Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 22:06   #1
SNHO-R-A - SN Holding d.d.

Zna li netko zašto je sn holding onoliko skočio i pretpostavke kako će ići dalje ?
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:59   #2
Quote:
zvone1 kaže: Pogledaj post
Zna li netko zašto je sn holding onoliko skočio i pretpostavke kako će ići dalje ?

SNHO je dobio arbitrazni postupak pred arbitrazom HGK i drzava mu je doznacila dio dionica (cca 1.200). Istovremeno je SNHO poceo prodavat svoj udio u LRH, sto je potaknulo spekulacije da se "nesto dogadja". Kako ce ici dalje, tesko je reci, spor je na upravnom sudu. Odluka arbitraze jos ni jednom nije bila odbacena na sudu (navodno).

Kako ce ici dalje? Tesko je to rec. To ili prodas ili drzis do kraja. Ako dobije spor, ici ce jako gore. Ako izgubi, ici ce jako dolje
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:09   #3
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
SNHO je dobio arbitrazni postupak pred arbitrazom HGK i drzava mu je doznacila dio dionica (cca 1.200). Istovremeno je SNHO poceo ...
Zaboravio sam napisat, drzava i SNHO se spore za cca 240.000 dionica LRH, sto je trzisna vrijednost oko 1.4 milijarde kn po danasnjim cijenama. To daje oko 400 kn vrijednosti po dionici SNHO-o (+ sto jos ima SNHO, to je negdje oko 200 kn po dionici). Daklem, ko vjeruje da ce dobit, neka drzi, ko ne, neka proda
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:32   #4
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napisat, drzava i SNHO se spore za cca 240.000 dionica LRH, sto je trzisna vrijednost oko 1.4 milijarde kn po danasnjim cijenama. To daje oko 400 kn vrijednosti po dionici SNHO-o (+ sto jos ima SNHO, to je negdje oko 200 kn po dionici). Daklem, ko vjeruje da ce dobit, neka drzi, ko ne, neka proda
hvala, natovario sam se SNHO-a jer izgleda super povoljno prema situaciji ...
a iz LRH sam kidnuo na vrijeme prošli tjedan uz +13.4 % za par dana.
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 18:24   #5
Quote:
zvone1 kaže: Pogledaj post
hvala, natovario sam se SNHO-a jer izgleda super povoljno prema situaciji ...
a iz LRH sam kidnuo na vrijeme prošli tjedan uz +13.4 % za par dana.
Nemojte da ja budem kriv ako se izjalovi Cijena je diskontirana prema "realnoj" ocigledno zbog nesigurnosti. Tu se sve svodi na procjenu vjerojatnosti da ce SNHO dobit spor sa drzavom, nema drugog kriterija. Svako je gospodar svoga novca.
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:50   #6
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Nemojte da ja budem kriv ako se izjalovi Cijena je diskontirana prema "realnoj" ocigledno zbog nesigurnosti. Tu se sve svodi na procjenu vjerojatnosti da ce SNHO dobit spor sa drzavom, nema drugog kriterija. Svako je gospodar svoga novca.
Nemate brige, niste jedini koji tako kaže a tek poslije mnogo informacija kupujem ili ne - ali odluka je uvijek moja - još jednom hvala na inf. i sorry na dojmu koji sam ostavio da sam samo na osnovu Vaših inf. kupio jer htio sam biti kratak a ipak da zahvalim.
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:51   #7
Snho na 296 je sigurno dobra kupnja, kolege pogledajte ovo,, ako SNHO nije dobio LRH sigurno će ga obeštetit na drugi način, imam dionicu
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:53   #8
Pa čuj, s obzirom na to kako netko uredno skuplja sve kaj se prodaje i to u ovolikim količinama ili ima neke informacije ili je veslo sisao.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:25   #9
prognanicke dionice hitnoooo!

zanima me da li te dionice jos vrijede i mogu li ih prodati,na njima pise sredisnji nacionalni fond i nemogu naci na netu koliko bi dobio za njih..imam jedan paket od 104(necega) i koliko bi dobio novaca za njih,kakva je procedura kod prodaje i mogu li ih ja s navrsenih 18 god sam prodati? molim vas pomozite hitno je jakoooo
Big Seksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:58   #10
Dionice se sada zovu SN Holding oznaka na burzi SNHO-R-A pa možeš pratiti cijenu na zagrebačkoj burzi. Terenutna cijena oko 170 kn po dionici,. Za prodaju ako imaš 18 trebaš samo potvrdu od SKDD-a o pin broju čime prenosiš dionice na račun brokera koji ih za tebe prodaje na burzi.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:13   #11
care hvala ti puno na brzom odgovoru,znaci ja onda imam nekih 17 000kn ili 170kn (?)..nerazumijem se bas previse u to..samo znam da pri dnu papira pise 102 ili 104 necega,i mogu li ja njih prodati ako na njima pise srednji nacionalni fond,a sada se zovu SN Holding (dali su jos valjane zbog promjene imena) koliko ta prodaja traje otprilike, dali dobivam novac u kesu i na ruke? sorry zbog toliko pitanja al totalno nista neznam o tome,a imam ih kod kuce neiskoristene,unaprijed hvala
Big Seksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 07:36   #12
imaš 102 ili 104 puta cijena po kojoj prodaš umanjeno za proviziju brokera.
recimo trenutno se nudi 160,4 kune po komadu a traži 170.
znači recimo za trenutnu ponuđenu cijenu od 160,4 imaš 104*160,4=16681,60 (umanjeno za proviziju brokera - od brokera do brokera različito, obično su brokeri banaka najskuplji, pogledaj pod brokeri pdf).

Kad prodaš nakon tri radna dana lova ti sjeda na račun kod brokera (moraš i to otvoriti) s kojeg možeš prebaciti lovu na tekući (bez toga ne ide), osim van burze ali tada imaš posla s javnim bilježnicima i ugovorima.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:16   #13
hvala puno
Big Seksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:32   #14
Ja vec imam potvrdu od SKDD-a,ali od 15.9.2000. kada su se dionice jos bile u SREDISNJEM NACIONALNOM FONDU,a sada su SN Holding i na papiru pisu moji podaci (ime,prezime,adresa,datum rodenja i JMBG) i da sam vlasnik paketa dionica u cijelosti kao domaca fizicka osoba,kolicina dionica (104) i moj sesteroznamenkasti PIN,e sad zanima me dali je taj papir jos valjan (tj. PIN) i mogu li s tim papirom,ako je valjan otici u brokersku kucu i sklopit ugovor s brokerom,dat mu br. tekuceg racuna itd. i tako preskocit ponovno vadenje pina iz SKDD-a jer nisam upoznat s postupkom istoga,ili bih morao ponovno izvaditi potvrdu o PIN-u od SKDD-a buduci da su dionice promijenile ime i da je potvrda od 15.9.2000.god?

Zadnje uređivanje Big Seksi : 21.11.2010. at 22:47. Reason: ggg
Big Seksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:45   #15
Quote:
Big Seksi kaže: Pogledaj post
Ja vec imam potvrdu od SKDD-a,ali od 15.9.2000. kada su se dionice jos bile u SREDISNJEM NACIONALNOM FONDU,a sada su SN Holding i na papiru pisu moji podaci (ime,prezime,adresa,datum rodenja i JMBG) i da sam vlasnik paketa dionica u cijelosti kao domaca fizicka osoba,kolicina dionica (104) i moj sesteroznamenkasti PIN,e sad zanima me dali je taj papir jos valjan (tj. PIN) i mogu li s tim papirom,ako je valjan otici u brokersku kucu i sklopit ugovor s brokerom,dat mu br. tekuceg racuna itd. i tako preskocit ponovno vadenje pina iz SKDD-a jer nisam upoznat s postupkom istoga,ili bih morao ponovno izvaditi potvrdu o PIN-u od SKDD-a buduci da su dionice promijenile ime i da je potvrda od 15.9.2000.god?
odi do brokera i pitaj.
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 11:54   #16
Quote:
Big Seksi kaže: Pogledaj post
i moj sesteroznamenkasti PIN,
jel ti problem nazvat automat SKDD i kad ti zatraži PIN,uneseš ga da vidiš imaš li regane te dijonice kod SKDD
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:15   #17
zoveš SKDD automat na tel: 01/4607-300

a ovo ti je raspored menija automata (valjda je još uvijek isti)

http://i51.tinypic.com/2yy5kyf.jpg




Uploaded with ImageShack.us
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje lili p. : 22.11.2010. at 13:17. Reason: brisana slika
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 19:31   #18
zanima me samo jel su pin i racun jos valjani,jel imam potvrdu od SKDD-a di pisu svi moji podaci pin i broj racuna ali je to od 2000.godine i pise da je to u srednjem nacionalnom fondu,a sad je u sn holdingu i sam zelim znat jesu li pin i broj racuna ostali isti,ili se i to promijenilo kad je sn holding to preuzeo..samo to.....
Big Seksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:00   #19
Pa nazovi SKDD čovječe i testiraj s tim bojem i pinom.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.