Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 23:07   #2041
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Ja prošli tjedan krenila s vožnjom, odradila 4 sata do sad... Pravila&propisi i prva pomoć nisu ništa strašno, al zato je ovo ostalo "zanimljivo"
E sad, prije autoškole sam samo jedamput vozila, tj. probala vozit i prošlo više od godinu dana od toga tako da mi je ovo praktički prvo veće iskustvo s autom. I tako, prva 3 sata bila po poligonu i bilo sve bajno, instruktor zadovoljan, a 4. sat me iznenadia i izvea na cestu. Nisam uopće očekivala to, tako da sam se doslovno ukočila za vožnje, neke radnje "pozaboravljala", stanem na semafor i ugasi mi se auto itd... To mi je izgledalo toliko strašno da se bojim idućeg puta!!! Ima ko kakav savjet?? Kakva su bila vaša iskustva s cestom 1. put???
meni je volan prvi put žešće felšao, pa sam krivudala na cesti
a auto mi se uspio i na ispitu zgasit, a i nakon položenog vozačkog jer stavljam u ler na semaforu, pa onda panično ubacujem u brzinu
vagu sam svladala nakon dva sata jedno da ju znam upotrijebljavat, a intenzivnije bome je trebalo, i sad znam često previše gasa dodat, pogotovo na uzbrdici, ufff
ma ja nisam baš neki vozač, ne daju mi još da solo vozim auto
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:25   #2042
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
meni je volan prvi put žešće felšao, pa sam krivudala na cesti
a auto mi se uspio i na ispitu zgasit, a i nakon položenog vozačkog jer stavljam u ler na semaforu, pa onda panično ubacujem u brzinu
vagu sam svladala nakon dva sata jedno da ju znam upotrijebljavat, a intenzivnije bome je trebalo, i sad znam često previše gasa dodat, pogotovo na uzbrdici, ufff
ma ja nisam baš neki vozač, ne daju mi još da solo vozim auto
Mislim da meni nikad nece dati da solo vozim. Tocnije ja si sama to branim.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 02:56   #2043
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Fkors!
Normalno da ima, vozio sam po svojem, instruktor mi srao, stalno se svađao s njime i kaze da cu pasti, dolazi komisija prolazak od prve, a sad ionako vozim ko kauboj po cesti, imam talenta za te stvari, jbg.

Samo hocu reci, ne kuzim cemu toliki strah, to je auto, ne svemirski brod, lijepo opusteno, bez straha i proci cete.

Kad je ljude strah tek onda rade sranja i padnu, pa onda plač itd ...

Upamtite: SAMO OPUŠTENO!
ND4SPD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 03:30   #2044
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
a auto mi se uspio i na ispitu zgasit, a i nakon položenog vozačkog jer stavljam u ler na semaforu, pa onda panično ubacujem u brzinu
Pa i treba auto stavit u ler na semaforu. Ako držiš cijelo vrijeme nogu na kuplungu - sjebat ćeš kuplung. Ili kuplung-sajlu.
A popravak toga ne spada u "sitne pizdarije" baš.

Nadalje, zašto je potrebno "panično ubacivati u brzinu"?

Imaš dovoljno vremena napraviti to i smireno, dok se žuto pretvori u zeleno. Dapače, još smirenije ako pratiš semafore, tj. ne gledaš samo svoj, nego i onaj suprotni (koji se treba ugasiti, ne bi li se tvoj upalio). Dakle, kad vidiš da se ovim drugima pali žuto (prema crvenom), kreneš s ubacivanjem u brzinu. Tako imaš njihovo žuto i crveno plus tvoje žuto i napokon zeleno da kreneš. Čist dovoljno.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 08:08   #2045
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Pa i treba auto stavit u ler na semaforu. Ako držiš cijelo vrijeme nogu na kuplungu - sjebat ćeš kuplung. Ili kuplung-sajlu.
A popravak toga ne spada u "sitne pizdarije" baš.
I onda mi iza takvih moramo čekati tri gladne godine dok ovaj prvo skuži da se upalilo zeleno, dok se - šokiran zelenim - pribere i sjeti gdje je mjenjač i onda još dok napikne prvu pa krene lagano... Prođe on i auto iza njega, a lijepo smo mogli proć svi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:12   #2046
još bonus ako mu se ugasi auto
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:26   #2047
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
I onda mi iza takvih moramo čekati tri gladne godine dok ovaj prvo skuži da se upalilo zeleno, dok se - šokiran zelenim - pribere i sjeti gdje je mjenjač i onda još dok napikne prvu pa krene lagano... Prođe on i auto iza njega, a lijepo smo mogli proć svi.
I ja isto pizdim na takve koji zuje okolo kad se upali zeleno.
Općenito mrzim ljude koji ne prate promet.
Na semaforu pratim kakvo je svjetlo pješacima u kontra smjeru, kad se njima upali crveno šaltam u prvu i niski start
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 11:31   #2048
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
I ja isto pizdim na takve koji zuje okolo kad se upali zeleno.
Općenito mrzim ljude koji ne prate promet.
Na semaforu pratim kakvo je svjetlo pješacima u kontra smjeru, kad se njima upali crveno šaltam u prvu i niski start
Ja pizdim na one koji mi ukradu prednost kao da se nad njih nadvija horda apokaliptičnih jahača, ili kao da im žena na stražnjem sjedalu svaki tren treba roditi... a potom, kad stanu ispred mene, prisiljene kočiti, krenu voziti 30 na sat.

I btw., zašto muškarci nisu svjesni da ih se može vidjeti u autu?
Neki dan sam šetajući naišla na podužu kolonu auta ispred semafora.
Gotovo svaki vozač je imao prst u nosu.
Pa kužite li da ste skroz vidljivi? Da je to isto kao da šetate po gradu i vadite balekice?
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 11:54   #2049
Nije to samo odlika muškaraca. I ono, svi znaju da ih se može vidjeti, ali skroz podsvjesno jer se nalaze unutar nekakve zaštitne školjke (auta) i onda tako zaštićeni i sigurni rade kaj rade i doma. Kopanje noseva, čačkanje zuba, čupanje obrva, ... Jednu sam vidio da si doštucava dlake u nosu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 17:16   #2050
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
I onda mi iza takvih moramo čekati tri gladne godine dok ovaj prvo skuži da se upalilo zeleno, dok se - šokiran zelenim - pribere i sjeti gdje je mjenjač i onda još dok napikne prvu pa krene lagano... Prođe on i auto iza njega, a lijepo smo mogli proć svi.
Khm, khm... vadiš iz konteksta.

Fino sam u nastavku objasnila što i kako sa semaforom. Inače, ako neće pratit promet i situaciju oko sebe - da, slažem se, bolje neka drži nogu na kuplungu.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 18:24   #2051
Samo ventam i rantam malo jer su me iznjupali putem do posla.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 12:46   #2052
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Pa i treba auto stavit u ler na semaforu. Ako držiš cijelo vrijeme nogu na kuplungu - sjebat ćeš kuplung. Ili kuplung-sajlu.
A popravak toga ne spada u "sitne pizdarije" baš.

Nadalje, zašto je potrebno "panično ubacivati u brzinu"?
Pa..početnicima se i preporučuje da stisnu kvačilo baš radi navedenog, da panično ne ubacuju u brzinu i da se ne pogube u raskrižju. I onda bi stavljanje vozila u ler s vremenom došlo sa iskustvom.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 10:06   #2053
joooj, sjećam se svoje prve vožnje.. prvi izlazak na cestu u autoškoli. Prolazim kroz centar, i vozim, 1,2,3,4.. sad ću i u petu, stisnem kvačilo i pogledam u mjenjač i skoro sletim s ceste hahaha
__________________
Kad žena uzme stvar u svoje ruke, onda je to već velika stvar.
krvnijevoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 02:59   #2054
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Pa..početnicima se i preporučuje da stisnu kvačilo baš radi navedenog, da panično ne ubacuju u brzinu i da se ne pogube u raskrižju. I onda bi stavljanje vozila u ler s vremenom došlo sa iskustvom.
Mene je moj učio da, iako još nisam spretna i brza, mogu biti pravovremena.
Znači, pratiti semafore, i ubaciti u prvu kad se pješacima koji me sijeku upali crveno, npr. Lagano otpuštati dok je žuto, a ne čekati da zeleno stoji sekundu pa se sjetiti da je moj red...
Tražio je praćenje prometa i predviđanje, brzina kojom nešto radiš dolazi s vremenom, al panike ne bi trebalo biti - jer to znači da nemaš kontrolu nad situacijom u autu, a s čim onda možeš pratiti stanje izvan ako si sam sa sobom pogubljen?

I tako od prvog sata. Ako se pogubim, on je tu da hintira i uskoči. I da opet izrecitira redoslijed ako treba.

Nikakvo sjedenje i čekanje na kvačilu, i zbilja, ne vidim razlog, osim što ti je noga pokočena, i ako se zaboraviš, možeš napraviti pizdariju kad pomakneš nogu, ili želiš nešto dohvatiti, pa se nagneš - i ode noga s kvačila. To je IMO jako loše.

A i trošiti komad koncentracije da razmišljaš gdje ti je noga, je čisto razbacivanje resursima...

Njegovo je bilo 'kad ti kvačilo ne treba, ta noga se odmara', a u stanju pripravnosti je pri skretanjima (za usporiti, zaustavljati ako netko izleti) i kretanjima (jer nakon prve ide druga asap). Za sve ostalo koliko se sad sjećam napamet je noga stigla do odmorišta. (Nisam baš u 3 sekunde stizala do četvrte )
Jel, nije dao ni da noga bude iznad kvačila bezveze...

Vrlo je blesavo nekog učiti dvaput, pri čemu prvo mora zaboraviti jer nije dobro. Ovo nije nadogradnja, to su dva potpuno različita pristupa. Generalno, ljudi koji nauče jedan, toga se u pravilu i drže, jer ne vide razlog za mijenjati. Malo ljudi sami od sebe traže bolji način... Dakle učiti ljude lošem načinu i onda tražiti da to zaborave i uče novi način, čemu?
Metodički potpuno loš pristup, a šanse griješenja se povećavaju kad se ljudima sprčka sve u glavi...
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 07:35   #2055
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
A i trošiti komad koncentracije da razmišljaš gdje ti je noga, je čisto razbacivanje resursima...
Kada ih imaš malo, da. Resursa, ne nogu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 00:49   #2056
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Pa..početnicima se i preporučuje da stisnu kvačilo baš radi navedenog, da panično ne ubacuju u brzinu i da se ne pogube u raskrižju. I onda bi stavljanje vozila u ler s vremenom došlo sa iskustvom.
ma kakavo iskustvo, tata mi je odmah rekao stavljaj u ler i onda ja normalno zazujim, zapričam se i vidim o došlo je zeleno i panika
tak mi se jednom zgasio i napravila zastoj da je frajer koji je bio iza mene u traci sa skretanje lijevo otišao u traku za desno i iz nje skrenuo u lijevo
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 05:22   #2057
Propisi i prva pomoc od prve. Voznju pala jednom- nisam vozila ni 5min. Snijeg. Polukruzno u nekoj ulicici. Pol metra od rubnika malaaa hrpica snijega. ''Gospodice, nagazili ste hrpicu snijega, u ovim uvijetima to vam je kao da ste presli preko rubnika. Pali ste.'' Ha reko dobro, sta sad. Drugi put odvozila sve bez ikakvih problema. Jedino mi se ispitivac smijao kako rucnu pustam pomocu obje ruke na uzbrdici (krsna sam cura, sto reci), ali ipak uspijem to odraditi kako treba.
Ali, ja sam stvarno imala puno srece- ujo mi je instruktor. (ne, nisam zbog njega polozila preko veze. stovise, prvi ispitivac uopce nije znao da mi je ujak, drugi je saznao nakon sto mi je rekao da sam polozila, a ujo me zagrlio, pa ovaj malo cudno gledao dok mu nismo objasnili.) Tak da je voznja od prvog sata bila bez ikakvih napetosti. Radio je sa mnom isto ko i sa ostalima, ali bila sam opustenija s njim u autu nego sto bi bila s nekim nepoznatim. Ali dobro, on je mlad pa sa svim kandidatima ima prijateljski odnos. Prednost te autoskole u koju sam ja isla je to sto obavezno svatko ide na voznju autocestom i (posto smo iz manjeg grada) voznju Zagrebom. (svaka autoskola bi to trebala, ali u mom gradu je ova jedina koja to prakticira)
Sto se tice semafora i lera- u mom gradu semafori imaju ''brojcanike'' na kojima je prikazano ''odbrojavanje'' tj koliko ce jos sekundi biti upaljeno crveno/zeleno. Uzasno dobra stvar.
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 07:42   #2058
Quote:
bubu5 kaže: Pogledaj post
Sto se tice semafora i lera- u mom gradu semafori imaju ''brojcanike'' na kojima je prikazano ''odbrojavanje'' tj koliko ce jos sekundi biti upaljeno crveno/zeleno. Uzasno dobra stvar.
Da to stave u Zg, budale bi počele bježat iz auta jer bi mislili da će eksplodirat.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:23   #2059
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Da to stave u Zg, budale bi počele bježat iz auta jer bi mislili da će eksplodirat.
Hahaha, moguce
Al koliko god je to super, za nekog bisera koji nauci vozit po tom i potpuno navikne na to moze bit zbunjujuce kad dode negdi di tog nema
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 19:28   #2060
Quote:
bubu5 kaže: Pogledaj post
Sto se tice semafora i lera- u mom gradu semafori imaju ''brojcanike'' na kojima je prikazano ''odbrojavanje'' tj koliko ce jos sekundi biti upaljeno crveno/zeleno. Uzasno dobra stvar.
Jesi li možda iz Varaždina? Naime, tamo sam to vidjela i jako mi se svidjelo. Toliko da sam odlučila pisati Bandiću da to uvede i u Zagrebu, ali me prirođena lijenost omela u tome.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.