Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 21:05   #61
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Sa ovim se apsolutno slažem (ali znanstvenici ne!). Dapače, ne samo da mislim da postoje više energije, već da postoje i načini transformacija viših energija u niže i obrnuto. Pavlitini generatori, ako nisu mit, dokaz su za to.


Znanost bi ga rado odbacila ali jednako kao što ne može pronaći dokaze da postoji, ne može pronaći ni teorem po kojem bi ga iznegirala. Dapače, u novije vrijeme znanost pronalazi teoreme, i to vrlo čvrste i fundamentalne, kojima negira samu sebe. Jedan od njih je i Bellov teorem, a drugi je Gödelov.


Borba u kojoj sudionici pate, nije produktivna. Točka. To je stranputica.
Borba u kojoj nema patnje, nego zdravog nadmetanja, to bi bilo nešto kao sport. Natjecanje u kojem nema zla, iako ga u današnjem sportu ima.
Predatori, u smislu, "mi smo jači, vi treba da crknete" nisu po Bogu. Oni su po bolesnom čovjeku.

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:09   #62
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein

Ja bih samo htio reći: zadnji pizdek koji se pravio predatorom, dobio je prilično gadne dokaze da i on može biti žrtva. I još je dobio k tome prekršajnu prijavu, a njegov pizdunski odvjetnik mi neće više na oči, iako je glumio mudrog lika. Govna se lako prepoznaju.

Imače taj lik, predator, jednom je glumio facu i skinheadsa dečkima što su došli iz nekih ruralnih krajeva Bosne. Pa su mu šakama objasnili kako visoki predator on jest.
Onda je upisao školu borilačkih vještina. Ali zakačio se sa instruktorima, i izbacili su ga iz škole. Onda je otvorio svoju. I tako.

Ukratko: od filmova o James Bondu, pa do modernih psiholoških trilera, svi znamo da su ljudi koji zagovaraju prirodnu selekciju-manijaci.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:36   #63
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post

Ukratko: od filmova o James Bondu, pa do modernih psiholoških trilera, svi znamo da su ljudi koji zagovaraju prirodnu selekciju-manijaci.
a kaj ti poduzimas?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:40   #64
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
a kaj ti poduzimas?
Lovim predatore. Male i velike.
Osobito velike, veće od sebe, ali bez čuke i muda.
No dobro, oni to zovu hara, i svojim fufama koje su iste kao i oni, objašnjavaju da je to glavni fazon.
Hara je upravo to što oni sami nemaju.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:44   #65
al nisi mi odgovoril jel ti spadas u modernog covjeka!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:51   #66
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
al nisi mi odgovoril jel ti spadas u modernog covjeka!
Ovisi što smatraš pod "modernim čovjekom".
Ako je to onaj koji diže kredite da si kupi stan i auto i onda grca u dugovima-nisam.
Ako je to onaj koji sjedi doma sa playstationom, koristi gomilu elektronskih trica i kučina -nisam (iako imam točno ono što mi treba od elektronike).
Ako je to onaj koji misli da je psihologija znanost, i slijedi "pravila ponašanja" modernog čovjeka-i opet nisam.

No nisam ni zatucana seljačina sa Romanije. Imam vozačku dozvolu, ali ne pada mi na pamet dizati kredit za auto.
Imam stan i ne treba mi bolji.
Imam mobitel star 3 godine, a ove godine sam od firme dobio Blackberry-ja iako ga zapravo koristim kao MP3 player i čitač elektronskih knjiga više nego kao mobitel, a stari SE je još uvijek funkcionalan.
Imam laptop i svuda ide samnom + "krilca" tj. GPRS/3G mobilni internet (Globetrotter /HT Web'n'walk).

Znam kako sustav zarobljava ljude, i daleko sam od toga. No nisam ni bitnik što se sa jointom u gubici potuca po benzinskim pumpama i skvotovima.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:02   #67
ma samo mislim na tvoj potpis
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:07   #68
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ma samo mislim na tvoj potpis
Ja živim snove.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:11   #69
znaci ipak nisi moderni
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:14   #70
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
znaci ipak nisi moderni

Ne.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:16   #71
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post


Naime, kvantna fizika, koja je bazirana na Copenhagenškoj interpretaciji, izbacila je determinizam. No neke pojave nisu se uklapale, kao što je EPR paradoks, a i sam Bellovi teorem je zadao udarac lokalnosti i postavkama kvantne mehanike. Pa je David Bohm uveo bohmovu mehaniku skrivenih varijabli, koje su značile ponovni determinizam.
No nakon Bohma, dolazi nešto ......
dolazi....batt...
mozes li ti doprinjeti nesto protiv determinizma?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:21   #72
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
dolazi....batt...
mozes li ti doprinjeti nesto protiv determinizma?
Dakako. Pa zar ne objašnjavam to svako malo...na...mjestu koje svi vide, daleko?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:26   #73
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Imam stan i ne treba mi bolji.
hoces doc zivit sa mnom na mom otoku u vili?

znas koji je utjecaj uma na materiju? ne da je nikakav, vec se potpuno preklapaju. isti su. fantasticna paralela. um je vrlo materijalan.
znanost i ne moze dalje, odnosno tako sporo kaska za prirodom, jer koristi samo um. znanost je cisti produkt uma. koliko umu fali dugih percepcija, toliko znanosti fali misticnost.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:31   #74
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
hoces doc zivit sa mnom na mom otoku u vili?

znas koji je utjecaj uma na materiju? ne da je nikakav, vec se potpuno preklapaju. isti su. fantasticna paralela. um je vrlo materijalan.
znanost i ne moze dalje, odnosno tako sporo kaska za prirodom, jer koristi samo um. znanost je cisti produkt uma. koliko umu fali dugih percepcija, toliko znanosti fali misticnost.
Umu ne fali percepcija. I znanost nije bazirana na umu nego na dogmatici koja se zove pozitivizam.
I jasnovidost, tj. direktan uvid jest um. Ono što um nije: kada je čovjek budala, onda negira um. Jasno. Zavidan je onomu što nema.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:31   #75
ipak smo na rubu znanosti, pa
reci da li si napravio kakav istinski pomak ili se jos drzis okvira?
leontic ili ilakovac?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:37   #76
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ipak smo na rubu znanosti, pa
reci da li si napravio kakav istinski pomak ili se jos drzis okvira?
leontic ili ilakovac?
Obojica su mi predavala.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:39   #77
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Umu ne fali percepcija. I znanost nije bazirana na umu nego na dogmatici koja se zove pozitivizam.
I jasnovidost, tj. direktan uvid jest um. Ono što um nije: kada je čovjek budala, onda negira um. Jasno. Zavidan je onomu što nema.
um je jedna vrst percepcije. o kojoj jos percepciji govoris?
jasnovidnost ne bih povezala sa umom. neposredni uvid - um. tocno.
budale i panjevi nit nemaju uma. reagiraju stihijski. onak, po defaultu.
ne negiram ga, ali ga koristim samo za odredjene pocetne uvjete. kao sto su vec poznate relacije u znanosti. a porijeklo ideje?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:43   #78
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
um je jedna vrst percepcije. o kojoj jos percepciji govoris?
Sve percepcije idu umu.

Quote:
jasnovidnost ne bih povezala sa umom. neposredni uvid - um. tocno.
Neposredni uvid jest jasnovidost.

Quote:
budale i panjevi nit nemaju uma. reagiraju stihijski. onak, po defaultu.
ne negiram ga, ali ga koristim samo za odredjene pocetne uvjete. kao sto su vec poznate relacije u znanosti. a porijeklo ideje?
Jasnovidost.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:45   #79
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Obojica su mi predavala.
mislila sam na ksenofonta. taj ti onda nije.
po meni bi bilo bolje da je ksenofont bil na faymanu, a leontic na berkeleyu.
a sad sam opet na psihologiji u ca.
moram se maknut iz tih materijalistickih okvira van.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:48   #80
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
mislila sam na ksenofonta. taj ti onda nije.
O da, jeste. Baš on. Ksenofont I.
A Boran L. je predavao iduće godine.

Quote:
po meni bi bilo bolje da je ksenofont bil na faymanu, a leontic na berkeleyu.
Kao da je bitno. Opće fizika je opća fizika.
Malo mehanike, malo elektriciteta i magnetizma, malo valova i optike i malo kvantne. i to je to.

Quote:
a sad sam opet na psihologiji u ca.
moram se maknut iz tih materijalistickih okvira van.
Makni se ti onoga što gledaš kada dođeš u Hrvatsku. Bar se pribojavam da to gledaš.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.