Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 13:17   #261
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne, dojila je svoje i uz to jedno tuđe čija mama nije znala dojit.
i ja sam tuđe dojila, ali bila je panika.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:17   #262
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
po nikojem zakonu.
imaju oni njoj dati i tablete za povlačenje mlijeka ukoliko ona to traži.
nema zakona koji ju može natjerati da doji.
mojja šogorica nije htjela dojiti i dobila je tablete tako da mlijeka uopće nije ni bilo.
to je njezino pravo , a ako žena ima izrazitu averziju prema dojenju onda je sasvim sigurno da benefit kod prisilnog dojenja ne postoji.
jednako tako totalna je pizdarija da žene koje doje imaju prisniji odnos s bebom.
To je prva glupost, a druga još veća...ja ću isključivo dojiti ma kako izgledao moj i bebin život...ja sam dala bočicu pred spavanje nakon 20 dana jer micko nije htio nikako zaspati, cicu je skoro počupao od bijesa...ja ga nahranila Bebimilom i spavao do 6 ujutro...nisam pogubila mlijeko i svaki sam večer nudila i bočicu jer meni jako puno znači san i "normalnost". Jako mi je važno da što je moguće prije svi uđemo u neki red gdje ćemo se svi moći naspavati i onda biti bolji roditelji. Čemu dovoditi bebu, sebe, ukućane u stanje opće opasnosti, ako sve može biti lijepo
Da li je ta bočica trebala?...iskreno ne znam...ali znam da je bila potrebna mojim živcima da ja znam da je on sit i da ne razmišljam koji je sad vrag, a ne mislim da sam učinila ništa loše za bebu.
Kakve koristi imaju bebe od nenaspavanih majki žrtava i tako mjesecima ja ne znam
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:18   #263
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
e, i moja je mama tako dojila jednu bebu (dečka) čijoj mami još nije poteklo mlijeko

upoznale su se, ja danas znam tog momka brat i sestra po mlijeku

Fora priča.
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
i ja sam tuđe dojila, ali bila je panika.
Šta se dogodilo?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:23   #264
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
upoznale su se, ja danas znam tog momka brat i sestra po mlijeku
ovaj izraz nisam čula ni pročitala sto godina. sjećam ga se iz nekih starih knjiga u kojima su dojilje bile svakodnevna pojava.

ot,
osjećati krivnju ili nametati taj osjećaj majci zato što ne može (ili ne želi) dojit je debilno. valjda svatko zna svoje. mojima je trebala dohrana prilično rano i srećom je pedijatrica bila normalno stvorenje koje nije ni na koji način vršilo pritisak. druga stvar je što sam ja čeznula za tim jer sam stvarno uživala u procesu nakon što su početne boli prestale.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:23   #265
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
To je prva glupost, a druga još veća...ja ću isključivo dojiti ma kako izgledao moj i bebin život...ja sam dala bočicu pred spavanje nakon 20 dana jer micko nije htio nikako zaspati, cicu je skoro počupao od bijesa...ja ga nahranila Bebimilom i spavao do 6 ujutro...nisam pogubila mlijeko i svaki sam večer nudila i bočicu jer meni jako puno znači san i "normalnost". Jako mi je važno da što je moguće prije svi uđemo u neki red gdje ćemo se svi moći naspavati i onda biti bolji roditelji. Čemu dovoditi bebu, sebe, ukućane u stanje opće opasnosti, ako sve može biti lijepo
Da li je ta bočica trebala?...iskreno ne znam...ali znam da je bila potrebna mojim živcima da ja znam da je on sit i da ne razmišljam koji je sad vrag, a ne mislim da sam učinila ništa loše za bebu.
Kakve koristi imaju bebe od nenaspavanih majki žrtava i tako mjesecima ja ne znam
Nikakve.Samo štetu
Za post
Ja sam popustila nakon mjesec i pol nakon kaj sam skužila da se budim svakih 20 minuta jer se gladno dijete dere. Kad me doktor vidio na što ličim rekao mi je - mala, nahrani dijete i naspavaj se.
Nije zanemarivo ni kad doma imaš jelte još koje dijete koje bi nešto od mame ponekad trebalo.
Kad ti klinac stalno visi na cici, a trogodišnja kćer poviri u sobu uz najavu da je stavila mlijeko grijat da si griz skuha ili kad je nađeš kako sjedi na kuhinjskom elementu i jede sok i polovicu kruha, stjeraš u tri krasne i rode i dojenje i zdravlje i inteligenciju podmlatka.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:25   #266
Ja sam svoje rodila prije nego je taj rooming in bio "in",zadnjeg prije 5 god,i čini mi se da je puno bolje bilo kad bebe donose na hranjenje jer odmah nakon poroda nisi ni za što a kamoli paziti tek rođenu bebu.Ne možeš se normalno dić,sjest,hodat,ležat...a beba ti se plače,možda ga treba presvući,nemaš ništa za to,moraš na wc,istuširati se...A što se tiče dojenja,to mi je nešto super i tako jednostavno,uvijek imaš pri ruci gotov obrok.Vjerojatno žene imaju svoje razloge za odluku o ne dojenju.
OT kaj se tiče dojenja u javnosti,apsolutno mi ne smeta,dapače,super mi je vidjeti bebu kako papa cicu,ali BEBU,na dijete od 2,3,4...godina,jer za to nema potrebe ama baš nikakve,važno je prvih 6 mjeseci do godine dana.Osobno nisam voljela dojiti javno,nekako mi je bilo važno da beba i ja imamo svoj mir,samo nas dvoje,pa bi doma,ako je netko bio kod nas,otišla u sobu,ne zbog srama ili nelagode,već zbog mira,to je vrijeme bilo samo za nas dvoje.Ali ne smeta mi ako vidim mamu kako doji,a danas ima i posebnih grudnjaka za dojenje koji se otkopčavaju tako da se cica uopće ne vidi,kako je netko već napisao,samo se po položaju bebe vidi da doji.
__________________
A sad ostaje vjera,ufanje i ljubav,to troje,al najveća među njima je ljubav.
karvla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:25   #267
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post

Fora priča.

Šta se dogodilo?
jesi sigurna da želiš znati?


bio mastitis u majke, i pregladnjelo novorođenče koje ne zna jesti iz tvrde sise
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:27   #268
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Nikakve.Samo štetu
Za post
Ja sam popustila nakon mjesec i pol nakon kaj sam skužila da se budim svakih 20 minuta jer se gladno dijete dere. Kad me doktor vidio na što ličim rekao mi je - mala, nahrani dijete i naspavaj se.
Nije zanemarivo ni kad doma imaš jelte još koje dijete koje bi nešto od mame ponekad trebalo.
Ma možemo se mi slikati sa tim našim razmišljanjima.
Dužna si napraviti sve što je moguće najbolje za svoju bebu, a to je isključivo dojenje do 6 mjeseci, a sve ostalo je opravdavanje svoje sebičnosti
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:32   #269
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ovaj izraz nisam čula ni pročitala sto godina. sjećam ga se iz nekih starih knjiga u kojima su dojilje bile svakodnevna pojava.
Da, kao dojilje za cijelo selo.

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da želiš znati?
bio mastitis u majke, i pregladnjelo novorođenče koje ne zna jesti iz tvrde sise
Dobro je, nije strašno. Za pročitati mislim
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:33   #270
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Nikakve.Samo štetu

Kad ti klinac stalno visi na cici, a trogodišnja kćer poviri u sobu uz najavu da je stavila mlijeko grijat da si griz skuha ili kad je nađeš kako sjedi na kuhinjskom elementu i jede sok i polovicu kruha, stjeraš u tri krasne i rode i dojenje i zdravlje i inteligenciju podmlatka.
Joj...rasplakala si me...micka mala...znam o čemu pišeš...moja je tinejdžerica u doba nakon povratka iz bolnice dobila nekih loših ocjena (inače odlikašica)..ništa nie govorila kao dok ne popravi i dva mjeseca se mučila i patila odvojena samo jednim zidom od svoje mame koja mora gledati u malog prcmoljka. Nije sad da ju kompletno branim za to tajenje, ali je činjenica da ja na svom rođenom djetetu nisam primjetila ništa dok nisam najavila odlazak na informacije.
Uhhh...ajde sve je to dobro prošlo.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:34   #271
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Dobro je, nije strašno. Za pročitati mislim
ma nije strašno (samo je majci bilo strašno), nego ne znam, malo mi uplašene djelujete, pa reko štajaznam
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:34   #272
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Dobro je, nije strašno. Za pročitati mislim
al mene mam flešbekiralo. biž, biž....
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:35   #273
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da želiš znati?


bio mastitis u majke, i pregladnjelo novorođenče koje ne zna jesti iz tvrde sise
yep, to je bilo
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:35   #274
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
al mene mam flešbekiralo. biž, biž....
si imala tvrde cice?

glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:37   #275
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
si imala tvrde cice?

tvrđe nego na avataru mi
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:38   #276
Da vam pravo kažem, više se bojim tok grudovanja s djetetom nego poroda. Pogotovo dok ovo čitam.
Ontopik, što se tiče umornih i nenaspavanih mama, moj je stari dojio i mene i sestru maminom sisom. Ona je po noći bila ful iscrpljena i ne bi nas ni čula kad smo se dernjale. Onda je on znao i otkopčat spavaćicu i stavit ženinu cicu PRAVILNO u naša usta, nahranit nas, mamu ponovo zakopčat s tim da se ni mama ni mi ne bi probudile.
E sad, pošto je u redu i aseksulano da žena doji u javnosti, jel uredu da to radi i suprug u javnosti sa ženionom cicom? Ne da je on doji, nego da hrani dijete?
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:42   #277
Nemam namjeru dojiti.
I jako, jako, jako bih voljela vidjeti sestru/liječnika koji bi živ izašao iz moje sobe nakon što bi me pokušao na to natjerati.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:42   #278
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
tvrđe nego na avataru mi
onda shvatiš puno značenje one uvrede "nepodojena kravo"

Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Da vam pravo kažem, više se bojim tok grodovanja s djetetom nego poroda. Pogotovo dok ovo čitam. Može li se nekako namjestit da se probudim svaki put kad se ono nahrani.
Ontopik, što se tiče umornih i nenaspavanih mama, moj je stari dojio i mene i sestru maminom sisom. Ona je po noći bila ful iscrpljena i ne bi nas ni čula kad smo se dernjale. Onda je on znao i otkopčat spavaćicu i stavit ženinu cicu PRAVILNO u naša usta, nahranit nas, mamu ponovo zakopčat s tim da se ni mama ni mi ne bi probudile.
E sad, ako je u redu i aseksulano da žena doji u javnosti, jel uredo da to radi i suprug u javnosti sa ženionom cicom? Ne da doji, nego da hrani dijete?
ma to ti je uglavnom samo na početku. fora ti je u nešto malo edukacije kako to sve funkcionira i u tome da se opustiš i imaš povjerenja u sebe (al fakat). tu ne ubrajam neke iznimke i neke s drugim zdravstvenim problemima.

nakon cca tri tjedna - mjesec dana nakon poroda, sve dođe u normalu...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:43   #279
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Nemam namjeru dojiti.
I jako, jako, jako bih voljela vidjeti sestru/liječnika koji bi živ izašao iz moje sobe nakon što bi me pokušao na to natjerati.
pa i to je legitimno. a zašto nemaš namjeru?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:45   #280
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
onda shvatiš puno značenje one uvrede "nepodojena kravo"
više bi imalo smisla 'nepomužena kravo'. al ajde.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.