Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 23:06   #8381
fabijana daj baš link na stranicu gdje si naručila, ne link na fotku
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:46   #8382
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Dovukli smo kolica sa tavana. Glomazna su . mrzim ih

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Prodaj pa kupi neka druga
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 06:08   #8383
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
fabijana daj baš link na stranicu gdje si naručila, ne link na fotku
https://www.bimbo.si/cro/peg-perego-...ego%20pop%20up

Bimbo. Si. Dostava je 8 €. Danas, sutra trebala bi. Doci.
Fabijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:02   #8384
Cure, imate kakva iskustva s ricco nano kolicima ?
Zapele su nam za oko,no ne nalazim nikakvih komentara o njima..
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:18   #8385
Ima neko kunert rotax ili je cuo nesto o njima?
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 12:26   #8386
Pozdrav,

jel netko zna čemu služe ova dva crna pipka za koja se kao nešto zakvači na drvenoj ploči za košaru kolica Bogaboo Cameleon?

__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:11   #8387
Pozdrav ��
Ima ko kolica Bebetto vulcano 3 u 1? Kako ste zadovoljni s njima? Hvala
Teichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:45   #8388
Pozdrav svima,

bebac nam stize za 2,5 mjeseci pa smo u potrazi za kolicima, spala knjiga na tri slova :
 1. https://www.magicbaby.hr/kolica-abc-...hite-grey.html
 2. https://m.svijet-beba.hr/vise-inform...1/68/1170/8873
 3. https://male-stvari.hr/proizvod/buga...-sivi-tekstil/

e sad, muz I ja smo visoki (179cm I 195cm) pa smo gledali da su visa ili da se bar rucka moze izvuci do ugodne razine,
takodjer bi bilo super da imaju kocnicu na rucki I da su pogodna I za neravni teren, sva troja zadovoljavaju te kriterije.

Ono sto mene muci je da su abc mamba dosta teska kolica, bojim se dali ce biti upravljiva kad jos tu dodje beba + stvari, naravno zivimo u dijelu Splita koji je sve osim ravan, puuno uzbrdica/nizbrdica I uz to I par skala na ulazu u zgradu , jel ko ima iskustva sa tim kolicima?

Jane epic su visoka, lagana I trenutno na akciji (y) , medjutim imaju malu kosaru za stvari I takodjer kosara za novorodjence se moze mijenjati polozaj kao kod nekih, znaci moze biti samo pod kutom od 180, jeli to problem za bebu? kakva su iskustva sa tim kolicima?

Bogaboo imaju vecu kosaru, dimenzija I tezine su kao jane epic medjutim smeta mi sto ih je potrebno cekati cca 2 mjeseca, dali su vrijedna toga? I da s obzirom da su ova dvoja 3u1 a bugaboo 2u1 vrijede li razlike u cijeni?

I naravno ako neko ima neki drugi prijedlog – vise je nego dobrodosao

hvala svima
sober11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:04   #8389
Quote:
Teichi kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ima ko kolica Bebetto vulcano 3 u 1? Kako ste zadovoljni s njima? Hvala
Imam ja
Kolica su zmaj! Ovo ljeto sam mislila da neće izdržat sav taj divlji makadam, al kolica su sve izdržala!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:08   #8390
Quote:
sober11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

bebac nam stize za 2,5 mjeseci pa smo u potrazi za kolicima, spala knjiga na tri slova :
 1. https://www.magicbaby.hr/kolica-abc-...hite-grey.html
 2. https://m.svijet-beba.hr/vise-inform...1/68/1170/8873
 3. https://male-stvari.hr/proizvod/buga...-sivi-tekstil/

e sad, muz I ja smo visoki (179cm I 195cm) pa smo gledali da su visa ili da se bar rucka moze izvuci do ugodne razine,


Ono sto mene muci je da su abc mamba dosta teska kolica, bojim se dali ce biti upravljiva kad jos tu dodje beba + stvari

Jane epic su visoka, lagana I trenutno na akciji (y) , medjutim imaju malu kosaru za stvari I takodjer kosara za novorodjence se moze mijenjati polozaj kao kod nekih, znaci moze biti samo pod kutom od 180, jeli to problem za bebu? kakva su iskustva sa tim kolicima?
Meni osobno su od ponuđenih najljepša Jane, pa Mamba.
Ja mislim da se Bugaboo ne uklapaju s vašom visinom. Možda se ručka da izvući visoko, ali sama košara u kojoj je beba je jako nisko i nikako mi se to ne čini praktično. Dosta su popularna, ali ja nisam shvatila čime su to zaslužila jer mi se nisu činila ni pretjerano čvrsta (vjerojatno jesu čvrsta i kvalitetna jer su hvaljena, ali prvi dojam u rukama je bio da su dosta labava, da se njišu) i košara je jako nisko.

Kažeš da se na Jane ne može okrenuti košara za novorođenče - to ti je potpuno nepotrebno. Ionako ćeš htjeti da beba stalno gleda prema tebi kad je u košari. Kod sportskog dijela okretanje prema tebi već ima smisla, ali većina roditelja ionako djecu fura okrenutu u smjeru vožnje da promatraju svijet oko sebe. Vidim da mogućnost okretanja sportskog dijela ima samo Mamba.
Pripazi na jednu stvar, Mamba je isto 2u1 po ovoj cijeni, ali postoji mogućnost kupnje AS koja se može montirati na kolica. Piše ti koje su sjedalice kompatibilne pa provjeri njihovu dostupnost i cijenu. Zapravo je samo Jane 3u1.
Pogledaj na stranici Bubamare Jane Rider i Jane Epic. Sad su snižena 30%, a imaju i dvije trgovine u Splitu.
Imaš u tom cjenovnom rangu odličnih Peg perego i Mutsy kolica, također uz dodatnu kupnju AS.
I neka te ne muči upravljivost teških kolica, ona se zapravo lakše voze po neravnim terenima ako imaju velike kotače. Teška kolica su problem ženama koje ih moraju nositi po stubištima bez lifta, za vožnju nisu problematična.
Za savjete o kvaliteti i kompatibilnosti autosjedalica imaš posebnu temu pa se možeš i tamo raspitat. Moj savjet je da je kvalitetno jaje bitno i za sigurnost i za udobnost djeteta.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:34   #8391
I kod Epica se sportski dio okrece u oba smjera.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:23   #8392
Quote:
sober11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

bebac nam stize za 2,5 mjeseci pa smo u potrazi za kolicima, spala knjiga na tri slova :
 1. https://www.magicbaby.hr/kolica-abc-...hite-grey.html
 2. https://m.svijet-beba.hr/vise-inform...1/68/1170/8873
 3. https://male-stvari.hr/proizvod/buga...-sivi-tekstil/

e sad, muz I ja smo visoki (179cm I 195cm) pa smo gledali da su visa ili da se bar rucka moze izvuci do ugodne razine,
takodjer bi bilo super da imaju kocnicu na rucki I da su pogodna I za neravni teren, sva troja zadovoljavaju te kriterije.....
Mi imamo Peg Perego Book Cross Denim (kao ova na linku https://www.svijet-beba.hr/vise-info...79/3555#tabs-1, ali smo ih kupili u slovenskom Babycentru na nekoj akciji, pa je ispalo negdje oko 5300 kn za auto sjedalicu, kosaru, torbu, zimske i kisnu navlaku i naravno sportski dio).

Imaju kocnicu na rucki, kao na biciklu i ide na straznja dva kotaca, ono kako na slici s linka stoji rucka meni je sasvim ok za upravljat (visok sam 183), s tim da rucka ima jos dva niza polozaja i 3 visa. Kolica su lagana (bar meni, a ne vidim ni da mojoj zeni tezina predstavlja problem), jako se lagano voze, prednji kotac se moze fiksirati za losije terene ili bit otkocen kako bi se okretao za bolje podloge. U biti na kolica (I ovaj materijal) nemamo nekih zamjerki, osim sto smo mi skidali sportski dio kako bi koristili kosaru, pa je to kasnije zeznuto za vratit. Uputstva su ono malo ne bas citka, bar meni, vise sam ja to po svojoj intuiciji spajao. Kosaru smo koristili prvih 6 mjeseci, onda nekih niti 2 mjeseca auto sjedalicu (auto sjedalica moze i kad je sportski dio namontiran na kolica i kad je skinut), a sad smo vec 2 mjeseca u sportskom (sportski dio ide samo u smjeru voznje). U sportskom dijelu je najzadovoljniji, cim je postao malo glasniji i pokretljiviji bunio se cim bi bio u kosari ili auto sjedalici.

U biti jos jedna zamjerka je sto kosara kad je stavljena nije ono 100% fiksna, malo se ljulja, cak sam snimio video I poslao upit u vezi toga u Peg Perego Hrvatska, nisu se udostojili ni odgovoriti, mozda bi bilo bolje da sam direktno u Italiju slao upit. Na kraju sam zaustavio neke ljude na ulici s istim kolicima, pa su mi I oni potvrdili da se I njima ta kosara malo ljuljala, nije to nis strasno, ali malo zbuni covjeka na prvu.

Inace je kosara odlicna, bar meni, ima onaj podlozak koji moze mijenjati kut pod kojim beba lezi i dobro je izolirana, tako da je za zimu i vjetrovito vrijeme super. Mi smo je koristili i u autu, postoje posebni pojasevi kojima se ona pricvrsti u autu i pojasevi za bebu u kosari (to se kupi odvojeno).

Nama su ova kolica super, stvarno smo zadovoljni njima, ali isto bitno je probat kako stanu u auto, te ako necete kupovati isofix bazu za auto provjerit da su pojasevi dovoljno dugacki za vezat auto sjedalicu (meni se nije dalo probat na svom autu, vec probao na drugom autu i ispalo da mi na mom autu pojasevi na zadnjim sicevima nisu dovoljno dugi, falilo par cm, bas su maloga stiskali dolje u sjedalici tako da sam na kraju morao kupit isofix bazu, zena nije dala da ga vozim na prednjem sicu gdje je pojas dovoljno dug).

Bili smo blizu kupovine nekih ABC design kolica, ali smo skuzili da su nam malo preteska, a I iz istog razloga smo odustali i od Bebeto kolica, osim njih gledali smo u Kopru i slovenska Baby Boom kolica i kolica su nam bila super, ali nam se kosara nije dopala.

Nadam se da je nesto od ovog bar malo pomoglo.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:46   #8393
Tko ima iskustva sa suncobranima za kolica? Vidjela sam komentare da je to bacanje novca i beskorisno, ali molim vas objašnjenje. Čitala sam da je napravljeno istrazivanje, mjerili su temperaturu zraka u kolicima prekrivenim tetrom, nekakvom mrežom za sunce i sa suncobranom, i pokazali da su da se zrak (a time i beba) puno brže zagrijava kad su kolica pokrivena jer nije dovoljan protok zraka, pa se zato preporučaju suncobrani kao zdravija opcija.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:57   #8394
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Tko ima iskustva sa suncobranima za kolica? Vidjela sam komentare da je to bacanje novca i beskorisno, ali molim vas objašnjenje. Čitala sam da je napravljeno istrazivanje, mjerili su temperaturu zraka u kolicima prekrivenim tetrom, nekakvom mrežom za sunce i sa suncobranom, i pokazali da su da se zrak (a time i beba) puno brže zagrijava kad su kolica pokrivena jer nije dovoljan protok zraka, pa se zato preporučaju suncobrani kao zdravija opcija.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Mi nismo nikad ni tetre stavljali ni sincobran imali. Svaka kolica imaju zastitu od sunca koja nam je bila dovoljna, a i svaki dio kolica se moze okrenuto u oba smjera ako sunce bas ide s te strane u kolica.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:13   #8395
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Tko ima iskustva sa suncobranima za kolica? Vidjela sam komentare da je to bacanje novca i beskorisno, ali molim vas objašnjenje. Čitala sam da je napravljeno istrazivanje, mjerili su temperaturu zraka u kolicima prekrivenim tetrom, nekakvom mrežom za sunce i sa suncobranom, i pokazali da su da se zrak (a time i beba) puno brže zagrijava kad su kolica pokrivena jer nije dovoljan protok zraka, pa se zato preporučaju suncobrani kao zdravija opcija.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ja ga nisam imala ali voljela bi da jesam. Skužili smo kad smo s malom otišli na more, pa smo stalno hodali oko kolica da joj zaklanjamo sunce (košara dio). Kad smo se vratili u Zg, već je krenula jesen pa sad nema smisla kupovati više...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:25   #8396
Quote:
sober11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

bebac nam stize za 2,5 mjeseci pa smo u potrazi za kolicima, spala knjiga na tri slova :
 1. https://www.magicbaby.hr/kolica-abc-...hite-grey.html
 2. https://m.svijet-beba.hr/vise-inform...1/68/1170/8873
 3. https://male-stvari.hr/proizvod/buga...-sivi-tekstil/

e sad, muz I ja smo visoki (179cm I 195cm) pa smo gledali da su visa ili da se bar rucka moze izvuci do ugodne razine,
takodjer bi bilo super da imaju kocnicu na rucki I da su pogodna I za neravni teren, sva troja zadovoljavaju te kriterije.

Ono sto mene muci je da su abc mamba dosta teska kolica, bojim se dali ce biti upravljiva kad jos tu dodje beba + stvari, naravno zivimo u dijelu Splita koji je sve osim ravan, puuno uzbrdica/nizbrdica I uz to I par skala na ulazu u zgradu , jel ko ima iskustva sa tim kolicima?

Jane epic su visoka, lagana I trenutno na akciji (y) , medjutim imaju malu kosaru za stvari I takodjer kosara za novorodjence se moze mijenjati polozaj kao kod nekih, znaci moze biti samo pod kutom od 180, jeli to problem za bebu? kakva su iskustva sa tim kolicima?

Bogaboo imaju vecu kosaru, dimenzija I tezine su kao jane epic medjutim smeta mi sto ih je potrebno cekati cca 2 mjeseca, dali su vrijedna toga? I da s obzirom da su ova dvoja 3u1 a bugaboo 2u1 vrijede li razlike u cijeni?

I naravno ako neko ima neki drugi prijedlog – vise je nego dobrodosao

hvala svima


Moja bugaboo čekaju trecu bebu. Mi smo i dalje oduševljeni kolicima. Imaju sve sto nam je bitno i ako mene pitas, vrede i te kako.
E sada, ove druge pomenute modele ne znam, ne mogu da uporedim.

Mm je visok kao i tvoj i s visinom kolica i kosare nije imao problema. Lako su upravljiva, jednostavno se sklapaju, sa skinutim koracima stanu svuda. Kosara je dovoljno velika i prostrana, kupola isto.
Nismo ih štedeli ni malo. Izgledaju poprilicno fucnuto ali su koristena u ekstremnim uslovima. Vukla sam ih uz stepenice na 4. sprat 2x dnevno bar. Ziveli smo na Bliskom istoku a kolica smo vucarali po raznim mogucim i nemogucim mestima. Puno interkontinentalnih letova imaju za sobom. Ne bih ih menjala nikad ni za nova.
Bila su skupa ali zaista ne žalimo ni malo. Ne mogu ih nahvaliti dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:51   #8397
Kupola ti je prakticnija od suncobrana jer su obicno nestabilni, stalno ih moras okretati, namjestati, definitivno nisu za opustenu setnju.

Osim kupole, ako ne prekriva dovoljno, ima za kupiti dodatak u mulleru koji je isto od materijala koji stiti od sunca, pa je i to bolje/prakticnije od suncobrana.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:32   #8398
A ne zaboravite i na sunčane naočale. Imate ih u DMu i u bebi šopovima i na internetu.
Moja kolica (Hartan Slater GT) imaju ogromnu i veoma prozračnu kupolu i super kišobran, ali meni je on išao na živce. Prvi klinac je ljetna beba, pa sam mu sa mjesec dana kupila prve naočale, poslije sam preko interneta kupila Bangz sa elastičnom trakom, a sada nosi one iz DMa.


Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:54   #8399
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Tko ima iskustva sa suncobranima za kolica? Vidjela sam komentare da je to bacanje novca i beskorisno, ali molim vas objašnjenje. Čitala sam da je napravljeno istrazivanje, mjerili su temperaturu zraka u kolicima prekrivenim tetrom, nekakvom mrežom za sunce i sa suncobranom, i pokazali da su da se zrak (a time i beba) puno brže zagrijava kad su kolica pokrivena jer nije dovoljan protok zraka, pa se zato preporučaju suncobrani kao zdravija opcija.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
ako već kolica imaju premalu kupolu, bolje je sun shade nego suncobran

https://www.google.hr/search?q=sun+s...aiVwJjzZbXMLM:

ja sam imala maclarenov i na Mutsy i na Maclaren kolicima i bome sam ga puno koristila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:54   #8400
Da s tim da ne znam kak to ide s kolicima koja imaju kupolu već samu po sebi. Ali ću svakako istažiti kad pređemo u sportski dio do godine.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.