Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 19:15   #21
Amerikanci da, ali samo neki. Ja ipak mislim da su oni glavni iz evrope ili nekog drugog dela sveta, previshe se eksponiraju Bush i ostatak americhke ekipe.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 19:53   #22
Quote:
Darjan kaže: Pogledaj post
Amerikanci da, ali samo neki. Ja ipak mislim da su oni glavni iz evrope ili nekog drugog dela sveta, previshe se eksponiraju Bush i ostatak americhke ekipe.
naravno. Buševi čak djeluju kao obični tekliči/mali od palube za prljavi posao

no zaključak je i dalje isti: treba se osamostalit od nepotrebnog rasipanja i okrenut ka zdravom životu bez autiju i sve siline neprirodnog smeća kojim nas truju

i kad smo kod odbacivanja i zdravo života, evo, nisam gledao TV već mjesecima. nit novine ne čitam. Jedini medij mi je internet. tu i tamo pogledam koji film po vlastitom izboru... u svakom slučaju, da sam znate koje je to blagostanje na um - nevidjet Sanadera, crnu kroniku, lopovluk...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:08   #23
Pa usprotivit cemo se protiv bankarskog sustava, one obitelji koje su osnovale banke garant upravljaju SAD-om.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:11   #24
Quote:
Darjan kaže: Pogledaj post
Zbog kranjeg cilja, smanjivanja broja stanovnika na planeti zemlji. Jer se vec sada prebrzo troshe resursi a ljudi je sve vishe i vishe.

Stvarno svašta... da je to nekom bio cilj ipak bi našao nešto mnogo brže i mnogo ubojitije
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:53   #25
I tek tako bi bacili recimo atomsku bobmbu,a ? Za to treba jak razlog koji ce mnogi podrzati.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:54   #26
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Stvarno svašta... da je to nekom bio cilj ipak bi našao nešto mnogo brže i mnogo ubojitije
glupost, da je bilo nešto brže i ubojitije onda bi se morao naci ljek koji bi to zaustavio i trazili bi se rezultati u pronalazenju lijeka. Ovako je to optimalno, ubija dovoljno da se svi brinu zbog toga ali premalo da se svi jako zabrinu. Farmaceuti zaradjuju i imaju vremena, nigdje ne zure samo isprobavaju. Lako je stvoriti nesto smrtonosno ali je to tesko kontrolirati, pa pogledaj gdje su najvece zrtve.
__________________
Savjest je ono što boli kad se svi ostali dijelovi osjećaju izvrsno!
jedini neprirodan seksualni čin je onaj koji ne možeš izvesti
Big Scorpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:48   #27
Question

A meni je sumnjiva još jedna stvar a to je ovakva histerična kampanja protiv pušenja.Da se razumijemo ne kažem da je pušenje zdravo ali nije mi baš jasno od kuda u cijelom svijetu takva briga odjednom za zdravlje ljudi a nije ih briga za sve ostalo što nam podvaljuju a štetno je(sve ovo što ste do sada pisali i još što šta),nije mi baš bistro da se države odriču ogromne love od poreza,da bi tisuće ljudi mogle ostati bez posla i prihoda prestanemo li svi pušiti a sve to radi zdravog života???U Švedskoj je dopušteno pušiti laku drogu bez nikotina u kafićima a zabranit će cigarete?!Meni je sve to suludo.Pitam se da li "oni" misle ljudima nešto "uvaliti" a nikotin bi to nešto mogao blokirati pa se silno trude da izbezume čovječanstvo i natjera ga da posluša?Znam da ovo zvuči kao još jedna teorija zavjere ali naprosto mi nije logično sve to oko pušenja a ja već sumnjam u sve što se na veliko piše i galami na sav glas.Što vi mislite o tome(jer ovo je čisto moje razmišljanje)?
__________________
Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo.
Želim znati hoćeš li i dalje samnom stajati
u žaru vatre i ne posustajati...
casia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:08   #28
Quote:
adidas_ball kaže: Pogledaj post
Zna se tko stoji iza toga. USA.


A što se tiče Ges-ovog bicikla i posla, sad imam priliku iznijeti jedno svoje razmišljanje o rasipnosti. Američka hegemonija djeluje osim vojno i psihološki. A vi vidite koliko i na vas djeluje...


Dakle, danas se zagovara kultura tijela, razni wellnesi, teretane...
Istovremeno se zagovara praktičnost, štednja vremena....

Pazite sad ovo:
idete na posao autom, a ne biciklom, jer eto, uštedit ćete vrijeme, pa ćete imati više vremena za svoje obveze i...
Dođete sa posla doma, nakljukate se hranom i...idete sada trošiti svoje ušteđeno vrijeme...pravac-teretana. Tamo se ispušete, vratite doma uvjereni da ste fit, da ste samosvjesni, napredni...
Ćorak! Vi ste rasipnici.
Umjesto što ste energiju trošili na dizanje utega u spravama ovima i onima, mogli ste TU ENERGIJU potrošiti da dotrčite do posla, da se dovezete biciklom, da nekog vraga fizički napravite ujutro.
Jer, to vrijeme koje ćete time izgubiti, poslije ćete DOBITI jer NEĆETE morati ići u teretanu.
I još nešto: nećete trošiti tj. rasipati benzin do posla i natrag, pa onda do teretane i natrag.
A osim toga imat ćete vremena da sa ženom i djecom navečer prošetate, pa nećete nakon 3 godine tražiti rastavu braka i gomilu sličnih tipično američki mamina-maza problema.

Razmislite malo, jer kada tako živite, vi ste žrtva američke hegemonije.


aj baš mi je drago da je tema živnula
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 16:07   #29
Hmmm...?



...Das kann man aus einem alten Dokument herausnehmen, wo erkenntlich ist, dass die Mayas (vor mehr als 1700 Jahren) den HIV- Virus kannten.
In dem Kodex der Borgia (eine Adelsfamilie aus Spanien ), aus dem Erbe der Maya, ist nämlich das Bild dieses Virus gezeigt...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:56   #30
dobro Maje su poznavale HIV i što sad,što nam to govori?
ne mogu to povezati.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:05   #31
Quote:
casia kaže: Pogledaj post
A meni je sumnjiva još jedna stvar a to je ovakva histerična kampanja protiv pušenja.Da se razumijemo ne kažem da je pušenje zdravo ali nije mi baš jasno od kuda u cijelom svijetu takva briga odjednom za zdravlje ljudi a nije ih briga za sve ostalo što nam podvaljuju a štetno je(sve ovo što ste do sada pisali i još što šta),nije mi baš bistro da se države odriču ogromne love od poreza,da bi tisuće ljudi mogle ostati bez posla i prihoda prestanemo li svi pušiti a sve to radi zdravog života???U Švedskoj je dopušteno pušiti laku drogu bez nikotina u kafićima a zabranit će cigarete?!Meni je sve to suludo.Pitam se da li "oni" misle ljudima nešto "uvaliti" a nikotin bi to nešto mogao blokirati pa se silno trude da izbezume čovječanstvo i natjera ga da posluša?Znam da ovo zvuči kao još jedna teorija zavjere ali naprosto mi nije logično sve to oko pušenja a ja već sumnjam u sve što se na veliko piše i galami na sav glas.Što vi mislite o tome(jer ovo je čisto moje razmišljanje)?
Slažem se s ovim. Ne tvrdim da je pušenje zdravo, ali narodi Južne Amerike su prije par tisuća godina pušili duhan. I ne vjerujem da su imali toliko karcinoma kao mi danas(ako su ga uopće imali). Jeste li znali da svi Šerpasi koji rade kao nosači na Himalajama puše? Pogodite zašto? Ja mislim slično kao ti. Mislim da nas žele kontrolirati na neki način a da nikotin nekako blokira tu kontrolu.

P. S. Prije zabrane nadzemnog nuklearnog testiranja, Rusija, Amerika i V. Britanija izvele su 711 atmosferskih nuklearnih testova, tako stvarajući najmanje 711.000 kilograma smrtonosnih radioaktivnih čestica. Njima treba dodati i izvornih 4.200 kilograma iz same bombe, pa se tako može procijeniti da je bruto količina 715.200 kilograma radioaktivnog materijala. To je više od milijun smrtonosnih doza po kilogramu, što znači da su neodgovorni svjetski kriminalci iz državnih vrhova kontaminirali atmosferu sa više od 715,000,000,000 (715 milijardi) takvih doza.

To je dovoljno da izazove rak pluća ili rak kože 117 puta na svakom čovjeku na Zemlji. Ove procjene je iznio novinar i publicista (i vjerovatno bivši operativac Mosada) G. Wials.

Mlazni avioni raznose ove čestice širom svijeta i one se nasumice talože, ponekad se koncentrirajući čak na mjestima koja su vrlo daleko od mjesta njihovog izbacivanja u atmosferu. Naravno, raznosi ih i vjetar.

Dovoljno je ponekad samo udariti loptu na pješčanoj plaži i nehotice podići u zrak i udahnuti radioaktivnu česticu.
To je pravi razlog karcinoma, a ne cigarete!
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:46   #32
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim. Ne tvrdim da je pušenje zdravo, ali narodi Južne Amerike su prije par tisuća godina pušili duhan. I ne vjerujem da su imali toliko karcinoma kao mi danas(ako su ga uopće imali).
ajme koja glupost,kako znaš od čega su oni umirali?
umirali su kao i danas od svakakvih bolesti samo što im nisu znali imena.
ja znam puno priča od starih ljudi gdje pričaju kako je netko njihov prije imao bolove po svakakvim dijelovima tijela/organima...ležao neko vrijeme u krevetu i onda u teškim bolovima umro ali tad nitko nije spominjao rak jel nisu znali za njega a kamoli da su doktoru išli.tako da su to teške gluposti da ljudi nisu prije umirali od raka.čist dokaz tomu je i koliko je medicina napredovala je naš životni vijek koji je prije bio max.50 godina a sad raste i raste tako da djeca rođena ovih godina imaju velike šanse doživjeti 120 godina.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:52   #33
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
ajme koja glupost,kako znaš od čega su oni umirali?
umirali su kao i danas od svakakvih bolesti samo što im nisu znali imena.
ja znam puno priča od starih ljudi gdje pričaju kako je netko njihov prije imao bolove po svakakvim dijelovima tijela/organima...ležao neko vrijeme u krevetu i onda u teškim bolovima umro ali tad nitko nije spominjao rak jel nisu znali za njega a kamoli da su doktoru išli.tako da su to teške gluposti da ljudi nisu prije umirali od raka.čist dokaz tomu je i koliko je medicina napredovala je naš životni vijek koji je prije bio max.50 godina a sad raste i raste tako da djeca rođena ovih godina imaju velike šanse doživjeti 120 godina.
Ja ne tvrdim da nije bilo raka prije, ali ga je bilo puno manje. Tako da cigarete ne mogu bit najveći uzrok tolikog porasta karcinoma.
Boldano: A jel, pa da to je zbilja točno. Kako sam to samo zaboravio? A šta je s onim da je pred par tisuća godina ljudski vijek bio 900 godina i više(Biblija)??!
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 21:43   #34
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
ajme koja glupost,kako znaš od čega su oni umirali?
umirali su kao i danas od svakakvih bolesti samo što im nisu znali imena.
ja znam puno priča od starih ljudi gdje pričaju kako je netko njihov prije imao bolove po svakakvim dijelovima tijela/organima...ležao neko vrijeme u krevetu i onda u teškim bolovima umro ali tad nitko nije spominjao rak jel nisu znali za njega a kamoli da su doktoru išli.tako da su to teške gluposti da ljudi nisu prije umirali od raka.čist dokaz tomu je i koliko je medicina napredovala je naš životni vijek koji je prije bio max.50 godina a sad raste i raste tako da djeca rođena ovih godina imaju velike šanse doživjeti 120 godina.

Nema šanse da se doživi 120 godina. Ne uz današnji način života, pa koliko samo ima bolesti kojima nema ljeka, genetskih poremećaja, nesreća, ratova, zračenja, i drugih stvari koje ne znamo jel nam štete. Kako pored svega toga ostati toliko dugo živ?
Ako npr uzmemo stres koji čak i nije bolest dolazimo do toga da stres udvostručuje rizik za smrt od srca. Utjecaj je isti i za zdrave i za ne zdrave osobe, ali danas baš i ne marimo za srce i krvni sustav. Također on povećava opasnost od raka, depresije i na kraju samoubojstva. A upravo stres je "moderna" bolest za koju nema ljeka. Svaki treći zaposlenik u Europi pati od stresa a ako se uzme i svijet to je ogroman broj ljudi i njima se automatski smanjuje životni vijek.
Ali ovo je već off topic
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 15:08   #35
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
ajme koja glupost,kako znaš od čega su oni umirali?
umirali su kao i danas od svakakvih bolesti samo što im nisu znali imena.
ja znam puno priča od starih ljudi gdje pričaju kako je netko njihov prije imao bolove po svakakvim dijelovima tijela/organima...ležao neko vrijeme u krevetu i onda u teškim bolovima umro ali tad nitko nije spominjao rak jel nisu znali za njega a kamoli da su doktoru išli.tako da su to teške gluposti da ljudi nisu prije umirali od raka.čist dokaz tomu je i koliko je medicina napredovala je naš životni vijek koji je prije bio max.50 godina a sad raste i raste tako da djeca rođena ovih godina imaju velike šanse doživjeti 120 godina.
Čestitam ti na optimizmu,pitanje je samo koliko ćemo mi svi zajedno na ovom planetu poživjeti i kakav će nam život biti u ne tako dalekoj budućnosti.
__________________
Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo.
Želim znati hoćeš li i dalje samnom stajati
u žaru vatre i ne posustajati...
casia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 16:14   #36
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality."
genijalno...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 16:34   #37
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ja ne tvrdim da nije bilo raka prije, ali ga je bilo puno manje. Tako da cigarete ne mogu bit najveći uzrok tolikog porasta karcinoma.
Boldano: A jel, pa da to je zbilja točno. Kako sam to samo zaboravio? A šta je s onim da je pred par tisuća godina ljudski vijek bio 900 godina i više(Biblija)??!
ti se dakako salis kad kazes da vjerujes u podatak iz biblije da su ljudi zivjeli 900 godina.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:09   #38
Quote:
soad kaže: Pogledaj post
Nema šanse da se doživi 120 godina. Ne uz današnji način života, pa koliko samo ima bolesti kojima nema ljeka, genetskih poremećaja, nesreća, ratova, zračenja, i drugih stvari koje ne znamo jel nam štete. Kako pored svega toga ostati toliko dugo živ?
toga svega je bilo i dosada,prije 200 ili manje godina je svako 5 novorođenče umiralu zbog sad najbanalnijih bolesti,viroza...kad sam rekla 120 godina mislila sam na prosijek a sad je prosijek kod nas 78 godina.

ono s 900 godina neću ni komentirati.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:28   #39
Komentirala ti ili ne, al tako bijaše u vrijeme Metuzalema hehe
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 21:17   #40
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
toga svega je bilo i dosada,prije 200 ili manje godina je svako 5 novorođenče umiralu zbog sad najbanalnijih bolesti,viroza...kad sam rekla 120 godina mislila sam na prosijek a sad je prosijek kod nas 78 godina.

ono s 900 godina neću ni komentirati.
ali prije je bilo manje ljudi, danas stvarno vlada pre napučenost, i to u zemljama u kojima se aids i druge bolesti najviše pojavljuju
soad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.