Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 22:05   #161
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
mi ga kupamo dva puta tjedno a ostale dane ga prebrišem sa krpicom.mrzi se kupati.čitajući vas,razmišljam da mu kupim taj naslon za kadicu,možda pomogne da ne vrišti iz petnih žila.
Ja naslon uopće nemam. Nije mi bilo nekako potrebe. Inače obožava kupanje. Smajlovi od uha do uha.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:08   #162
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Ja naslon uopće nemam. Nije mi bilo nekako potrebe. Inače obožava kupanje. Smajlovi od uha do uha.
blago tebiinače nemam ni ja potrebe,mogu ga okupati bez toga,ali on jednostavno mrzi vodu.a polu dalmatinac jepa sam mislila ako ga polegnem u to,možda će se opustiti.ma nisam više pametna što raditi.kupanje nam je noćna mora.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:12   #163
Ajoj! Mogu misliti kako ti je. Djeca obično, ili vole ili mrze kupanje. MOj plače kad ga izvadimo i počnemo brisati. Sve se okreće sa kadom, to mi je najsmješnije. Možda zavoli kada počne sjediti i mogne se igrati sa igračkicma. Tada će mu one odvraćat pažnju.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:16   #164
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Ja naslon uopće nemam. Nije mi bilo nekako potrebe. Inače obožava kupanje. Smajlovi od uha do uha.
Ja isto nemam naslon. Najviše voli kad ju mm kupa, jer ju spretno drži pa ima povjerenja da ju neće ispustit u vodu. On ju i okrene na trbuščić, a to je naročito zabavno.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:24   #165
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Ajoj! Mogu misliti kako ti je. Djeca obično, ili vole ili mrze kupanje. MOj plače kad ga izvadimo i počnemo brisati. Sve se okreće sa kadom, to mi je najsmješnije. Možda zavoli kada počne sjediti i mogne se igrati sa igračkicma. Tada će mu one odvraćat pažnju.
da,to su mi rekli i nisu me utješili.ili vole ili ne.a moj nažalost ne voli.to je takav ljuto/ogorčeni/mučenički plač-strašno za čuti,a čim ga izvadimo iz vode,sve pet.
jooj blago tebikad bi moj bar upola tako volio kao tvoj...
stvarno sam ljubomornaja stvarno ne znam što znači uživati kad se beba kupa.
iskreno, nadam se,stvarno se nadam...daj bože da bude tako kako si napisala.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:28   #166
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
da,to su mi rekli i nisu me utješili.ili vole ili ne.a moj nažalost ne voli.to je takav ljuto/ogorčeni/mučenički plač-strašno za čuti,a čim ga izvadimo iz vode,sve pet.
jooj blago tebikad bi moj bar upola tako volio kao tvoj...
stvarno sam ljubomornaja stvarno ne znam što znači uživati kad se beba kupa.
iskreno, nadam se,stvarno se nadam...daj bože da bude tako kako si napisala.
A jesi sigurna da je temperatura vode optimalno? Koliko ima mjeseci? MOžda stvarno bude ok kad se počne brćkati i igrati u kadici.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:35   #167
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
A jesi sigurna da je temperatura vode optimalno? Koliko ima mjeseci? MOžda stvarno bude ok kad se počne brćkati i igrati u kadici.
probalo smo i 36 stupnjeva i 35-ma varirali smo,jer smo prvo mislili da mu je prevruća,pa da nije dovoljno topla.stvarno smo probali varirati s temp.al ne pomaže.čim osjeti kap,ali doslovno kap,stisne šake i krene plač.3 mjeseca je star.stvarno se nadam kad bude veći da će zavoljeti vodu.da je ovo samo faza.jer ako nije,onda se mogu objesiti na što će nam kupanje izgledati.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:36   #168
plagra, moja se baš nije voljela kupati dok nismo skontali da voli više vode. morala je kadica biti puna. bilo je sve u redu dok je ona mogla mlatiti nogama i rukama po vodi. čim bi guza osjetila dno nije valjalo. pa eto, možda da probaš.
wordstoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:37   #169
Quote:
Joel kaže: Pogledaj post
ima ko ovakvu kadicu? mi ju kupili ali nisam zadovoljna, ima na sredini neki glupi krug koj isluži tome da beba ne sklizne dolje, ali meni je to toliko nepraktično jer se ustvari beba međunožjem nabije na to. Ili ja to samo tako doživljavam? ima ko da je zadovoljan tom kadicom?
Mi smo koristili tu kadicu. Nama je bila super, cura se nije nabivala na taj krug kao što ti kažeš. Kasnije kad je sama sjedila isto nam je bila dobra. Ne mogu se potužit niti malo na nju. Ja bi ti jedino savjetovala da možda stviš ispod bebača gazu pa ti neće klizat jer je to ipak plastika pa možda zato klizi.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:41   #170
Quote:
wordstoker kaže: Pogledaj post
plagra, moja se baš nije voljela kupati dok nismo skontali da voli više vode. morala je kadica biti puna. bilo je sve u redu dok je ona mogla mlatiti nogama i rukama po vodi. čim bi guza osjetila dno nije valjalo. pa eto, možda da probaš.
vidiš,vidiš,nisam se toga ni sjetila da mu probam staviti više vode.jer kad osjeti kap na sebi,gotovo je.ali hvala ti na savjetubaš ću probati sljedeći put kad ga kupamo staviti više vodice-možda stvarno pomogne.hvala
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:43   #171
Quote:
wordstoker kaže: Pogledaj post
plagra, moja se baš nije voljela kupati dok nismo skontali da voli više vode. morala je kadica biti puna. bilo je sve u redu dok je ona mogla mlatiti nogama i rukama po vodi. čim bi guza osjetila dno nije valjalo. pa eto, možda da probaš.
Da, zanimljivo. Valjda osjeti da vlada situacijom. A kada dotekne dno valjda se uplaši. Zamisli ti tu psihologiju.

Meni je mama rekla da sam ja mrzila kupanje sve dok nisam počela sjediti i brćkati se sa igračkama. Tako, ne brini, ima nade.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:04   #172
možda ti nije lijevala dosta vode . eh da, i zaboravih napomenuti da je voda MORALA biti točno 37 stupnjeva, ni više ni manje. sve smo isprobali.
a danas, ah, danas su to kerefeke. kad je unutra ide van, kad je vani ide unutra. požalim za danima kad je samo ležala i bila zadovoljna.
inače, moja kad je bila baš beba nije niti voljela, niti mrzila kupanje. bila je apsolutno ravnodušna, naravno gore navedeni uvijeti su morali biti pri tome ispunjeni. zato sada niš ne valja , osim bježanja gole guzice od mene (14 i po mjeseci)
wordstoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:30   #173
Dva puta tjedno ju kupamo, svaku vecer joj operem nogice i rukice iznad lavaboa.
Sad kad zatopli vjerojatno cemo ju tusirati svaku vecer jer ce hodati i vani i sigurno padati i raditi svasta.
Mala obozava kupanje i nama to traje po sat vremena tako da nema sanse da ju kupamo svaki dan. Hop u kadu i tuskanje kad ce trebati svakodnevno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:42   #174
Mi ju kupamo svaku večer od rođenja....dio rituala...i sve traje cca 45 min...ona uživa,a i mi....

nikako mi nije jasno kad netko kaže da je ad dijete dobilo od kupanja..mislim helouuuuu

nikoga ne osuđujem i svatko radi sa svojim djetetom kak misli da je najbolje,al zakaj se mi peremo ili tuširamo svaki dan,a njih ne????

pa i bebe se znoje,zaprljaju itd....
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:46   #175
ja sam svome prestala puniti kadu otkad mi je doslovno iz ruku na neku foru iskliznuo prema naprijed. tj. sjedio je u kadici normalno i kako ga je voda valjda ljuljala nije bio odveć stabilan i đus , zaronio unutra u stotinki.
ako se tad nisam zasrala...


sad ga samo stavim u praznu kadu i pustim ga da se 15-20 minuta sam tušira tj. da se igra onim tušem i da uživa, onda ga ja operem malo sapunom, isperem i to je to.

a bolje mi spava kad je tak dulje pod tušem...
svaku noć ga tuširam, inače bih ispizdila na živce s uspavljivanjem jer ga tuširanje tak izmori da zaspe doslovno za minutu dvije na sisi.
mislim, tuširam ga i jer mislim da je prljav... em što ga pustim po podu da plazi, em što svako malo netko dođe pa ga dira i grli, navečer mali smrdi za popizdit po tuđim parfemima i znoju ili je to samo moj njuh odveć istančan jer ne koristim parfeme. tako da svaku noć na pranje idu i robica i on... ne u istom smjeru, dakako, roba u kadu, a beba u mašinu...

ili je obrnuto?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:48   #176
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
probalo smo i 36 stupnjeva i 35-ma varirali smo,jer smo prvo mislili da mu je prevruća,pa da nije dovoljno topla.stvarno smo probali varirati s temp.al ne pomaže.čim osjeti kap,ali doslovno kap,stisne šake i krene plač.3 mjeseca je star.stvarno se nadam kad bude veći da će zavoljeti vodu.da je ovo samo faza.jer ako nije,onda se mogu objesiti na što će nam kupanje izgledati.
mislim da ti je to samo faza.
tako je i moja Luna, isto, vrištala, plakala, ma kupanje je bilo noćna mora, a svi pričaju kako njihove bebe uživaju, a moja - ko da je mlatimo kad je stavimo u kadu.
onda sam došla na ideju da je kupam u kadici apsolutno svaki dan, kako bi se tako možda privikla na vodu, i jedno mjesec dana je trajalo to naše privikavanje i mogu ti reći, postala je super. jedno mjesec je još bila ravnodušna, ali barem nije vrištala, a odjednom, sa nekih 7 mjeseci je počela baš uživati u kupanju - špricati, lupati, ma nema šanse da vrišti kad ide u vodu, sad vrišti kad je vadimo van.

sad ima 16 mjeseci, trebaš vidjeti šta nam napravi od kupaone, a i ja budem mokra od glave do pete - vrišti od sreće kad vidi kadu!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:49   #177
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post

nikako mi nije jasno kad netko kaže da je ad dijete dobilo od kupanja..mislim helouuuuu
ja ne vjerujem u to.

možda mu može oštetiti kožu ako ga kupa 10 puta dnevno
ali kupanje svaku večer i za njega i za mene mi je aksiom.
voda je dobra. i sapun je dobar. to je moj moto.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:51   #178
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
voda je dobra. i sapun je dobar. to je moj moto.
rekao bi ti moj dida: da je voda valjala, ne bi žabe iz nje iskakale!

jel moram napomenuti, kako ga je teško privolit na kupanje, ko da novorođenče imamo??
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:08   #179
Mi malenog kupamo svaki dan i obožava se kupati. Može cendrati pola sata, a kad uđemo u kupaonu u sekundi je super volje, veseli se, ciči i maše ručicama. Ali radi velike drame kad treba izaći iz kade, pobrisati se i obući. Doslovno urla tih par minuta. Do u nazad 3 mjeseca nam je kupanje bilo dio rituala za uspavljivanje, kupanje, cica, spavanje, ali sad se još mučimo 2 sata dok ne zaspe.
I preko dana kad uđemo u kupaonu se veseli, pa mi je malo žao jel valjda pomisli da je vrijeme kupanja.
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:23   #180
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Ja isto nemam naslon. Najviše voli kad ju mm kupa, jer ju spretno drži pa ima povjerenja da ju neće ispustit u vodu. On ju i okrene na trbuščić, a to je naročito zabavno.
Pa to je i problem spretno držati dijete a ne možeš svaki put dočekati muža da dođe kući. Meni je taj naslon super. Moj mali je jako težak i bili bi ukočeni i on i ja kad bi ga kupala jer bi se bojala da mi ne ispadne. Ipak treba 9 kg držati na ruci. Od kad imamo naslon uživa definitivno.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.