Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 13:33   #121
Quote:
olimpia kaže: Pogledaj post
Podižem....
Curetak 4,5 god prve role pa ne bi za početak neke skupe nego da prvo nauči na ovima pa da onda kupimo prave, ima li tko iskustva s ovim...[/url]
Mislim da je bolje uzeti neku srednju klasu za početak: teže će (na)učiti ako su role neudobne, prekrute, teško idu i sl. Sjećam se svojih početaka na jeftinim rolama i onda preporoda na Rocesicama

Mi pikiramo ove uzeti na proljeće
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 11:40   #122
Mi smo našoj kupili neke u Konzumu za 200kn, s tri kotačića i ABEC5 - i to je bilo joj ok te prve sezone dok nije naučila dobro održavati ravnotežu i kočiti.
Kad je to svladala, i kad sam bila sigurna da će na semaforu zakočiti na vrijeme (a taman ih je prerasla br 29) kupili smo joj neke bolje, s 4 kotača u Dechatlonu (mislim baš ove što je ćufta linkala), i te su joj sad super - ali kažem, pod uvjetom da zna zakočiti. Lako je voziti, treba znati zakočiti. A i kad padne, lakše se ustati s tim sporijima nego kad joj noge samo lete...

Naravno, netko možda ima ekstra talentirano dijete pa odmah super svlada i na boljim rolama, mi smo išli polako...

(Ja vozim rollerblade, one s brzim zakopčavanjem na potezanje uzice )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:58   #123
Proab, dala si mi misliti... Pod tri kotača misliš na varijantu: 2 iza, 1 naprijed? Meni te izgledaju baš nespretno za voziti

Ja sam mislila frajlu odmah u žrvanj baciti, pa... Ili ćemo da krpamo ili pravimo novo
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:06   #124
Ne, imale su tri inline kotaca, tako da je tehnika rolanja standardna, samo idu sporije.
Mozes odmah probati i s boljim rolama, ne kazem da je nas nacin jedini ispravan, da ne spominjem da ima malo stopalo, sad s 7g je uspjela doci do broja 31 a s 5 kad je ucila nisam ni nasla neke njen broj s 4 kotaca...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:15   #125
Aha, mislila sam da pričaš o 2+1 kotačima...

Moja će na proljeće imati 4 god, sad joj je noga 29/30

Ma cijene su relativne, samo htjedoh reći da su moje prve jeftinjare iz devedesetih bile jako neudobne i stopala i potkoljenice su me jako bolile od njih.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:20   #126
Trebam pomoć!
Malac 4 godine krenuo u školu rolanja....e sad Role mu treba nabaviti...raspon brojeva je 25-28..on je trenutno na 27
Ne isplati mi se kupovati role koje će na jesen prerasti
Šta mislite dali su role koje su od vlč 28 njemu prevelike!?
Dali bi preporučili za tak malog bladeruner role!? Nebi htjela da pane i razbije se zbog prebrzih rola

Zadnje uređivanje nety : 01.06.2016. at 10:32.
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 23:46   #127
najbolje bi bilo da isprobate te br. 28. nije baš dobro da su prevelike i da ima previše lufta.
kaj se tiče bladerunnera ne vjerujem da su tak brze jer ipak su za klince, a opet brzina ovisi i o samom djetetu. mogu biti samo kvalitetnije i udobnije za razliku od većine rola.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 17:49   #128
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
najbolje bi bilo da isprobate te br. 28. nije baš dobro da su prevelike i da ima previše lufta.
kaj se tiče bladerunnera ne vjerujem da su tak brze jer ipak su za klince, a opet brzina ovisi i o samom djetetu. mogu biti samo kvalitetnije i udobnije za razliku od većine rola.
Imala sam veliku sreću i naletila na rollerblade na 50% ..jedne jedine i to njegov broj 28-32
Nisu 100kn ko ove jeftinije , ali više volim da ima nešto kvalitetno! Bicikl sma oplakala već milion puta i još uvijek mi je krivo što nisam uspjela naći neki lakši i kvalitetniji pa kad sam vidjela ovo odmah sam kupila
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:16   #129
Da li se kocnica mora kupiti prema rolama ili je to univerzalno?
Gdje ih ima za kupiti?
Mislim da ne koci dobro, jucer vidim da joj je duzi zaustavni put.



Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:30   #130
Dižem temu. Curka je na tečaju rolanja preko vrtića.
Ima li tko ove role https://www.decathlon.hr/p/8318933_r...1209-285-30_32
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:53   #131
Te su za djecu od 6 na gore godina. Ne znam koliku nogicu vam ima dijete.
Me imamo ove (3 godine curica, nogica broj 27) i odlične su za početnike
https://www.decathlon.hr/p/8367591_d...3269-896-30_32
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:18   #132
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Te su za djecu od 6 na gore godina. Ne znam koliku nogicu vam ima dijete.
Me imamo ove (3 godine curica, nogica broj 27) i odlične su za početnike
https://www.decathlon.hr/p/8367591_d...3269-896-30_32
Uzeli smo na kraju te. Curka će sada 6 godina i uzeli smo broj 32, tako nekako. Dobra je cijena i dobre su.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 00:52   #133
Imam dilemu

Gledam ove role
https://www.decathlon.hr/p/8396620_r...5940-896-29_32

Pise: za djecu od 8 do 12 godina koja dobro rolaju

Starija sad ima 6g i dosta dobro rola pa mi se cini da bi joj te malo bolje bile ok. S druge strane zelim da ih koristi i mladja za koju godinu, koja u toj dobi mozda nece dobro rolati, pa se bojim da ce joj takve biti prebrze.

Pa me zanima sta je manje zlo, dati curki koja dobro rola losije (to bi bile valjda abec1) role, ili curki koja ne zna rolati ove (abec3) role

A vidim okolo i hrrrrpa drugih rola, u full malim brojevima, a da su abec5...

Kompliciram
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:05   #134
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
ili curki koja ne zna rolati ove (abec3) role
ovo. ne buš pogriješila sa trojkom. komotno možeš i peticu uzeti. moj je krenuo sa tim brojem i nije se desilo niš strašno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:04   #135
Uzmi slobodno te... Moja ih ima i super su joj, isto ih je dobila s 6/7g (ne sjećam se vise točno )
Za početno rolanje je mislim ionako najvažnije da imaju zaštitu za koljena laktove i dlanove.

S druge strane ja nikako nagovoriti mladjeg da počne rolati, onak mlako obuce role proba 10min i njemu dosta. Mislim da ćemo po svemu sudeći samo curka i ja rolati... on nek se uci sam kad bu stariji kad neće sad s nama.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:59   #136
Znaci ne mogu fulat sto god da kupim od ovih vecih abec-a? Odlicno!

Thnx!
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 15:21   #137
curica 6 god, početnik u rolanju,
ove role-da ili ne?
:ne kužim se uopće u role:
hvala puno na odg.

https://www.mall.hr/role/roces-djecj...m_medium=click
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 22:15   #138
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
curica 6 god, početnik u rolanju,
ove role-da ili ne?
:ne kužim se uopće u role:
hvala puno na odg.

https://www.mall.hr/role/roces-djecj...m_medium=click
jel klize?

pitam zato jer su moji najprije proklizali (on sa 5, ona sa 3 g) pa su od prvog momenta kad su stali na role najnormalnije rolali bez problema. ali zato smo im uzeli inline role, a ne ove disko koturaljke.
njih je ona samo jednom probala i popikavala se jer je bila naucena na klizaljke i prirodnije joj je bilo da su kotaci u nizu.
oboje imaju vulgaris role iz decathlona, 200-tinjak kn, trobroj, nista posebno.
ovo s linka je preskupo jer ce brzo prerasti, a i ne znas hoce li joj biti spretne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 08:52   #139
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jel klize?

pitam zato jer su moji najprije proklizali (on sa 5, ona sa 3 g) pa su od prvog momenta kad su stali na role najnormalnije rolali bez problema. ali zato smo im uzeli inline role, a ne ove disko koturaljke.
njih je ona samo jednom probala i popikavala se jer je bila naucena na klizaljke i prirodnije joj je bilo da su kotaci u nizu.
oboje imaju vulgaris role iz decathlona, 200-tinjak kn, trobroj, nista posebno.
ovo s linka je preskupo jer ce brzo prerasti, a i ne znas hoce li joj biti spretne.
pa išla je u školu klizanja s vrtićem, nemam pojma sad koliko baš samostalno kliže..
a to je ona poželjela te disco sa 4 kotača jer je uvjerena da su kao stabilnije pa da je teže pasti..
pokušat ćemo onda nagovorit na inline.
hvala puno
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 09:00   #140
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
pa išla je u školu klizanja s vrtićem, nemam pojma sad koliko baš samostalno kliže..
a to je ona poželjela te disco sa 4 kotača jer je uvjerena da su kao stabilnije pa da je teže pasti..
pokušat ćemo onda nagovorit na inline.
hvala puno
ma odite u decathlon, tamo moze isprobavati sve satima, probati rolati kroz prolaze koliko god hoce pa neka sama vidi sto joj je spretnije i stabilnije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.