Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2008., 14:12   #21
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Interesantan ti je potpis.

Ah da.
Evo objašnjenja za one koje zanima...
Moderni čovjek mašta da ima automobil, stan, dobar posao... On više ne mašta o nevjerojatnim stvarima, o dalekim svjetovima, o vilama...Ne.
On je toliko sputan, da počinje maštati o običnom životu, običnoj svakodnevici. O tome kako će zasnovati obitelj, živjeti u stanu, voziti se na posao automobilom.

Kuda su otišli vizionari kojima je mašta sezala dalje od svakodnevice?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:19   #22
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Iz perspektive materije, to je teško zamisliti. Treba imati jak mentalni aparat da si dočaraš što bi bilo.
Hajde mi reci, da nema gladi, jer upravljaš materijom, i da sve materijalno možeš zadovoljiti, bi li ikome krao materijalna dobra? Što će ti? Imaš svoja.
A zločince se uvijek može kazniti.
ma mislio sam na međusobno mučenje, imam legu koji bi svakom malo bržem autu koji prođe pokraj njega mislima odvrnio vijke na točkovima...
__________________
Life is about things eating other things - Hal
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:32   #23
Quote:
iharhajster kaže: Pogledaj post
ma mislio sam na međusobno mučenje, imam legu koji bi svakom malo bržem autu koji prođe pokraj njega mislima odvrnio vijke na točkovima...
Zato i spominjem fufice: da ljudi jesu duhovni, zadovoljni i potpuni gospodari materije, pretpostavka je da bi i opet jedni druge gnjavili, jedni druge maltretirali, bili oholi, bahati, samodopadni.
No problem je što su sve te osobine vezane uz materiju, uz biološke funkcije i tijelo. Nitko ne može biti ohol jer ima bolji duh, samim time što bolji duh isključuje oholost.
No, biti ljepši, biti bogatiji, imati više dečkiju/cura, biti bolji jebač...to su sve biološke odrednice.
No, kada je um glavni, možeš si promijeniti i tijelo. Pa onda nisi ni ružniji ni ljepši, nego si ono što želiš biti. Tada fufa ne može biti ohola jer je eto lijepa (kad je već glupa), budući da i ti možeš u svakom trenu transfigurirati svoje tijelo i biti lijep kao i ona.
Ljudi više neće ekskluzivu nalaziti u biološkim datostima ili ekonomskom/društvenom statusu, nego u duhu. A tome i težimo, zar ne?

Ako ti skine šarafe, ti stvoriš instantno nove. I time mu upropastiš zabavu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:39   #24
ako si ih uopće skužio
__________________
Life is about things eating other things - Hal
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:45   #25
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ah da.
Evo objašnjenja za one koje zanima...
Moderni čovjek mašta da ima automobil, stan, dobar posao... On više ne mašta o nevjerojatnim stvarima, o dalekim svjetovima, o vilama...Ne.
On je toliko sputan, da počinje maštati o običnom životu, običnoj svakodnevici. O tome kako će zasnovati obitelj, živjeti u stanu, voziti se na posao automobilom.

Kuda su otišli vizionari kojima je mašta sezala dalje od svakodnevice?
eh da - to je bit stvari. zbilja; ljudi maštaju de facto otvarenju osnovnih stvari u okvirima instinkta; osim što se snovi razlikuju po boji pločica u kupaoni, pa izgleda da su neki snovi više trendy. Mislim da mi je to bila osnovna zamjerka filmu The Secret - što nekako naracija vodi u tom smijeru, odnosno, bar je intonirana na taj način. A u suštini "biti bogat" u modernom smislu zapravo je odraz egzistencijalnog horora.
no da baš ne ocrnimo ljudski rod u cjelini; doista dolaženje do osnovnih egzistencijalnih stvari oduzima veliku količinu energije. Možda zbog toga ljudi zaborave sanjati - jer nemaju više energije?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 18:14   #26
misak bi trebo malo bolje goste birat ..i imat bar dvoje da bude debate ..mogo je jos pozvat vladimira paara npr.. i uri geller je razotkriven fejker ima i na netu uostalom nikad mu nije uspjelo dignut milijun koji mu je randy nudio ako izvede savijanje zlice u kontroliranim uvjetima ..a to ovaj gost nije znao ..tak da mislim ....inace prilozi su mi super ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:23   #27
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
misak bi trebo malo bolje goste birat ..i imat bar dvoje da bude debate ..mogo je jos pozvat vladimira paara npr.. i uri geller je razotkriven fejker ima i na netu uostalom nikad mu nije uspjelo dignut milijun koji mu je randy nudio ako izvede savijanje zlice u kontroliranim uvjetima ..a to ovaj gost nije znao ..tak da mislim ....inace prilozi su mi super ..
To je jednostrana priča. Uri Geller se povukao. Dakako da se onda može tvrditi što se hoće. Geller je rekao nešto u stilu: ma neka vam bude.
Osim toga Geller je biznismen i ne treba mu milion dolara, a sa druge strane Randy baš i nije objektivan u probođenju eksperimenata.
Sa druge strane, gost je rekao da je Geller showman i da ga ne treba uzimati za ozbiljno, zar ne? Nisi to gledao?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 03:45   #28
ma imas pravo ali randy je ljepo objasnio kako se to radi kad je u studiu zamjenio zlice tj stavio pravu nerasklimanu ..uri je zakljucio da mu je zlo i da nemoze nastavit savijanje zlica..sa druge strane uri jos i dab danas brise i prijeti sudskim tuzbama za filmove na youtubeu u kojima ga randy razotkriva ..eto svako malo pa nema vise linka..evo plz pogle ovo ..

http://www.youtube.com/watch?v=zBEbfiaZTfc&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=M9w7j...eature=related

..jbga ljudi vole cuda a uri je to iskoristio ja ga ne krivm..da nije bilo njega naso bi se netko drugi ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 03:48   #29
btw pogle derren browna kaj radi ...pa taj je najveci psaykik od svih ..sam kaj on priznaje da to nije magija za razliku od urija..evo pogle molimte ovaj clip ..

http://www.youtube.com/watch?v=A1Xop411uKE
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 07:07   #30
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ma imas pravo ali randy je ljepo objasnio kako se to radi kad je u studiu zamjenio zlice tj stavio pravu nerasklimanu ..uri je zakljucio da mu je zlo i da nemoze nastavit savijanje zlica..sa druge strane uri jos i dab danas brise i prijeti sudskim tuzbama za filmove na youtubeu u kojima ga randy razotkriva ..eto svako malo pa nema vise linka..evo plz pogle ovo ..
Pa rečeno je u emisiji da ako nešto možeš reproducirati trikom, da to ne znači da ne postoji i regularni način. Osim toga i meni je zlo od Randyja. Zapravo, da ga sretnem tukao bih ga. On je odvratan gad, a ne objektivni znanstvenik.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 07:09   #31
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
btw pogle derren browna kaj radi ...pa taj je najveci psaykik od svih ..sam kaj on priznaje da to nije magija za razliku od urija..evo pogle molimte ovaj clip ..

http://www.youtube.com/watch?v=A1Xop411uKE
To što postoje mađioničari koji mogu simulirati da su se teleportirali na mjesec, ne znači da astronauti nisu i bili na mjesecu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:55   #32
Nisam gledala tu emisiju, ali muž mi je pričao da su pilići izmanipulirali robota. Kako to tumačite?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 12:08   #33
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nisam gledala tu emisiju, ali muž mi je pričao da su pilići izmanipulirali robota. Kako to tumačite?
Cool! Baš mi je drago da je to zaintrigiralo gledatelje. Znate kako je, kada mišak pravi emisiju, pravo je umjeće da voziš slalom između stupidnih predloženih tema i pravih stvari. Uri Geller je bio stupidni prijedlog, a stavljen je samo radi toga što je poznat. Ovo sa pilićima je bila fina poslastica, i apsolutno neplanirana.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 12:19   #34
Zanimljivo je da je Urija doveo u Ameriku Dr. Andrija Puharich
http://www.puharich.nl/AndrijaLink/a...ich_md_lld.htm
o uri gelleru:
http://www.geocities.com/the931/urilist.html


__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:04   #35
gle ja stvarno ....volio bi vjerovat u cuda ..ali kaj je cudo..ono kaj se memoze znanstveno objasnit cim se objesni prestaje bit zanimljivo..uri je showman i zaradio je hrpu para ko i ostali sarlatni nemam nis protiv.njega ali zar je tebi bolje trljat 3 godine kljuceve i zlice i ko zna jos sto zato kaj ti je uri rekjo da je to moguce..ja kad sam bio klinac gledo sam film njegov i ona fora sa satom kad uzmes stari sat da ti proradi kad kazes work glasno i sa najvecom zeljom...i znas uzo sam sat od bake neki stari koji nije radio napravio sam i sat je proradio .. sva sreca da sam bio vec i onda kritican i da sam trazio neko logicno objasnjenje ..a to je bilo ..naravno da je prpradio jer je bio na navijanje ko i hrpa drugih satova..e sad meni nije jasno zasto bi ti tuko covjeka kojji sprjecava da te netko radi idiotom kao uri geller i ostali sarlatani koji na usamljenim ljudima koji ceznu za cudima u ovom hladnom svjetu zaradjuju brdo para..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:07   #36
ona sa pilicima je zanimljivo treba samo provjerit taj pokus i autenticnost..npr prije su se vadili da se umom moze utjecat i na elektrone kad ih se promatra ..malo su cestica pa malo val..nakraju je i to rijeseno i dokazano da um neva veze sa tim... ono kaj je fascinantno ..je telepatska povezanost izmedju majke i djeteta,biljke kad im govoris ljepe stvari brze rastu i tako to ..i kristali koji se rade od vode njihv oblik moze (tak kazu) ovisiti o volji covjeka koji se nalzi pored ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:11   #37
Utjecaj uma na materiju.

Apsolutna stvarnost i relativna stvarnost, to mi djeluje kao šira i uža stvarnost, neispravni koncepti. Relativna stvarnost poput mojih misli jednako su stvarne i dio jedne apsolutne stvarnosti.

Ne bi trebali razdvajati ove pojmove samo zbog nekih vlastitih ograničenja u shvaćanju misli. Poput, zamišljate da se kamen pomakne i on se ne pomiče, to na nekom nivou može izgledati kao da jedete juhu štapićem, apsolutno i relativno al nije.

Apsolutna stvarnost, paralelne stvarnosti?
Što je paralelni svemir, i da li misli iz drugih stvarnosti utječu i na našu stvarnost? I možemo li apsolutnu stvarnost pojmiti kao takvu bez paralelnih stvarnosti?

Tko kaže da svi moramo živjeti u istoj stvarnosti?
Možda smo sa različitih dijelova stvarnosti povezane misli, koje u interakciji rade ovo što je naša stvarnost u materijalnom obliku.

Tko je izmislio ovu ožujsku čašu od pive?
Čovjek iz paralelne stvarnosti, koja postoji tisućama godina prije nas koji je zamislio neku posudu napravljenu od drva ili zemlje. Tu istu čašu pleme je koristili, svi su ih koristili, povijest ih je usavršavala. Neki čovjek iz isto tako paralelne stvarnosti izmislio je staklo, napravio staklenu čašu i ona se kroz povijest razvijala do danas. Danas su samo na par tisuća godina staru misao stavili new age brand 'ožujsko' tako da mi još više uživamo u piću.

Mi promjenu stvarnosti ne bi niti na koji način mogli primjetiti. Da je netko nekim čudom zabranio upotrebu stakla, mi to nikako ne bi mogli primjetiti, iako su se stvarnosti drastično izmijenile. U jednoj takvoj stvarnosti to je i moguće, i to su paralelne stvarnosti, neograničenosti svemira.

Mi doista utječemo na stvarnost i relativno je lako utjecati na budućnost koja je opet stvarnost. Ako dignete nuklearku u zrak vi ćete izmijeniti stvarnost naizgled i mnogo godina u budućoj stvarnosti. Niste je raznijeli mislima, no zapravo jeste. U skladu sa ograničenjima i spoznajom vi ste mislima učinili ono što vam je najlakše, fizički. Opet, stvar koja je utjecala na buduće događaje bila je misao. Misao je bila i čaša iz koje mi danas pijemo pivo sa napisanim ožujsko. Misli stvaraju i oblikuju materijalni svijet, mijenjaju i oblikuju stvarnosti.

Vas zapravo zanima kako misli mogu utjecati na prošlost
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:39   #38
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ona sa pilicima je zanimljivo treba samo provjerit taj pokus i autenticnost..
Naravno da treba. No, ti su eksperimenti, ako se ne varam izvedeni na Stanfordu, pa vjerujem da ako znaš graditi robota sa mehanizmom za pokretanje i algoritmom slučajnog šetača, te ako se još baviš uzgojem pilića, da ćeš to sa lakoćom ponoviti.

Quote:
npr prije su se vadili da se umom moze utjecat i na elektrone kad ih se promatra ..malo su cestica pa malo val..
Kakva glupost. Malo čestica, malo val. Kakve to veze s ičim ima? Treba razlikovati eksperimente na rubu i trabunjanje i dobivanje kakvo su neki diskutanti spominjali na forumu "Duhovnost". Nije to isto. Nije isto ako si na rubu i znaš fiziku, i ako si kanalizator koji ne zna ništa osim biti guru maloljetnim curicama.

Quote:
fascinantno ..je telepatska povezanost izmedju majke i djeteta,biljke kad im govoris ljepe stvari brze rastu i tako to ..i kristali koji se rade od vode njihv oblik moze (tak kazu) ovisiti o volji covjeka koji se nalzi pored ..
Jest. To je zanimljivo. Čak je i objašnjivo, ali ne danas prihvaćenim zakonima fizike koji su zapravo prilično daleko od časa kada će biti adekvatni za objašnjavanje spomenutih pojava.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:48   #39
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Utjecaj uma na materiju.

Apsolutna stvarnost i relativna stvarnost, to mi djeluje kao šira i uža stvarnost, neispravni koncepti. Relativna stvarnost poput mojih misli jednako su stvarne i dio jedne apsolutne stvarnosti.
Tvoje misli su realne u smislu da JESU tvoje misli. No tvoj zamišljeni kamen nije realan kao stvaran kamen. On je realan samo kao zamišljeni kamen. Realna je i fotografija vlaka, ali nije realno govoriti da ta fotografija JEST vlak. Treba te stvari jasno razlikovati, jer ako to ne činimo, neke manje inteligentne ljude, sklone duhovnosti, dovodimo u zabludu.

Quote:
Poput, zamišljate da se kamen pomakne i on se ne pomiče, to na nekom nivou može izgledati kao da jedete juhu štapićem, apsolutno i relativno al nije.
Nisi jasan tom rečenicom.

Quote:
Apsolutna stvarnost, paralelne stvarnosti?
Što je paralelni svemir, i da li misli iz drugih stvarnosti utječu i na našu stvarnost? I možemo li apsolutnu stvarnost pojmiti kao takvu bez paralelnih stvarnosti?
Utječu. No kakve to veze ima s temom?

Quote:
Tko kaže da svi moramo živjeti u istoj stvarnosti?
Tko kaže da ne moramo?
Zapravo, i ne moramo. Ali ako ti percipiraš mene, a ja tebe, i ako si ti ti, a ja ja, i ako dijelimo isti prostor, ako osjećamo predmete, vidimo okolinu koja je konzistentna...onda smo u istoj stvarnosti.

Quote:
Možda smo sa različitih dijelova stvarnosti povezane misli, koje u interakciji rade ovo što je naša stvarnost u materijalnom obliku.
Možda.


Quote:
Tko je izmislio ovu ožujsku čašu od pive?
Dizajner u Zagrebačkoj pivovari.
Quote:
Čovjek iz paralelne stvarnosti, koja postoji tisućama godina prije nas koji je zamislio neku posudu napravljenu od drva ili zemlje. Tu istu čašu pleme je koristili, svi su ih koristili, povijest ih je usavršavala. Neki čovjek iz isto tako paralelne stvarnosti izmislio je staklo, napravio staklenu čašu i ona se kroz povijest razvijala do danas. Danas su samo na par tisuća godina staru misao stavili new age brand 'ožujsko' tako da mi još više uživamo u piću.
Kakve to veze ima sa ičim?


Quote:
Mi promjenu stvarnosti ne bi niti na koji način mogli primjetiti. Da je netko nekim čudom zabranio upotrebu stakla, mi to nikako ne bi mogli primjetiti, iako su se stvarnosti drastično izmijenile. U jednoj takvoj stvarnosti to je i moguće, i to su paralelne stvarnosti, neograničenosti svemira.
I kakve to ima veze?


Quote:
Mi doista utječemo na stvarnost i relativno je lako utjecati na budućnost koja je opet stvarnost. Ako dignete nuklearku u zrak vi ćete izmijeniti stvarnost naizgled i mnogo godina u budućoj stvarnosti.
Naravno. To i jest poanta butterfly efekta.

Quote:
Niste je raznijeli mislima, no zapravo jeste.
Ja nisam ja, ali zapravo jesa. Ali i nisam. Istovremeno jesam. I nisam. Ah! Jer u jastvu je...da.

Quote:
Vas zapravo zanima kako misli mogu utjecati na prošlost
Ne.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:28   #40
Drage dame i gospodo, vi tu pričate o navedenoj epizodi, a ja sam je zaboravio pogledat i snimit, pa ukoliko netko ima dotičnu, u što ne sumnjam , molio bih da mi javi pa da napravimo neku trampu, evo ja baš skinuo nekih 120 prošlih epizoda, pa ako netko treba koju ili mu fali neka javi, ovdje
big thanks
f_mulder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.