Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2012., 16:44   #21
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Pa kao sto sam vec napisao, gdje je u Bibliji Isusov zivot do 33će godine? Nema ga. Izbacen je, zato jer ima nekih stvari u Isusovom zivotu s kojim se vjernici ne bi bas ponosili. Nemam konkretne primjere, davno sam citao o tome.
A gdje je u bibliji dio o kineskom zidu? Nema ga, znaci Konstantin izbacio

Ako tvrdis da je on izbacio:

1 - trebas primjere kanonskih evandjelja koji sadrze te price, a prije recenog koncila
2 - dokaz da je bas Konstantin inzistirao na da se to izbaci na koncilu


a nekako ne vidim nista od navedenog.

Nije uopce sigurno da je isus fizicki postajao, pa niti da je bilo ikakvih "izgubljenih godina"... ako vjerujemo u povijesno stvarnost Biblijskih mitova opet su ucenici uglavnom dosli nakon tih godina, sto potencijalne izvore informacija o ranijim vremenima poprilicno ogranicava. Ali ako mene pitas one nisu mtoloski bitne. Djetinjstvo je bitno kao "dokaz" bozanskog autoriteta, tipicno za mitove o bogoljudima svih kultura, uvijek mora biti gomila "mistike" oko samog zaceca, rodjenja, ranih pokazatelja posebnosti... vjerojatno nisu imali potrebu baviti se razvijanjem mita do samog vremena poucavanja (i eventualnog preklapanja sa nekom stvarnom povijesnom osobom vodje nekog od brojnih zidovskih mesijanskih kulteva tog vremena)... doduse sve je moguce, ovo je sad teska spekulacija, ali da je bas Konstantin namjerno izbacivao djelove je stvarno malo preveliko nagadjanje ako nema nikakvih konkretnih povijesnih dokaza ili barem indicija.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 23:43   #22
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A gdje je u bibliji dio o kineskom zidu? Nema ga, znaci Konstantin izbacio
Biblija prati Isusov zivot i dogadjanja oko njega, a nije zemljopisni atlas niti putopisna reportaza, naravno da nema u njoj bedastoca koje navodite...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 00:54   #23
Aha. Ok, sto je bilo s crvenkapicom tokom veceg djela zivota neopisanog u bajci? Konstantin izbacio?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 13:55   #24
Beljki, neće ti to superstručnjak nikada pokopčati...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 23:53   #25
Ako vas baš zanima, jer ste uskih pogleda i nemate pojma, iz Biblije su konkretno izbačeni dijelovi koji govore o ponašanju Isusa koje u najmanju ruku nije kršćansko. Primjer, kao dječak Isus se jednom prilikom igrao sa svojim prijateljima, i jedan od njih ga je jako razljutio, pa je Isus reagirao ishitreno i impulzivno na način da je usmrtio tog dječaka. Međutim, brzo ga je vratio nazad u život.
Sad ćete me tražit dokaze, link i slično. Googlajte, ako sam ja mogao to naći možete i vi.
I da, definitivno jesam superstručnjak za neke stvari...

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A gdje je u bibliji dio o kineskom zidu? Nema ga, znaci Konstantin izbacio

Ako tvrdis da je on izbacio:

1 - trebas primjere kanonskih evandjelja koji sadrze te price, a prije recenog koncila
2 - dokaz da je bas Konstantin inzistirao na da se to izbaci na koncilu



a nekako ne vidim nista od navedenog.

Nije uopce sigurno da je isus fizicki postajao, pa niti da je bilo ikakvih "izgubljenih godina"... ako vjerujemo u povijesno stvarnost Biblijskih mitova opet su ucenici uglavnom dosli nakon tih godina, sto potencijalne izvore informacija o ranijim vremenima poprilicno ogranicava. Ali ako mene pitas one nisu mtoloski bitne. Djetinjstvo je bitno kao "dokaz" bozanskog autoriteta, tipicno za mitove o bogoljudima svih kultura, uvijek mora biti gomila "mistike" oko samog zaceca, rodjenja, ranih pokazatelja posebnosti... vjerojatno nisu imali potrebu baviti se razvijanjem mita do samog vremena poucavanja (i eventualnog preklapanja sa nekom stvarnom povijesnom osobom vodje nekog od brojnih zidovskih mesijanskih kulteva tog vremena)... doduse sve je moguce, ovo je sad teska spekulacija, ali da je bas Konstantin namjerno izbacivao djelove je stvarno malo preveliko nagadjanje ako nema nikakvih konkretnih povijesnih dokaza ili barem indicija.
Ako ti trebaju dokazi, nađi ih sam. Meni ne trebaju niti mislim googlati nekoliko sati da bih tebi nešto dokazao.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 10:26   #26
Quote:
lourkey kaže: Pogledaj post
Zdravo, ja imam par nejasnoća
Prvo odmah da riješimo ono što će te me sigurno pitati:
Ja imam 14 godina, malo sam čitala okolo i sada imam par pitanja koja ne mogu nigdje drugdje pitati pa moram ovdje i ovako.

Prvo nejasnoća se tiče početka biblije:
(iz biblije)
Dakle stvori bog čovjeka i onda reče: Nije dobro da je čovjek sam, načinit ću mu pomoć kao što je on. Bog pusti tvrd san na čovjeka te on zaspa, pa mu uzme jedno rebro a mjesto zatvori mesom: Od rebra što mu uzme napravi Bog ženu pa je dovede čovjeku.

Meni to zvuči kao kloniranje, dakle čovjeka može napraviti iz ničega ali za ženu mu treba rebro: Dakle Adam i Eva su blizanci, i više od blizanca klonovi koji imaju potpuno jednak DNK gdje je jedina razlika među njima X i Y kromosom.

Dakle po bibliji a i po logici ispada da je Žena anomalija nastala tijekom procesa kloniranja.
Dakle po ovome oni apsolutno nisu mogli imati djecu, jer ovdje se čak ni neradi o incestu ovo je nešto puno gore jer oni su doslovno klonovi koji dijele 99.999999999999% istog genetskog materijala (jedina razlika je Više odnosno Manje X / Y Kromosoma)
Mislim da je ovo vrlo pametno kritičko razmišljanje za osobu sa samo 14 godina, samo naprijed, odgovori su oko nas ali ih treba razlučiti i odvojiti od tona neistina, laži i tabua.

Koliko ja znam kaže se da su neki pisani dokumenti počeli nastajati oko 300-te god od strane raznih autora, uglavnom grčkih filozofa i da su se vremenom nakupili i nekoliko stotina godina poslije "netko" ih je spojio u jednu knjigu koja je dobila ima Biblija.

U toku Srednjeg vijeka je ta knjiga bila još dodatno prepravljana, prebrisavana i nadodavana materijalom koji je pogodovao tadašnjoj crkvenoj i svjetovnoj vlasti u cilju držanja raznih naroda u pokornosti i slijepom posluhu dok su istovremeno davali velika materijalna bogatstva kako crkvi tako i kraljevima.

___________________________________


Biblija kao pisani materijal ima u sebi 2 "problema".

PRVI je taj što je pisana u prenesenom značenju i to s debelim razlozima... da bude nedovoljno jasna za onog tko je čita a namijenjena je prvenstveno za primitivne ljude koji kad pročitaju Bibliju tek tada shvate da ništa nisu shvatili ali će se vjerojatno toliko uplašiti tamošnjih događaja da se neće usuditi dovoditi u pitanje bilo što nejasno iz knjige.

DRUGI je da je se može tumačiti na razne načine, onako kako odgovora trenutnim crkvenim vladarima koji će neke događaje "prepoznati" u sadašnjosti i reći ostalima: "evo jeste vidili kako tamo sve piše da će se tako i tako dogoditi".

A onda ako se i ne dogodi lako se može pozvati na krivo tumačenje i odma izbaciti nove 3-4 priče o novim budućim događajima koji će se "svakako" dogoditi.

Taj sistem je jako pametan i koriste ga mnogi proroci koji NIŠTA ne navode jasno i čija se proročanstva može tumačiti na miljun načina.
Primjer nam je Nostradamus čiji se tekstovi tumače tek poslije nego što se nešto dogodi pa se onda naknadno "prepoznaju" u pjesničkim stihovima.

Da se razumijemo, ja jako vjerujem u postojanje nekog vrhovnog bića kao što je Bog ali nikako se ne mogu pomiriti sa crkvenim stavovima i sa onim pričicama koje nam svećenici pričaju, pa mislim da 70% njih ni sami ne vjeruju u ono što govore ali su uz crkvu radi materijalne koristi i osiguranja života do smrti.

Kao dijete sam obavio pričest, iako je tada bio socijalizam a onda kad je došlo ovo "oslobođenje" i blagotvorni divlji kapitalizam uvidio sam pravo lice današnje crkve i svih novih "vjernika" (barem 50% onih koji danas idu na misu su ateisti koji idu samo jer je to u trendu).

___________________________________


Što se tiče stvaranja čovjeka... radi se o dualitetu a možda i o većem broju komponenti od kojih se svaki čovjek sastoji.
Znači vrlo je vjerojatno da postoji duhovno i fizičko naše biće gdje je ovo prvo "zarobljeno" u našem tijelu tijekom fizičkog života.

Bog je mislim direktni tvorac naše duhovne komponente a fižički dio je vjerojatno napravljen od strane drugih bića koji su ispod Boga ali opet 1000 puta savršeniji od čovjeka.

Međutim čini se da u Bibliji ipak ima pravih informacija ali zamotanih i prikazanih na pojednostavljen i slikovit način iz razloga koje sam prije naveo, samo ih treba prepoznati.

Lako je moguće da ovi koji su stvarali fizičkog čovjeka (nazovimo ih vanzemaljci ali nemojte misliti da izgledaju kao mali zeleni iz filmova, ni blizu) da su zaista klonirali prvog čovjeka ali su u samom procesu izmjenili neke stvari kako bi oba proizvoda bila međusobno kompatibilna nakon što se u njih smjeste dvije duše.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 23:53   #27
o majko moja koja tema...

pa evo onda nešto na tu temu - pitate se kak je Marija djevica (ne znam odakle im izraz djevica jer sumnajm da su ti stari narodi znali anatomsku razliku od djevojaka koje se jesu jebale, a koje nisu) ostala trudna i rodila a nije imala spolno općenje (iliti jebala se, prašila, špajzala, trošila... - po naški )..
tu na scenu dolaze ili Svemirci ili ljudi putnici kroz vijeme i oni su tehnikom "in virtro" ubacili spermiće direkt u maternicu da se oplodi jajašce. Na takav način i djevica koja je tek spolno sazrijela može biti trudna.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:22   #28
Postoji li ijedan (rubno)znanstveni razlog da ovo NE preselim na Religiju?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:26   #29
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Postoji li ijedan (rubno)znanstveni razlog da ovo NE preselim na Religiju?
Ne postoji. Slobodno premjesti!
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 04:45   #30
Pošto nemam vremena za čitanje tolikih pizdarija samo sam šturo preletio, pa krenimo redom:
Kao što si rekla u kloniranju se dobiva genetski ista osoba, a što se tiče te tvoje anomalije mislim da ni u teoriji nije moguća. I kao što svi znaju biblija nije znanstvena knjiga, te stvari napisane u njoj ne treba uzimati zdravo za gotovo, nego u prensenom značenju. Znači Bog nije zemlju stvarao 7 dana nego mnogo više, Bog nije Evu stvorio od Adamovog rebra nego nekako drugačije...
A što se tiče ovog prepravljanja biblije, ima li tu nekih znanstvenih dokaza, ili su to gluposti tipa Da Vinc-ijevog koda?
U svezi nejasnoća tipa Marina djevičanstva, sve te stvari vam imaju objašnjene u knjigama kao npr. Katekizam Katoličke Crkve..., koje nisu pisale neke budale nego neki od najvećih umova ljudske povijesti.
Po meni, doć iz vedra neba i blatiti rad nekih od velikana ljudske povijesti, je u najmanju ruku vrlo glupo i nepošteno....
Oxony is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 14:45   #31
Da ne načinjem novu temu mene pak zanima: Zašto crkva ima gromobran?
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:44   #32
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
Da ne načinjem novu temu mene pak zanima: Zašto crkva ima gromobran?
Oh, pa to je bar jednostavno: za svaki slučaj!
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 20:36   #33
Quote:
Oxony kaže: Pogledaj post
Pošto nemam vremena za čitanje tolikih pizdarija samo sam šturo preletio, pa krenimo redom:
Kao što si rekla u kloniranju se dobiva genetski ista osoba, a što se tiče te tvoje anomalije mislim da ni u teoriji nije moguća. I kao što svi znaju biblija nije znanstvena knjiga, te stvari napisane u njoj ne treba uzimati zdravo za gotovo, nego u prensenom značenju. Znači Bog nije zemlju stvarao 7 dana nego mnogo više, Bog nije Evu stvorio od Adamovog rebra nego nekako drugačije...
A jel? Kako?
Daisy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:02   #34
Quote:
Daisy83 kaže: Pogledaj post
A jel? Kako?
Ne znam (sa znanstvenog stajališta), i mada nisam stručnjak za biologiju i evoluciju malo sam istraživao, i mislim da još nije umjetno stvoren život na zemlji. I kako sam rekao nisam stručnjak u tome području ali meni je nemoguće zamisliti da se nekoliko atoma pod različitim vanjskim utjecajima spoje, krenu hraniti i razmnožavati... A i da je to moguće opet mi se čini da je jako teško da se bez nekog "drugog" utjecaja razvije svjesno biće tipa čovjeka. Po meni stvaranje i uzdržavanje života (nakon što sam pogledao BBC-jev dokumentarac Planet Earth postao sam uvjeren u to) je Božji čin. Naravno ti se možeš ne slagati sa mnom u ovom pogledu, i reći da nemam nikakvih dokaza da je Bog stvorio život, što je potpuno uredu. Također bih istaknuo da Boga ne možemo spoznati, nego ga možemo jedino osjetiti u mnogobrojnim životnim prilikama (svi ga ljudi osjete) oni koji to prihvate nazivaju se vjernicima.

Zadnje uređivanje Oxony : 28.06.2012. at 21:04. Reason: gram. greška
Oxony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:03   #35
ja se slažem s alegorijom
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:12   #36
Quote:
Oxony kaže: Pogledaj post
Ne znam (sa znanstvenog stajališta), i mada nisam stručnjak za biologiju i evoluciju malo sam istraživao, i mislim da još nije umjetno stvoren život na zemlji. I kako sam rekao nisam stručnjak u tome području ali meni je nemoguće zamisliti da se nekoliko atoma pod različitim vanjskim utjecajima spoje, krenu hraniti i razmnožavati... A i da je to moguće opet mi se čini da je jako teško da se bez nekog "drugog" utjecaja razvije svjesno biće tipa čovjeka. Po meni stvaranje i uzdržavanje života (nakon što sam pogledao BBC-jev dokumentarac Planet Earth postao sam uvjeren u to) je Božji čin. Naravno ti se možeš ne slagati sa mnom u ovom pogledu, i reći da nemam nikakvih dokaza da je Bog stvorio život, što je potpuno uredu. Također bih istaknuo da Boga ne možemo spoznati, nego ga možemo jedino osjetiti u mnogobrojnim životnim prilikama (svi ga ljudi osjete) oni koji to prihvate nazivaju se vjernicima.

Ne znaš, to je očito, nego lupaš gluposti. To što tebi nisu prihvatljive znanstvene pretpostavke o nastanku života (što, slažem se s tobom, ne moraju biti točne, ali zato i jesu pretpostavke) a da ti istovremeno bude prihvatljiva bajka o božjem stvaranju svijeta, meni je nevjerojatno.


Dokaži da Boga svi osjete.
Daisy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 14:46   #37
Jao, necemo valjda opet o tome kako treba shvacati bibliju
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 20:52   #38
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Oh, pa to je bar jednostavno: za svaki slučaj!
Ko i svecenik qrac
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 03:51   #39
Quote:
Daisy83 kaže: Pogledaj post
Ne znaš, to je očito, nego lupaš gluposti. To što tebi nisu prihvatljive znanstvene pretpostavke o nastanku života (što, slažem se s tobom, ne moraju biti točne, ali zato i jesu pretpostavke) a da ti istovremeno bude prihvatljiva bajka o božjem stvaranju svijeta, meni je nevjerojatno.


Dokaži da Boga svi osjete.
Da budemo jasni čisto sumnjam da ti znaš imalo bolje od mene pa mi onda i nisi kompetentan suditi . Mislim da se ovdje ne bi moglo reći da ja lupam gluposti jer ovdje situacija nije slična kao u drugim područjima znanosti (npr. da kažem da je Bog stvara kišu, a ne da se ona stvara kondezacijom, to bi bila glupost).

Ovo je moj osobni stav, i puno sam se puta u svome životu uvjerio u njega. Ako želiš neke primjere, imaš mnogo svjedočanstava od životopisa svetaca (sv. Franjo, sv. Augustin...), pa do predavanja znanstvenika (npr. meni su jako dobra od Davora Pavune). Mnogi će ti ljudi osjetit Boga, tražiti njegovu pomoć, onda ga se odreći. Ovako nam je profesor pričao o Volteru koji je pred smrt tražio svećenika da ga ispovjedi. Zatim kada je ozdravio govorio da je to bio trenutak njegove slabosti, i da to više nikad ne učine. Sljedeći put kada je bio na samrti, opet je tražio svećenika, ali njegovi mu ga pomoćnici nisu doveli, te pred smrtni trenutak je rekao kako vidi đavla koji ga odvodi u pakao.
Oxony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 10:57   #40
Prvo pravilo kod čitanja Biblije glasi:
Tko Bibliju shvaća doslovno/bukvalno i onda još postavlja pitanja je u najmanju ruku upitne inteligencije

Isto kao da komentiraš basne. Npr.

Jednoga je dana divlji magarac ugledao pitoma magarca u zaklonu. Približio mu
se i počeo govoriti kako je sretan, hvalio je njegovu tjelesnu ljepotu i obilje
koje mu je dostupno. Nedugo zatim vidio je kako natovaren teško hoda ispred
vlasnika koji ga je udarao štapom. Ponovno mu se obratio i rekao: “Nisi sretan
kako sam bio mislio. Za obilje hrane i blagodati moraš trpjeti teška poniženja i
mučno raditi.”

Pametan čovjek iz ovog izvlači pouku, tipa: Ne postoji sreća koja je izgrađena na mukama i poniženjima.
Glup čovjek postavlja pitanje: Otkada to magarci mogu govoriti ?

P.S. Nisam vjernik, pa me poštedite komentara u tom smjeru
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.