Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 11:01   #21
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
ovo se fakat pretvara u tračanje vlastitih kakti prijatelja koji su puni mana i sitne zlobe u odnosu na one koji o tome pišu i izmišljaju kako i koliko je netko prijatelj!

a da se prizemljite i počnete od sebe ali bez izražavanja sebe putem doživljaja drugih??!!
imaš pravo!!!

s jedne strane, dobro je da se ljudi požale, izjadaju i izmjene iskustva
a s druge..trebalo bi vidjeti i nas kako se ponašamo i kakve su naše sitne zlobe i mane....

no ja se pitam...
možeš biti osoba koja je okrenuta dobru i pozitivnosti, i bori se protiv loših stvari u sebi i drugima...
postoji i obrnut slučaj....

samo dvije pozitivne osobe moug biti prijatelji,,nema druge kombinacije....

nešto je slično reako Ghandi:
Hrabri mogu biti priajtelji samo sa hrabrima.
Kukavice ne mogu biti prijatelji s nikim.."..

slažem se..pa mai sada zaključimo gdje smo...
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 11:03   #22
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
ovo se fakat pretvara u tračanje vlastitih kakti prijatelja koji su puni mana i sitne zlobe u odnosu na one koji o tome pišu i izmišljaju kako i koliko je netko prijatelj!

a da se prizemljite i počnete od sebe ali bez izražavanja sebe putem doživljaja drugih??!!
Da, stvarno. A uvijek je lakše tračat po forumu nego nešto stvarno poduzet.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 11:08   #23
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Stvarno ne razumijem zašto ih uopće nazivaš prijateljima i zašto se uopće družiš s njima. A naslušala sam se toga, "znam kakav je (loš), ali neću valjda ostati sama". Strašno kako se neki ljudi malo cijene.
strašno je i biti sam...i strašno je kada ti drugi moraliziraju jer možda nisu bili u stiuaciji da budu sami!

pa druge ne razumiju...ili to ne žele..
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 11:26   #24
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
strašno je i biti sam...i strašno je kada ti drugi moraliziraju jer možda nisu bili u stiuaciji da budu sami!

pa druge ne razumiju...ili to ne žele..
Kad nešto kažem, kažem jer polazim od sebe. Znači, nije da mi se nikad nisu dogodili "prijatelji". Od ovakvih se jednostavno odmaknem, naravno uzevši u obzir da autorica priča istinu. Meni je nekako uvijek bilo bolje ostati "sama" nego se iz straha od tog istog družiti s nekim tko mi ne odgovara, tko me frustrira ili slično..

I šta to ostati sam uopće znači, nisam mutava, uvijek upoznajem i nove ljude.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:03   #25
Donekla bih se nadovezala na tu priču, a donekla iznjela svoj problem...


Cijeli svoj život imam problem sa ženskim prijateljicama... i ja, kao i copy imam problema sa tim da previše vjerujem ljudima...


Bile to situacije iz osnovne di mi je frendica bila dobra samo kad smo bile same, a kad su popularne bile u blizini, ja nisam postojala ili u srednjoj sam imala jednu koja je bila ok, ali samo dok smo isle zajedno u skolu. kad sam se ja odlucila da necu ici 4.god jer je ipak bila u pitanju ugostiteljska, ponasala se uzvisenijom od mene... nije me zvala, slala poruke, nista... a kad smo se nasli, sve je cinila da tu svoju "pamet" pokaze na vidjelo...


Nazovimo ovu curu Dragana... Ona je naime, za vrijeme moje "lude faze" eksperimentiranja nasem drustvu govorila da sam kurva, izvrtala stvari (zvala me k sebi doma da se sa njenim bratom, sto nisam, naravno, pa je ona cijeloj ekipi rekla da sam ja zavadala njenog brata). No ona je i dalje sve to demantirala i govorila da nije istina... Ja sam bila ta koja je za sve kriva, ja sam ta koja sve krivo shvača, i ja sam ta koja je cudna...



Dolazi na red nazovimo je Natalija.. Imala sam lika koji mi se jako svidao. Muljali smo. Ali ja mu se nisam bas svidjela na toj razini... Upoznah Nataliju...
Rekoh Nataliji za svoj problem. Upozna ona tog decka, kaze da vidi da je kreten kakva nema. Da ga se klonim. Nedugo zatim oni prohodaju i dandanas su zajedno. Pokusavala sam to dovesti u red, reci joj da nema veze, da je glavno da su mi dvoje frendova skupa i da se vole. Ali ona je svaku moju recenicu shvatila kao podje..avanje... Uvijek sam ja bila ta koja je njoj prilazila pokusavajuci sve poslozit... i ja sam uvijek ispala kriva...


Nazovimo trecu curu Ilijana. Ona mi je bila najbolja prijateljica koju sam ikad imala... Ona, frend i ja smo izlazili i bili nerazdvojni vise od godinu dana...
Frend i ja smo zavrsili skupa. Zajedno smo skoro god dana. Ona nam se ne javlja na pozive, kad se vani sretnemo, ponasa se prijateljski nastrojeno, ali zapravo me izbjegava i jaaaaaako si je dobra sa Natalijom...


Jednom rijecju, namam ženskih frendica... Muka mi je od njih. Muski su dobri frendovi, ali se svejedno...
1vanch3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:32   #26
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
poštovana :clinta-ica:, ova tvoja rečenica je nevjerojatna:...
postovana Dorina-kutija to uoooopce nije moja recenica.

Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
ovo se fakat pretvara u tračanje vlastitih kakti prijatelja...
je. i nastavlja se. vis.

Quote:
1vanch3 kaže: Pogledaj post
Cijeli svoj život imam problem sa ženskim prijateljicama... i ja, kao i copy imam problema sa tim da previše vjerujem ljudima...
daj reci sta kojekakve Natalije, braca i imaju sa vjerovanjem ljudima.
cijeli zivot imas problem sa prijateljicama? zenskim? sve oko muskih . jaaaa sam gotova.



ajte se ljudi uozbiljite. fakat nije ovo trac party. ko je koga.... i slicno ...

pamti: s kim si takav si! ko vas tjera da se druzite. ogovaras prijatelje = ogovaras sebe.
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:44   #27
Quote:
:clint-ica: kaže: Pogledaj post
daj reci sta kojekakve Natalije, braca i imaju sa vjerovanjem ljudima.
cijeli zivot imas problem sa prijateljicama? zenskim? sve oko muskih . jaaaa sam gotova..

sta s time hočeš reci? da sam to zaslužila!?
ovo sa bratom i sexom je samo primjer njena razmišljanja...
1vanch3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:04   #28
znaš što..

mislim da je i ta pretjerana "dobrota" i popuštanje ništa drugo nego slabost da se zauzme za sebe..nije to nešto laskavo....

a to što su prijateljice koje upoznaješ nezrele osobe i u stvari bezveznjače,
pa čemu ih se držati onda?
jesi li im rekla u facu što im ide???

ja svojima uglavnom jesam (osim onih za koje sam procijenila da je gubljenje vremena):..
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:07   #29
Quote:
1vanch3 kaže: Pogledaj post
sta s time hočeš reci? da sam to zaslužila!?..
ne.
obrazlozi vezu "previse vjerujem ljudima" i "cijeli zivot imam problem sa zenskim prijateljima". i tvoje primjere.

ja kazem da je sve ogovaranje. razuvjeri me. ili sebe ako zelis.


edit: sada vidim terezin post. molim te tereza, objasni meni gdje vidis pretjeranu dobrotu. u ovom primjeru. ako na njega mislis. hvala ti.
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:08   #30
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Pokušala sam ih potaknuti da više govore o sebi, ponekad čak i uspjela. Ali znaš u čemu je razlika - oni probleme s posla uglavnom kriju, kao i sve druge probleme, samo se hvale dobirm stvarima. Nema iskrenosti. Ja od drugih ljudi saznam probleme iz njihovih firmi, a kad njih pitaš - sve je savršeno. Zašto? Zato što žele o sebi govoriti samo najbolje, stvarati savršen image, a uopće ne kuže da se tako samo srozaju.

Ja sam pretjerano iskrena, to je moj problem. Pokušavam utuviti sebi u glavu da postoje stvari u životu koje ne moram dijeliti ni s kim nego ih trebam zadržati za sebe. Da je to moje pravo, ali i obaveza!!!
Ma mislio sam da ih dotuces njihovim oruzjem, pa neka vide kako je to.
Onda kada popizde velis im; sada znate kako je meni bilo sve "ove godine", i frajerski odes. Postoji li bolji odjeb frendova koji to nisu?
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:21   #31
Quote:
:clint-ica: kaže: Pogledaj post
ne.
obrazlozi vezu "previse vjerujem ljudima" i "cijeli zivot imam problem sa zenskim prijateljima". i tvoje primjere.

ja kazem da je sve ogovaranje. razuvjeri me. ili sebe ako zelis.


edit: sada vidim terezin post. molim te tereza, objasni meni gdje vidis pretjeranu dobrotu. u ovom primjeru. ako na njega mislis. hvala ti.
dobrota je bila u navodnicima...

jel kužiš ti uopće o čem ja pričam ovdje????

o odgovornosti na obje strane!!

pitanje je što je dobrota, a što nije..i tko je u toj priči crn a tko bijel..
možda je ogovoranje, možda i ljudi imaju potrebu samo izjadati se, ne bih ja to odmah tako brzo procjenjivala..

samo se pitam...
budući da mi se desilo da mi se ljudi žale često kako su ih "zeznuli"..puno puta sam povjerovala tim jadnim "žrtvama" i ustanovila da su i oni/one pokvarene/iskvarene u smislu da baš nemaju nekih moralnih načela...
ponijle su se isto ili još i gore, nego ti koji su navodno ili stvarno zeznuli njih..

pa se pitam i za cure ovdje koje se žale..
jesu li sigurne da su ONE dobre prijateljice?
što kada bi našle cure sličnoga stila prijateljstva (one, nježnije, recimo sklonije da se žrtvuju, njegujuće osobe)..kako bi se ponijele prema takvim prijateljicama?
bi li znale s njima?

ili bi brzo pobjegle onim lošima, o kojima će kasnije tračati ili pisati po forumu...
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:28   #32
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
povjerovala tim jadnim "žrtvama" i ustanovila da su i oni/one pokvarene/iskvarene u smislu da baš nemaju nekih moralnih načela...
ponijle su se isto ili još i gore, nego ti koji su navodno ili stvarno zeznuli njih..

pa se pitam i za cure ovdje koje se žale..
ok oprosti. nisam te kuzila. sada mi je jasnije. slazemo se u misljenju. a nisam vidjela
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:40   #33
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ma mislio sam da ih dotuces njihovim oruzjem, pa neka vide kako je to.
Onda kada popizde velis im; sada znate kako je meni bilo sve "ove godine", i frajerski odes. Postoji li bolji odjeb frendova koji to nisu?
Pa ustvari sam to i probala i mogu ti reći da se jako uzrujaju Ja njima toleriram njihove mane, a uredno šutim kad oni meni nabrajaju moje. Onda sam se okuražila pa sam i ja njima spomenula njihove. Da vidiš kaosa Kako ja ne volim da mi se sere po glavi, tako ne vole ni oni. Ta me njihova rekacija ustvari probudila, jer sam očekivala da netko tko si uzme za pravo drugome "sve u lice" onda dobro podnosi i kad se njemu "sve u lice".

U osnovi - nebitno. Osvijestila sam da ću te ljude morati odgurati od sebe, na razinu poznanika, i sad mi naravno treba vremena da to stvarno i napravim. Mislim, nitko nije savršen, nisam niti ja, ali od prijatelja očekujem da me podržavaju, a ne da me ODGOVARAJU od uspjeha (ispita, mršavljenja, traženja povišice i dr. ). Samo zato da ne bih odmakla dalje od njih!

Ja nikad nikome nisam zavidna i happy sam kad bilo tko od njih postigne uspjeh. Ja sam happy kao da je moj! Zato ne mogu shvatiti da netko može biti toliko jalan ako ja nešto napravim i to čak do te mjere DA ME ODGOVARA od pokušavanja ičega (ispita, dijete, postdiplomskog studija i sl.).

Previše Zagoraca oko mene jednostavno....
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:43   #34
Ovaj topic je dobar jer kako verbaliziram stvari tako se suočavam s njima. Budem ja to sve pomela na brzinu.

Također sam shvatila da postoje GRADACIJE prijatelja tj. da ne mogu sa svima biti dobra (ili da me ne mogu svi voljeti?). I da nije bitno hoće li se netko od njih naljutiti na mene. Da me uopće ne treba biti briga hoće li se frendica naljutiti jer joj se u 11 na večer ne javljam na telefon jer mi se spava. Jel tako? To nije prijateljstvo nego teror! :-)

Ja imam problema sa samopoštovanjem i samopouzdanjem i to ustvari moram učiti pa ću ona naučiti izabrati i bolje prijatelje. I treba me manje biti briga tko će se naljutiti na mene, a tko ne.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:58   #35
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
U osnovi - nebitno. Osvijestila sam da ću te ljude morati odgurati od sebe, na razinu poznanika, i sad mi naravno treba vremena da to stvarno i napravim. Mislim, nitko nije savršen, nisam niti ja, ali od prijatelja očekujem da me podržavaju, a ne da me ODGOVARAJU od uspjeha (ispita, mršavljenja, traženja povišice i dr. ). Samo zato da ne bih odmakla dalje od njih!
Evo ja te podrzavam u namjeri da odjebes "frendove". Ucini to za svoje dobro.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 16:13   #36
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Ovaj topic je dobar jer kako verbaliziram stvari tako se suočavam s njima. Budem ja to sve pomela na brzinu.

Također sam shvatila da postoje GRADACIJE prijatelja tj. da ne mogu sa svima biti dobra (ili da me ne mogu svi voljeti?). I da nije bitno hoće li se netko od njih naljutiti na mene. Da me uopće ne treba biti briga hoće li se frendica naljutiti jer joj se u 11 na večer ne javljam na telefon jer mi se spava. Jel tako? To nije prijateljstvo nego teror! :-)

Ja imam problema sa samopoštovanjem i samopouzdanjem i to ustvari moram učiti pa ću ona naučiti izabrati i bolje prijatelje. I treba me manje biti briga tko će se naljutiti na mene, a tko ne.
vidjet ćeš kako će sve biti drugačije kada se odmakneš..i bolje....
kada se čovjek liši negativnosti u životu u obliku lažnih prijatelja- procvjeta...

a i samopoštovanje i samopouzdanje će ti se popraviti..
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:00   #37
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post

Također sam shvatila da postoje GRADACIJE prijatelja tj. da ne mogu sa svima biti dobra (ili da me ne mogu svi voljeti?). I da nije bitno hoće li se netko od njih naljutiti na mene. Da me uopće ne treba biti briga hoće li se frendica naljutiti jer joj se u 11 na večer ne javljam na telefon jer mi se spava. Jel tako? To nije prijateljstvo nego teror! :-)

Ja imam problema sa samopoštovanjem i samopouzdanjem i to ustvari moram učiti pa ću ona naučiti izabrati i bolje prijatelje. I treba me manje biti briga tko će se naljutiti na mene, a tko ne.
Da, naravno, treba birati prijatelje. Ali ovo ti ne razumijem baš, ti se nećeš javiti na telefon ako ti se spava, jer to nije prijateljstvo nego teror?
Koliko daješ, toliko i dobiješ. Meni je normalno javit se i u 3 ujutro ako me prijateljica treba.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 19:42   #38
Da, ako te TREBA. Ne ako joj je dosadno i TRAČALA BI svaku večer. I ne ako se ti ustaješ u šest, a ona u devet. Sorry, ali ne mislim da je to simptom tvoje "dobrote". Ja nisam ni hotline, ni partyline ni dežurni psihijatar.

Zašto ona ne bi mogla nazvati, ako želi ćaskati, u osam? I to još ako ju to lijepo zamoliš??? Jel to toliki problem?

Zadnje uređivanje copy_xerox : 16.02.2008. at 21:55.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:00   #39
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
nešto je slično reako Ghandi:
Hrabri mogu biti priajtelji samo sa hrabrima.
Kukavice ne mogu biti prijatelji s nikim.."..

slažem se..pa mai sada zaključimo gdje smo...
gle, a fakat na toj temi ja nemam kaj napisati glede prijateljica. one koje su to bile prije 20 godina su i danas.
dakle, nisam curica na forumu.

malo su problem prijatelji. kad se već jako "dobro kužiš" s nekom osobom muškog roda imaš dva problema-da li se ili ne? (to se često dogodi kao mogućnost i želja, bez imalo filozofiranja i zaobilaženja)
iz toga proizlaze osnovna pitanja.

ako da - da li to ide u format prijateljstva ili ne?
ako ne - da li je to zaista čista situacija ili jedno od nas dvoje prikriva nešto da bi opstalo ono što se naziva prijateljstvom?
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:07   #40
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Ovaj topic je dobar jer kako verbaliziram stvari tako se suočavam s njima. Budem ja to sve pomela na brzinu.

Također sam shvatila da postoje GRADACIJE prijatelja tj. da ne mogu sa svima biti dobra (ili da me ne mogu svi voljeti?). I da nije bitno hoće li se netko od njih naljutiti na mene. Da me uopće ne treba biti briga hoće li se frendica naljutiti jer joj se u 11 na večer ne javljam na telefon jer mi se spava. Jel tako? To nije prijateljstvo nego teror! :-)

Ja imam problema sa samopoštovanjem i samopouzdanjem i to ustvari moram učiti pa ću ona naučiti izabrati i bolje prijatelje. I treba me manje biti briga tko će se naljutiti na mene, a tko ne.
upravo tako!


i gle foru, ne bih o gradaciji, to me smeta u tvom tekstu...ali imam recimo nekoliko prijateljica. one se međusobno poznaju ali nije nužno da će biti i prijateljice-nekako se nikad nisu našle iako se poznajemo još iz srednješkolskih klupa. nismo funkcionirale kao trojac ili one dvije zajedno. ali ona, ja i ona druga i ja uvijek super!

pozdrav
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.