Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 11:05   #21
znači, duša je toliko lagana da sama sebe zadržava u vječnosti...
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 12:21   #22
Quote:
RedRose5 kaže: Pogledaj post
znači, duša je toliko lagana da sama sebe zadržava u vječnosti...
ne mora sebe sama nigdje "zadržavati"...Zadržavanje je vremenski pojam, znači zadržava se negdje dok ne ode dalje... A vremenskog pojma nema i ne postoji jer tok je vječan bez početka i kraja.
Vječnost je prirodno stanje duše. I dok je u tijelu i dok je izvan tijela.
Vječnost i duša su jedno. Neodjeljivo.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:33   #23
Mene samo zanima tko je to izračunao 21 gram? Valjda je jedino moguće da čovjeka drže na vagi dok umire. I zanima me je li kod svih ljudi koji su umirali sjedeći na vagi izmjereno taj 21 gram ili je to neki prosjek? Po meni bi ako je to duša kodsvih trebalo biti identično, 21 gram ili koliko već, ne nekakav prosjke.
A na kraju krajeva kod umiranja dolazi do kemijskih reakcija, izdisaja zraka i sličnih stvari koje mogu dovesti do trenutnog smanjenja kilaže.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 17:23   #24
nevjerujem da su to neutvrđene stvari, nebi valjda takve informacije slali u javnost, a da su provjerene od samo jedne osobe, prije 100 godina, na nepreciznoj vazi :/. Možda je sve ovo patka, ali odakle taj 1 gram? kad bi samo jedan čovjek mjerio valjda bi zaokružio na 20 grama?! Ako je u nekom slučaju mjereno na više ljudi, sigurno nisu bili iste tjelesne mase, prema tome bi taj 'zrak', 'golub', ili 'znoj' trebali varirati prema težini čovjeka. Ljudi danas rade sve i svašta, dakle, zašto nebi i mjerili čovjeka na samrti...
...Wex... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:10   #25
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima tko je to izračunao 21 gram? Valjda je jedino moguće da čovjeka drže na vagi dok umire. I zanima me je li kod svih ljudi koji su umirali sjedeći na vagi izmjereno taj 21 gram ili je to neki prosjek? Po meni bi ako je to duša kodsvih trebalo biti identično, 21 gram ili koliko već, ne nekakav prosjke.
A na kraju krajeva kod umiranja dolazi do kemijskih reakcija, izdisaja zraka i sličnih stvari koje mogu dovesti do trenutnog smanjenja kilaže.
Mora da je tih 21 gram prosek.

Kod nekih tezina duse ne doseze ni 5 grama...

A neki je uopste ni nemaju.
Gavran203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:21   #26
Quote:
Aurelié kaže: Pogledaj post
http://www.snopes.com/religion/soulweight.asp

evo sta na jednon forumu kazu na isto pitanje:


Ja mislin da je to zrak koji se isto sastoji od nečega što nama nije vidljivo, molekula itd. A mene više zanima kad dobijemo dušu? Kad izađemo iz majke? Dok se razvijamo u majci ili pak kao spermatozoidi () ? Ako je ovo zadnje, koliko onda duša osoba nosi u sebi? ili se to događa spajanjem jajašca i spermat. ? Ili dok rastemo?

crkva kaze zacecem
i meni je to logicno=>
horoskop se racuna krivo
ThorKT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:25   #27
trebalo bi vagati oplodenu zenu
pratitikad se jajce isp spoje
pa da vidimo
ThorKT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:29   #28
hehe ak su dva jaca molim pricekati bice jos 21
ThorKT is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.05.2009., 02:05   #29
Quote:
...Wex... kaže: Pogledaj post
nevjerujem da su to neutvrđene stvari, nebi valjda takve informacije slali u javnost, a da su provjerene od samo jedne osobe, prije 100 godina, na nepreciznoj vazi :/. Možda je sve ovo patka, ali odakle taj 1 gram? kad bi samo jedan čovjek mjerio valjda bi zaokružio na 20 grama?! Ako je u nekom slučaju mjereno na više ljudi, sigurno nisu bili iste tjelesne mase, prema tome bi taj 'zrak', 'golub', ili 'znoj' trebali varirati prema težini čovjeka. Ljudi danas rade sve i svašta, dakle, zašto nebi i mjerili čovjeka na samrti...
=>zderite ljudi dusa ce vam biti veca
ThorKT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 11:42   #30
kako uopće znati postoji li duša. Duša je stvar religije ,a ne znanosti
__________________
The song remains the same
$#$#$
Wizzzard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:33   #31
21

pa ljudi moji, plinovi nemaju toliku masu! 21gram bi bio dovoljan da zasmrdi cijelu bolnicu

to nitko nije saznao i mislim da nikad niti neće točno sto je to, ali tako je kako je xD
JosipTurkalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:47   #32
Quote:
...Wex... kaže: Pogledaj post
nevjerujem da su to neutvrđene stvari, nebi valjda takve informacije slali u javnost, a da su provjerene od samo jedne osobe, prije 100 godina, na nepreciznoj vazi :/. Možda je sve ovo patka, ali odakle taj 1 gram? kad bi samo jedan čovjek mjerio valjda bi zaokružio na 20 grama?!
21 gram je jedna unca, sto je dokaz da se Bog koristi anglosaksonskim mjerama.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 08:46   #33
A možda mu stvarno ispao novčić pri umiranju pa zato lakši 21 gram
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 02:16   #34
ma glupost.. ko je vagao mrtvace trenutak prije smrti i poslije i zaključio to o 21 gramu?! pa i ja kad se važem 2 puta na dan, promjeni mi se kilaža za pola kile..
i nema smisla da duša ima težinu. i kako čovjek može napisat knjigu na temelju 6,7 uzoraka.. al dobro, danas svaka budala piše knjigu.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:13   #35
Prvi put čujem za ovo.Ne isključujem da je moguće,ali nelogično je da svi izgube baš 21 gram.Jel tih 21 g neki prosjek?Hmm,a koje bi objašnjenje bilo.Ako se to postupno dogodi (u roku par sati nakon smrti) možda dehidracija?
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 17:29   #36
Ja mislim da je to zbog prdavca.

Poznato je da ljudi prde dok umiru, a poznato je i da je težina tzv. "mrtvačkog prdca" točno - pretpostavljate - 21 gram.

http://www.unical.gov/sciedu/div/pap...m/fartmeas.htm

I eto rješenja misterije.
Džigi Bao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:22   #37
A jel duša debelih i anoreksičnih jednako teška? Ako jest, znači li to da smo na nebu svi savršeno građeni
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 11:24   #38
Švrljanje netom i traženje samo pod 21 gram, nećete naći puno. Probajte sa tajnim experimentima i sl. Prije 15 godina sam naletjela na tekst gdje se spominjao experiment koji se sastojao od stavljanja umiruće osobe u "sobu" /prije bi to bio kontejner/, koja je bila hermetički zatvorena, i postavljena na vro preciznu vagu. Uglavnom ako se dobro sjećam, svi koji su umrli su u trenutku smrti gubili od 15-45 g. I nije bilo 6 osoba, nego puno više. Uglavnom u tekstu su se svađali kao i ovdje, jer su neki "pravovjerni" zastupali tezu da duša nema težine, a drugi da je to bio u pitanu baš gubitak duše...
Neznam tko je u pravu, i da li je experiment zaista proveden, ali mislim da nema smisla nikoga uvjeravati da je u krivu ili u pravu, a pogotovo pljuvati po nekome jer zastupa stajalište suprotno od njegovog.
Osobno smatram da je to vjerojatno, da čovjek "gubi" dušu u trenutku smrti i da je to moguće izmjeriti. Da imam mogućnosti, voljela bih napraviti taj experiment /makar, kada mi vrijeme dođe, i kao pokusni kunić/...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:12   #39
tko i gdje je vrsio taj eksperiment? Cini mi se previse eticki osjetljivim da bi se tako lako proveo, al sa druge strane u ranijim vremenima se lakse provlacilo stvari koje danas ne bi bile legalne
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:59   #40
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
tko i gdje je vrsio taj eksperiment? Cini mi se previse eticki osjetljivim da bi se tako lako proveo, al sa druge strane u ranijim vremenima se lakse provlacilo stvari koje danas ne bi bile legalne
Nažalost kada sam prvi puta se susrela sa time, internet je bio tek u povojima i informiranje tim putem je bilo vrlo ograničeno /da ne kažem, da se u Jugi kompjutere moglo nabrojati na prste jedne ruke/. Večinu tekstova vezano za to sam pronalazila u nekim američkim časopisima tipa vierd science/čudna znanost/, svijet prirode i slično. Jedan manji dio svega je bio preveden u Stelli ili sličnim HR časopisima.
Pokušala sam pronaći neka istraživanja vezana za to i sada na netu, ali mnoge stranice su ugašene ili javlja error page...
Nažalost, prije rata, kada sam naručivala nacional geographic, natur i sl- časopise, iste sam znala dobiti sa pola zatamnjenih tekstova ....cenzura....,
Ako me sjećanje služi, liječnike koji su vodili eksperiment su svi popljuvali i zabranili su objavljivanje njihovih rezultata u službenim medicinskim glasilima, tako da je sve bilo navedeno kao zanimljivost u nekom "običnom" časopisu...

Uglavnom sada kada se pokuša ukucati 21 gram, jedino dobijam recenzije istoimenog filma... i onda izgubim volju za detaljnijim kopanjem po netu ...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.