Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 11:41   #301
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Kazakhstan je diktatura, dakle "analitičar" je kod za Kazakhstansku vladu.
liveuamap je neslužbeno glasilo kazahstanske vlade?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 17:32   #302
A drugi analiticar kaze da ce iduce godine biti nova Jalta, odnosno da ce se dogovoriti SAD i EU sa RF o podjeli svijeta. Rusiji ce biti prepustena dominacija u Bjelorusiji i Ukrajini, a zapadu sve ostalo.

Pusti analiticare opste prakse, oni pisu svasta za platu.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:31   #303
Na drugu godišnjicu startanja Eurazijske Ekonomske Unije (EEU tj EAU), potvrđeno je ono što se znalo vec od prvog dana 2015, ta nabrzinu sklepana "unija" koja je trebala biti protuteža EU, je mrtvo rođena, samo još jedna papirnata organizacija, bez realne budcnosti, isto kao CIS tj ZND i CSTO.

Quote:
since the EEU’s 2015 inception, relationships between every single intra-EEU country have suffered, save, perhaps, for relations between Minsk and Astana, and between Moscow and Bishkek. The other relations — Moscow and Minsk, Astana and Bishkek, Yerevan and everyone else — have either flat-lined over the past two years, or worsened outright.

Much of the souring, of course, has less to do with the EEU’s on-the-ground impact and more to do with Moscow’s decisions, ranging from the Kremlin’s counter-sanctions regime to the increased tensions Russia’s neo-imperialism has engendered in Belarus and Kazakhstan. But there’s a reason the EEU coincided with Moscow’s attempts at returning to international prominence and why other member-states, most especially Kazakhstan, have attempted time and again to slow Moscow’s pushes for everything from common passports to a common currency.
link
Odnosi među državam clanicam EEU/EAU, su se pogoršali u velikoj mjeri, Tajikistan izgleda nece ni uci u vec propalu uniju, cak ih ni donacija Rusije u iznosu vecem od milijardu dolara nije uspijela privuci, inace skoro cijel Tajikistanski BDP ovisi o migrantskim radnicima koji rade u Rusiji i šalju novac doma obiteljima.

Dakle Rusi su probali stvoriti protutežu EU i NATO-u bez ikakvog uspijeha, od najvljene zajednicke putovnice i valute izgleda nece biti ništa jer je Kazakhstan te planove zaustavia, a trgovina među EAU clanicama je pala na najniže razmjere.

CSTO koji je treba biti protuteža NATO-u je skoro pa pred raspadom, država s najviše utijecaja u CSTO-u je Azerbajđan što je jako cudno uzevši u obzir da ista nije ni clanica saveza.

Več više od dvije godine Rusi pokušavaju izabrati novog generalnog tajnika CSTO-a, a pošto je izbor po rotirajucem redu, sada je na red došla Armenija, koja bi tim izborom dobila puno vecu moc pogotovo nad Azerbajđanom i sukobom oko Nagorno-Karabakh regije, što dakako ne odgovara Azerbajđanu koji je preko Kazakhstana i Bjelorusije uspio odgoditi imenovanje Armenskog kandidata vec četiri puta.

Mene ni ne cudi da su EAU i CSTO propali, Rusija ima manji BDP od Meksika, a izgleda i manje utjecaja od iste.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:35   #304
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
....
Mene ni ne cudi da su EAU i CSTO propali, Rusija ima manji BDP od Meksika, a izgleda i manje utjecaja od iste.
Rusija je regionalna država

Ali ja mislim da to nije istina pošto Rusija bira Americi predsjednika. Barem tako kažu MSM.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:50   #305
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Na drugu godišnjicu startanja Eurazijske Ekonomske Unije (EEU tj EAU), potvrđeno je ono što se znalo vec od prvog dana 2015, ta nabrzinu sklepana "unija" koja je trebala biti protuteža EU, je mrtvo rođena, samo još jedna papirnata organizacija, bez realne budcnosti, isto kao CIS tj ZND i CSTO.

Zar se nije raspala unija?
I prosle i preprosle godine se pisalo na forumu da se raspala.
Doduse pisalo se i da ce se Srbija prikljuciti.

A pisalo se da rublja samo sto nije propala.


Nesto kontam da sam pogrijesio profesiju. Trebao sam biti novinar. Napisem tekst, a onda ga svake godine objavljujem. Urednik samo promjeni naslov, doda NOVO, SENZACIONALNO ILI SKANDALOZNO, uvijek sam svjez i zanimljiv, a godinama nisam nista novo napisao.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:52   #306
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Zar se nije raspala unija?
I prosle i preprosle godine se pisalo na forumu da se raspala.
Doduse pisalo se i da ce se Srbija prikljuciti.

A pisalo se da rublja samo sto nije propala.


Nesto kontam da sam pogrijesio profesiju. Trebao sam biti novinar. Napisem tekst, a onda ga svake godine objavljujem. Urednik samo promjeni naslov, doda NOVO, SENZACIONALNO ILI SKANDALOZNO, uvijek sam svjez i zanimljiv, a godinama nisam nista novo napisao.
Nije se ta Unija raspala, nego jednostavno je doživila sudbinu CIS-a tj ZND-a I CSTO-a, postoji samo na papiru, i dalje ce se svake godine naslikavati i paradirati isto kao i kod skupova clanica CIS/ZND-a i CSTO-a, ali realno ta unija nece imati nikakvog efekta.

Da bi EAU zaživila kako ju je Putin zamislija, prvo bi se istoj treba pridružiti Tajikistan jer onda bi sve clanice CSTO-a bile i clanice EAU-a, tako da bi se onda CSTO moga stopiti sa EAU, pa bi onda ista osim Ekonomske Unije postala i vojni savez (jer to je bia orginali plan Putina, koji je cak donira više od milijardu dolara Tajikistanu, cije cijeli bdp je oko 8 milijardi dolara, kao bi ista ušla u EAU), drugo bi bilo da se nakon toga uvede zajednicka Putovnica, te nakon toga zajednicka Valuta, jer ona bi EAU postala nešto kao "Sovjetski Savez Light Verzija".

Ali eto država koja ima manji BDP od Meksika, a umislila si je, da je rame uz rame sa Amerikom, dobiva brutalni "reality check" od Tajikistana
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:03   #307
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Nije se ta Unija raspala, nego jednostavno je doživila sudbinu CIS-a tj ZND-a I CSTO-a, postoji samo na papiru, i dalje ce se svake godine naslikavati i paradirati isto kao i kod skupova clanica CIS/ZND-a i CSTO-a, ali realno ta unija nece imati nikakvog efekta.

Da bi EAU zaživila kako ju je Putin zamislija, prvo bi se istoj treba pridružiti Tajikistan jer onda bi sve clanice CSTO-a bile i clanice EAU-a, tako da bi se onda CSTO moga stopiti sa EAU, pa bi onda ista osim Ekonomske Unije postala i vojni savez (jer to je bia orginali plan Putina, koji je cak donira više od milijardu dolara Tajikistanu, cije cijeli bdp je oko 8 milijardi dolara, kao bi ista ušla u EAU), drugo bi bilo da se nakon toga uvede zajednicka Putovnica, te nakon toga zajednicka Valuta, jer ona bi EAU postala nešto kao "Sovjetski Savez Light Verzija".

Ali eto država koja ima manji BDP od Meksika, a umislila si je, da je rame uz rame sa Amerikom, dobiva brutalni "reality check" od Tajikistana
Ček, ček malo...Sad sam zbunjen. Odtkud toj bijednoj Rusiji milijarda dolara koje je donirala Tadžikistanu?
Pa ja sam bil uvjeren, nakon pisanja forumskih stručnjaka, da je Rusija ustvari bankrotirana vukojebina u kojoj žive samo pijandure i kurve, a ti sad kažeš da Rusija donira milijardu dolara?!?
Nekaj tu ne štima.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:23   #308
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ček, ček malo...Sad sam zbunjen. Odtkud toj bijednoj Rusiji milijarda dolara koje je donirala Tadžikistanu?
Pa ja sam bil uvjeren, nakon pisanja forumskih stručnjaka, da je Rusija ustvari bankrotirana vukojebina u kojoj žive samo pijandure i kurve, a ti sad kažeš da Rusija donira milijardu dolara?!?
Nekaj tu ne štima.
Pa šta mislite otkuda miljarda dolara? Pijandure platile porez na alkohol a kurve na rabotu.

Ih.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:38   #309
Tajikistan još nije dobija tih milijardu dolara, a kako piše ta donacija ce se ostvariti kroz poklanjanje korištene vojne tehnike iz skladišta kroz period od par godina.

Quote:
The Kommersant Daily newspaper quoted unnamed sources in the Russian General Staff as saying the amount of planned military aid to Tajikistan could reach 70 billion rubles (over $1.2 billion at current rate) within the next few years.

The arms and equipment would include personal weapons and ammunition, communication systems, aircraft, artillery systems and missiles. Most of the aid will be second hand hardware currently on the Russian forces’ balance, the sources said.

link i link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:41   #310
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Tajikistan još nije dobija tih milijardu dolara, a kako piše ta donacija ce se ostvariti kroz poklanjanje korištene vojne tehnike iz skladišta kroz period od par godina.
Puh, bolje da su im poklonili 200 MRAPa.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:43   #311
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Tajikistan još nije dobija tih milijardu dolara, a kako piše ta donacija ce se ostvariti kroz poklanjanje korištene vojne tehnike iz skladišta kroz period od par godina.
Znači u svom prethodnom postu si se zlijal dok si napisal da je Putin "...čak donira više od milijardu dolara Tajikistanu...".

I onda bi čovek trebal ozbiljno shvačati ovakve diskutante.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:50   #312
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Znači u svom prethodnom postu si se zlijal dok si napisal da je Putin "...čak donira više od milijardu dolara Tajikistanu...".

I onda bi čovet trebal ozbiljno shvačati ovakve diskutante.
Malo san se krivo izrazija, pocetkom 2015, Putin je obeca donaciju od oko 1.2 milijarde dolara Tajikistanu, a ta donacija se još dan danas nije ostvarila, jer je uvijetovana ulaskom u Eurazijsku Uniju.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:02   #313
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Malo san se krivo izrazija, pocetkom 2015, Putin je obeca donaciju od oko 1.2 milijarde dolara Tajikistanu, a ta donacija se još dan danas nije ostvarila, jer je uvijetovana ulaskom u Eurazijsku Uniju.
E jebi ga sad. Razlika između dati milijardu dolara i ponuditi milijardu dolara je puno više nego 4 slova.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:14   #314
Ruski kommersant tvrdi da Bjelorusija radi pripreme za napuštanje Euro Azijske Unije.

Белоруссия намерена выйти из ЕврАзЭС и ОДКБ
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 14:17   #315
Euroazija je jedan komad zemlje, najveci "otok" na svijetu. Jos od vremena kad je Engleska postala pomorska sila broj jedan, njihov cilj broj jedan za ocuvanje dominacije jest onemogucavanje stvaranja ili jacanja bilo kog entiteta na EA tlu u samom korijenu. U suprotnom to bi vremenom po prirodi stvari dovelo do objedinjavanja ogromnog prostranstva koje je samodovoljno, u ekomskom i politickom smislu i samim tim obezvrijedila znacaj dominacije pomorskim putevima. Sagledavanje i razumijevanje svih politickih dogadjaja u zadnjih 200 godina kroz ovu prizmu postaje lako i kristalno jasno. Na drugom mjestu je interes za pristup resursima ovog prostranstva. Nastavljac ove strategije kocenja i razbijanja je amerika i to iz dva razloga:
1. Slicno kao i engleska, i amerika svoj uticaj moze siriti pomorskim putevima
2. "Porodicne" veze sa starom imperijom.
U argumentaciji pro i anti EA uniji podastirati trenutne ekonomske i drustvene parametre je bezpredmetno jer je prosperitet, ekonomski i drustveni, u zapadnom svijetu generiran kolonijalizmom. Mnogo ukradenog i otetog jos uvijek je pohranjeno u trezorima ovih dviju sila.
Rusija kao najveci homogeni okupant ovog prostora je uvijek bila i ostat ce meta za odstrel amerike i engleske bez obzira tko vladao njome.
Ovo su cinjenice koje se lako mogu pronaci. Neki evropski lideri (Sarl De Gol) su zamisljali evropu sa rusijom, ali...
Nije lose za procitati knjigu Georga Friedmana "Sljedecih 100 godina" za pocetak. Mnoge stvari ce vam se posloziti kao kockice. Diznilend pricice o "pijanim i zlim rusima" dolaze od onih koji siluju cijelu planetu i onda se ljute kad im se neka ne poda. Takodjer nije lose procitati malo i o genezi naftne industrije.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 02:56   #316
Svatko ujedinjavanje država u svijetu koji je zbog tehnološkog napretka postao "globalno selo" ima samo jednu političku svrhu a to je da najjači u takvoj uniji ostvari neku prednost.

Danas apsolutno nema potrebe za time a najprosperitetnije države su tehnološki napredne male države. Prisjetite se što ste učili u školi o kompleksnim sustavima, a to je da dok broj komponenata takvog sustava raste linearno njihova interakcija raste eksponencijalno. Kome su potrebni eksponencijalni problemi?

Danas ne postoji nikakva borba za resurse jer ih ima na pretek. Klasičan kolonijalizam je mrtav jer je neisplativ. Danas se vodi borba za plasman resursa i udio u svjetskom tržištu. Pogledajte što radi naftni kartel OPEC.

Dakle, Europo u nikakve saveze sa nikim. Manje je više.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:51   #317
1.4.2017 Moskva, Tajikistan, Mongolija, Uzbekistan, Turkmenistan i Azerbajđan su ušli u Eurazijsku Uniju.

Vladimir Putin je uspjeo ostvariti svoj životni san, povratak Sovjetskog Saveza kroz EAU, i ne samo to, EAU je teritorijalno veća od Sovjetskog Saveza, jer da, Baltičke države, Gruzija, Ukrajina i Moldavija nisu u EAU ali zato je Mongolija, "pogledajte na karti kolika je Mongolija" govori ushićeni Putin, "Mongolija je velika kao pola Europe" ushićeno nastavlja, a i populacija EAU je veća od populacije Sovjetskog Saveza.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:00   #318
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
1.4.2017 Moskva, Tajikistan, Mongolija, Uzbekistan, Turkmenistan i Azerbajđan su ušli u Eurazijsku Uniju.

Vladimir Putin je uspjeo ostvariti svoj životni san, povratak Sovjetskog Saveza kroz EAU, i ne samo to, EAU je teritorijalno veća od Sovjetskog Saveza, jer da, Baltičke države, Gruzija, Ukrajina i Moldavija nisu u EAU ali zato je Mongolija, "pogledajte na karti kolika je Mongolija" govori ushićeni Putin, "Mongolija je velika kao pola Europe" ushićeno nastavlja, a i populacija EAU je veća od populacije Sovjetskog Saveza.

link

dobar

nije bas na nivou 'usa=sloboda' ali se napreduje....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:38   #319
Cujem da bi i Iran htio u EAU.

Bas me zanima ko ce prije uci: Azerbejdzan u EU+NATO ili Iran u EAU+SOS.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:47   #320
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Cujem da bi i Iran htio u EAU.

Bas me zanima ko ce prije uci: Azerbejdzan u EU+NATO ili Iran u EAU+SOS.
Niti će Iran u EAU + CSTO (sos?)
Niti će Azerbajđan u EU + NATO

Prije će Iran i Azerbajđan skupa biti u Šitsko Ekonomsko Vojnoj Uniji sa Irakom, Sirijom i Libanonom (možda i Jemenom ili dijelom Jemena.
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 02.04.2017. at 15:37.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.