Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 21:47   #6061
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Ja sam ti snaha, vjerojatno ova iz pakla.. I za druge snahe i za svekrve.Ona na koju se zgrožavaju.
Rađaj žensku djecu.


Radi svojih snaha.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 22.02.2018., 21:47   #6062
@peachwoman
Ti si se raspisala, al ti se ja u pol tog ne nalazim, mora da mi stvarno super

Svekrva zvoni i ceka da joj otvorimo, moj je problem sto ju pustim unutra jer...tako sam odgojena, nemam drugog objasnjenja. Jer meni nije normalno da stariju zenu otpravim sa "imam goste, dodite kasnije" i zatvorim vrata pred nosom. Jednostavno mi to nekulturno.

Imam potpunu podrsku muza ako ikad prijede granicu, to je neupitno.

Ostalo necu komentirat jer se jednostavno ne nalazim u tome
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Old 22.02.2018., 22:16   #6063
Pa velim ti ja da je tebi super. Samo pozitiva.

Ostatak se posta nije ni odnosio na tebe, nego na topik .
peachwoman is offline  
Old 22.02.2018., 22:16   #6064
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
@peachwoman
Ti si se raspisala, al ti se ja u pol tog ne nalazim, mora da mi stvarno super

Svekrva zvoni i ceka da joj otvorimo, moj je problem sto ju pustim unutra jer...tako sam odgojena, nemam drugog objasnjenja. Jer meni nije normalno da stariju zenu otpravim sa "imam goste, dodite kasnije" i zatvorim vrata pred nosom. Jednostavno mi to nekulturno.

Imam potpunu podrsku muza ako ikad prijede granicu, to je neupitno.

Ostalo necu komentirat jer se jednostavno ne nalazim u tome
Ako vam je stvarno dobro, suzivot ima jako dobrih strana.
Kolegica Tiluriumm ima jako dobrih postova i jako dobrih iskustava, sigurno da je lakše oko organizacije kad imaš djete da ti je neko blizu i voljan pomoć, sigurno da je lakše doći s posla a ručak je već neko spremio, isto tako i ti ćeš njima pomoć.

Sto se tiče tvog problema, vjerujem da te muči, kazi joj da gostima smeta ako dolazi, da imate neke intimne razgovore i to. Nećeš stvoriti svađu a nećeš ni trpiti.


Jel se tvoja ponaša kao da je kuća njena?


Ja sam bila na svom katu i sveki u kući, ljeto je bilo, ja hodam bosa po kući, i zena ispali "u mojoj kući ćeš hodati kako ja kažem" to me baš ubilo, satralo, kat sami sredili, od jednom je njeno, rekla sam joj da ću kad dodem kod nje obut šlape, a po svome ću hodati kako ja hoću.

Od tad biranim riječima govori što je njeno, a mene opominje da je sve "sinovo".
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 23.02.2018., 01:06   #6065
Moji friški svekar i svekrva, kod kojih sam došla u kuću (stan na katu) prije nekih 6 mjeseci su... Pa, stvarno dobri.
Imaju problem s općenito "privatnosti u kući", ne znam kako će to s vremenom izgledati. Nije iz onog "ti si došla na moje" i nisu zli ni zajedljivi, navikli su na drugačije postavljene stvari u njihovoj kući s obzirom na situaciju (muž i unuci na katu).
Nemam potrebu reći "nemojte dolaziti ako nije pitanje života ili smrti" ili se zaključavati, možda nekad i pretjeraju ali valjda sam jako tolerantna.


Na kraju krajeva, stvarno me vole i jako su me dobro prihvatili, isto kao i ja njih, pa valjda to neko poštovanje između normalnih ljudi može funkcionirati.
nervous wallaby is offline  
Old 23.02.2018., 08:13   #6066
To "moja kuća" ili "njihova kuća" se vrlo lako riješi, a zove se etažiranje. Pogotovo u situacijama kad kuća ima potpuno odvojene stanove, vrata, vanjsko stubište...
Kad je baš situacija da se živi u istom stanu, za to nikako nisam, par mora imati svoj prostor, svoj stan, svoju privatnost i svoja vrata koja može zaključat, a isto tako i svoje odgovornosti, svoje režije i troškove, svoj dom. Ako te svekar i svekrva financiraju nema tu sreće i realno nemaš se pravo ni žaliti.
Mi smo super i obožavam svekiće i oni mene, al svejedno se par puta dogodilo da je muž zaključa navečer vrata i ako su kasnije zvonili ignorira. Ako je hitno nek zovu, pošalju poruku -njegove riječi. Moraš imat tu mogućnost da se isključiš ako ti treba bez da se itko ljuti.
Nikad im nije palo na pamet da vise kod nas satima, a ako i znaju da je netko kod nas ili nalete pozdrave, popiju i kavu ako ih pozovemo ili znaju ljude, ali i odu svojim putem.
Što se tiče kuhanja svatko svoje sprema, tu i tamo se jedino dogovorimo da ćemo zajedno jest pa zajedno i spremamo, ili ako muž odluči roštiljat onda pečemo za cijelu kuću pa razdijelimo, a oni naprave krumpir, salatu isl...
U "zajednici" se može živjeti jako lijepo i skladno ako su ljudi normalni, a ako se koji problem i pojavi u takvom okruženju će se i riješiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 23.02.2018., 16:56   #6067
Kak god da ti okreneš etažiraš imovinu muževih roditelja.To što netko živi u "vlastitom stanu" na drugom katu kuće od svekra i svekrve ne znači da je vlasnik te nekretnine, pa makar i imao zaseban ulaz i iz zasebne ulice. Ta kuća i prvi i drugi kat te kuće su sagradjeni na zemljištu koje pripada svekrvi i svekru. Za etažiranje ti treba pristanak njihov. To što se udaš za njihovog sina to ne znači da je to tvoje. Ako je on i jedini nasljednik to je njegovo nasljedstvo, a ne Vaša bračna stečevina,ma koliko god to zgodno zvučalo i neke se uvijeravale u drugačije, jer su uložile lovu u tu njihovu zajedničku budućnost.Kad roditelja jednom nebude i kad sin naslijedi sve, njegovo je pravo da stom nekretninom radi kaj hoće: pokloniti za gladne u Africi, živjeti sa već trećom ženom u njoj itd.
I onda kasnije uvijek bude kukala mu majka.
bluemoon05 is offline  
Old 23.02.2018., 22:21   #6068
Meni je muž svoj kat, zapravo prizemlje, naslijedio od djeda koji je umro prije ohoho godina, a nije bio zadrt i ostavio djecu da se kolju, nego je još dok je bio zdrave pameti i tijela sjeo za stol s njima, razdijelio i papirnato riješio do u detalje sve što je imao između sinova i kćeri. Muž je tad bio još dite i djed je svoj stan namijenio njemu kao najstarijem unuku. Stan je bio nešto nakon djedove smrti samo očišćen od starih stvari i namještaja i stao prazan dok muž nije odrastao i nakon što je par godina radio, odlučio osamostaliti i odvojiti od svojih. Polako ga je uredio onim osnovnim i živio sam, nakon par godina smo se mi upoznali, prohodali, dovršili, vjenčali itd... Dakle ni po čemu nije svekrovo, a još manje svekrvino oni su isto svoje sagradili na "ćaćinom" pa možda i je ovako ok odnos jer nitko od njih ništa nije dobio nego su svaki svoj kat sami dogradili i uredili kako su htjeli. Djed je zemlju kupio prije 70g i polako sagradio prizemlje, ali niti je imao čim niti je htio graditi unaprijed za djecu. Stric i svekar su svoje sami dograđivali sa svojim ženama kako su se ženili i širili obitelji
Meni osobno ne znači puno uopće to što to nije "bračna stečevina", nije ni moj stan kojeg imam sa sestrom njegova pa što. Ali svejedno otkad sam još kao cura mu došla u tu kuću nikad se ni po čemu nisam osjetila kao da nisam svoja na svome. Radim što hoću, uređujem kako hoću, otkad sam tu još dolazila kao "nezakonita" ni zid garaže nisu opiturali bez da su me pitali sviđa li mi se boja... Ako postoji uzajamno poštovanje i razumijevanje ničeg tog iz bolesnih zajednica što nabrajaš jednostavno nema.
Vjerojatno je i do mentaliteta jer mi smo oboje iz dugovječnih "sretnih" obitelji, 30g braka, nekoliko djece, nema razvoda ni nekih velikih skandala ni u nekoj široj obitelji. Možda "konzervativno" i "naivno" i "zatucano" i "blesavo", al u brak se nisam zalijetala, udala sam se sa 25+, čekala dok nisam bila u glavi i u srcu sigurna da je to to i da je to čovjek i obitelj s kojom želim dijelit život.
Za razliku od nekih na temi i forumu generalno, ja nikad nisam mogla u vidu momka odijeliti sebe od svoje obitelji. Jbg prevažni su mi da bih mogla biti s nekim tko njima ne bi došao u obzir, koga ne bi podnosili i htjeli u svojoj kući. Isto tako nikad nije dolazilo u obzir da nekog dijelim od njegove obitelji, da se ne podnosim s njegovima, da obiteljska druženja ne dolaze u obzir. Takva sam, a eto kaže se da krpa nađe zakrpu pa sam našla i ja njega (tehnički on mene, al dobro ). Vjerujem da svatko sam kreira svoj život, odabire i priču. I isto tako uvijek biram biti klasa optimist, vidim da ti vjerojatno imaš puno drugačija iskustva nego ja pa opečena pušeš i na hladno, ali nije sve baš tako crno kako pokušavaš predstaviti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 23.02.2018., 23:08   #6069
A zašto misliš da se post odnosi na tebe, tvoju životnu situaciju?
Daješ snahama lude ideje o etažiranju🤭.
Da nebi uzela ideja maha, profitirar će samo forum.hr sa novim topikom, gdje nakon sveki.


Nek se javi više neka snaha koja ima problema sa svekrvom, a da ne žive u istom dvorištu. To su pravi izazovi, to je kako kažu pravnici živo meso.
bluemoon05 is offline  
Old 23.02.2018., 23:14   #6070
Pa ne mislim da se odnosi na mene, očito nije, ali ti si toliko negativna u svojim riječima da će se cure koje nemaju dobru situaciju samo još više zbedirat, a jednostavno nije sve tako crno. Ako je kuća legalna etažiranje nije nikakva muka ni priča za malu djecu. Treba nešto kapitala, ali nisu u pitanju nikakvi milijuni. Ako je u pitanju sloboda i zdrav razum i odnosi, definitivno se isplati, kao i ulaganje u potpuno odvajanje režija, ulaza, vanjsko stubište, dijeljenje dvorišta i garaža... Sve što je potrebno.

Alternativa je naravno, ako je dogovor i suživot apsolutno nemoguć, selidba u drugu ulicu, grad pa i državu. Nisam ja ni protiv toga ako druge nema. Dapače, nekoliko puta sam to odmah savjetovala kad je očito da ljudi nisu zdravi i da tu nema mira ni normalnog života.
Al postoje situacije i kad to nije tako i kad je za suživot potrebno taman onoliko truda koliko bi bilo potrebno sa susjedima u bilo kojoj zgradi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 24.02.2018., 00:04   #6071
Quote:
bluemoon05 kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da se post odnosi na tebe, tvoju životnu situaciju?
Daješ snahama lude ideje o etažiranju🤭.
Da nebi uzela ideja maha, profitirar će samo forum.hr sa novim topikom, gdje nakon sveki.


Nek se javi više neka snaha koja ima problema sa svekrvom, a da ne žive u istom dvorištu. To su pravi izazovi, to je kako kažu pravnici živo meso.
Sarajka ne živi čak ni u istoj državi sa sveki, pa je zadnjih sto stranica ove teme o njenim svekiproblemima
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Old 24.02.2018., 00:38   #6072
Nije jedina sarajka, prođi temu malo unatrag... Od ovih koje ne podnose bake na dječjim rođendanima, do onih koje ne mogu izdržati ni zajednički ručak vikendom, onih koje ne trpe poziv tu i tamo na drugi kraj države... Ima svega samo adio pameti, toleranciji i međugeneracijskoj solidarnosti
Najčešći problem/zamjerka je ljubav/veza majke-sina, a ljubomora žene na svekrvu i tu vrstu ljubavi je tabu. Najčešće je mišljenje, ok sad se on oženio i više majku i oca ne treba ni imat, mi smo obitelj, oni nek crknu što prije... Tužno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 24.02.2018., 02:26   #6073
Žena Vam je gore iznijela pravne činjenice,ne svoje mišljenje, nije tražila Vaše slaganje i podržavanje istog.
To su stvari koje kao takve funkcioniraju u praksi, što god netko mislio o tome.

Nekoga proglasiti negativnim zbog iznošenja pravnih činjenica?
Ja vjerujem da njezina namjera nije bila nekoga zbedirat nego mu možda bit okidač da otvori oči, kao i drugih cura koje su se ovdje i prije javljale my name is i my life ili kako su se već zvale i nisu djelile mišljenje sa većinom ovdje, niti su očekivale da se itko snjma slaže.

Nekad je najteže biti iskren prema sebi.

Te djevojke se nisu dugo zadržale na ovom topiku jer ovdje iznijeti mišljenje drugačije od onog koje opravdava život kod svekrve je tri točkice.Manjina su.

Nekad neko žudi za tim da mu netko kaže: gle, gas kreni i shvatit će to kao motivaciju, a ne da mu govori pa daj probaj ovak i onak i kompromis sim i kompromis tam i daj se cijela itd. I onda hitne, policije, socijalne službe.

Kužim zakaj se pol foruma sprda sa ovim topikom.

Žive, zdrave i pozitivne bile!

Ne, ne tražim ni komentar ni mišljenje, ni zaključak moje dijagnoze i kakva su to moja iskustva kad se ne slažem sa većinom u selu, jer ja sam ona koja živi u miru, a ne u pravu.
peachwoman is offline  
Old 24.02.2018., 15:29   #6074
Iskreno ja sam jedva čekala da baba umre.
Ova moja glumatala je i uvijek je morala biti u centru pažnje.
A seronja od muža nije joj se skinu očito sa cice, sve kako ona kaže.
Užas, to ne želim nikome.

Danas sam ja svekrva, vidim ih i čujem samo kad me pozuvu i kad me trebaju.
Ne namećem se, ne pametujem, nema me.
NJihov život kako naprave i odluče tako će ima biti, ako traže mišljenje dat ću ga.
black friday is offline  
Old 24.02.2018., 15:50   #6075
Talking

Meni su licno ovi savjeti o etaziranju beskorisni. Ne vidim kako mogu rijesiti probleme koji su jako duboki i sezu iz prethodne generacije.
Radi se o velikim razilazenjima u mentalitetu, karakterima i navikama, koji cine bilo kakav oblik zajednistva nemogucim.
Kad sam se udavala nije mi bilo vazno svidja li se on mojima i ja njegovima. Nije mi ni danas bitno. Opet bi isto odlucila, samo bi bila pametnija i pocela zivot daleko od njegovih.
Ali, sto je tu je. Sad treba izaci iz svega, po mogucnosti sto bezbolnije za sve ucesnike.

P. s. Mene je zahebala teorija dobrocinstva prema roditeljima. Mislila sam, kakvi god da su, njegovi su i moram ih trpiti i pomagati. Dok mi jedna pametna zenica nije objasnila da oni meni nisu nista i da ja nemam nikakvu obavezu prema njima, samo njihov sin.
Zalosno je sto nisam ranije nadosla na ovo, ali nikad nije kasno
alisa bez cuda is offline  
Old 25.02.2018., 09:39   #6076
Quote:
bluemoon05 kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da se post odnosi na tebe, tvoju životnu situaciju?
Daješ snahama lude ideje o etažiranju🤭.
Da nebi uzela ideja maha, profitirar će samo forum.hr sa novim topikom, gdje nakon sveki.


Nek se javi više neka snaha koja ima problema sa svekrvom, a da ne žive u istom dvorištu. To su pravi izazovi, to je kako kažu pravnici živo meso.


Rekla bih da je omjer 60:40, na strani zena koje žive sa svekrvama, naravno kad živiš s nekim lakše ti se i posvađati.


Ja da živim sa svojom, vjerovatno bih, ubiti nebi ništa, nebi išla život u susjednoj dvorište do njenog, a ne s njom.
Ali to sam ja, Tiluriumm je naišla na super normalnu obitelj, ljepo im je skupa.

Ispod nas u kući živi brat od mm, nema drugih izbora. Ja kad dodem dolje poštujem pravila koja oni nalazu, tj. Pravila njihove kuće, izujem se na ulazu, ne pitam ih zasto nisu pravili suđe ili zasto su napravili razmještaj. Jer zapravo me nije briga.
Dala sam im to na korištenje, ako sam im išla učinit uslugu onda mene ne zanima kako će oni tim gospodariti.

Tako je valjda i svekrvama, ili bi trebalo bit, ako si dozvolila sinu da dite kat, ili mu poklonila kat, ili mu dala na kratkoročni ili dugoročni posjed, jebemu majku, ponašaj se ko da je njegovo a ne ko da je tvoje.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 25.02.2018., 21:36   #6077
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
evo još jedno pozitivno iskustvo o suživotu (iako ga nikako ne zagovaram niti ne preporučam osim ako su okolnosti takve), dakle samo želim reći da je moguće
trebalo nam je svima vremena da se priviknemo jedni na druge, ja sad, nakon 3 i pol godine, mogu reći da u meni više nema grča, očito je prevladao razum i prihvaćanje i sada sam puuno opuštenija i smirenija u odnosu sa svekrvom, a sa svekrom je otpočetka bilo spontano, prirodno i zafrkantski i tako se i nastavilo. mislim da se svatko od nas potrudio koliko je to već mogao i zato imamo rezultate koji su dobri za sve

sretno nam bilo svima!
e, drage žene, čini se da s godinama postajem gluplja i tuplja i naivnija
da skratim, upravo je svekar, koji mi je od prvog dana drag, pokazao svoje pravo dvolično lice i napao sina govoreći mu da je moj rob, da mu ja komandiram, a onda je počeo drvlje i kamenje po meni- sve sam to slušala iz sobe, svađa je bila u kuhinji, pa sam u jednom trenutku otišla tamo i rekla mu da mi u facu kaže što misli o meni. i je. i to je bilo više nego dovoljno za moju odluku odlaska u podstanarstvo. samo što je ovaj put i dragi na to pristao, mislim da mu je otac "otvorio oči" ne o tome "kakva sam ja" već kakav je on, njegov otac- primitivan i sebičan. kao i mama.
sutra počinjem zvati za stanove. takav je dogovor. iskreno, nisam mislila da će dragi ikad reći "da" za odlazak. poželite nam sreću! k pameti smo došli iako malo kasno. nadam se ne i prekasno.
ray of light is offline  
Old 26.02.2018., 14:07   #6078
Nastavak ove moje lude iz blize okoline.
Odlucila im je dati novce za kupiti stan jer su poceli pricati o stanu u drugom dijelu grada a to je neprihvatljivo. Njih dvoje prihvatili (osobno nema sanse da bi uzela novce i od svojih i od njegovih). Odredila je kvart, kat, sobnost i sve ostalo. Nemaju pravo glasa za nista.

Dakle mladi bracni par ce se stiskati u stanu od 55 kvadrata sa djecom. Ako im sveki dozvoli da imaju djecu. Njegova izjava kada smo komentirali da mogu prodati taj i uzet veci kad dodu djeca - nema sanse jer mama je to omogucila bio bi nezahvalno od njih da to naprave...

Ja ne znam koliko ce taj brak jos potrajat posto je snaha jedina koja radi kompromise i prilagodjava se a pocela je pucat.

Nezz...svaki put kad se vidim s njima dode mi da svojoj svekrvi spomenik dignem. Nit se petlja nit davi a ni mi nju. Pozitivno luda i bas dobra osoba.

Anegdota sa punicom da malo razbijem niz. Sestricna se udala prije nekih 8 godina, kupili stan, njeni starci par kvartova dalje i zet naivno da punici kljuc od stana. Ova je dolazila u svako doba dana i noci, da bi kcer popizdila nakon mjesec dana i promjenila bravu i prestala otvarat vrata svima koji dodu bez najave
Tako je mama nekoliko puta kampirala pred stanom dok nije skuzila poruku ( jer nije dozivljavala sto joj kcer govori - da javi kad dolazi i da ne moze ulaziti kad joj se sprdne, bili oni u stanu ili ne)

ulovila ih je par puta usred seksa tj dosla je u stan da nisu ni skuzili i dok su oni radili unuke u spavacoj ona je mrtva hladna u kuhinji spremala kavu


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Old 26.02.2018., 14:41   #6079
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
e, drage žene, čini se da s godinama postajem gluplja i tuplja i naivnija
da skratim, upravo je svekar, koji mi je od prvog dana drag, pokazao svoje pravo dvolično lice i napao sina govoreći mu da je moj rob, da mu ja komandiram, a onda je počeo drvlje i kamenje po meni- sve sam to slušala iz sobe, svađa je bila u kuhinji, pa sam u jednom trenutku otišla tamo i rekla mu da mi u facu kaže što misli o meni. i je. i to je bilo više nego dovoljno za moju odluku odlaska u podstanarstvo. samo što je ovaj put i dragi na to pristao, mislim da mu je otac "otvorio oči" ne o tome "kakva sam ja" već kakav je on, njegov otac- primitivan i sebičan. kao i mama.
sutra počinjem zvati za stanove. takav je dogovor. iskreno, nisam mislila da će dragi ikad reći "da" za odlazak. poželite nam sreću! k pameti smo došli iako malo kasno. nadam se ne i prekasno.
ako ti je lakše i ja sam prije par dana isto doživjela od svog svekra, također ja u sobi a oni u kuhinji raspravljaju, samo kaj on nije bil tolko odvažan da mi veli sve kaj me ide, jer su on i njegova žena fini ljudi spremni svima pomoći
sreća moja pa nisam tolko naivna da sam povjerovala da su me prihvatili ko, kak oni to vele, svoju kćer
uglavnom, i mm je došo do zaključka da nema više smisla trošit živce na njih i da je krajnje vrijeme da odmaglimo, tak da smo isto u potrazi za stanom
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 26.02.2018., 14:52   #6080
Jel jedino ja imam muza koji je prije nego me doveo tamo znao da me neće prihvatiti, da su dvolični, da će strat po meni, pa je onda sukladno tome pripremio mene da se ne nerviram i da se postavim odmah na početku?


Valjda je on u 30 godina s njima mogao to zaključit prije nego se ozenio.

Cure, nikad vas njihovi roditelji neće voljet kao svoju djecu. Nit će vaši roditelji voljet nekog drugog kao vas.
Sigurna sam da moj otac poštuje svoje nevjeste ali ih definitivno nevoli kao mene ili braću. I nikad neće stat na nečiju stranu prije nego stane na stranu svoje djece. Ijako se slaze s mojim muzem super, uvjek će bit moja tata a ne njegov i uvjek ću mu ja bit bitnija, koliko god se oni dobro slagali.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.