Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 00:25   #1
Prijem u državnu službu na neodređeno vrijeme - NEZAKONITA odluka?

Komisija za provedbu javnog natječaja obavijestila me je kako me ne smatra kandidatom prijavljenim na javni natječaj zbog toga što "imam radnog staža više nego što je uvjet" - radi se o poziciji vježbenika, za radno mjesto samostalni upravni referent, a natječaj je za prijem u državnu službu na neodređeno vrijeme.

Citiram mail poslodavca:

Uvidom Komisije za provedbu javnog natječaja u vaše prijave utvrdila je da: - za radno mjesto pod rednim brojem 1. imate radnog staža više nego što je uvjet (vježbenici su službenici bez ili do godine dana radnog staža)

Situacija je sljedeća: ja u struci (kao diplomirani pravnik) imam točno godinu dana radnog iskustva, i to na stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Prije nego što sam završio pravni fakultet radio sam druge poslove, izvan struke, prijavljen kao SSS radnik.

1. da li se u predmetnom slučaju u staž ubraja samo radno iskustvo u struci ili kompletno radno iskustvo? (mislim da je vrlo čudno ako se ubraja kompletno radno iskustvo - kakve to uopće ima veze - favoriziraju se, dakle, oni koje su roditelji financirali dok su studirali, dok su oni koji su studirali uz rad bezrazložno diskriminirani)

Ako ne znate točan odgovor, bio bih vrlo zahvalan da me uputite na zakone i/ili ostale propise koji reguliraju ovo područje.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 07:49   #2
Ne možeš biti primljen na vježbeničko mjesto ako si već odradio godinu dana stručnog...možeš konkurirati na radna mjesta stručnog suradnika za koja se traži min 1 godina radnog iskustva, nikako na radna mjesta vježbenika....stručno i vježbeništvo su ista stvar, samo što država nije imala novaca za vježbenike, pa je izmislila stručno koje je manje plaćala i onda ih se po isteku rješavala, za razliku od vježbeništva gdje nakon godine dana dobiješ mjesto stručnog suradnika za stalno...nakon promjene vlasti, odjednom ima novaca za vježbenike, a svi sa stručnog se mogu j....

tebi se gleda u ovom slučaju samo staž koji si odradio na stručnom, a to je godinu dana....odluka je opravdana...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:25   #3
Hvala.

Super je kad netko odgovori konkretno, kad se vidi da zna.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.