Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 16:46   #621
[QUOTE=InterMag;67617905]
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post

Sam tvoj potpis objasnjava ono sto želim da shvatiš;__________________

"If you call upon the God and he answer, who is there to oppose or to challenge the integrity of your Path!!”
Shvatio sam ja to....ali moj se potpis odnosi na pravi odgovor a ne, "nije se javio, to je njegov plan" ili tako nešto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:08   #622
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Oprezan da te ne zaposjednu demoni, jer "znamo" da su svi bogovi i ina mistična stvorenja koja zadnjih 2000 godina nisu bili u modi zapravo demoni.
Baš svi?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 06:39   #623
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Baš svi?
Ne, neki su svetci, a neki 'postoje samo u bajkama'. Što je fajn, ali baš me zanima kako bi me ljudi gledali da nekom djetetu kažem da Isus postoji samo u bajkama ili da je Djevica Marija zapravo demon.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 17:30   #624
Gledam zadnjih dana na youtube malo o "hearing voices", pa price shizofrenicara, razne oblike halucinacija, psihoze, bipolarne, intervjui, dokumentarci....to mi je zanimljivo, tipa na rubu znanosti.

Jedna zajednicka stvar se moze zakljuciti. Svi koji su prepricavali svoje zvucne halucinacije, opisuju da su glasovi koji su im se obracali bili negativni, konkretno, bar 95% njih glas im je govorio: "ubi se ili ubi ga, vrišti, tuci se, ubodi ga, prate te, lažu te, to je otrovno, bježi...."

Doktori sve objasnjavaju promjenama kemije u mozgu i sl., ali ako je do toga zasto onda kemija uvijek daje iste rezultate, zasto svi imaju vrlo slične, negativne glasove. Kako to da se onda ne javljaju pozitivni glasovi koji ti uljepsavaju zivot, razveseljavaju itd.
Tako da, i opcenito vjerujem u duhovni svijet, pa i u ovom slucaju blizi sam tome da krivim zle sile.

Nikada nisam imao tako neku halucinaciju, i nevjerovatno mi zvuci kada kazu da cuju prave glasove nepoznatih ljudi, u potpuno budnom i tihom okruzenju. Stravično, ne znam kako bi si to objasnio da mi se dogodi. Nije da se plasim duhova, ali zelio bih naci jednostavno logicno objasnjenje i razloge.

Da, u vecini slucajeva su zrtve plahe osobe bez samopouzdanja, plasljivi, ili neki sanjari kojima mozak stalno analizira sve detalje. Naravno i karakteri načeti traumama u djetinjstvu. Također, i vise "jacih" frajera, serijskih ubojica, je optuzilo neki glas, ili demona, koji ih je savjetovao, za svoja djela.

Ima slučajeva shizo i kod djece, kod oprah je gostovala neka mala od 7 godina, tezi slucaj, ima 200 nevidljivih prijatelja. A jedna jos mlađa, ali agresivnija, je htjela ubiti brata i roditelje, jer ne zeli nikoga blizu sebe
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 13:41   #625
baci neki link nmg naći
kondor28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 11:04   #626
Quote:
sanzibar kaže: Pogledaj post
Gledam zadnjih dana na youtube malo o "hearing voices", pa price shizofrenicara, razne oblike halucinacija, psihoze, bipolarne, intervjui, dokumentarci....to mi je zanimljivo, tipa na rubu znanosti.

Jedna zajednicka stvar se moze zakljuciti. Svi koji su prepricavali svoje zvucne halucinacije, opisuju da su glasovi koji su im se obracali bili negativni, konkretno, bar 95% njih glas im je govorio: "ubi se ili ubi ga, vrišti, tuci se, ubodi ga, prate te, lažu te, to je otrovno, bježi...."

Doktori sve objasnjavaju promjenama kemije u mozgu i sl., ali ako je do toga zasto onda kemija uvijek daje iste rezultate, zasto svi imaju vrlo slične, negativne glasove. Kako to da se onda ne javljaju pozitivni glasovi koji ti uljepsavaju zivot, razveseljavaju itd.
Tako da, i opcenito vjerujem u duhovni svijet, pa i u ovom slucaju blizi sam tome da krivim zle sile.

Nikada nisam imao tako neku halucinaciju, i nevjerovatno mi zvuci kada kazu da cuju prave glasove nepoznatih ljudi, u potpuno budnom i tihom okruzenju. Stravično, ne znam kako bi si to objasnio da mi se dogodi. Nije da se plasim duhova, ali zelio bih naci jednostavno logicno objasnjenje i razloge.

Da, u vecini slucajeva su zrtve plahe osobe bez samopouzdanja, plasljivi, ili neki sanjari kojima mozak stalno analizira sve detalje. Naravno i karakteri načeti traumama u djetinjstvu. Također, i vise "jacih" frajera, serijskih ubojica, je optuzilo neki glas, ili demona, koji ih je savjetovao, za svoja djela.

Ima slučajeva shizo i kod djece, kod oprah je gostovala neka mala od 7 godina, tezi slucaj, ima 200 nevidljivih prijatelja. A jedna jos mlađa, ali agresivnija, je htjela ubiti brata i roditelje, jer ne zeli nikoga blizu sebe

Kakve glasove pojedina bolesna osoba čuje ovisi o kulturi iz koje dolazi... Pa će tako na Zapadu biti češći agresivniji glasovi jer smo kao kultura očito 'mračniji' od, primjerice, Indijaca, koji čuju daleko benignije 'poruke'. Dakle, halucinacije, kao i puno toga ostaloga, uvjetuju kultura i uvjerenja.

"Hallucinatory 'voices' shaped by local culture, Stanford anthropologist says

Stanford anthropologist Tanya Luhrmann found that voice-hearing experiences of people with serious psychotic disorders are shaped by local culture – in the United States, the voices are harsh and threatening; in Africa and India, they are more benign and playful. This may have clinical implications for how to treat people with schizophrenia, she suggests
."

Izvor: https://news.stanford.edu/2014/07/16...hrmann-071614/

Isto se može primijeniti i na religijske fenomene. Tako postoje kulture u kojima je posjednutost duhovima poželjna i benigna, dok postoje i kulture u kojima se taj antropološki fenomen manifestira na druge načine. A da ne govorimo o tome da je svaka demonologija lokalna i uvjetovana kulturom koja je okružuje.

"As noted by Dr. Geoffrey Parrinder in Witchcraft (Penguin, l958, p. 62): All the names of the personages recorded are biblical, ecclesiastical, or fanciful: Devil, Satan, Lucifer, Belial, Beelzebub, Mammon (Mamilion), Serpent, Asmodeus, Ashtaroth, Christsonday, Antecessor, Queen of Sabbath, Queen of Elfhame, Fancy, Tibb, Pretty. But we never find the old pagan gods Thor or Woden, Loki or Grendel, or the trolls. Nor are there to be found traces of Druidic or Celtic gods, or those of prehistoric fertility cults."


Izvor: http://www.storyhouse.org/burket.html

Prije nego što se okrenete ezoteričnim objašnjenjima, svakako temu proučite i s druge strane... Internet je istovremeno divna i opasna stvar.

Over and out...
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 05:47   #627
Nisam čitao sve, najbolji lijek protiv demona je molitva.
Kad se spomene Isus, demoni bježe. Neki su napisali da je sve u glavi i mozgu. Laž.

Bog postoji, demoni postoje i sve se događa onoliko koliko Bog dozvoli. Zašto?
Zato jer je Bog dao slobodu čovjeku.
Sa uvjerenjem kako Bog ne postoji, kako ne postoji sotona, anđeli, to su trikovi sotone da te pridobe.

U borbi protiv demona treba biti čvrsti i svaki dan se moliti. Demoni u glavu čovjeka pokušavaju svašta ubaciti. Kad probaju, lijepo se pomoliš.
Znaš kad te demoni napadaju, kad hočeš biti slavan, imati love bez obzira na rad, obrazovanje i sl.
Ti si tada lak plijen za njih.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 11:05   #628
Tako je.Znaci pravilo je da se molis bogu zato sto imas demona u sebi,a ako ga nemas onda se molis da ga dobijes.Amen.
HumanBot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 14:12   #629
Quote:
HumanBot kaže: Pogledaj post
Tako je.Znaci pravilo je da se molis bogu zato sto imas demona u sebi,a ako ga nemas onda se molis da ga dobijes.Amen.
Uvijek se moliš.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 22:57   #630
Quote:
crvenipapagaj kaže: Pogledaj post
(...) Bog postoji, demoni postoje i sve se događa onoliko koliko Bog dozvoli. (...)
Dakle, ratovi, ubijanje, mučenje, sakaćenje, silovanje - sve to dozvoljava taj tvoj milosrdni "bog"? Zvuči prije kao najgori demon, a ne bog. No samo ti kleči i moli se toj figuri ako te veseli...
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 00:32   #631
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Dakle, ratovi, ubijanje, mučenje, sakaćenje, silovanje - sve to dozvoljava taj tvoj milosrdni "bog"? Zvuči prije kao najgori demon, a ne bog. No samo ti kleči i moli se toj figuri ako te veseli...
Bog je stvorio Anđele. Anđeo koji se okrenuo protiv njega je kasnije dobio ime sotona. Bog je ljudima dao slobodu, a na tebi je kakav češ život izabrati i što češ raditi u životu. Nisi ti vidio još, djelovanje Boga i demona.
Kad se okreneš od Boga i ako padnes pod utjecaj demona, nema ti spasa, a kako izgleda smrt pod demonima ili kad te demoni počnu razvlačiti, nema ti spasa, a i bolje da ne znaš kako izgleda takva smrt.

Danas idem sretan spavati. A znaš zašto, jer kad se pomoliš i čitaš sveto pismo, u srcu osječaš radost i imaš miran san. Zato postoji sveto pismo, moralan život itd...

Ne gledam TV, pola stvari u životu su nepotrebne na koje ljudi gube vrijeme.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.