdi iznose, iz razloga da baš ON , u slučaju da naiđe na njega ne identificira me, možda sam malo paranoična, ali po nekim detaljima koji menme muče mislim da bi me u ovom gore navednom propoznao! Zato ljudi i nemogu mi dat odekvatan savjek jer vidim da govorim u globalu o svom problemu. Ali držite mi fige!
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:48   #15
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]
Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
a kaže da me voli i da sve dati da ta veza uspije
Pa zašto ga ti onda lijepo ne pitaš, ako te voli i želi poduzeti sve da veza uspije, zašto te pred prijateljima predstavlja kao prijateljicu?
Valerie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:38   #16
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]


Dragi forumaši, pozdrav svima i molim Vas savjet što bi vi učinili da ste na mom mjestu.


Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
Oprosti imaš sve? Razumjevanje, ljubav???, toplinu....ne kužim, a zapravo osjećaš da traži nešto više...što zapravo imaš?
Onako kada sjedneš sama sa sobom i dobro razmisliš...što imaš osim straha da ćeš ga prije ili kasnije izgubiti?
Jasno si mu dala do znanja, a koji je bio njegov odgovor na sve?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:52   #17
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Oprosti imaš sve? Razumjevanje, ljubav???, toplinu....ne kužim, a zapravo osjećaš da traži nešto više...što zapravo imaš?
Onako kada sjedneš sama sa sobom i dobro razmisliš...što imaš osim straha da ćeš ga prije ili kasnije izgubiti?
Jasno si mu dala do znanja, a koji je bio njegov odgovor na sve?
A da on voli mene da će sve poduzeti da veza uspije, to je njegov odgovor
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 03:29   #18
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]


Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi.
Zašto misliš da on traži kraj tebe nešto više?
Mislim da za sada nebi trebala ništa forsati...Po ovome što si napisala, jasno ti je rekao da želi da Vaša veza uspije...Niste više djeca...Vjerujem kad bude spreman da će te predstaviti kao svoju partnericu, samo se strpi i budi uvijek iskrena, al bez presinga.
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 11:33   #19
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim.
Ovo je dosta dobar način za razjebat vezu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 08:22   #20
pitanje za autoricu: jeste li oboje slobodni? postoje li neke komplikacije?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.