Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 14:26   #1
Kako biti sretan? (i druga pitanja o sreći) [ZBIRNA TEMA]

Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:34   #2
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima,
Pa jednostavno nemoj, ono...


Quote:
Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
A kad se to treba (mora) biti sretan? Postoji li neki odredjeni dan?

Prvo si definiraj sto za tebe uopce znaci biti sretan?
Svatko ima svoj pojam srece.
Upravo zato ti nitko ne moze dati neki "recept za srecu".
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:38   #3
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
Odi na ovaj forum i pokušaj se staviti u kožu nekog od ovih ljudi. Možda ti nešto pametno sine.

Iz iskustva:
tek kad ti se sranje dogodi, moliš boga da ti vrati tvoj stari život.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 02:11   #4
To uopće nije teško,Ako to zaista želiš i hočeš onda to i možeš.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 04:04   #5
jesi cuo za onu spanjolku: Maria Juana ?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 04:27   #6
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Odi na ovaj forum i pokušaj se staviti u kožu nekog od ovih ljudi. Možda ti nešto pametno sine.
da, ja sam bas jako sretna sto netko drugi umire, sjajna ideja, nema sta
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:58   #7
Molim moderatora da zatvara ovakve teme.

Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
Pitanje je preopćenito, što znači da autor nije niti malo promislio o problemu, a kamoli ga pokušao riješiti (na bilo koji način).
__________________
Razlika između lijeka i otrova je u doziranju.
edgecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:26   #8
Thumbs up

Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.

Veoma jednostavno. Ponašaj se u skladu s tim kao da već jesi sretna i zadovoljna i stvari će sigurno krenuti u tom smjeru, siguran sam 100 %. Iznutra prema van. Shvati da već jesi sretna može? Postavi si pitanje što najviše voliš raditi u životu i radi to.

Ovo što kažu da nisi definirala problem, u postu iznad, nije ni bitno ti problemi ionako nisu dio tebe živi mimo njih. A uživanje u malim stvarima - zašto? Možda si baš ti stvorena da uživaš u velikim stvarima, nisu svi u pogledu toga isti.

Sretno!

P.S. Ni ja još nisam u cjelosti našao riješenje za takav problem, ali bitno je da se trudimo.
Shimoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:05   #9
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
da, ja sam bas jako sretna sto netko drugi umire, sjajna ideja, nema sta
O bože jesi inače tako duboka u svoji razmišljanjima ili je to trenutna inspircija?

Nije ti nikako palo na pamet kako bi ti ljudi dali sve da budu na tvome mjestu npr? Ili da se nađeš u situaciji da moraš gledat nekog bliskog kako mu se takvo što događa?

Da si se bar potrudila pročitati par postova na linkanom forumu, skužila bi da je boleština samo zrno dreka u moru govana u kojima ti ljudi svakodnevno moraju plivati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:24   #10
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
da, ja sam bas jako sretna sto netko drugi umire, sjajna ideja, nema sta
Da, s ovim se slažem. Nema logike u pokušaju temeljenja svoje sreće na nečijoj nesreći (˝Viđe kako je meni lepo, zamisli da sam u njegovoj koži. ).
Što će reći da se sreća temelji na uvidu u vlastite mogućnosti i sposobnosti. Još ako se one poklapaju s našim snovima-kuća.
Što, pak, znači da sreća ovisi o tome koliko smo zapravo inventivni, u neku ruku i kreativni: koliko možemo naučiti i izvući pozitivnog iz negativnog.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:35   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
O bože jesi inače tako duboka u svoji razmišljanjima ili je to trenutna inspircija?

Nije ti nikako palo na pamet kako bi ti ljudi dali sve da budu na tvome mjestu npr? Ili da se nađeš u situaciji da moraš gledat nekog bliskog kako mu se takvo što događa?

Da si se bar potrudila pročitati par postova na linkanom forumu, skužila bi da je boleština samo zrno dreka u moru govana u kojima ti ljudi svakodnevno moraju plivati.
Slažem se i, u neku ruku, znam kako ti je.
Ali, ljudi znaju biti turboglupi kad se radi o takvim stvarima. Čekaj, oboljelome nisu dosta kemoterapije i gubljenje kose, obrva, čak i stidnih dlaka, povraćanje i izolacija, nego još mora slušati i: ˝A jadan. Gle kak je njemu. Ajoooooooooj. ˝ I nemoj mi ni slučajno potezati pa-ti-ne-znaš-kako-je-to argument jer je daleko od toga.
Doista, teška je to i nezavidna pozicija, ali ne mislite li da će oboljelome od raka samo biti teže kad pročita ovako nešto?

On topic: postajemo depresivna nacija jer nas filaju boleštarama, kriminalom, korupcijom i mizantropizmom. Prestadoh gledati Housea zbog toga: da, on je ogorčen, on je sjeban, on je ubercool.
Nema druge doli nataknuti ružičaste naočale. Što me boli briga za recesiju: imat ću skroman Božić, ali ću imati Božić. Fobije ovakve i onakve, jebe mi se, to ću liječiti, ali ne mislim stagnirati. Zato si u depresiji. Stagniraš.
S jednime se jednostavno moram složiti: kad ti se dogodi sranje, ali pravo sranje, sve brige poput ˝U razredu mi govore da sam flundra...˝ ili ˝Bili smo zajedno tri mjeseca pa se prestao javljati...˝ tada blijede. A takvih je pitanja puna psihologija, a skupa s njome LJES i ŽK.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:53   #12
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Slažem se i, u neku ruku, znam kako ti je.
Ali, ljudi znaju biti turboglupi kad se radi o takvim stvarima. Čekaj, oboljelome nisu dosta kemoterapije i gubljenje kose, obrva, čak i stidnih dlaka, povraćanje i izolacija, nego još mora slušati i: ˝A jadan. Gle kak je njemu. Ajoooooooooj. ˝ I nemoj mi ni slučajno potezati pa-ti-ne-znaš-kako-je-to argument jer je daleko od toga.
Doista, teška je to i nezavidna pozicija, ali ne mislite li da će oboljelome od raka samo biti teže kad pročita ovako nešto?

On topic: postajemo depresivna nacija jer nas filaju boleštarama, kriminalom, korupcijom i mizantropizmom. Prestadoh gledati Housea zbog toga: da, on je ogorčen, on je sjeban, on je ubercool.
Nema druge doli nataknuti ružičaste naočale. Što me boli briga za recesiju: imat ću skroman Božić, ali ću imati Božić. Fobije ovakve i onakve, jebe mi se, to ću liječiti, ali ne mislim stagnirati. Zato si u depresiji. Stagniraš.
S jednime se jednostavno moram složiti: kad ti se dogodi sranje, ali pravo sranje, sve brige poput ˝U razredu mi govore da sam flundra...˝ ili ˝Bili smo zajedno tri mjeseca pa se prestao javljati...˝ tada blijede. A takvih je pitanja puna psihologija, a skupa s njome LJES i ŽK.
Potpisujem sve što si napisala, ali to zapravo nema prevelike veze s mojim impliciranjem o općem kenjavanju nad ne zadovoljstvom svojim životom i kmečenju kak smo nesretni, a da zapravo ili ne kužimo, ili kužimo (ali mislimo da smo neki viši oblik egzistencije koji zaslužuje više od ostatka svijeta) koliko smo sretni što imamo zdravlje npr.

Oboljelima (ne moraju to biti nužno oboljeli, to može biti bilo tko tko je na bilo koji način iskusio svu surovost i sirovost života) ne treba kukanje nad njima, već im znači jako jako puno kada vide da zbog njihove patnje spoznajemo kako je život predragocjen i prekratak kako bi ga protratili u kukanju i potrazi za srećom koja je zapravo uvijek i bila prisutna, a mi smo bili ili preglupi ili preuobraženi da to vidimo.

Nadam se da sam napokon shvaćena.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:49   #13
Nikad nisam shvatila zašto se ljudima koji su nesretni (bilo čime) uvijek savjetuje da se sjete drugih kojima je gore.
To što netko ima problem, koji pak nije toliko možda velik kao nečija bolest ili smrt, ne znači da je manje vrijedan ili nevažan. To što je nečija smrt ili bolest gora, ne znači da nju ovo što trenutno osjeća ne izjeda.

Samo jedna stvar još - ljudi koji su bolesni, imaju motivaciju - oni žele biti kao prije, žele ozdraviti.
Oni teže tome. Ljudi koji su siromašni, teže hrani, novcu.
Kod nje je stvar što ne teži ničemu. Ništa ne želi, a isprazna je, zna da bi trebala nešto htjeti, želi se baš kao i ti bolesni ljudi osjećati kao osoba koja je bila prije.
Želi osjećati... a ne samo životariti.

Zato apel - prestanite davati savjete u stilu "pogle ovog, pa ćeš shvatiti da kukaš uzalud", time toj osobi nimalo niste pomogli već ste joj samo odmogli i praktički uvrijedili. Znam da ne treba kukati kad znaš da na svijetu postoje i bolesniji i gladniji, ali opet - ona trenutno želi riješiti svoje probleme, zadovoljiti svoje potrebe.
Kad jednog dana i ti bolesni ozdrave, gladni budu siti, svi će oni ići dalje sa životom.
Ljudski je htjeti više, i kad se riješi jedan problem potom se fokusirati na drugi.... debela si, pa smršaviš, pa shvatiš da ni od tog nisi sretna, pa ideš operirati nos. Mislim da ste shvatili poredbu.

Ako nekog nešto muči, koliko beznačajno to bilo, ljudski bi bilo pomoći, a ne tu bol umanjiti.
A možda su mene pak roditelji drukčije odgajali...
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:56   #14
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
...
Kad jednog dana i ti bolesni ozdrave, gladni budu siti, svi će oni ići dalje sa životom....
ja nisam sigurna da će svi bolesni ozdraviti, ni svi gladni biti siti
a moraju živjeti i pitaju "kako"

Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
...
Ljudski je htjeti više, i kad se riješi jedan problem potom se fokusirati na drugi.... debela si, pa smršaviš, pa shvatiš da ni od tog nisi sretna, pa ideš operirati nos. Mislim da ste shvatili poredbu....
nisam shvatila
jel poanta da debeli idu odmah operirati nos


Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
...
Ako nekog nešto muči, koliko beznačajno to bilo, ljudski bi bilo pomoći, a ne tu bol umanjiti.
A možda su mene pak roditelji drukčije odgajali...
pomogneš i ako umanjiš nekome bol, tj. pomogneš mu umanjiti ju
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 01:27   #15
Quote:
colour kaže: Pogledaj post



pomogneš i ako umanjiš nekome bol, tj. pomogneš mu umanjiti ju
Umanjiti - umanjiti vrijednost te boli. Prikazati ju onakvom kao da to uopće nije big deal i da ima gore od tog.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 01:33   #16
Na žalost kada dođe loše vrijeme u tvom životu doživjet ćeš prosvjetljenje u kojem će ti biti kristalno jasno koliko si (nekada) bila sretna. U ljudskom prokletstvu, nesvjest o sreći jedno je od najopakijih i uvijek je pri vrhu ljestvice tzv. nepobjedivih demona. Mislim da se tek povremeno može resetirati svijest o osjećaju sreće. Zadovoljstva, prije bih rekla. Konstantno takvo stanje - nije u ljudskoj prirodi. Bilo bi - da smo eventualno skroz na nekim opijatima i potpuno nesvjesni realiteta.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 13:56   #17
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
Aj ne moras nama, ali barem priznaj sebi: osobe koje nemaju neki "opipljivi", doista veliki problem, nesretne su jer od sebe zele nesto toliko veliko, sjajno, glamurozno, nesvakidasnje i nestvarno, da ih realnost jednostavno ne moze zadovoljiti. Pa ako pripadas takvoj vrsti ljudi, a ima ih mnogo, zapitaj se sto je to cemu tezis, o cemu samo sanjas pa djelicak toga (samo je djelicak potreban), probaj i ostvariti. Ne moze svemir biti tvoj, ali mozes dotaknuti bar jednu zvijezdu, pateticno govoreci...
Kojasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:44   #18
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
Kroz štošta sam prošao da bih došao do sljedećih zaključaka: ako želiš biti sretan: nasmijavaj sve oko sebe, smij se onome što te opterećuje (ovdje nikako nije dobro upotrijebiti onaj klišej:'smijat ćemo se tome poslije', ne, treba se odmah smijati ), ono čega te najviše strah spominji u šali, i vjeruj mi, nakon nekog vremena ćeš postati ona pozitivna iskra koja će energijom puniti sve one depresivce (kojih ima more), a to nikako nije mala stvar!
I da, smij se kao da je svaki dan jedan od onih dana kad bi uistinu trebala biti sretna
__________________
Urečen rastanak bez našeg htijenja obećava i sastanak, zar ne?
ficuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:01   #19
e. ili ces postat hodajuci klaun ko ja.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 03:02   #20
Quote:
Kojasar kaže: Pogledaj post
Aj ne moras nama, ali barem priznaj sebi: osobe koje nemaju neki "opipljivi", doista veliki problem, nesretne su jer od sebe zele nesto toliko veliko, sjajno, glamurozno, nesvakidasnje i nestvarno, da ih realnost jednostavno ne moze zadovoljiti. Pa ako pripadas takvoj vrsti ljudi, a ima ih mnogo, zapitaj se sto je to cemu tezis, o cemu samo sanjas pa djelicak toga (samo je djelicak potreban), probaj i ostvariti. Ne moze svemir biti tvoj, ali mozes dotaknuti bar jednu zvijezdu, pateticno govoreci...
Jeste li vi psiholog? Jer,s ovime ste pogodili bit.Kod mene je,na primjer, upravo to nerealno očekivanje da budem ne-znam-što potaknulo niz stvari koje su me doista uvalile u probleme.Pa sad ti budi sretan...
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.