Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 13:59   #741
Imate li preporuku za emulgator za kreme koji daje najlakšu teksturu? Do sad sam koristila Phytocream 2000 i Olivem 1000 i oba mi daju teksturu koja je nekako "teža" od onog što želim. Npr nešto za serum ili vrlo hidratantnu kremu koja ne ostavlja film na koži.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:18   #742
Meni je za takvu teksturu najbolji hitecream. Daje lagane kreme/emulzije i nije mastan.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:44   #743
Quote:
choc kaže: Pogledaj post
Zapravo sam ga htjela koristiti samog. Za kemig sam vidjela da nema, mislila sam ako netko zna gdje bi ga mogla još nabaviti
Hvala Merlina
Ima ga Terra organica, 50 ml oko 60 kn.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:53   #744
Quote:
satin doll kaže: Pogledaj post
Meni je za takvu teksturu najbolji hitecream. Daje lagane kreme/emulzije i nije mastan.
Gdje ga mogu kupiti ako imaš preporuku? Olivem sam uzimala sa Aroma Zone. Neko ko dostavlja u DE mi treba.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 07:33   #745
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Imate li preporuku za emulgator za kreme koji daje najlakšu teksturu? Do sad sam koristila Phytocream 2000 i Olivem 1000 i oba mi daju teksturu koja je nekako "teža" od onog što želim. Npr nešto za serum ili vrlo hidratantnu kremu koja ne ostavlja film na koži.
Ima na Plantagei recept, mislim tamo gdje je opis phytocreama u recepturama. Kombinacija phytocreama i xantana. Isto dođe lagana kremica. Nisam sigurna ali mislim da pise gel krema, uglavnom ima xantana u receptu

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 07:42   #746
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Gdje ga mogu kupiti ako imaš preporuku? Olivem sam uzimala sa Aroma Zone. Neko ko dostavlja u DE mi treba.
Ja sam ga uzimala na terra organica, ali mislim da oni samo u RH dostavljaju. Vidi sastav pa pogledaj ima li ga pod drugim nazivom u DE. Ali vjerujem da mora biti bar nešto slično.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 07:45   #747
Quote:
nera076 kaže: Pogledaj post
Ima na Plantagei recept, mislim tamo gdje je opis phytocreama u recepturama. Kombinacija phytocreama i xantana. Isto dođe lagana kremica. Nisam sigurna ali mislim da pise gel krema, uglavnom ima xantana u receptu

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Tako sam ja često radila sa phytocreamom, stavljala sam ga manje pa dodala malo ksantana. Ali svejedno mi se ispod njega koža "znojila" i bio mi je nekako težak na licu. Sa hitecreamom sam se preporodila.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:56   #748
Bok svima,

trazim mjesto gdje mogu kupiti sirovine u odrzivijim ambalazama.. dakle pakirane u papir/staklo, samo ne plastiku. Mislim na pretezito praskaste stvari, tipa limunsku kiselinu, bentonit glinu, kalcij karbonat, magnezijevu sol... Kao i npr. glicerinske baze za sapune.

Za sada sam narucila neke stvari od Kemiga, i kada su dosle skuzila sam da su im sve ambalaze plasticne. Pitala sam ih da li imaju opciju npr. ponovnog punjenja ambalaze, ili pakiranja refilla u papir, ili vracanja ambalaze da ju ponovno upotrijebe... ili nesto. Odgovorili su da ne.
Pitala sam istu stvar u Tehno Proces. Takodjer ne.

Pokusavam smanjiti opcenitu potrosnju plastike u kucanstvu, i zaista mi nema smisla svaku sirovinu kupovati u jednokratnoj plastici... Imate li ikakvu ideju gdje bi mogla naci takav tip stvari u npr. papiru?
Moze i samo za neke konkretne sirovine ako ste slucajno negdje vidjeli.

+ Ako ste negdje vidjeli da se moze kupiti prasak za ves u rinfuzi ili papiru, isto bih cijenila informaciju.

Hvala!
juneonthewest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:53   #749
danas kupila hitecream 250g sa datumom retesta 30.4.2018. pa ako zeli tko 100g hitecreama (ne znam jel se smiiju tu pisati cijene tj prodavat stvari) nek mi posalje poruku prilazem racun i kutiju. dam u originalnoj ambalazi, sebi cu ostatak nasipat u drugu kutiju. vrijedi za zagreb. zvala kemig i rekli mi da obicno uz pravilno skladistenje i neotvoren da bi mi mogao jos godinu dana drzati, jel ima tko kakvih iskustva s tim? ne znam bas jel stignem do 30.4. napravit 3 kilograma kremi
krushkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:31   #750
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Imate li preporuku za emulgator za kreme koji daje najlakšu teksturu? Do sad sam koristila Phytocream 2000 i Olivem 1000 i oba mi daju teksturu koja je nekako "teža" od onog što želim. Npr nešto za serum ili vrlo hidratantnu kremu koja ne ostavlja film na koži.
simulgel, ne treba kuhati
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:15   #751
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
simulgel, ne treba kuhati
Gdje se ima za kupiti?

edit:
Sad vidim na jednoj stranici da se još zove i polisorbath 80. Je li to isto?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:14   #752
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Gdje se ima za kupiti?

edit:
Sad vidim na jednoj stranici da se još zove i polisorbath 80. Je li to isto?
Nemam pojma. Kupila sam ga pod imenom Simulgel u Kemigu
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:17   #753
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Gdje se ima za kupiti?

edit:
Sad vidim na jednoj stranici da se još zove i polisorbath 80. Je li to isto?
Nije isto.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:45   #754
Zna li neko gdje bi mogla kupiti Hitecream ili Simulgel u Slavonskom Brodu? Biti ću tamno jedan dan ali mi je daleko ići do ZG samo zbog ovog.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:10   #755
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Zna li neko gdje bi mogla kupiti Hitecream ili Simulgel u Slavonskom Brodu? Biti ću tamno jedan dan ali mi je daleko ići do ZG samo zbog ovog.
Pa naruči (kupi preko web shopa) si u Kemigu, a za adresu dostave navedi Slavonski Brod
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:46   #756
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Pa naruči (kupi preko web shopa) si u Kemigu, a za adresu dostave navedi Slavonski Brod
Kao što rekoh, biću u Slavonskom Brodu jedan dan. Točnije 3-4 sata hodati po gradu. Ako to ne dodje na poštu dok ja budem tu tih 3 sata od toga nema ništa jer ja u HR neću poslije toga mjesecima.
Naručivanje nije opcija.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:23   #757
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, biću u Slavonskom Brodu jedan dan. Točnije 3-4 sata hodati po gradu. Ako to ne dodje na poštu dok ja budem tu tih 3 sata od toga nema ništa jer ja u HR neću poslije toga mjesecima.
Naručivanje nije opcija.
Mislila sam da ideš u posjetu nekome
happines is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.