Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 13:23   #161
Quote:
R.o.K. kaže: Pogledaj post
Ako sam "ja" proces promatranja što je onda promatrač?
Meni se čini vjerovatnije da sam "ja" i promatrač i proces promatranja (a u nekim slučajevima i predmet koji se promatra).
Naravno, ako je trojstvo jedinstvo ( a ako si ga sposoban osvjestiti onda je) postoji samo "ja jesam" i nema ništa izvan toga, nikada nije ni bilo niti će biti. Ako se promatrač utopi u promatranome kroz samo promatranje onda njegovo "ja jesam" ne trpi nikakvo filozofiranje, nije mu potrebno, spoznao se je kroz sebe samog.
KASIOPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:26   #162
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Dakle priznaješ da si 'promatrač', ali negiraš da si 'proces promatranja', iako si svjestan da se taj proces dešava U TEBI!?

Fascinantno!
Fascinantno je tebi u glavi dečko kad neznaš pročitati što sam napisao, a pametuješ i praviš se pismen.
Proces promatranja= Ja(subjekt) promatram(radnja) drvo(objekt)
Dakle proces promatranja obuhvača drvo, što ja nisam, niti je u meni( a ti jesi, vjerovatno bukva po tvrdoglavosti i nerazumijevanju) radnju(što također nisam jer mogu biti i bez radnje) i promatrača što jesam dokle svjesno promatram.



Quote:
Dakle, ti možeš i dalje ignorirati očito, a možeš i živjeti u uvjerenju da možeš voljno biti u stanju 'bez misli' - no to je jednostavno teška glupost. Koliko god se trudio ne možeš ne 'imenovati' objekte (koncepte) koje vidiš, a to je s pojavom 'fmri skenera' čak i znanstveno dokazano.
Nemoraš odma da se ljutiš ko malo dijete ako nešto ne možeš, budi strpljiv, vježbaj i uči i možda ti se posreći pa i ti budeš jednom mogao to isto.
Najlakše je reči da nešto ne postoji ili da je nemoguće ako to ti nis u stanju napraviti ili uočiti.


Quote:
Dakle tvrdiš da percipiranje samog sebe nie misaoni proces, iako je to 'ja' koje u 'tom stanju' percipiraš i dalje verbalni (jezični, te stoga i misaoni) koncept?

Doživljavaš 'sebe', ali poričeš da je doživljaj koncepta 'ja' misaono-jezični proces?
Tako je, percipiranje sebe nije misaoni niti jezični koncept, a možeš to učiniti bez misli u stanju totalnog mira gdje nema ničega.
"Ja" je samo oznaka za tebe.
Sebe možeš iskusiti bez oznaka, jezika i misli .
Ali kaj ja to tebi pričam kad ti misliš misli, vidiš misli, čuješ misli, sereš misli...


Quote:
Ako se odlučiš promotriti vlastitu kogniciju i odgovoriti iskreno na pitanja... bez da ponavljaš ofucane 'duhovne' fraze i isprazne kognitivne tvrdnje - onda možemo nastaviti diskusiju. No tvoja duhovna propaganda i samozavaravanje nisu mi interesantni.

Uživaj u svom 'ja' tamo gdje nema niti jedne jedine misli
Mislim da sam ti odgovorio na sva pitanja i po nekoliko puta, druga stvar je to što ti to ne razumiješ ili ne želiš prihvatiti.
Al zato znaš pametovat , vrijeđat, nametat svoje mišljenje, i stalno trubit jedno te isto...
Aj odgovori na pitanja koja nisi , a postavio sam ti ih, možda dođeš k sebi malo, a i vježbaj mislit jer bez misli ne postojiš, ti si fakin misao.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:43   #163
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Fascinantno je tebi u glavi dečko kad neznaš pročitati što sam napisao, a pametuješ i praviš se pismen.
Točno kako sam i predvidio... retorika polako spada na osnovnoškolski nivo... dečko!

Quote:
...a ti jesi, vjerovatno bukva po tvrdoglavosti i nerazumijevanju
... a moj tata je jači od tvog tate!

Quote:
Nemoraš odma da se ljutiš ko malo dijete ako nešto ne možeš
Ugasi projektor... jer u moim postovima nema ni traga ljutnji. Ti si taj koi je počeo koristiti 'dečke' i 'bukve' u nastojanju da time podupreš svoje kognitivne tvrdnje o svoim navodnim sposobnostima koje bi, da ne lažeš, bile znanstveni fenomen.

Predlažem da se javiš neuroznanstvenicima... oni će biti vrlo zainteresirani za tvoje sposobnosti, jer do danas takav fenomen još nie otkriven!

Quote:
...budi strpljiv, vježbaj i uči i možda ti se posreći pa i ti budeš jednom mogao to isto!
Neka hvala... ne privlači me ta 'sposobnost ne razmišljanja'. Smatram da je sposobnost razmišljanja vrlo korisna 'stvar', i da baš ta odlika čini najveću razliku između ljudi i ostalih životinja. Naime svaki kamen, te općenito sve što je mrtvo i neživo ima 'sposobnost ne razmišljanja' kojom se ti hvališ, pa čak i u slučaju da su tvoje tvrdnje točne (što definitivno nisu) smatram da je bježanje od razmišljanja i nastojanje da se reduciraš na intelektualni nivo drveta ili kamena naprosto krajnji imbecilizam.

Ljude obično cjenimo kada razmišljajući o nečemu dođu do rješenja problema, nekakve inovacije, izuma... ili kakve životne mudrosti. Do danas nisam čuo za nekoga tko je ostao upamćen jer je mogao 'ne razmišljati' uopće

Ali sam čuo za Bertrand Russell-a koi je rekao:

Many people would rather die than think; in fact, most do.

Quote:
Najlakše je reči da nešto ne postoji ili da je nemoguće ako to ti nis u stanju napraviti ili uočiti.
Nie točno... lakše je lažno tvrditi da nešto postoi, pa umjesto da odgovoriš dokazima i argumentima jednostavno optužiš 'nevjernike' za 'nesposobnost' i 'krivovjerje'. Tu 'foru' nam je crkva prodavala stoljećima, pa se do danas malo i ofucala

Quote:
Tako je, percipiranje sebe nije misaoni niti jezični koncept
...hm .. bit će da je kod tebe percepcija probavni 'koncept'. Možda začneš tradiciju 'gastrocentrizma'

Quote:
...kaj ja to tebi pričam kad ti misliš misli, vidiš misli, čuješ misli, sereš misli...
Da... ja sam hendikepiran jer razmišljam, i ti si sa svojom 'sposobnošću' ne razmišljašnja očito u velikoj prednosti. To je ta meditacija - ignorance is a bliss!

Quote:
Mislim da sam ti odgovorio na sva pitanja i po nekoliko puta, druga stvar je to što ti to ne razumiješ ili ne želiš prihvatiti.
Moguće... ali 'zaboravio' si spomenut još par jednako mogućih opcija...

- da to što ti govoriš jednostavno nie istina, ili...
- da je to što govoriš posljedica tvoje osobne deluzije i kao takvo je zapravo nesuvislo i nerazumljivo

Quote:
Al zato znaš pametovat , vrijeđat, nametat svoje mišljenje, i stalno trubit jedno te isto...
Pa ja se baš ne ponavljam, ali ti definitivno trubiš jedno-te-isto. Kad te budem htio vrijeđat, to ću i učinit... no to što tebe ugrožava i vrijeđa moje inzistiranje na argumentima i neprihvaćanje tvoih kognitivnih tvrdnji - to je apsolutno tvoj problem.

No već kad to spominješ... evo prave prilike da te blagonaklono i pravodobno upozorim... Nastaviš li mi se obraćati tim mediokritetskim rječnikom i eufemizmima tipa 'dečko' i 'bukva' - ja ću to svakako shvatiti kao poziv na vrijeđanje i dati ću sve od sebe da uvidiš razliku između rasprave i vrijeđanja. Tu je moja sposobnost razmišljanja nasuprot tvom ne-razmišljanju zapravo solidna prednost

Quote:
ti si fakin misao.
I ponosim se time... no čudi me pojava ljudi poput tebe koi se na svu silu trude izbjeći razmišljanje i uvjeravaju sami sebe da je sposobnost ne-razmišljanja zapravo nešto hvale vrijedno

I tako se ti meni smiješ jer... ja razmišljam... zamisli ti tog hendikepa

Bit će spadaš u onu nesretnu skupinu ljudi čiji intelektualni kapaciteti su taman dovoljno veliki da mogu pojmiti koliko su zapravo plitki... pa utjehu nalaziš jedino u nerazmišljanju.

.. neke grane su prirodno kraće a neke su duže... to je jednostavno tako (ne sjećam se točno tko je to rekao, ali zvuči mi prikladno).
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:58   #164
"JA" je ono što ima slobodu izbora.

mi ne možemo govoriti o "JA" nego o onome što mislimo da je "JA", a to mišljenje se mijenja iz sekunde u sekundu
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 00:02   #165
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Neka hvala... ne privlači me ta 'sposobnost ne razmišljanja'. Smatram da je sposobnost razmišljanja vrlo korisna 'stvar', i da baš ta odlika čini najveću razliku između ljudi i ostalih životinja. Naime svaki kamen, te općenito sve što je mrtvo i neživo ima 'sposobnost ne razmišljanja' kojom se ti hvališ, pa čak i u slučaju da su tvoje tvrdnje točne (što definitivno nisu) smatram da je bježanje od razmišljanja i nastojanje da se reduciraš na intelektualni nivo drveta ili kamena naprosto krajnji imbecilizam.

Ljude obično cjenimo kada razmišljajući o nečemu dođu do rješenja problema, nekakve inovacije, izuma... ili kakve životne mudrosti. Do danas nisam čuo za nekoga tko je ostao upamćen jer je mogao 'ne razmišljati' uopće

Ali sam čuo za Bertrand Russell-a koi je rekao:

Many people would rather die than think; in fact, most do.

Šamanko se raspištoljio, pa se poslije opravdava, nema potrebe glavno da ti znaš mislit.
Svaka šuša u ljudskom tijelu misli, htio-nehtio, samo malo ih je koji mogu biti bez misli, u tišini , bez unutarnjeg dijaloga, bez bespotrebne mentalne buke.
A ti se još hvališ sa time da misliš, pa i mentalni bolesnici misle, čak nemogu zaustaviti te nepoželjne misli što ih opsjedaju i stalno im se vrte po glavi ,veliš oni to vole i u prednosti su nad onima koji mogu misliti i mogu biti bez misli?
Daj razmisli malo ak već znaš razmišljati , i to po mogućnosti prije nego što nešto napišeš, ispast ćeš mudriji.

To što čitaš i citiraš neke svoje idole znači samo da si nesiguran u sebe i da ti je potrebna potvrda od drugih kako bi mislio da si u pravu.
Govoriš što si nabubao i prihvatio kao jedino istinito, a to ti spada u vjerovanje , jer iskustva vidim nemaš.
Što još reći, sam si ti misli, jer drugo niti možeš niti znaš.



Quote:
Pa ja se baš ne ponavljam, ali ti definitivno trubiš jedno-te-isto. Kad te budem htio vrijeđat, to ću i učinit... no to što tebe ugrožava i vrijeđa moje inzistiranje na argumentima i neprihvaćanje tvoih kognitivnih tvrdnji - to je apsolutno tvoj problem.

No već kad to spominješ... evo prave prilike da te blagonaklono i pravodobno upozorim... Nastaviš li mi se obraćati tim mediokritetskim rječnikom i eufemizmima tipa 'dečko' i 'bukva' - ja ću to svakako shvatiti kao poziv na vrijeđanje i dati ću sve od sebe da uvidiš razliku između rasprave i vrijeđanja. Tu je moja sposobnost razmišljanja nasuprot tvom ne-razmišljanju zapravo solidna prednost
Svako dobije ono što zaslužuje, pa ako ti se riječi dečko i bukva čine uvredljive bilo bi dobro da pogledaš svoje tekstove i ono što pišeš, pa kad se osvjestiš i vidiš da vrijeđaš, ismijavaš ili izruguješ svakog sugovornika sa čijim mišljenjem se ne slažeš i na tuđa razmišljanja odgovaraš sa riječima poput teška glupost, pametovanje, duhovna prevara, ..onda se nemoj čuditi da i drugi nemaju poštovanja prema tebi i tvojoj zabludi kako vidiš svijet.



Quote:
I ponosim se time... no čudi me pojava ljudi poput tebe koi se na svu silu trude izbjeći razmišljanje i uvjeravaju sami sebe da je sposobnost ne-razmišljanja zapravo nešto hvale vrijedno

I tako se ti meni smiješ jer... ja razmišljam... zamisli ti tog hendikepa

Bit će spadaš u onu nesretnu skupinu ljudi čiji intelektualni kapaciteti su taman dovoljno veliki da mogu pojmiti koliko su zapravo plitki... pa utjehu nalaziš jedino u nerazmišljanju.

.. neke grane su prirodno kraće a neke su duže... to je jednostavno tako (ne sjećam se točno tko je to rekao, ali zvuči mi prikladno).

Sam se ti i dalje ponosi što vjeruješ da si misao, ponosi se i time da nemožeš i neznaš postojati i bez misli, u tišini i miru, samo se ponosi svojom nemoći.
Ali nemoj svoja vjerovanja i dogme prodavati drugima, govoriti kako je nešto nemoguće i ne postoji samo zato jer ti to nemožeš pojmiti niti iskusiti.
Samo ti misli i dalje, misli jer drugo niti nemožeš....

I kao što kažeš neke su grane prirodno kraće.......samo nisu svjesne toga.

P.S. Sory što ti se dugo nisam javio.....Pusa
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 09:46   #166
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Sam se ti i dalje ponosi što vjeruješ da si misao, ponosi se i time da nemožeš i neznaš postojati i bez misli, u tišini i miru, samo se ponosi svojom nemoći.
Ali nemoj svoja vjerovanja i dogme prodavati drugima, govoriti kako je nešto nemoguće i ne postoji samo zato jer ti to nemožeš pojmiti niti iskusiti.
Samo ti misli i dalje, misli jer drugo niti nemožeš....

I kao što kažeš neke su grane prirodno kraće.......samo nisu svjesne toga.

P.S. Sory što ti se dugo nisam javio.....Pusa
Bez obzira na tvoje neslaganje s Shamantrixxom...jesi li citao prijasnje postove ili ?
Sto mislis tko kontolira tvoju moc nerazmislanja, ako mislis da je to moc, tko kontrolira tvoje misljenje i nemisljenje. tko to kod tebe radi? Ti nisi tvoje misli...tko stoji iza tvojih misli?
Acidart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:07   #167
Tuvok... mrtva konja ne vrijedi šibati pa te srdačno pozdravljam
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 15:57   #168
Ima jako mnogo definicija što je to naše JA.
Glavna je definicija: Baci si nakovanj na nogu. Odmah ćeš znati što je to tvoje JA.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.