Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 23:03   #6021
Aca Radikal s Fantomkom duginih boja...

... u novom ekspozeu/tv monologu ništa novog nije rekao. Red Kosova, red napada opozicije, red uzdizanja sebe u nebesa. Sve začinjeno s puno laži i još više patetike
BramaFix is offline  
Old 13.09.2017., 00:15   #6022
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Aca Radikal s Fantomkom duginih boja...

... u novom ekspozeu/tv monologu ništa novog nije rekao. Red Kosova, red napada opozicije, red uzdizanja sebe u nebesa. Sve začinjeno s puno laži i još više patetike
Ubacio je nesto vise dramskih pauza, u kojima uzima dah... mnogo mu je tesko, emotivno to dozivljava...

Cim je poceo basket, odmah sam uradio escape... nisam toliki mazohista, slucajno mi je uleteo u kadar...
DzonziBG is offline  
Old 13.09.2017., 09:55   #6023
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post


Slično, ali ne baš jer su tu i Srbija i Grčka. Plus Albanija/makedonski Albanci. To dosta objašnjava oko recentih događaja u Makedoniji, a i Hrvatskoj , oko Karamarka i navodnih veza sa Rusima.

A Hrvati su se baš carski naselili gdje treba, što jes jes. Ma što smo pametni, ljubila nas majka.

Još samo da skužimo kako napravit državu, di bi nam bio kraj. Aj dobro, ne moreš sve stić u samo 1.200 godina državnosti, triba malo i guštat, izia vrag prišu, nije Hrvatska od jučer niti je do sutra, nema čemu žurbe.
Ha, 1200, mozda u ternarnom brojevnom sistemu

Koliko sam citao, nije se Vodja bas pokazao u spinovima sinoc. Slabo je to kako on ume. Sve se svelo na 'e nije tako nego ovako'.

Nova telenovela na pomolu:
http://www.alo.rs/naslovna-za-13-9-2017/122657
Defke is offline  
Old 13.09.2017., 10:49   #6024
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Jos 5 godina... do kraja mandata...

On nije normalan... patoloski je tip... kad se skine fasada lazi, manipulacija, medijskih spinova, koju mozemo pripisati svim politicarima... duboko u njemu je opaka bolest...

Opsesija vlascu... nista drugo ga ne zanima... 20 godina vec ne moze iskreno da se nasmeje, opusti, nasali... da vidis neku ljudskost u njemu... ni na jedno pitanje ne moze da odgovori normalnim tonom, pristojno... kao kurvini sinovi, stalno je u nekom besu, inatu, ironiji... oko sebe je okupio najveci talog klimoglavaca i analnih speleologa... bilo ko sa svojim stavom mu je visak, ostale potplati, ili uceni... to je anatomija njegove vlasti...

Kako cemo sa svime time da se izborimo... tesko... ali moracemo... Milosevic mi sa ove distance izgleda kao kudi kamo normalniji lik... i on je voleo vlast, ali nije bio poremecen... imao je duha, voleo je salu, voleo malo da popije... cak i protivnici su voleli da pricaju sa njime...

Ovaj pickopacenik...
Ostao mi je u sjecanju ovaj post, a danas kad sam procitao sljedecu vijest, vidim koliko je gornji post tacan:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....nav_id=1303068

Samo nekoliko bisera AV (povodom strajka radnika kojima se duguju plate od februara do danas):

"Neko kritikuje vlast ili vlast u u Srbiji zato što privatnik negde nije dao platu svojim radniima. U kojoj zemlji to na svetu ima“, upitao je Vučić.

"On je istakao da to nema nigde na svetu, i da bi neki da Srbiju vrate u rani feudalizam."

“Zamislite da mi sada jurimo svakog privatnika da li je isplatio platu. Ne može nešto što je nenormalno da pobedi nešto što je normalno“, rekao je on.

"Predsednik je rekao i da će Srbija da ima probelm i da nećemo imati radne snage, i biće mnogo mesta bez radne snage."

Zadnji biser stvarno vec upucuje na potrebu da se poprica mozda malo i sa nekim specijalistom:
“Najbolje gutljaj piva i 14 kafa dnevno pa da svima solim pamet“, rekao je Vučić na račun kritika.
mrgasa is offline  
Old 13.09.2017., 11:29   #6025
“Zamislite da mi sada jurimo svakog privatnika da li je isplatio platu. Ne može nešto što je nenormalno da pobedi nešto što je normalno“, rekao je on.

__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 13.09.2017., 14:13   #6026
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Jos 5 godina... do kraja mandata...

On nije normalan... patoloski je tip... kad se skine fasada lazi, manipulacija, medijskih spinova, koju mozemo pripisati svim politicarima... duboko u njemu je opaka bolest...

Opsesija vlascu... nista drugo ga ne zanima... 20 godina vec ne moze iskreno da se nasmeje, opusti, nasali... da vidis neku ljudskost u njemu... ni na jedno pitanje ne moze da odgovori normalnim tonom, pristojno... kao kurvini sinovi, stalno je u nekom besu, inatu, ironiji... oko sebe je okupio najveci talog klimoglavaca i analnih speleologa... bilo ko sa svojim stavom mu je visak, ostale potplati, ili uceni... to je anatomija njegove vlasti...

Kako cemo sa svime time da se izborimo... tesko... ali moracemo... Milosevic mi sa ove distance izgleda kao kudi kamo normalniji lik... i on je voleo vlast, ali nije bio poremecen... imao je duha, voleo je salu, voleo malo da popije... cak i protivnici su voleli da pricaju sa njime...

Ovaj pickopacenik...
Samo što protivnici Miloševića nisu bili toliko opsednuti njime

Uopšte i ne primećujete da uglavnom samo o Vučiću diskutujete.

Niste daleko od njegove dijagnoze
Prvan25 is offline  
Old 13.09.2017., 15:03   #6027
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Samo što protivnici Miloševića nisu bili toliko opsednuti njime

Uopšte i ne primećujete da uglavnom samo o Vučiću diskutujete.

Niste daleko od njegove dijagnoze
Zamisli, kada ludak sa diktatorskim tendencijama koji se ne skida sa ekrana zavlada zemljom, uglavnom se diskutuje o njemu.

I u Americi se diskutuje samo o Trampu, u Turskoj o Erdoganu, u Madjarskoj o Orbanu, itd.

Nadji neku politicku temu u Srbiji koja nije povezana sa njim i dobijes sendvic, bolji od naprednjackog.

Ne znam kako ti ne dosadi trolovati, vec godinu dana maltene jedno te isto.
Defke is offline  
Old 13.09.2017., 16:35   #6028
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1303317

Evo jednog lepo podsecanja na 90-e i paravojsku koja je u saradnji sa drzavom cinila zlocine.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 13.09.2017., 16:47   #6029
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1303317

Evo jednog lepo podsecanja na 90-e i paravojsku koja je u saradnji sa drzavom cinila zlocine.
Jel ima barem jedan Arkanovac da je ikad odgovarao u Srbiji za neke ratne zločine?

Inače, mislim da je njega ubila sama služba jer se navodno spremao da u zamjenu za izbjegavanje optuznice od Haaga svjedoči protiv Miloševića, čak je navodno bio i u procesu protiv Šešelja.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 13.09.2017., 16:50   #6030
Nemam pojma. Ovde postoji tuzilastvo za ratne zlocine, odgovorali su mnogi, da l tu ima i Arkanovaca - ne pratim toliko detaljno.
A za ovo drugo ne bi me cudilo, Arkan bi prodao i rodjenu majku...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 13.09.2017., 17:05   #6031
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1303317

Evo jednog lepo podsecanja na 90-e i paravojsku koja je u saradnji sa drzavom cinila zlocine.

"Čim su došli na teren, sve Hrvate i Mađare su likvidirali i pobacali u bunare..."
"Naredba JNA je bila da vojska ne sme ništa raditi civilima, ali iza njih ide ekipa koja radi čišćenje, a to su oni junaci koji ubijaju starce, pale i pljačkaju."
" znak njihove pripadnosti SDB Srbije je bila legitimacija SRS", sugerisao je advokat Džordaš.

p.s. Gomila gluposti
Prvan25 is offline  
Old 13.09.2017., 17:05   #6032
ako ti to kazes onda mora da jeste...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 13.09.2017., 17:06   #6033
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
ako ti to kazes onda mora da jeste...
Naravno, kad već lažu nek ima nekog smisla.
Prvan25 is offline  
Old 13.09.2017., 20:20   #6034
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Naravno, kad već lažu nek ima nekog smisla.
Evo i jednog komentara na b92 sajtu na tu vijest, vjerojatno isto laž:

Tesko ce se ovde ista dokazati. Nema tu pisanih tragova, audio/video zapisa (to se nikad tako ne radi) niti licnog priznanja. Da ne kazem da je pola pomenutih vec umrlo, pa ni ne mogu da priznaju.

To da li je neko pripadnik VBS ili SDB na ratistu je gotovo irelevantno, u stvari nemoguce utvrditi. Da li iko od "obicnih" ljudi zna na pogled iz prve sta je cija legitimacija. Medjutim to mozda nije ni bitno, jer se cak ni u haoticnom okruzenju kakvo je ratiste nista krupno ne desava bez organizacije/podrske sluzbi bezbednosti. Bio sam na vukovarskom ratistu kao rezervista. Nas su tamo reorganizovali nekoliko puta, prvo smo bili u regularnim jedinicama JNA (svako sa svojim vodom), nakon 20 dana su nas raspodelili po tzv operativnim grupama sa lokalnim teritorijalcima, potom su napravili neku veliku mesovitu vojno-teritoriajlnu-dobrovoljacku cetu, pa sam trazio da ne idem sa njima, jer nisam hteo da imam problema sa savescu kad sve prodje, vratili su me u neku cetvrtu formaciju odakle sam se nekako ziv vratio kuci. Svog komandira cete jedva da sam I vidjao, sve su te stvari neki ljudi od poverenja radili. Niti (smes da) pitas ko je odakle I za koga radi, niti ti oni puno pricaju. Koga briga da li radi sa Stamatovica ili Badzu ili Arkana ili... Niko od njih nista ne radi bez znanja Radmila Bogdanovica I Mileta Mrksica.

Na zalost sve sto svedok govori je tacno. Svacega je bilo te jeseni 1991., sto nam nikako nije na cast. Bilo ne ponovilo se.
(BFV, 13. septembar 2017 17:51)
alexandraz is offline  
Old 13.09.2017., 23:05   #6035
Quote:
alexandraz kaže: Pogledaj post
Evo i jednog komentara na b92 sajtu na tu vijest, vjerojatno isto laž:

Tesko ce se ovde ista dokazati. Nema tu pisanih tragova, audio/video zapisa (to se nikad tako ne radi) niti licnog priznanja. Da ne kazem da je pola pomenutih vec umrlo, pa ni ne mogu da priznaju.

To da li je neko pripadnik VBS ili SDB na ratistu je gotovo irelevantno, u stvari nemoguce utvrditi. Da li iko od "obicnih" ljudi zna na pogled iz prve sta je cija legitimacija. Medjutim to mozda nije ni bitno, jer se cak ni u haoticnom okruzenju kakvo je ratiste nista krupno ne desava bez organizacije/podrske sluzbi bezbednosti. Bio sam na vukovarskom ratistu kao rezervista. Nas su tamo reorganizovali nekoliko puta, prvo smo bili u regularnim jedinicama JNA (svako sa svojim vodom), nakon 20 dana su nas raspodelili po tzv operativnim grupama sa lokalnim teritorijalcima, potom su napravili neku veliku mesovitu vojno-teritoriajlnu-dobrovoljacku cetu, pa sam trazio da ne idem sa njima, jer nisam hteo da imam problema sa savescu kad sve prodje, vratili su me u neku cetvrtu formaciju odakle sam se nekako ziv vratio kuci. Svog komandira cete jedva da sam I vidjao, sve su te stvari neki ljudi od poverenja radili. Niti (smes da) pitas ko je odakle I za koga radi, niti ti oni puno pricaju. Koga briga da li radi sa Stamatovica ili Badzu ili Arkana ili... Niko od njih nista ne radi bez znanja Radmila Bogdanovica I Mileta Mrksica.

Na zalost sve sto svedok govori je tacno. Svacega je bilo te jeseni 1991., sto nam nikako nije na cast. Bilo ne ponovilo se.
(BFV, 13. septembar 2017 17:51)
Rezervisti najmanje znaju šta se tamo dešavalo.
Imali smo regularnu vojsku, pozvane rezerviste, dobrovoljce koji su se priključili JNA i paravojske. Tačno je da su ih izmešali jer je morala biti zajedničaka komanda i kordinacija. No paravojske poput Arkanove nisu delili već im dali neki deo linije. Takođe Šešeljovce, Gardu, Orlove i ko je sve bio...

JNA je bila nasposobna kao vojska i da nije bilo dobrovoljaca i paravojski nikad nebi ušli u Vukovar. Znači te tvrdnje kako je paravojska išla iza JNA su gluposti. Štaviše iz JNA su mahom gledali da pobegnu sa ratišta.

Što se tiče Arkana njega nije kontrolisao niko, radio je šta je hteo, ali kako je bio kriminalac pre svega pare su ga najviše zanimale. Koliko su i gde ubili možemo samo nagađati ali je svakako preuveličano. Štaviše njegovih ljudi je najmanje završilo u Hagu.
Prvan25 is offline  
Old 14.09.2017., 01:30   #6036
Zato sto su se poubijali medjusobno po Beogradu pre nego sto su stigli na optuznice.
Defke is offline  
Old 14.09.2017., 11:02   #6037
Kroz arkanovu gardu, SDG, prošlo je preko 2000 ljudi, na raznim ratištima. Posle rata je uz njega ostalo možda 50ak, koje je i dalje plaćao da obezbeđuju njegove poslove. Vremenom su ga neki napustili, prešli kod drugih, završili u zatvoru, ili stradali u odbračunima. U odnosu na brojnost te formacije i ratišta gde su bili, osuđenih je mizeran broj.
Slično je i kod Šešeljevca, pominju se neki istaknuti kojima se zločini ne mogu sakriti, a za većinu zločina se kao ne zna ko je uradio. Pretpostavljam da je država uništila arhivu još za vreme Miloševića. Sve u svemu za brojne žrtve niko nikada neće odgovarati.
Slično je i kod drugih strana u ratu, pa onda za ubistva brojnih civila odgovaraju samo par njih u komandi, ili niko, jer nema dokaza.
Prvan25 is offline  
Old 14.09.2017., 12:07   #6038
Sto ti govori koliko je iskaz 'Štaviše njegovih ljudi je najmanje završilo u Hagu' besmislen kao nekakav dokaz njihove nevinosti.
Defke is offline  
Old 14.09.2017., 12:29   #6039
Aca Diskrecija je pres konferencijom neko veče sasvim solidno iskontrolisao štetu nastalu posle podrške izglasavanju "vlade" Haradinaja i to pre svega u korpusu svojih birača. Videlo se da se on nije obraćao onim koji ne glasaju za njega tj. da ga nije bilo briga za njih. Ono je bio govor ohrabrenja svim onim njegovim obožavaocima koji teško gutaju stvari poput gore navedene podrške.
No i pored toga izgleda da nije uspeo u potpunosti pa je za očekivati da se u narednim danima opet dogodi nešto "epohalno" što će vladajuća garnitura da eksploatiše do iznemoglosti. Zato danas aktuelna premijerka priča o potrebi "unutrašnjeg dijaloga" o Kosovu.
Kad već pomenuh aktuelnu premijerku pitam se zašto nam ona treba? Da prepričava i sprovodi želje i odluke velikog vođe Ace Diskrecije? Da ga hvali na sva usta? Da ga brani od napada unutrašnjih i stranih neprijatelja? Pa mi je plaćamo pobogu.
VrangeL_1917 is offline  
Old 14.09.2017., 14:00   #6040
Talking

Ma nemojte kasti!

Najveci Srbi, najveci cetnici, doveli najveceg protivnika srpstva, Haradinaja na vlast.

Ajde. Iznenadjeni smo, mnogo smo iznenadjeni.

ruka-slave is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.