Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 11:28   #5681
E pa, namučih se oko doručka, sad valja odmorit.

Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:55   #5682
ručah
i nakon ručka DESERT: savršena kobasa sa tartufima uz sir


Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Uzela sam po minijaturni grizić a umjesto kanapea sam samljela sav sir koji je cirkulirao u slobodnom opticaju.
ja obično pokupim vrhove pola kanapea
uz ''slobodne'' nareske


Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
E pa, namučih se oko doručka, sad valja odmorit.

fino
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:03   #5683
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
On isto prakticira LCHF, a govorio je o keto, ne o LCHF.

Jucer me napadose sa svih strana, bureci, keksici, kanapeici, slatke salame..
I dalje me ova riječ nasmijava ali onaj pokvareni smješak

Nadam se da misliš na ˝rolade˝ a ne da je neki hipster mesar umjesto soli ubacio šećer u smjesu za kobase???
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:07   #5684
Quote:
antun tun kaže: Pogledaj post
Vadila krv neki dan. Na LCHFu sam 1.5 godinu. Uk.kolesterol 6.8 (<5)
Možda su krivi mliječni proizvodi.

"dairy is a highly inflammatory food for most people"

"The current view is that cholesterol causes plaques in the arteries. But if we consider that cholesterol is a means to keep inflammation under control, we find a different explanation. Inflammation can result from a lack of antioxidant-rich foods, exposure to chemicals, or from imbalances in cortisol, insulin and glucose as may occur with diabetes. As inflammation causes harm to our arterial walls, our body attempts to 'patch' up the problem. Our liver produces more cholesterol so that it can form a band-aid on these irritations. Cholesterol is not in itself the problem, but rather is there to resolve the damage resulting from other causes." http://monctonnaturopathic.com/chole...-inflammation/
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:19   #5685
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
ja obično pokupim vrhove pola kanapea
uz ''slobodne'' nareske
Nije da mi nije palo na pamet, ali mi je izgledalo malo bahato. A i nisu bili bogzna kako "pokriveni", više kruha nego vrha.
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
I dalje me ova riječ nasmijava ali onaj pokvareni smješak

Nadam se da misliš na ˝rolade˝ a ne da je neki hipster mesar umjesto soli ubacio šećer u smjesu za kobase???
Ma da, rolade. Ono što se nekad radilo za Novu Godinu, izvan sam đira skroz pa ne znam da li se još rade. Vidjela sam je sad nakon brdo godina.

A što se rolada tiče, danas sam odlučila raditi ovu.
Naravno da nije bilo ništa od rolade jer mi je tijesto izgledalo predebelo za savijanje, ali sam napravila kolač na kat (kora-krema-kora-krema).
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:19   #5686
Je li ukusna??



A što se rolada tiče, danas sam odlučila raditi ovu.

Naravno da nije bilo ništa od rolade jer mi je tijesto izgledalo predebelo za savijanje, ali sam napravila kolač na kat (kora-krema-kora-krema).[/QUOTE]



Ja sam jucer imala ‘slucajan’ rucak buduci da je petak pa nisam jela meso, imala sam doma brdo brokule koju sam slucajno prekuhala- dodala maslaca, soli, puuuno finog parmezana svjeze naribanog, nasjeckala sam susene rajcice (najbolje su mi premium iz spara) i dodala maslinovog ulja. Cudo koliko je bilo fino!! Mozda nije izgledalo previse apetitlih, ali bilo je mljac!

Nego, danas sam shvatila nesto- od svih sr u pekari zapravo je najmanje zlo lisnato (tipa hrenovka, a ne slatko prepuno secera). Naime, ja nikada nisam imala naviku jesti u pekari, dogodi se mozda 3 puta godisnje. Ali lisnato stvarno volim. I kupila sam muzu svjeze lisnato tijesto (jednom sam sama radila ali nije to - to) i omotala hrenovke. I procitam na pakiranju da ima samo 36 UH / 100g. Iznenadilo me. Odsad cu ta 3 puta godisnje odabrat lisnato hrenovku




Sent from my iPhone using Tapatalk
dorasuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 05:59   #5687
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Nije da mi nije palo na pamet, ali mi je izgledalo malo bahato. A i nisu bili bogzna kako "pokriveni", više kruha nego vrha..
i je bahato, slažem se
no kad nema ništa drugo....
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:58   #5688
za čitati uz kavu

http://science.sciencemag.org/content/359/6377/747.full
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:56   #5689
Quote:
dorasuga kaže: Pogledaj post
Je li ukusna??


Ja sam jucer imala ‘slucajan’ rucak buduci da je petak pa nisam jela meso, imala sam doma brdo brokule koju sam slucajno prekuhala- dodala maslaca, soli, puuuno finog parmezana svjeze naribanog, nasjeckala sam susene rajcice (najbolje su mi premium iz spara) i dodala maslinovog ulja. Cudo koliko je bilo fino!! Mozda nije izgledalo previse apetitlih, ali bilo je mljac!

Nego, danas sam shvatila nesto- od svih sr u pekari zapravo je najmanje zlo lisnato (tipa hrenovka, a ne slatko prepuno secera). Naime, ja nikada nisam imala naviku jesti u pekari, dogodi se mozda 3 puta godisnje. Ali lisnato stvarno volim. I kupila sam muzu svjeze lisnato tijesto (jednom sam sama radila ali nije to - to) i omotala hrenovke. I procitam na pakiranju da ima samo 36 UH / 100g. Iznenadilo me. Odsad cu ta 3 puta godisnje odabrat lisnato hrenovku




Sent from my iPhone using Tapatalk
Osjeti se malo umjetni zaslađivač u kremi, što ne osjetim toliko kod tijesta koje je pečeno. Meni je ok, ali ne bih baš nudila ljudima naviklima na klasične okuse.

Pa kad se lisnato sastoji dobrim dijelom od maslaca.
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
U biti mi je svejedno jesu bili potplaćeni ili samo glupi i nesposobni.
Amerikancima je isto svejedno jer su jako dobro znali šta je Coca Cola i ostalo što žderu.
Ali nakon što su mi s 18 rekli da imam povišeni kolesterol (5,29 a granica je bila 5,2 ) i preporučili da izbjegavam jaja i konzumiram one odvratne low fat jogurte, što se mene tiče doktori si svojim diplomama mogu obrisat rit.

Jutro.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:33   #5690
Dijelim s vama ovaj recept, prvi na koji sam naisla da mi je PREFINI i bolji od obicnog kruha! Osim sto je prilicno skup, buduci da se radi o vel.kolicini bademovog jaaako zasitan!!

https://www.dietdoctor.com/video-mak...ect-keto-bread


Sent from my iPhone using Tapatalk
dorasuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:02   #5691
Quote:
dorasuga kaže: Pogledaj post
Dijelim s vama ovaj recept, prvi na koji sam naisla da mi je PREFINI i bolji od obicnog kruha! Osim sto je prilicno skup, buduci da se radi o vel.kolicini bademovog jaaako zasitan!!

https://www.dietdoctor.com/video-mak...ect-keto-bread


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije skupo ako kupuješ badem u rifuzi blanširaš, oguliš i fino samelješ

Da ovo su mi najbolja peciva radim duplu smesu i jedinu stvar radim drugačije nego po receptu a to da ne čekam da se pečnica zagrije na 160°c nego ubacim peciva još dok se je počela zagrijavati
Tako peciva ispadnu punija jer kad ubacim peciva u vruču pečnicu digne se samo gornja kora a ostatak smjese ostane na 1cm debljine unutar peciva mislim pečeno je tijesto ali su mi prešuplja
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:03   #5692
radila sam ta peciva. jedna od boljih su mi.

nego, jel netko do vas određivao vrijednosti homocisteina? vele da je on uzročnik kardiovaskularnih bolesti odn. arteroskleroze neovisno o kolesterolu, a snižava se vitaminima iz B skupine.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:55   #5693
Vjerujem da je fin i kruhast (nema žutanjaka), ali sam previše lijena za petljanje sa bademima
Ovo smućkam u 10 minuta - zobene mekinje ne usitnjavam - izlijem na papir za pečenje i "kruh" je časkom gotov: https://www.coolinarika.com/recept/l...ekinja-posija/
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:30   #5694
ja sam u meal-prep modu

za početak radng tjedna pileći batak/zabatak iz pećnice: sol, dimljena crvena paprika...stavila u vatrostalnu sa kokosovim uljem i limunom, poklopila ia sad ću to ''zaboraviti'' na neko vrijeme. uz to raštika na maslinovom i salata od komorača

danas: palamida iz pećnice (maslinovo/limun) uz špinat na maslinovom, masline punjene bademima i sir
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:41   #5695
moj danas, mljevena puretina sa lukom, češnjakom,začinima,pire od brokule i kruhić sa cheddarom i crnim maslinama.ubila se:klop:

viola



honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:26   #5696
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
moj danas, mljevena puretina sa lukom, češnjakom,začinima,pire od brokule i kruhić sa cheddarom i crnim maslinama.ubila se:klop:

viola

https://s17.postimg.org/hni2wsvfj/kruh.jpg

https://s17.postimg.org/phioicg4v/njam.jpg
Uu ovo izgleda
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:21   #5697
Honey, ajd pukni recepic za kruh.

Ja se ubila od kuhanja. Kobase, jajca i šalata.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:21   #5698
Kada ne znaš što bi: izmuckas 2 jaja s dvije žlice mljevenog lana, malo abc sira i brdo mladog spinata .zapečes 10-ak nin. Uz to zelena i eto večere
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:01   #5699
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Uu ovo izgleda
fala

Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Honey, ajd pukni recepic za kruh.

Ja se ubila od kuhanja. Kobase, jajca i šalata.
ja ti sve to odokativno stavim
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:50   #5700
Može skraćeni recept - koje "brašno" i koliko jaja?
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.