Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 14:40   #101
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Oni su "veći dio tjedna u njegovom stanu". Možda preko tjedna, a vikendima je on slobodan Ne mora bit da svi znaju da su par ak ne dolaze k njemu i ne vide je svaki put kad dođu.
Ali zaboga zašto moraju SVI znati? Zašto?

Pa ja bih popizdila u ovim godinama da mi svi znaju tko mi je dečko, partner, jebač, ljubavnik, priležnik, zaručnik, čovjek, dragi, medek, ljubav, životni suputnik, kako god... i da me tlače s pitanjima.

I zašto ne bi vikendima bio slobodan? Pa 50 godina je živio bez nje, ima djecu, prijatelje, hobije, rodbinu i interese koji nju ne uključuju.

Mah, odustajem. Kao da sam na teensima.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:47   #102
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ali zaboga zašto moraju SVI znati? Zašto?
Mislim da se ne radi o tome što prodavačici na salamama ne kaže "molim vas, narežite mi dvadeset deka ementalera za mene i moju ljubav " nego u tome što prijateljima kaže da mu je ona prijateljica.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:50   #103
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ali zaboga zašto moraju SVI znati? Zašto?
Nisu u pitanju svi, nego prijatelji, a zakaj oni moraju znati ili bolje rečeno - zakaj ne smiju znati, to pitaj autoricu Ja nisam imala nikad takve "probleme"

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa ja bih popizdila u ovim godinama da mi svi znaju tko mi je dečko, partner, jebač, ljubavnik, priležnik, zaručnik, čovjek, dragi, medek, ljubav, životni suputnik, kako god... i da me tlače s pitanjima.
Ok, sad već pričamo ko bi kaj u svom slučaju, bez obz na autoricu i njene razloge.
Ona ne bi, a zakaj bi on - to je pitanje iza kojeg se kriju bitniji odgovori od ovog o čemu mi pišemo.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
I zašto ne bi vikendima bio slobodan? Pa 50 godina je živio bez nje, ima djecu, prijatelje, hobije, rodbinu i interese koji nju ne uključuju.
Mah, odustajem. Kao da sam na teensima.
Ne, naprotiv. Nismo na teensima, iako je autorica zaljubljena ko tinejdžerka
Ne znam kak ona stoji sa svojim životom u koji on nije uključen, al imam dojam da je on tih par mjeseci čitav njezin svemir i da se sve vrti samo oko njega, dok kod njega stvari stoje drukčije, a time i to predstavljanje
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:51   #104
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne radi o tome što prodavačici na salamama ne kaže "molim vas, narežite mi dvadeset deka ementalera za mene i moju ljubav " nego u tome što prijateljima kaže da mu je ona prijateljica.


A misliš li i da prijatelji ne znaju s kim živi većinu tjedna?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:53   #105
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post


A misliš li i da prijatelji ne znaju s kim živi većinu tjedna?
Nebitno je jel oni znaju ili ne znaju da se oni seksaju. Bitan je njegov stav u odnosu na to. Dobro da ne veli "intimna prijateljica" dostupna većinu tjedna
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:54   #106
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ok, sad već pričamo ko bi kaj u svom slučaju, bez obz na autoricu i njene razloge.
Ma ne pričamo o mom slučaju, ženo božja, nego o mojim i autoričinim godinama. I godinama njezinog momka.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:55   #107
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ma ne pričamo o mom slučaju, ženo božja, nego o mojim i autoričinim godinama. I godinama njezinog momka.

Sry al to sam napisala zbog ovog :
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa ja bih popizdila u ovim godinama da mi svi znaju tko mi je dečko, partner, jebač, ljubavnik, priležnik, zaručnik, čovjek, dragi, medek, ljubav, životni suputnik, kako god... i da me tlače s pitanjima.
Zato velim, jedno si ti a drugo je autorica. Al kakve veze imaju godine s tim? Isto bi bilo i da su deset godina mlađi ili stariji. Oni imaju različitu percepciju istog odnosa i to je osnovni problem.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:56   #108
A gdje piše da je on vikendima solo ?

Kaže većinu tjedna , a vikendi nisu dio tjedna ili ?

A prijatelji su baš prijatelji ili poznanici ? Vrlo malo informacija , autorica mudro šuti , a najbolje nek lik unajmi aviončić i nek stavi onaj natpis da leprša iznad cijelog grada , i ako neko od frendova ne skuži da mu je ona partnerica - cura onda će lik bit kriv jer svojim frendovima to nije nacrtao .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:58   #109
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ali zaboga zašto moraju SVI znati? Zašto?

Pa ja bih popizdila u ovim godinama da mi svi znaju tko mi je dečko, partner, jebač, ljubavnik, priležnik, zaručnik, čovjek, dragi, medek, ljubav, životni suputnik, kako god... i da me tlače s pitanjima.

I zašto ne bi vikendima bio slobodan? Pa 50 godina je živio bez nje, ima djecu, prijatelje, hobije, rodbinu i interese koji nju ne uključuju.

Mah, odustajem. Kao da sam na teensima.
Vidis ja kada sam bio mladji i ako sam imao curu nisam nikako smio priznati njezino imanje familiji jer sam bio premlad, moglo je doci do nezeljene trudnoce braka. Sada sam dovoljno star pa mogu sa svojim zivotom raditi sta hocu pa cak i dovesti svoju prileznjicu iz ozbiljne i neozbiljne veze doma mami. Prvenstevno zato sto nikako vise ne ovisim o njoj imam svoje financije i nediktira mi zivot vise.

I ja sam razmisljao kao ti dok sam bio mladji. Neznam kojliko imas godina no nije niti bitno.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:02   #110
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
A gdje piše da je on vikendima solo ?

Kaže većinu tjedna , a vikendi nisu dio tjedna ili ?
Nebitno je koji su dani u pitanju, poanta je da oni formalno ne žive skupa. Iako je ona većim dijelom tjedna kod njega. Moguće da je i u tome problem o kojem se autorica baš i nije raspisala.

Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Vrlo malo informacija , autorica mudro šuti
Šuti zato kaj pravi problem nema veze s nazivom teme, a ovo je samo formalni izričaj onog kaj u praksi vjerojatno imaju. Intimno prijateljstvo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:03   #111
Fejs! Ne zaboraviti nikako na fejsu označiti "in a relationship with Slatka Ila". Ako nije na fejsu, nije se dogodilo.

Možda otvoriti zajednički profil?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:06   #112
Quote:
snajka55 kaže: Pogledaj post
Vidis ja kada sam bio mladji i ako sam imao curu nisam nikako smio priznati njezino imanje familiji jer sam bio premlad, moglo je doci do nezeljene trudnoce braka.
Umirem od smijeha na ovo, sori.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Možda otvoriti zajednički profil?
Slatka Ila i Dečko Slatki.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:15   #113
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Al kakve veze imaju godine s tim?
Tebi je malo godinica, dijete, zar ne? Inače ne bi postavljala ovakva pitanja.

Znaš, u izvjesnim godinama, autoričinim godinama i godinama njezinog momka ljudi imaju većinu života već iza sebe i podosta ljudi u tom svom životu kojima su vezani, počevši od djece nadalje. A imaš i dovoljno iskustva i zrelosti i nehaja da se ne moraš opravdavati i objašnjavati baš svima. I ne želiš. Pa to i ne radiš.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:19   #114
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post


A misliš li i da prijatelji ne znaju s kim živi većinu tjedna?
Dojma sam da je to to čeg se ona boji, da je on niječe ko Juda Isusa, ko Cankar majku, ko Houra svoju dragu u "Oprostio mi bog".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:24   #115
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dojma sam da je to to čeg se ona boji, da je on niječe ko Juda Isusa, ko Cankar majku, ko Houra svoju dragu u "Oprostio mi bog".
Da, jasno mi je čega se ona boji. Ali mislim da joj je strah utemeljen na tome što je nesigurna atenšn hor, a ne na njegovom predstavljanju nje kao prijateljice.

I razočarata sam što znaš Hourine tekstove. Ja bih morala guglat. Al skužila sam po Cankaru.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:26   #116
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Tebi je malo godinica, dijete, zar ne? Inače ne bi postavljala ovakva pitanja. .
Hvala na pitanju jedno imam a na drugom radim
Samo ne mislim da život, ljubav, osjećaji, čežnje, želje itd staju samim ulaskom u neke godine.

Uostalom i autorica i njezin "prijatelj" su istih godina tak da- nema veze.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Znaš, u izvjesnim godinama, autoričinim godinama i godinama njezinog momka ljudi imaju većinu života već iza sebe i podosta ljudi u tom svom životu kojima su vezani, počevši od djece nadalje. A imaš i dovoljno iskustva i zrelosti i nehaja da se ne moraš opravdavati i objašnjavati baš svima. I ne želiš. Pa to i ne radiš.
Dakle, i u mojim godinama je isto tako, a u svim godinama u kojima sam do sada bila, nisam ljubav doživljavala kao teret zbog kojeg bi se ikome pravdala. Onaj tko to osjeća je u banani
Ak nisi ponosan na voljenu osobu zapitaj se- voliš li uopće.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:36   #117
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ak nisi ponosan na voljenu osobu zapitaj se- voliš li uopće.
A količina ponosa se iskazuje etiketiranjem, "pravilnim" oslovljavanjem, isticanjem, naglašavanjem ili...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:51   #118
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
A količina ponosa se iskazuje etiketiranjem, "pravilnim" oslovljavanjem, isticanjem, naglašavanjem ili...
To je individualno isto ko i sram.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:54   #119
Quote:
snajka55 kaže: Pogledaj post
Sada sam dovoljno star pa mogu sa svojim zivotom raditi sta hocu pa cak i dovesti svoju prileznjicu iz ozbiljne i neozbiljne veze doma mami. Prvenstevno zato sto nikako vise ne ovisim o njoj imam svoje financije i nediktira mi zivot vise.
vidiš, baš zato jer o nikome ne ovisim nemam potrebu nekome gurati pod nos moje odnose sa bilo kime... pogotovo mami

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Znaš, u izvjesnim godinama, autoričinim godinama i godinama njezinog momka ljudi imaju većinu života već iza sebe i podosta ljudi u tom svom životu kojima su vezani, počevši od djece nadalje.
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:54   #120
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Dakle, i u mojim godinama je isto tako, a u svim godinama u kojima sam do sada bila, nisam ljubav doživljavala kao teret zbog kojeg bi se ikome pravdala. Onaj tko to osjeća je u banani
Ak nisi ponosan na voljenu osobu zapitaj se- voliš li uopće.
Ja ovako gledam na ljubav i ljubavni odnos kroz cijeli život (a nisam ni ja u ranoj mladosti). Uopće ne mogu zamisliti u kojem bih svemiru čovjeka kojeg volim predstavljala "prijateljem", osim u preljubničkom odnosu.

A nije ni važno kakva ko od nas poimanja ljubavi i veze ima, očito je da autorica vidi problem u tome što je voljeni čovjek predstavlja prijateljicom i da misli da njegova i njena osjećanja nisu ista.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.