Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 20:54   #161
Najprije se trebas registrirat i onda uplatis na njihov racun.
Najjeftinije ti je uplatiti eure internet bankarstvom, sepa transfer a tu su ti zaba i pbz najpovoljniji.

Normalno mozes uplatiti i dolare, ali eure je najpovoljnije
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:52   #162
Imate li iskustva sa Fima vrijednosnice iz Varaždina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:08   #163
[QUOTE Sami nedostatak etf-ova je sto ne trguju 24 sata i veliki sok za mnoge ce doci kada ti etf- ovi moraju prodati prave udjele u dionicama a nemaju kome. Ukoliko ne drzis vrlo uske stopove ili se ne znas edgati opcijama ili futures ugovorima riskiras jako veliku seriju gap downova. Postoji nekoliko etf-ova koje sam razmatrao kao jednu od strategija - VIX je 100% ispod svoje povijesne norme te i danas nenormalna korekcija (povijesno normalna) trzista od 10% ga moze podici >200%. Ali opet dolazi problem etf'ova - vecina igraca se navikla shortati volativnost smo u povijesno niskim nivoima - problem ce nastati kada u jednom danu bude izbrisamo more racuna - ne samo retail tradera i investora nego i glupih institucija koje se nisu zastitilie- mnogi prominentni trejderi pitaju se sta ce se dogoditi kad moras vratiti 200-300% od svog racuna koji je vec na margini - oni koji se nisu hedgali ne samo da ce bankrotirati nego i biti duzni 2-3x cijene vrijednosti cijelog racuna - uglavnom velika sansa je da ce sami etf propasti iako to cudno zvuci jer onaj ko je tajmirao long trade tada nece se imati od koga naplatiti. QUOTE]

Kratki osvrt pod temu nelikvidnosti ETF/ETN -ova spomenutih prije nekoliko tjedana - u slucaju snaznih korekcija ili vracenje pod povijesnu normu - strategija koju su primjenjivale mnoge institucije i individualni trejder danas - short vol ili skupljanje navaca ispred nadolazeceg vlaka upravo iznosi svoje prve (brojne zrtve sa terena).
Biti ce zanimljivo gledati daljnji rasplet situacije i reakcije CB-a. Tko god nije prodavao u snagu zadnjih par tjedana, vjerovatno ce dobiti jos jednu priliku ali kotrola riska i strpljenje da se market opet vrati u specijalizirane setupove trenutno su moj fokus.
zego88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:20   #164
Bok ekipa, želio bi kupiti dionice na TSX Ventures.
Pokriva li ih IB ili Optima trade?
radzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:21   #165
Također me zaninimaju info o FIMA
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 12:42   #166
Ponekad trgujem sa ETF preko IB,odnosno mogao sam do jučer:

FAQ: Why was my order rejected for no trading permissions when I have permissions for ETFs?

Opening orders from retails investors residing in the European Economic Area (EEA) that are associated with a product that does not comply with the EU's Packaged Retail and Insurance-based Investment Product Regulation (PRIIPS) will be rejected. The regulation is intended to enhance understanding of these products through provision of disclosure documentation referred to as the Key Information Document (or "KID"). The KID provides information such as product description, costs, risks & performance.

The products that this applies to have returns associated with a reference value and include derivatives (options and futures), ETFs, ETNs, funds and certain debt instruments. It does not apply to stock, FX and standard bonds. Orders will be rejected if the manufacturer, or issuer, of the product has decided not to provide the KID required to distribute the product to EEA retail residents.

Note that this restriction does not apply to existing positions subject to the KID requirement that you are attempting to close.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 22:45   #167
EU trazi da ETF-ovi iz Amerike ispune neke njihove kriterije, a Amere nije bas briga i ne zuri im se zafrkavat se sa EU birokraciom.
Sredit ce se to, samo ne znam kad.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 16:02   #168
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
EU trazi da ETF-ovi iz Amerike ispune neke njihove kriterije, a Amere nije bas briga i ne zuri im se zafrkavat se sa EU birokraciom.
Sredit ce se to, samo ne znam kad.
Hoće vjerujem,ipak je tu u pitanju cijela EU,da se radi samo o nama ne bi se riješilo nikad.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 16:45   #169
Da, ja upravo pokušao ući u jedan indeks, ali banana.

Vidiš, nisam pokušao zatvorit poziciju. To bi trebalo dopustiti.
Pitanje je koliko ćemo čekati dopuštenje....

Edit: sad čitam da close normalno šljaka...logično.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 18:29   #170
Alternativno se mogu kupiti neki etf-ovi koji prate američki ili emerging market na londonskoj burzi ako koga zanima.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 08:36   #171
Pozdrav!
Jel postoji u hrvatskoj platforma koja uz američke nudi i australske dionice? Kolko vidim zaba nema..
Ako ne koja bi mi bila najbolja inozemna? IB, Tradestation?
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 08:45   #172
https://optimtrader.com/hr/

Rade preko IB, veća naknada, ali manji troškovi neaktivnosti.

Usporedi i vidi što ti više odgovara
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 09:39   #173
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
https://optimtrader.com/hr/

Rade preko IB, veća naknada, ali manji troškovi neaktivnosti.

Usporedi i vidi što ti više odgovara

Mozda mi je promaklo ali nigdje na stranicama ne nalazim naknadu za trgovanje australskim dionicama i ostale troškove..
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 15:58   #174
Druže sve sam ti rekao, servirao na gotovo.
Tvoje je da pročitaš, valjda ne očekuješ da ja čitam za tebe.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 21:19   #175
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Druže sve sam ti rekao, servirao na gotovo.
Tvoje je da pročitaš, valjda ne očekuješ da ja čitam za tebe.
Da si stavio konkretne brojke onda bi bilo serviranje

Ne, u pravu si kontaktirat cu ih.. sam se nadam da je naknada po tradeu kao kod eu i us a ne dionici..Živio!
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 22:12   #176
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
Da si stavio konkretne brojke onda bi bilo serviranje

Ne, u pravu si kontaktirat cu ih.. sam se nadam da je naknada po tradeu kao kod eu i us a ne dionici..Živio!
Pa zašto ne odeš na njihovu stranicu i pročitaš naknade?
Koliko se ja sjećam US i EU nemaju iste naknade. US je po dionici, a EU postotak.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 06:29   #177
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Pa zašto ne odeš na njihovu stranicu i pročitaš naknade?
Koliko se ja sjećam US i EU nemaju iste naknade. US je po dionici, a EU postotak.
Više me zanima australsko tržište a to nigdje nisam našao..vjerojatno ima na platformi al mi jos nisu poslali demo.
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 20:53   #178
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
Više me zanima australsko tržište a to nigdje nisam našao..vjerojatno ima na platformi al mi jos nisu poslali demo.
Mislim da OptimTrader Hrvatska ima mogucnost trgovanja tim dionicama, a i naknade su im jako niske.
__________________
www.mbwealthplan.com
Cvrki 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 13:13   #179
Htio bih kupovati američke (i možda azijske) ETF-ove koji prate indekse pa moram odabrat brokera sad. Zanima me postoji li negdje na jednom mjestu neki tablični prikaz troškova i naknada brokera za takve kupovine?

Našao sam ovo:

http://www.poslovni.hr/burze/brokeri...o-zasto-222728

međutim iz 2012. je.

Ako nema ništa takvo, zna li netko napamet koji bi mogli biti kandidati kao najpovoljniji za takvu kupovinu?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 14:28   #180
Opet ti!
Koliko se sjećam već sam ti davao savjete
Ne kontam te nikako, šta ti hoćeš.
Želiš trgovati na stranim burzama, a svezao se Hrvatske kao budala. Ovaj link se odnosi većinom na trgovinu na ZSE, pa mi nije jasno šta je svrha njegovog postavljanja.

Evo na ovoj temi su navedeni brokeri kojima se trguje na stranim burzama. Pročitaj par stranica, usporedi i odaberi.
Opet ti kažem imaš google i pronađi.
Zašto mora biti hrvatski broker?
Mislim može i hrvatski, ali i ne mora.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.