Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 10:17   #1
Čvorovi, mreže, zračenja...

znam da je vec sto puta prozvakana tema ali nije me zanimalo do sada pa nisam ni pratila narocito.
ovako, radi se o tome da zivim u malom stanu u kojem je jedina soba "soba za sve".znaci tu je tv,dvd,video,linija,kompjutor,bezicni telefon, mobitel....sigurno sam nesto i zaboravila. naravno, u toj sobi i spavam.
jucer su mi bili neki ljudi sa nakim sipkicama i aparaticem koji pronalaze nekakve cvorove i vodene tokove (tako nesto). ljudi ugodni, nimalo agresivni u pokusaju da nesto prodaju.
kazu da na mjestu gdje su mi noge imam nekakvu podzemnu vodu a na podrucju glave cvor, e sad ne znam jel hartmanov ili kerijev....jedan od tih je.
trebala bih premjestiti krevet sto i nije problem....
konkretno me zanima (cak i u slucaju da su ta zracenja i cvorovi puke price) kako se zastititi od zracenja te silne tehnike koja mi se, silom prilika, nalazi u sobi.
p.s. zdravstveno stanje mi je katastrofalno, nista konkretno ali osjecam se premoreno, iscrpljeno, vrti mi se u glavi....lose spavam a pospana sam stalno...
vasi savjeti, misljenja i prijedlozi molim!
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:25   #2
asti pasa već vidin odgovore i di ova tema ide,ovako iako ja u to nevirujen...znan da su mojoj susidi dali neku piramidu od kvarca koja "skreće " te zrake,isto tako prije par godina u globalnom sijelu su neku okruglu ploču donjeli koja u radijusu od 50m uklanja sva štetna zračenja (pitan se jel onda ima signala za mob tad?),btw kako ti nisu ništa preporučili ti šta su bili u tebe?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:53   #3
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
znam da je vec sto puta prozvakana tema ali nije me zanimalo do sada pa nisam ni pratila narocito.
ovako, radi se o tome da zivim u malom stanu u kojem je jedina soba "soba za sve".znaci tu je tv,dvd,video,linija,kompjutor,bezicni telefon, mobitel....sigurno sam nesto i zaboravila. naravno, u toj sobi i spavam.
jucer su mi bili neki ljudi sa nakim sipkicama i aparaticem koji pronalaze nekakve cvorove i vodene tokove (tako nesto). ljudi ugodni, nimalo agresivni u pokusaju da nesto prodaju.
kazu da na mjestu gdje su mi noge imam nekakvu podzemnu vodu a na podrucju glave cvor, e sad ne znam jel hartmanov ili kerijev....jedan od tih je.
trebala bih premjestiti krevet sto i nije problem....
konkretno me zanima (cak i u slucaju da su ta zracenja i cvorovi puke price) kako se zastititi od zracenja te silne tehnike koja mi se, silom prilika, nalazi u sobi.
p.s. zdravstveno stanje mi je katastrofalno, nista konkretno ali osjecam se premoreno, iscrpljeno, vrti mi se u glavi....lose spavam a pospana sam stalno...
vasi savjeti, misljenja i prijedlozi molim!
Kako bi se zaštitila, imaš brdo aparata u jednoj sobi i tu se sve odvija. Kupi dvosobni stan
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:59   #4
Pa da asti pasa. asti gospe, marijan!

Naravno, ezop, da će ti reći da spavaš u krivom položaju. To su šarlatani.
Nikad se nije dogodilo da sam čuo da su nekome rekli da spava u "pravom". Stvari koje govore su čiste laži, jer podzemne vode ne zrače ništa više nego tvoja vlastita glava. Dapače, output im je mizeran, što se tiče ionizirajućeg i neionizirajućeg zračenja.
Podzemne vode inače - piješ. Što misliš odakle voda iz vodovoda? Crpe je iz zraka?

Osobno sam svjedočio naprosto odvratnom ponašanju takvih prodavača, gdje su staroj osobi (umirovljeniku, naravno), potpuno neukoj što se tiče fizike, pokušali prodati priču da će vrlo skoro dobiti rak ako ne premjesti krevet i obvezno kupi posebne "izolacijske" pokrivače, sve skupa u vrijednosti od više od deset tisuća kuna.
I znam da ti šarlatani idu po staračkim domovima, pa čak i nekim bolnicama (sramotno!) i ulaze u sobe, prave se da su došli u posjet, a onda ustraše bolesnike ili štićenike koji zatim voljno izvlače novac ispod madraca i kupuju. Samo da ne dobiju rak.

To su odvratni ljudi, odvratni.

Što se tiče tehnike, nabrojala si:
tv,dvd,video,linija,kompjutor,bezicni telefon, mobitel.
Najjače električno polje od to dvoje stvaraju televizor i ekran kompjutera, i to samo ako je ekran CRT, katodna cijev.
Sve ostalo ima vrlo, vrlo slaba električna polja, no, kao i svaki uređaj ukopčan na gradsku mrežu, odašilje elektromagnetne valove frekvencije 50 Hz. To nije štetno. Bilo bi štetno da ti je volumen sobe 70% popunjen kablovima, da spavaš u klupku kablova, da ideš na posao s transformatorom oko glave i slično.
Nadalje, intenzitet tih polja opada s kvadratom udaljenosti. Najvažniji su ovdje dakako CRT ekrani. Neće te ubiti, nećeš dobiti rak. Ako svaki dan spavaš metar od upaljenog CRT ekrana, možeš zaraditi samo glavobolju, zbog toga što električno polje u kojem se nalaziš, polarizira membrane neurona u glavi, ako se glava ne miče (spavanje!), mijenjajući im permeabilnost (propusnost na tvari) i time utječe na kvalitetu prenošenja živčanih impulsa.
Dakle sve što trebaš jest ugasiti CRT ekrane prije spavanja.

I nemaj straha. Postoje poslovi u kojima su ljudi izloženi puno intenzivnijim poljima, pa im nije ni vrag.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:34   #5
hvala na brzom i sazetom odgovoru Endimione, svaka ti cast!
a ti Rie ako nemas sto pametno reci bolje suti jer si svojima odgovorom pokazala da nemas pojma.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:45   #6
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
hvala na brzom i sazetom odgovoru Endimione, svaka ti cast!
a ti Rie ako nemas sto pametno reci bolje suti jer si svojima odgovorom pokazala da nemas pojma.
Nisam smjela ništa napisati očito. Jadna ja svi me pljuju uvjek...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:02   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pa da asti pasa. asti gospe, marijan!

Naravno, ezop, da će ti reći da spavaš u krivom položaju. To su šarlatani.
Nikad se nije dogodilo da sam čuo da su nekome rekli da spava u "pravom". Stvari koje govore su čiste laži, jer podzemne vode ne zrače ništa više nego tvoja vlastita glava. Dapače, output im je mizeran, što se tiče ionizirajućeg i neionizirajućeg zračenja.
Podzemne vode inače - piješ. Što misliš odakle voda iz vodovoda? Crpe je iz zraka?

Osobno sam svjedočio naprosto odvratnom ponašanju takvih prodavača, gdje su staroj osobi (umirovljeniku, naravno), potpuno neukoj što se tiče fizike, pokušali prodati priču da će vrlo skoro dobiti rak ako ne premjesti krevet i obvezno kupi posebne "izolacijske" pokrivače, sve skupa u vrijednosti od više od deset tisuća kuna.
I znam da ti šarlatani idu po staračkim domovima, pa čak i nekim bolnicama (sramotno!) i ulaze u sobe, prave se da su došli u posjet, a onda ustraše bolesnike ili štićenike koji zatim voljno izvlače novac ispod madraca i kupuju. Samo da ne dobiju rak.

To su odvratni ljudi, odvratni.

Što se tiče tehnike, nabrojala si:
tv,dvd,video,linija,kompjutor,bezicni telefon, mobitel.
Najjače električno polje od to dvoje stvaraju televizor i ekran kompjutera, i to samo ako je ekran CRT, katodna cijev.
Sve ostalo ima vrlo, vrlo slaba električna polja, no, kao i svaki uređaj ukopčan na gradsku mrežu, odašilje elektromagnetne valove frekvencije 50 Hz. To nije štetno. Bilo bi štetno da ti je volumen sobe 70% popunjen kablovima, da spavaš u klupku kablova, da ideš na posao s transformatorom oko glave i slično.
Nadalje, intenzitet tih polja opada s kvadratom udaljenosti. Najvažniji su ovdje dakako CRT ekrani. Neće te ubiti, nećeš dobiti rak. Ako svaki dan spavaš metar od upaljenog CRT ekrana, možeš zaraditi samo glavobolju, zbog toga što električno polje u kojem se nalaziš, polarizira membrane neurona u glavi, ako se glava ne miče (spavanje!), mijenjajući im permeabilnost (propusnost na tvari) i time utječe na kvalitetu prenošenja živčanih impulsa.
Dakle sve što trebaš jest ugasiti CRT ekrane prije spavanja.

I nemaj straha. Postoje poslovi u kojima su ljudi izloženi puno intenzivnijim poljima, pa im nije ni vrag.

WORD
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:46   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pa da asti pasa. asti gospe, marijan!
Koji uvod...

aaaaahahahaha
asti pasa
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:01   #9
Nemojte mi Rie. Ona je super.



edit:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:23   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nemojte mi Rie. Ona je super.



edit:
Ona?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:37   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

To su odvratni ljudi, odvratni.
još i gospe izmišljaju majku im...
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:47   #12
Talking

Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Nisam smjela ništa napisati očito. Jadna ja svi me pljuju uvjek...
Ona
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:10   #13
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
još i gospe izmišljaju majku im...
ja ću odvaliti


edit: ezop, nema na čemu. to serve and protect.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:35   #14
ovako asti pasa je bilo jer asti gospe

Endi nisi normalan tribaš mučat jer će opet ovo otić znaš već di...

Rie je žensko!!!????? ma jeee Rie jel istina??
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 17:28   #15
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
hvala na brzom i sazetom odgovoru Endimione, svaka ti cast!
a ti Rie ako nemas sto pametno reci bolje suti jer si svojima odgovorom pokazala da nemas pojma.
Ha gle, možeš gledati i ovako i onako. Baš mi je jučer bio tip i mjerio utjecaj vodenih tokova, svemirskih zračenja i onih drugih ( Hartman) na mjesta gdje spavamo. I pita me čovjek tko mi je rekao da tako namjestim krevete ( bračni nasred sobe, kćerkin tam gdje već je, pesičin u određeni kut), a ja reko- nitko, po intuiciji. Veli tip- savršeno u datim mogućnostima.

I objasni on sve o zračenjima, čvorovi su uglavnom izbjegnuti, te ponudi prostirke od merino vune sa ugrađenim magnetima, koji stvaraju cca 7o cm gore i dole zaštitu od loših zračenja ( jer ih poništavaju), strojček trubi svugdje ali oko prostirke ne ( imao je uzorak), te zaključi kako ljudi najmanje vode računa o svom zdravlju i mjestu gdje provode trećinu života- a to je krevet.
Ja bih to odmah kupila, ali je bolno skupo. I tako mu zahvalim, ispratim ga i zapalim cigareticu....no odlučim, čim se openezim........zvuči li to poznato?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 17:54   #16
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ona
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:20   #17
Pa ja sam mislio da je Rie muško.

Rie?
Zašto ti je nick uopće RIE?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:41   #18
Stvarno nam treba da negdje kod nicka piše M ili Ž.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 22:53   #19
Aj pustite ga na miru. On je jebač i faca je. Ajde razlaz.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 00:18   #20
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Stvarno nam treba da negdje kod nicka piše M ili Ž.
pa piše u profilu da je muško, možda ni on sam/a nije više siguran/na
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.