Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2004., 04:21   #1
Near Death Expirience (NDE) - priče s druge strane

1982 godine umro sam od neizlječivog oblika raka. Rak je bio u fazi kada se više nije mogao operisati a bilo kakva vrsta kemoterapije koju su bili u stanju da mi ponude, napravila bi od mene ništa više nego biljku. Doktori su mi dali nekih 6 – 8 mjeseci života.

Sedamdesetih godina žudno sam skupljao sve informacije i postajao sve više i više zabrinut u vezi nuklearne krize, ekološke krize, itd. Tako, s obzirom da nisam imao nikakvu duhovnu bazu, počeo sam da vjerujem kako smo mi jedno kancerozno tkivo na ovoj planeti. Nisam vidio načina kako možemo prebroditi probleme koje smo stvorili kako sebi tako i ovoj planeti. Smatrao sam sve ljude rakom, rak je bio ono što sam i dobio. To jest, ono što me je i ubilo.

Budite oprezni kako gledate na ovaj svijet jer to može da vam se vrati nazad, pogotovo ako se radi o negativnom pogledu na svijet. Moj pogled je bio veoma negativan. To je bilo ono što me je i odvelo u smrt. Probao sam sve vrste alternativnih metoda lječenja, međutim, ništa nije pomagalo.

Tako sam zaključio kako se tu radi o nečemu što je samo između mene i Boga. Ja se stvarno nikada prije nisam susreo sa Bogom, niti sam imao s njim bilo kakvog posla. Prije toga nisam se bavio nikakvim oblikom duhovnosti, međutim, tada sam ipak krenuo na istraživački put, počeo sam da se interesujem za duhovnost, kao i alternativne metode liječenja. Tako sam počeo da čitam sve što je bilo dostupno na tu temu, jer nisam željeo da na drugoj strani dođem u situaciju da me nešto zatekne nespremnog, odnosno iznenadi. Tako sam počeo i sa čitanjem literature o raznoraznim religijama i filozofijama. Sve one su mi bile veoma interesantne i davale su mi nadu da ipak ima nešto, tamo, s druge strane.

Kao privatnik, tj. umjetnik koji se bavi slikanjem na staklu, u to vrijeme nisam imao zdravstveno osiguranje. Tako sam svoju životnu ušteđevinu prekonoći potrošio na laboratorijske istrage. Onda sam morao da se suočim sa medicinskim radnicima bez ikakvog zdravstvenog osiguranja. S obzirom da nisam htjeo svoju familiju finansijski da iscrpljujem, odlučio sam da se s tim sam pozabavim. Bol nije bio toliko konstantan, međutim, često sam gubio svijest. Došlo je dotle da se nisam više smjeo usuditi da vozim i na kraju sam završio u jednoj ustanovi za njegu teških bolesnika. Tamo sam dobio svoju ličnu njegovateljicu. Kao da me je nešto blagoslovilo time što sam dobio tog anđela čuvara koji je proveo sa mnom poslednji dio svega toga. Trajalo je to oko 18 mjeseci. Nisam htjeo da uzimam mnogo lijekova, jer sam željeo da ostanem svjestan koliko god je to bilo moguće. Onda sam počeo doživljati i takav bol, da u svojoj svijesti nisam osjećao ništa, do samo bol, što je srećom trajalo samo po par dana, u to vrijeme.

Božja Svjetlost

Sjećam se kako sam se jedno jutro probudio kod kuće, negdje oko 4 i 30, i kako sam odmah shvatio da je stigao čas. To je bio dan kada sam trebao da umrem. Tako sam pozvao par prijatelja i oprostio se s njima. Probudio sam i moju njegovateljicu i rekao joj. S njom sam prethodno napravio jedan tajni dogovor, da ostavi moje mrtvo tijelo na miru nekih 6 sati, jer sam saznao kako se mnogo interesantnih stvari može dogoditi kad čovjek umre. Onda sam se vratio nazad na spavanje. Sljedeća stvar koje se sjećam bila je tipični početak doživljaja bliske-smrti. Odjednom sam postao potpuno svjestan i stajao sam dok je moje tijelo ležalo u krevetu. Oko mene je bila tama. Taj vantjelesni doživljaj bio je mnogo upečatljiviji nego kad je čovjek normalno u tijelu. Sve mi je bilo toliko kristalno jasno da sam mogao vidjeti svaku sobu u kući, mogao sam vidjeti krov kuće, mogao sam da vidim oko kuće a mogao sam da vidim i ispod kuće.

Tu je bila i neka Svjetlost, koja je intenzivno sijala. Okrenuo sam se prema njoj. Ta Svjetlost je bila nešto slično onome što su mnogi ljudi opisivali kod svojih doživljaja bliske, odnosno, kliničke smrti. Bila je prekrasna. Mogla se opipati; a mogao sam ju i osjetiti. Ona je, jednostavno, neodoljiva; čovjek dobije želju da uđe u njen zagrljaj kao što bi ušao u zagrljaj svoje rođene majke ili oca. Kada sam počeo prilaziti Svjetlosti, intuitivno sam znao da ako uđem u nju, vjerovatno ću da umrem. Tako kada sam joj prišao, rekao sam: “Stani malo, molim te, možeš li sada, samo malo, da sačekas. Željeo bih malo da razmislim o svemu ovome; Želim da malo porazgovaram sa tobom, prije nego što odeš.” Na moje iznenađenje, u tom momentu kao da se cjelokupna radnja zaustavila. Čovjek stvarno može da kontroliše taj doživljaj svoje bliske ili kliničke smrti. Tu se ne radi ni o kakvoj "vožnji toboganom”. Moj zahtjev je bio ispoštovan i ja sam tako porazgovarao sa Svjetlošću. Svjetlost je cijelo to vrijeme mjenjala svoj oblik, izgledajući čas kao Isus, pa Buda, Krišna, mandala, arhetipni simboli i slike. Upitao sam ju, “Šta se to dešava? Svjetlosti, možeš li mi, molim te, da se predstaviš, da mi objasniš samu sebe? Stvarno bih željeo da znam šta je to realno u cijeloj ovoj situaciji.” Ovdje ne mogu da ponovim prave riječi jer se tu radilo o nekoj vrsti telepatije. Svjetlost je odgovorila. Informacija koju mi je prenjela bila je da čovjekova vjerovanja određuju to na koji će mu način ona pristupiti. Ako ste npr. Budist ili Katolik, onda ćete dobiti nešto iz tog repertoara.

Čovjek, u svakom slučaju, ima priliku da sve to malo temeljitije ispita, međutim, većina to ne čini.

Kada mi se Svjetlost predstavila, postao sam svjestan da je to što vidim, u stvari, matriks našeg Višeg (Nad) Ja. Jedina stvar koju mogu da vam kažem bila je da se ona pretvorila u jednu matricu, u mandalu od ljudskih duša i ono što sam primjetio, to je, da je ono što mi nazivamo našim Višim, ili Nad Ja, u svakom od nas, u stvari, jedna matrica. To je takođe i jedan provodnik koji vodi skroz do Izvora; svako od nas se pojavljuje izravno, kao jedan direktni odraz iz Izvora. Svi mi imamo jedno Više Ja, ili nad-duševni dio našeg bića. Ono mi se predstavilo u svom suštinskom energetskom obliku. Jedini način na koji bih mogao to da opišem, to je, da je biće Višeg Ja nešto kao provodnik. Ono ne izgleda tako, ali to je naša direktna veza sa Izvorom koju svi mi, tj. svaki od nas pojedinačno ima. Mi smo direktno povezani s tim Izvorom.

Tako mi je Svjetlost pokazala taj matriks naseg Višeg Ja. Onda mi je postalo sasvim jasno da su svi ti Viši Ja, povezani kao jedno biće, sva ljudska bića su povezana kao jedno biće, svi mi smo u stvari isto biće, različiti aspekti jednog te istog bića. Ta Svjetlost ne pripada nikakvoj posebnoj religiji. Bar, prema onome što mi je ona saopštila. Vidjeo sam i tu mandalu od ljudskih duša. To je bila najljepša stvar koju sam ikada vidjeo. Ja sam, jednostavno, ušao u nju i to je bilo toliko zanosno da je to nemoguće riječima opisati. Bilo je to kao kad bi čovjek dobio svu ljubav koja postoji, koju bi uopšte mogao zamisliti i poželjeti, i to onu vrstu ljubavi koja liječi, iscjeljuje, regeneriše.

Kako sam molio Svijetlost da nastavi s objašnjenjima, sve više sam shvatao šta je to, u stvari, matrica našeg Višeg Ja.

Mi imamo jednu energetsku mrežu oko naše planete kojom su svi naši Viši Ja međusobno povezani. To je nešto kao jedno veoma lijepo društvo, sljedeći, gornji suptilni nivo energije oko nas; jedan duhovni nivo, moglo bi se reći.

Onda, nakon par minuta, upitao sam za još par objašnjenja. Stvarno sam željeo još da saznam, kakva je, uopšte, svrha ovog univerzuma, i nakon toga sam bio spreman da idem. Rekao sam “Spreman sam, uzmi me.”

Tada se Svjetlost pretvorila u najljepšu stvar koju sam ikada vidjeo: u jednu mandalu od ljudskih duša sa ove planete. Sada sam se ja našao tu, zajedno sa svojim negativnim pogledom na sve ono što se na ovoj planeti dešava. Zamolio sam Svjetlost da nastavi sa objašnjavanjem, vidjeo sam, u toj prekrasnoj mandali, koliko smo svi mi, u stvari, lijepi u svoj svojoj suštini, u našoj srži. Mi smo najljepša stvorenja koja se uopšte mogu zamisliti. Ljudska duša, ljudska matrica koju svi mi zajednički činimo je apsolutno fantastična, elegantna, egzotična, sve to skupa. Ne mogu riječima da izrazim kako je ta slika u djeliću momenta promjenila moje mišljenje o ljudskim bićima.

Rekoh, “O Bože, stvarno nisam znao koliko smo lijepi.” Na bilo kom nivou, višem ili nižem, i u bilo kom stanju da se nalazite, vi ste najljepše stvorenje koje postoji, vi to zaista jeste. Bio sam zapanjen kad sam saznao da zlo prirodno ne postoji ni u jednoj jedinoj duši. Upitao sam se “Kako je to moguće?”

Dobio sam odgovor kako ni jedna duša nije prirodno zla. Užasne stvari koje se ljudima događaju mogu da utiću na to da oni počnu da čine zlo, ali njihove duše nisu u samoj svojoj suštini zle.

Ono što svi ljudi traže i što ih održava, to je ljubav, rekla mi je Svjetlost. Ono što ljude kvari, to je nedostatak ljubavi.

Otkrovenja su tako stizala od strane Svjetlosti jedno za drugim, a onda sam ju upitao, “Da li to znaći da će čovjećanstvo na kraju biti spašeno?” Tada, kao eksplozijom svjetlosnih spirala iz neke ogromne trube, Velika Svjetlost se oglasila sljedećim riječima, “Dobro zapamtite ovo i nemojte to nikada zaboraviti;

“Vi ste ti koji spašavate, iskupljujete i iscjeljujete same sebe.

Vi ste to uvijek činili. Vi ćete to uvijek i činiti. Vama je data moć da to činite još kad ste bili stvoreni, još prije početka ovoga svijeta.”

~~~
Oni koje interesuje cijela priča, mogu je naći ovdje:

http://www.galaksija.com/sdrugestrane.htm

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 23:43   #2
Priča je fenomenalna. Pročitala sam ju do kraja i stvarno me dirnula. Tako sam si nekak to i ja zamišljala, ali nisam mogla sve do kraja odrediti.

Jesam rekla da će od nas (ljudi) biti nešto i da ćemo biti sretni.


vet, hvala ti!
btw, šta ti misliš o priči?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 00:01   #3
To nije prica vec ziva Istina.

Svakako, ova moja objava stoji na Cvrstim temeljima iz tog razloga sto sam i ja Misaono dozivio kretanje kroz univerzum, ostvario mnoge kontakte, vidjenja...

Sve u svemu, slobodan sam da tvrdim da je autor ovog teksta sve to ''dozivio''; sto je opisao.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 00:16   #4
Quote:
delija kaže:
To nije prica vec ziva Istina.

Svakako, ova moja objava stoji na Cvrstim temeljima iz tog razloga sto sam i ja Misaono dozivio kretanje kroz univerzum, ostvario mnoge kontakte, vidjenja...

Sve u svemu, slobodan sam da tvrdim da je autor ovog teksta sve to ''dozivio''; sto je opisao.
Kakva su tvoja iskustva?

usput... samo se kaže priča... vjerujem da svako ko logički dobro prosuđuje stvari može vidjeti da je istina.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 01:49   #5
crazy child:
Kakva su tvoja iskustva?
usput... samo se kaže priča... vjerujem da svako ko logički dobro prosuđuje stvari može vidjeti da je istina.


Velika i dugogodisnja.
I ako te zanimaju neka moja iskustva mozes to pogledati na:
www.e-c-n.com

Sto se tice price - nisam mislio na pricu iz tvog teksta - vec sam to naveo za druge koji ce procitati tvoj tekst.
Jer, mnogi ce tekst nepoznatog autora i registrirati kao pricu.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 02:05   #6
Vet...

Vidim izlažeš tako dobre priće, a onda kasnije napraviš post sa onim sranjem od vanzemaljaca, pa nije valjda da se s tim glupostima o elijenima slažeš
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 11:26   #7
Grizli,

U ovoj priči predstavljen je samo jedan dio nečega što bi se možda moglo nazvati objektivna realnost. U toj priči ovaj čovjek je opisao način na koji je on dobio odgovore na neka svoja suštinska pitanja isto kao što je opisao i neke više ravni postojanja koje je tom prilikom posjetio.

Međutim, to je samo dio objektivne realnosti. Ljudi dobijaju odgove u skladu s razvojnim stepenom njihove svijesti, ukoliko oni te odgovore uopšte traže.
Drugi ljudi, kad bi se našli na njegovom mjestu, vjerovatno bi postavili drugačija pitanja i dobili na njih odgovore prezentirane na adekvatan način, ovisno o razvojnom stepenu njihove svijesti, kako bi ta svijest mogla akomodirati ta nova saznanja.
Medutim, većina nas vidi samo ono što ŽELI da vidi.

Ja sam već postavio pitanje – kako izgleda objektivna realnost u svojoj cjelini na ovoj tački vremena-prostora? Odgovore dobijam ovdje i sada brzinom koja je u srazmjeru sa mojim mogućnostima da se otarasim upravo svih svojih prethodnih vjerovanja, nagađanja, predrasuda ili što bi se reklo – laži, koje sam ja do sada (kao i svi drugi) smatrao istinom.

Objektivna realnost nema nikakve veze sa našim vjerovanjima. Naša vjerovanja su vještaćki inducirana iz vana, da bi nas održavala u stanju ovakvom kakvo ono trenutno jeste, i kako bi služili kao neka vrsta baterije ili – hrana, za entitete koji žive na “spratu” iznad nas.
To što tako nešto ne zvuči lijepo za uho, žalim slučaj. Uostalom, neko reče: “samo istina vas može osloboditi”, i ja se potpuno slažem s tim.

Neke aspekte te problematike sam predstavio u tekstu:

…Istina, kako to lijepo zvuči… (mada vanzemaljce ovaj put nisam pominjao)

http://www.galaksija.com/istina.htm


Pozdrav

PS - malo širi odgovor sam poslao pod temom UFO, astralna projekcija…
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 11:53   #8
Opet ponavljam nemam vremena za duge textove, dođi za tri 4 dana i onda ću podrobnije napisat svoja mižljenja....


Žao mi je što te ne mogu uvjeriti na oravi razmišljanje... jer tvoje poimanje je blizu gnostičkog, ali si sve zasrao glupim stvarima vezanim uz elijenje.......

Istina je da mi imamo energetsko tijelo, istina je da udišemo zrak i jedemo hranu koja takodjer ima energetski potencijal u smislu eteričnih energija......

U energetskom (astranom ) svijetu mogu postojati razlićiti entiteti koji se hrane našim energijama, ali oni su skros energetski nematerijalni entiteti.... i nemaju veze sa vanzemaljcima koji su fizićke prirode...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 11:03   #9
Priče s druge strane su meni sumnjive.
Odnosno, nije toliko sumnjiva njihova stvarnost, recimo to tako, već jako njihov "Božji karakter" koji se ovom pričom sugerira.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 15:13   #10
Meni je sumnjivo to kak se oni vrate tj. budu svijesni kad se vrate - da bi nama pričali kak je bilo. AHA.

Delija, aj prestani stalno skretati pažnju na svoje "doživljaje" i "spoznaje", ovo nije topic o tebi. Pokaži malo duhovne skromnosti
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 17:59   #11
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Meni je sumnjivo to kak se oni vrate tj. budu svijesni kad se vrate - da bi nama pričali kak je bilo. AHA.
Pa valjda su neka iskustva stvarna.
Mislim trebala bi biti.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 13:32   #12
Quote:
Blaise kaže:
Priče s druge strane su meni sumnjive.
Odnosno, nije toliko sumnjiva njihova stvarnost, recimo to tako, već jako njihov "Božji karakter" koji se ovom pričom sugerira.
moja mama kada je bila cca 10godišnja curka,pala je sa drveta i veli da se samo sjeća velike svjetlosti u koju ulazi,nakon svjetlosti se pojavljuje livada sa nezamislivim brojem cvijeća i na kraju livade crkva.i kada je ušla u nju ljudi su izgledali kao svećenici i časne sestre.i jedna ju je spazila i rekla joj "dijete,što ti radiš ovdje.tebi još nije vrijeme!"i veli mama kako je osjetila da je puhnula prema njoj i stara se zakašljala i ajmo reći probudila.kad je došla svijesti svi su plakali oko nje.stara je pitala da što im je ,a moja baka je rekla da kada je pala su je tresli,drmali i ništa.i tako nekih pola sata i naravno da su pomislili da je umrla.
to je bilo 50 i neke tako da nisu baš bili ljudi upoznati da ozljeđene ljude ne treba drmusati,vidjeti dali diše i tako to.
ali bitno je kao i u priči ovog čovjeka da je vidjela vjerska obilježja.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 00:29   #13
Question Near Death Expirience (NDE)

Hai,

imali li nekog sa foruma koji je to dozivio? Cisto me zanima. Cesto sam na ovom website-u http://nderf.org/#New%20NDEs i citao sam mnogo o dozivljajima ljudi koju su to dozivjeli. Jako zanimljivo. Prije toga sam procitao popularnu knjigu o tome od Raymond A. Moody Jr. (Life after Life), koja je isto jako zanimljiva. Tema je malo teska, ljudi je cesto izbjegavaju. Ali eto, lets talk ^^.

cya
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:09   #14
Nde

Dozivjela jesam, samo se i danas poslije 14 godina pitam jesam li sanjala, da li je to neki dio mozga kreirao dozivljaj ili je bila stvarnost.
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:58   #15
Quote:
melt kaže:
knjigu o tome od Raymond A. Moody Jr. (Life after Life), koja je isto jako zanimljiva.
da, knjiga je jako dobra
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 14:17   #16
Ja osobno nisam al majka od mog prijatelja je,i uglavnom to je poznta priča,tunel,svjetlo na kraju,i Bog il već netko kaže da ima još posla na zemlji!!
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 14:33   #17
mene zanima na kojem jeziku im taj netko to kaže

i kaj je sa slijepima, vide li i oni svjetlo na kraju tunela il ne
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 15:02   #18
to je i mene uvijek zanimalo
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 16:15   #19
Naravno da vide. Jer nakon sto osoba umre, recimo slijepac, onda nije vise u tijelu u kakvom je bio kad je bio "ziv" na zemlji. Npr. jedan je opisao kad je dozivio NDE da je vidio svoju baku (mislim da mu je bila baka) koja je imala obadvije noge, a dok jos nije umrla, jedna joj je noga bila amputirana. Sto se tice jezika, to nije engleski, njemacki itd., nego je vise telepatski. Tesko za opisati. Odite na link koji sam stavio u svom post-u gore, tamo ima puno primjera.

@Tenena: ako si zaista dozivjela NDE (nisi objasnila detaljnije) onda sigurno nije bio san.

cya
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 17:43   #20
Ima i jedna knjiga od jedne žene koja opisuju svoje NDE ne znam kako se ona zove al Knjiga je "U zagrljaju svjetlosti"
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.