Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 10:41   #881
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=243NaFV3ooI
NIKOTIN789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 00:08   #882
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Pa da budem iskren, dokumentarac uopće nije nešto, mene je razočarao. Čak bi ga nazvao i dosadnim. Nije samo stvar u dokumentarcu, nego i tematici. Radi se o hrvatskim narodnim vladarima u ranom srednjem vijeku koji su potpuno nezanimljivi za ikoga izvan Hrvatske. I pretjerivali su sa onim slow-motion scenama, najbolja mi je bila ona scena kad onaj seljak jede grah u slow motionu i u pozadini svira glazba, kao da se radi o nekom epskom trenutku .
Slow-motion scene su tad bile prilicno in. Zapravo su odlicno odradjene s obzirom na tipicnu upotrebu slicnih scena u stranim dokumentarcima.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 13:40   #883
nemaš pojma s koliko ponosa (drugi dio točnije drugi trailer)me ovo sa engleskim naratorom ispunilo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 16:47   #884
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
I pretjerivali su sa onim slow-motion scenama, najbolja mi je bila ona scena kad onaj seljak jede grah u slow motionu i u pozadini svira glazba, kao da se radi o nekom epskom trenutku .
Vidjeo bi ja tebe da jedes grah u to doba bi li ta scena zasluzila slo mo

Doku je jedan od boljih koji sam gledao, ako druge nacije od svakog dreka naprave epopeje, mozemo mi doku o ranom srednjem vijeku.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 11:21   #885
Šteta što narator nema još književniji i bahatiji britanski naglasak, to bi bilo još više fora
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 13:22   #886
Nešto mi nije jasno. Bila je vijest da je serija "prodana u 30 zemalja", sad ispada da je prodana Viasatu čiji se Viasat History prikazuje u 30 zemalja (s titlovima na pojedinim jezicima).

Čini se da je to netko krivo povezao
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 19:34   #887
btw, neki dan je burić na TV-u u HRT-ov dnevniku najavio dokumentarac o dubrovačkoj republici.
__________________
Bump!
filecto_dilio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:18   #888
Domagoj Burić najavljuje novi spektakularni dokumentarni serijal

http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...6/Default.aspx

Stručni suradnici

Domagoj Burić, u svojoj poznatoj maniri, bit će i autor glazbe, a u ekipi će se naći izvršna producentica Marija Kosor, direktor fotografije Branko Cahun, scenograf Ivan Ivan, montažer Dubravko Prugovečki, producent Miro Mioč i kostimografkinja Jasna Zvonković. Stručni suradnici bit će kao i u “Hrvatskim kraljevima”, dr. Neven Budak, te dr. Ivica Prlender i dr. Predrag Marković kao glavni savjetnik za povijest umjetnosti.

U seriji će se koristiti dokumentarni materijali iz Italije, Španjolske, Francuske, Turske, Engleske, budući da je Republika imala razgranate odnose s velikim silama.



vjerovatno se ocekuje i porast prodaje knjiga i zanimanja za Dubrovnik
kao da me je poslusao bas sam to i napomenuo na stranici od prije..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:45   #889
Krivo mi je što najavljuje samo 4 epizode o Dubrovniku. Moglo bi se puno više, arhivska građa je golema, kostima ima kao u priči, čak postoje replike dvaju brodova (galijun i karaka), očuvane zidine,... Tako da može stvarno napraviti nešto spektakularno.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 14:54   #890
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Krivo mi je što najavljuje samo 4 epizode o Dubrovniku. Moglo bi se puno više, arhivska građa je golema, kostima ima kao u priči, čak postoje replike dvaju brodova (galijun i karaka), očuvane zidine,... Tako da može stvarno napraviti nešto spektakularno.
nekako je i meni to premalo..mozda nedostaju jos 2 epizode tako da pokrije barem svako stoljece po 2 episode
bas me zanima kako ce pomorstvo izgledat..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 23:45   #891
Meni bi bila zanimljivija neka druga tematika, kao šta su neki spomenuli, ratovi s turcima
Dubrovnik je predivan, povijest također, ali isfuran

Inače ovaj serijal mi je odličan
Didyima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 23:08   #892
meni sve to izgleda kao da od 90'tih više ništa prije 7.stoljeća, tj. dolaska šačice tih bilo iranaca, bilo avara s nazivom nešto kao "hrvat" - koji su onda ostatku ovdašnje vj.slavenske i ilirske populacije nametnuli svoju političku drž.organizaciju, da bi potom bili asimilirani u slavensku populaciju - nije bitno .

Dobro, period je zanimljiv radi seoba naroda i ranih srednjevj.država koje su u biti oblikovale današnju evropu, ali mislim da se jako zapostavlja predrimska, tj. ilirska i paleolitska/neolitska povijest, koja kod nas osim krapine i vučedola gotovo ne postoji, iako je za očekivati kontinuirana naseljenost ovih prostora, posebno oko velikih rijeka i obale;
Tim više što je ovo područje uvijek i tijekom glacijala bilo slobodno od leda, dakle moglo je služiti kao glacijalni refugij isto kao što imamo tragove (špiljsko slikarstvo) u južnoj francuskoj i španjolskoj.

A Ako tome dodamo i nedavna senzacionalna otkrića iz kasnog paleolitika u susjednoj Turskoj (Gobekli Tepe, Catal Hayuk), koja pomiče početak civilizacije u kraj paleolitika, rekao bi da smo u ime plemenski nacionalno-orjentirane historiografije zadnjih 20 godina strašno poseljačili našu arheologiju i propustili ozbiljno istražiti većinu pred-"hrvatske" prošlosti ovih prostora .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 26.12.2012. at 23:38.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:59   #893
Quote:
Didyima kaže: Pogledaj post
Meni bi bila zanimljivija neka druga tematika, kao šta su neki spomenuli, ratovi s turcima
Dubrovnik je predivan, povijest također, ali isfuran

Inače ovaj serijal mi je odličan
Što znači "isfuran"?

Pa njega treba forsirati prema vani samo tako, pogotovo iz turističkih razloga
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 20:13   #894
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Tim više što je ovo područje uvijek i tijekom glacijala bilo slobodno od leda, dakle moglo je služiti kao glacijalni refugij isto kao što imamo tragove (špiljsko slikarstvo) u južnoj francuskoj i španjolskoj.

A Ako tome dodamo i nedavna senzacionalna otkrića iz kasnog paleolitika u susjednoj Turskoj (Gobekli Tepe, Catal Hayuk), koja pomiče početak civilizacije u kraj paleolitika, rekao bi da smo u ime plemenski nacionalno-orjentirane historiografije zadnjih 20 godina strašno poseljačili našu arheologiju i propustili ozbiljno istražiti većinu pred-"hrvatske" prošlosti ovih prostora .
Oprosti, ali svakom je jasno da postoji velika pred-hrvatska prošlost. Dok se stanovnici nisu nazivali Hrvatima -- to nije povijest Hrvata. Hrvati imaju zamisao da su došli odnekamo. Jasno da su ovdje i prije živjeli ljudi itd.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:20   #895
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali svakom je jasno da postoji velika pred-hrvatska prošlost. Dok se stanovnici nisu nazivali Hrvatima -- to nije povijest Hrvata. Hrvati imaju zamisao da su došli odnekamo. Jasno da su ovdje i prije živjeli ljudi itd.
I sta sad ti mislis da se to ne treba istrazivat zato jer se ne radi o Hrvatima?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.