Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 22:10   #41
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Da, naravno, treba birati prijatelje. Ali ovo ti ne razumijem baš, ti se nećeš javiti na telefon ako ti se spava, jer to nije prijateljstvo nego teror?
Koliko daješ, toliko i dobiješ. Meni je normalno javit se i u 3 ujutro ako me prijateljica treba.
isto je tako normano pitati prijateljicu da li je stvar jako hitna jer sam jako umorna i imam bolesno dijete pa ako može pričekati do sutra...

i ovo s daješ i dobiješ ti je

ako mjeriš koliko daješ pa očekuješ uzvrat onda si pri jarcu!

a valjda nisi mislila baš dosolovno
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:15   #42
Quote:
:clint-ica: kaže: Pogledaj post
postovana Dorina-kutija to uoooopce nije moja recenica.

13. rečenica tvog prvog teksta.
molim te da provjeriš, a u odgovoru mogla si je i ispisati...

eventualno, ako želiš naglasiti da je otrgnuta iz konteksta pa...
ali ti i nije baš neka fora
trebam li je ponovo kopirati i boldati?
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:16   #43
bravo ja!
tračam sama sa sobom!
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 23:00   #44
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
gle, a fakat na toj temi ja nemam kaj napisati glede prijateljica. one koje su to bile prije 20 godina su i danas.
dakle, nisam curica na forumu.

malo su problem prijatelji. kad se već jako "dobro kužiš" s nekom osobom muškog roda imaš dva problema-da li se ili ne? (to se često dogodi kao mogućnost i želja, bez imalo filozofiranja i zaobilaženja)
iz toga proizlaze osnovna pitanja.

ako da - da li to ide u format prijateljstva ili ne?
ako ne - da li je to zaista čista situacija ili jedno od nas dvoje prikriva nešto da bi opstalo ono što se naziva prijateljstvom?
ne znam ti reći..

ljudi često izražavaju sumnju u m-ž priajteljstva čime valjda žele naglasti da smo mi svi jaaaako seksualne osobe.....

možda i jesmo...neam pojma..ali imam muške prijatelje..većinom mi se nikad nisu svidjali...
većinom sam se ja njima svidjala..ali sva smo svidjanja ostavili po strani i nastavili prijateljstvo...neka traju već 20 godina, pa je i to valjda dokaz da ipak opstaju..

s druge strane, teško da sam ostala frendica sa bivšim dečkima...uvijek je bilo nešto što je ostalo od veze, emocija, očekivanja...recimo da sam sa većinom u dobru..ali- nismo prijatelji...
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:19   #45
Nitko se od vas nije ustvari direktno osvrno na moje pitanje - jel normalno da te "prijatelji" odgovaraju od postdiplomskog studija, ispita, traženja povišice i sl. ?

Ili bi bilo normalno da te prijatelji "guraju" naprijed i pitaju te - a kad planiraš položiti ispite, kad planiraš udaviti šefa da ti da tu povišicu koju stalno spominješ i sl. ?

Ja od prijatelja očekujem POZITIVAN PRISTUP I podršku (da ne kazem guranje) i što više razmišljam o ljudima koje sam spomenula to sve više shvaćam da ne trebam trošiti svoje vrijeme na njih.

A neki od njih su to isto počeli shvaćati...jako sam "zahladila" svoju komunikaciju pa valjda nešto i do njih ipak dopire
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:21   #46
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
upravo tako!


i gle foru, ne bih o gradaciji, to me smeta u tvom tekstu...ali imam recimo nekoliko prijateljica. one se međusobno poznaju ali nije nužno da će biti i prijateljice-nekako se nikad nisu našle iako se poznajemo još iz srednješkolskih klupa. nismo funkcionirale kao trojac ili one dvije zajedno. ali ona, ja i ona druga i ja uvijek super!

pozdrav
gradacija u smislu - najbolji prijatelj, prosječan prijetelj, poznanik. Ja nigdje nisam napisala da se moji prijatelji moraju medjusobno skompati, od kud ti to??
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:38   #47
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
isto je tako normano pitati prijateljicu da li je stvar jako hitna jer sam jako umorna i imam bolesno dijete pa ako može pričekati do sutra...

i ovo s daješ i dobiješ ti je

ako mjeriš koliko daješ pa očekuješ uzvrat onda si pri jarcu!

a valjda nisi mislila baš dosolovno
ma naravno. zapisujem si sve šta je netko za mene napravio da ne bih ja za njega slučajno više
to je bilo u smislu, ako ti nisi nekom prijatelj, kako očekivat da će on tebi biti

no dobro, ona je rekla da se radi o tračanju, da ju zato zove. a ja sam mislila ako me nešto treba. ja nemam prijatelje koji će me zvat u pol noći samo zato da bi tračali. ali sama si ih je izbirala, ne?
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:05   #48
Ni ja ih uskoro neću imati takve U tom i je poanta!!!
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:35   #49
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Nitko se od vas nije ustvari direktno osvrno na moje pitanje - jel normalno da te "prijatelji" odgovaraju od postdiplomskog studija, ispita, traženja povišice i sl. ?

Ili bi bilo normalno da te prijatelji "guraju" naprijed i pitaju te - a kad planiraš položiti ispite, kad planiraš udaviti šefa da ti da tu povišicu koju stalno spominješ i sl. ?

Ja od prijatelja očekujem POZITIVAN PRISTUP I podršku (da ne kazem guranje) i što više razmišljam o ljudima koje sam spomenula to sve više shvaćam da ne trebam trošiti svoje vrijeme na njih.

A neki od njih su to isto počeli shvaćati...jako sam "zahladila" svoju komunikaciju pa valjda nešto i do njih ipak dopire
To sve osvisi o tome kako je covjek "nastrojen".
Ako on sam nije pozitivno nastrojen prema svemu tome, razocaran je s necim u svom zivotu, skeptican, sve preispituje i u sve sumnja, onda tesko da ce i tebi dati podrsku.
To ne znaci nuzno da ti je zavidan ili da se ne bi veselio tvom uspjehu (iako je cesto i to na stvari), nego mozda tek da 'presipava' svoju negativnu energiju i na tebe.
Neki ljudi doista rezoniraju prilicno nihilisticki, "sta ce kome postdiplomski", "sta ce ti ovo ili ono"...ja znam puno takvih ljudi kojima je sve bez veze i sve relativno. Mislim da je stvar u njima, a ne u tebi. Nemoj biti previse osjetljiva, mozda u stvari njima treba vise podrske nego sto treba tebi, samo ne znaju se svi ljudi tako postaviti da je zatraze.
Iako si osjetljiva na neke stvari, ti barem znas sto hoces u zivotu. A neki od tih tvojih prijatelja mozda ne znaju, i tvoja odlucnost i tvoji planovi ih zbunjuju i ostavljaju ih u uvjerenju da su oni luzeri i da ih mozda jednog dana - neuspjesnije od same sebe - neces ni htjeti. Mozda je to zapravo neki grcevit pokusaj da te zadrze.
To je samo jedno od vidjenja, ali i takva je varijanta moguca.
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:45   #50
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Ni ja ih uskoro neću imati takve U tom i je poanta!!!
Reci im sve što misliš i što si ovdje napisala. Bit će ti lakše.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:42   #51
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
gradacija u smislu - najbolji prijatelj, prosječan prijetelj, poznanik. Ja nigdje nisam napisala da se moji prijatelji moraju medjusobno skompati, od kud ti to??
nisam ni ja napisala da si ti napisala. samo sam namjerila proširiti temu.
bezuspješno, jer ti shvati...ah,

ja ne bih činila te gradacije. ili je prijatelj ili nije. ako nije može biti poznanik, kolgica, napast...jarac-palac, samo ne prijatelj.
ako nije prijatelj ne znači da je neprijatelj
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:15   #52
Quote:
*Fay* kaže: Pogledaj post
Neki ljudi doista rezoniraju prilicno nihilisticki, "sta ce kome postdiplomski", "sta ce ti ovo ili ono"...ja znam puno takvih ljudi kojima je sve bez veze i sve relativno. Mislim da je stvar u njima, a ne u tebi. Nemoj biti previse osjetljiva, mozda u stvari njima treba vise podrske nego sto treba tebi, samo ne znaju se svi ljudi tako postaviti da je zatraze.
Iako si osjetljiva na neke stvari, ti barem znas sto hoces u zivotu. A neki od tih tvojih prijatelja mozda ne znaju, i tvoja odlucnost i tvoji planovi ih zbunjuju i ostavljaju ih u uvjerenju da su oni luzeri i da ih mozda jednog dana - neuspjesnije od same sebe - neces ni htjeti. Mozda je to zapravo neki grcevit pokusaj da te zadrze.
To je samo jedno od vidjenja, ali i takva je varijanta moguca.
Naravno da je to lako moguće. Ali, jeli to moj problem??

Dainty, pa da mi oči iskopaju
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:35   #53
sorry :c-c: tek sad vidim da sam te zamijenila sa začetnicom teme.
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:10   #54
Cini mi se da sam puno ulozila u prijateljstva, a sada od svega toga nemam nista. Razocarana sam njima a i sa samom sobom. Trebala sam prije uvidjeti da se ljudi ne mijenjaju. Mozes im pokazati ljubav, postovanje, podrsku, razumijevanje i sve ono sto prijateljstvo treba da bude. No, ukoliko su sebicni, zlobni, zavidni, usmjereni na vlastiti probitak i zadovoljavanje samo svojih potreba, takvi ce i ostati do kraja zivota
Klara77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 06:12   #55
Dakle ako nisu prijatelji,onda su neprijatelji. Rješenje? Postavi se prema njima kao neprijatelj,daj im povoda da se pokažu bez maske,prihvati realnu komunikaciju. Imao sam i ja slično društvo,ja sam imao sređenu familiju u odnosu na njih,oni nisu i gurali su me na dno. Nakon toga sam ih ignorirao no napadi na mene su vršeni preko društvenih mreža,otvoreno su napadali moju obitelj jer su htjeli ono što oni nemaju,to je trajalo godinama dokle nisu propali i postali društveno podzemlje prepoznatljivo među ljudima kojih se oni normlani klone. U početku će ti biti teško jer si sama ali kako će vrijeme odmicati ćeš se osjećati sve bolje i daleko superiornije u odnosu na njih. To vrijeme gorčine promatraj smao kao rehabilitaciju od takvih ljudi. Iz osobnog iskustva,bolje reagirati odma ili trpjeti do određene mjere no nikako se ne dovoditi u situaciju da ti zarobe um (prošao sam to) da ne bi bilo kako bi rekao Štulić "iza prozora nemirnog sna,osjećam njihove sjene,gledam kako kroz zidove plešu" i da,oni su doslovno to kako kaže nastavak pjesme.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 01:47   #56
Znam po tome kad se krenem mjenjat na bolje, oni koji vide da sam dobro i drago mi je, to su mi pravi prijatelji..
Oni kojima to smeta, nisu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:07   #57
ne razumijem tu skepsu prema muško-ženskim prijateljstvima, a bome ni skepsu prema žensko-ženskim prijateljstvima. ok, nisam više dijete pa se više baš ne mogu pohvalit da imam aktualnih problema s prijateljima, sad već imam svoj probrani krug.

jedna od mojih najbližih prijateljica ima problema s ljubomorom, do razine da mi je sama rekla da se ne može veselit zbog mene u nekim situacijama jer je previše ljubomorna. al toga smo svjesne i ona i ja. zato se ja svakom njenom uspjehu i lijepoj vijesti radujem duplo.

ne mislim da svako prisno m-ž prijateljstvo mora završit ili-ili. ali ja sam u braku pa onda o tome ni ne razmišljam na taj način, a s muškim prijateljima koji su mi bliski stvarno pričam o svemu bez zadrške.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:03   #58
Pa i ja sam više nekako zaboravila šta je prijatelj a šta nije.
Nekako mi više nije prijateljstvo otiš na kafu i naslušat se raznih sranja, jer prijatelji su tu da te saslušaju, da budu rame za plakanje, šta li.....A ja nakon kafe budem ko govno radi svega što sam čula i saznala, i toliko me rastuži da je nečiji život tako usran da eto pomalo i izbjegavam sljedeću kafu. Priznajem, sebično je. Ali imam i ja dušu...
Drugi opet zovu samo kad im šta treba, ne jave se ni za rođendan, iti za godišnjicu palac klinac, nego kad im treba love, ili usluga, informacija ili nešto deseto. I njih mi je pun klinac.
One koje ja zovem, a u društvu sa kojima se baš dobro osjećam, imaju djecu , tri posla, i milion obaveza, i nemaju vremena za druženje
A šta znam, možda sam i ja loš prijatelj pa ne znam prečešljat šta je dobro a šta ne, možda su generalno norme prijateljstva korumpirane pa su se ljudi pogubili. Možda ovi moji misle da su mi ekstra dobri prijatelji, i čudom bi se čudili da im kažem ovo sve,,,
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:24   #59
Egoizam je najveći problem, ali imas idealno vrijeme da ove koji nemaju dobre navike da im se postavis
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 13:26   #60
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Egoizam je najveći problem, ali imas idealno vrijeme da ove koji nemaju dobre navike da im se postavis
Je, redovito. I to uvijek nečiji tuđi egoizam.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.