Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 20:26   #1061
Quote:
Mićko kaže: Pogledaj post
ružno je i gadno, nepristojno.....
Zasto?
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:28   #1062
Quote:
Mićko kaže: Pogledaj post
ružno je i gadno, nepristojno.....
evo, ovo je savršeno za onu temu- facepalm reakcije..

extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:11   #1063
hmmm...zanimljiva tema!

Meni je do sada uvijek bilo neugodno kada bi netko u javnost/društvu izvadio sisu i išao dojiti-posebice ako je bilo mješoviti društvo.
Čak mi je puno više neugodno bilo kada bi to napravila poznata osoba nego nepoznata (ne volim niti svoju sestru gledati dok doji-osjećam se kao uljez... )
Ima toliko lijepih šalova/marama kojima se žena može pokriti u tom intimnom činu,mislim da nema razloga da svi vidimo njene sise.
Općenito dojenje smatram vrlo intimnim činom.
Sad sam trudna i nadam se da ću moći dojiti bebu,barem prvih par mjeseci.
Sve preko 1 godinu mi je već pretjerano i pomalo degutantno...
Sada se ne mogu zamisliti da dojim na javnom mjestu,ustvari mislim da ću jedino dojiti bez beda pred mužem i mamom.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:44   #1064
dojila sam i opet ću ako budem imala još dice i to prvenstveno zato da mogu dojiti u javnosti.

Volim da mi svi bulje u sise
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:05   #1065
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Znam sta je tema, a moje je misljenje ocito nepopularno jer su takvi kao ti u vecini.
Tvoje "ide mi na kuki" nije tema. I bilo bi lijepo da ne inputiraš da sam ja rekla nešto samo zato jer sam kvotala. Da, ne sviđa mi se dojenje u javnosti jer mi stvara neugodu. Nisam rekla ništa o iskazivanju mjačinstva i pokazivanju sisa (iako se sise automatski pokazuju ako nisu skrivene maramom) pa to tvoje "takvi kao ti" objesi mačku o rep.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:21   #1066
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Tvoje "ide mi na kuki" nije tema. I bilo bi lijepo da ne inputiraš da sam ja rekla nešto samo zato jer sam kvotala. Da, ne sviđa mi se dojenje u javnosti jer mi stvara neugodu. Nisam rekla ništa o iskazivanju mjačinstva i pokazivanju sisa (iako se sise automatski pokazuju ako nisu skrivene maramom) pa to tvoje "takvi kao ti" objesi mačku o rep.
Isuse Scarlet daj se smiri. Prvo sam napisala da je moje nepopularno misljenje ta negativa i odbojnost prema dojenju u javnosti, a ta dva posta su dosla kao tocka na i.
Ne kuzim zakaj mi imas potrebu tu sad docirati.
Jel podrzavas dojenje u javnosti? Ne. Jesam nesto krivo rekla?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:23   #1067
Quote:
-farfalla- kaže: Pogledaj post
nije nitko rekao da želi da mu dijete mijenja pelene, rečeno je da želite da u starosti djeca vode brigu o vama, a vrlo često to ide jedno sa drugim
...
doslovno mijenjanje pelena ide onako kako se ljudi, koji međusobno brinu jedni o drugima, dogovore
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:24   #1068
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Isuse Scarlet daj se smiri. Prvo sam napisala da je moje nepopularno misljenje ta negativa i odbojnost prema dojenju u javnosti, a ta dva posta su dosla kao tocka na i.
Ne kuzim zakaj mi imas potrebu tu sad docirati.
Jel podrzavas dojenje u javnosti? Ne. Jesam nesto krivo rekla?
Potpuno sam mirna. Jesi, krivo si rekla. To što ne podržavam dojenje u javnosti ne znači da mislim da žene koje to rade rade da bi pokazivale sise i iskazivale majčinstvo. Nemam ništa protiv dojenja ako se pokrije maramom, to mi je skroz u redu.
I ne dociram ti.

Usput, slažem se i s onim o precijenjenosti seksa.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je ovo super za dojenje u javnosti.

U dadiljno doba svog života jedno sam vrijeme stalno susretala podosta mama novorođenčadi i vrlo male djece čija starija djeca nisu mogla van na pol sata dnevno između dva bebina hranjenja, pa je stalno nečija sisa bila u nečijim ustima. Nitko se nije pokrivao i nisam vidjela nijednu bradavicu.
Blago tebi. Meni je neshvatljivo da žena ima mogućnost ne izložiti sise cijelom svijetu na uvid, a ne izabere to jer je uvredljivo pokriti se i zadržati svoju intimu. Jbg. ne sviđa mi se vađenje sise na par metara od nepoznatih ljudi u shooping centru/klupi u parku/restoranu. U striptiz klubu je dozvoljeno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:43   #1069
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Blago tebi. Meni je neshvatljivo da žena ima mogućnost ne izložiti sise cijelom svijetu na uvid, a ne izabere to jer je uvredljivo pokriti se i zadržati svoju intimu. Jbg. ne sviđa mi se vađenje sise na par metara od nepoznatih ljudi u shooping centru/klupi u parku/restoranu. U striptiz klubu je dozvoljeno.
Da, ali vjerojatno ti neće dati da uvedeš/uneseš dijete u striptiz klub


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:50   #1070
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da, ali vjerojatno ti neće dati da uvedeš/uneseš dijete u striptiz klub


-Stipe
Nisam ni mislila na dijete.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:52   #1071
A kog doje po soping centrima i parkovima?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:53   #1072
Nevolja sa svim tim uljepšavajućim zahvatima, koja ženama često promiče, jest da funkcioniraju kao utrka u naoružanju. Ako jedna od tisuću farba sijede, ima estetsku prednost pred ostalih 999. Ako ih 999 od tisuću farba sijede, isto im je kao i dok nijedna nije. Ako jedna od tisuću stalno ima dobru fen frizuru, u estetskoj je prednosti pred 999 čupavih ili s divljacima u kosi ili s mlohavom kosom. Ako su sve isfenirane, sve su opet na nuli.

I tako je i sa šminkom, trepavicama, filerima, steznicima, pushup gaćama, operacijama, i na kraju su opet sve po zgodnoći otprilike na istom rang mjestu u krugovima u kojima se kreću i među ženama s kojima se uspoređuju, samo što su sve potrošile puno vremena i novca da tamo dođu.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Blago tebi. Meni je neshvatljivo da žena ima mogućnost ne izložiti sise cijelom svijetu na uvid, a ne izabere to jer je uvredljivo pokriti se i zadržati svoju intimu.
Gdje se to okuplja cijeli svijet i baš svi bulje u sisu na koju je prištekano dijete?

Ljudima, uključujući vrlo malene, nerijetko nije neka sreća jesti s krpom preko glave. I da jest, dojećoj se ženi vidi sise koliko i jako dekoltiranoj, ili manje, pa ne vidim zašto bi bilo neophodno da se pokrivaju pelenama ili maramama. Ja sam znala nositi dosta izrezane topove i nitko mi nikad nije rekao "ćerce, daj nabaci neki šal".

Ne bi me traumatiziralo ni da sam vidjela bradavicu. Osim toga, dojenje funkcionira tako da je bradavica skoro sve vrijeme u djetetovim ustima, a nije baš potrebno ženi buljiti u sise dok doji i vrebati bradavicu, niti je skretanje pogleda dosta motorički zahtjevno.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da, ali vjerojatno ti neće dati da uvedeš/uneseš dijete u striptiz klub
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:01   #1073
Nemam problema s dojenjem u javnosti. Tko oće, samo naprijed, tko ne želi, samo nazad.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:04   #1074
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Gdje se to okuplja cijeli svijet i baš svi bulje u sisu na koju je prištekano dijete?

Ljudima, uključujući vrlo malene, nerijetko nije neka sreća jesti s krpom preko glave. I da jest, dojećoj se ženi vidi sise koliko i jako dekoltiranoj, ili manje, pa ne vidim zašto bi bilo neophodno da se pokrivaju pelenama ili maramama. Ja sam znala nositi dosta izrezane topove i nitko mi nikad nije rekao "ćerce, daj nabaci neki šal".

Ne bi me traumatiziralo ni da sam vidjela bradavicu. Osim toga, dojenje funkcionira tako da je bradavica skoro sve vrijeme u djetetovim ustima, a nije baš potrebno ženi buljiti u sise dok doji i vrebati bradavicu, niti je skretanje pogleda dosta motorički zahtjevno.

Pa skrenem pogled, jasno.
Ne volim ni kad mi je u blizini ženska s prevelikim dekolteom, pogled mi bježi, a ne želim baš ženama buljiti u sise. Ovaj dekolte na slici i nije nešto. Ja nikad ne bih mogla biti u onim američkim svlačionicama gdje se cure bez srama skidaju jedne pred drugima.
Ne sviđa mi se izlaganje tolikog dijela sisa na mjestima gdje to nije uobičajeno i točka. To je moje nepopularno mišljenje.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:05   #1075
Zasto vam smetaju dojenja u javnosti?
Cica ko cica, vecina zena se malo pokrije, ali sad da bi bas cekala da dodjem doma, a beba od par mjeseci koja je iskljucivo na cici mi place od gladi, ne bi.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:09   #1076
Pa bas si ja to isto mislim.
Mnoge moje frendice hranile su bebe svaka 2 sata jer su mali vrazi bili tako nastimani.
I to je trajalo i po citavu godinu.

I sto sad, ne izaci i ne prosetati zato sto postoji sansa da ces morati vani nahraniti dijete?
Malo sutra
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:10   #1077
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila na dijete.
Pa naravno da na dijete nisi mislila, inače ne bi pisala takav post.
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:15   #1078
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa bas si ja to isto mislim.
Mnoge moje frendice hranile su bebe svaka 2 sata jer su mali vrazi bili tako nastimani.
I to je trajalo i po citavu godinu.

I sto sad, ne izaci i ne prosetati zato sto postoji sansa da ces morati vani nahraniti dijete?
Malo sutra
Ne razumijem se u bebe ali kad one pocinji jesti drugu hranu osim sise?
Meni licno je ovaj raspored da me sisa svaka dva sata uzas i nigdje mi se ne bi dalo ici dok mi je drekavac na takvom rezimu.
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:18   #1079
S oko pola godine, ali ovisi o djetetu kad će početi jesti dovoljno da zamijene obrok.

Dok su maleni, preporuka je da se doje na zahtjev. Meni izgleda kao da bi se svaka normalna osoba propucala da pol godine provede u kući ili u krugu od parsto metara od kuće da može otrčati kući dojiti po potrebi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:19   #1080
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se u bebe ali kad one pocinji jesti drugu hranu osim sise?
Meni licno je ovaj raspored da me sisa svaka dva sata uzas i nigdje mi se ne bi dalo ici dok mi je drekavac na takvom rezimu.
Pa da, ne zvuci bas bajkovito, ovako kad gledas sastrane

Ali koliko sam skuzila po zenama oko sebe, sve imaju neki plan prije poroda sto ce i kako ce, i sve to neslavno padne u vodu kad se dijete stvarno dogadja
Ocu rec, taj outcome s dojenjem svako malo dost je cest scenarij, bilo na mjesec-dva, bilo na duze, jbg, place, gladno, pa mu das, sta ces

A kad pocnu jesti, a ono neki sa 6 mj, neki s godinu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.