Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 14:24   #1
Jače seksualni, a monogamni tipovi?

Zanimaju me vaša mišljenja, postoje li uopće muški primjerci, tu mislim na ove od kasnih 20-ih pa tamo do kasnih 30-ih, znači oni koje mene zanimaju u tom smislu, koji jako vole seks i općenito su dosta otvoreni po pitanju seksa (ne mislim sad tu na one swingere i slične , nego na one koji vole sa partnericom pričati i isprobati puno toga, ne samo seks npr u jednoj, dvije poze, i to onako da to odrade i isprazne se), a da su baš monogamni, ne šaraju okolo i ne varaju, nego žele to podijeliti samo sa svojom partnericom?
Tu na forumu nerijetko pročitam kak ženska ima dobrog, pažljivog partnera, veza/brak im je odličan, slažu se super, komuniciraju normalno, ali skoro uvijek seks s takvima vrlo brzo postane dosadan, predvidljiv, uvijek isto bez nekih novina i slično.
I sama imam takvih par iskustava. Sa tim dobrim, nježnijim tipovima.
Sa onima s kojima je seks bio super i dulje vrijeme, nisam mogla uspostaviti tu neku bliskost u vezi, ili nisu čak ni htjeli vezu.
Je li stvarno postoje samo te dvije kategorije, ovi strastveni, jače seksualni tipovi, kojima je fokus na seksu, a ne možeš s njima dostići taj neki blizak odnos u vezi, baš ono čemu svi teže u ozbiljnoj vezi, jedan pravi partnerski odnos, i s druge strane oni 'dobrice', nježniji tipovi s kojima će seks uvijek biti previše dosadan i neuzbudljiv, neka rutina?


Ja vam molim da se ne sprdate sa mnom i s ovom temom, kao što to zna biti na forumu Nije nikakva zezancija, ozbiljno me ovo zanima, da malo diskutiramo o ovome.
Moje mišljenje o ovome je da su to (ako postoje, a vjerujem da da) stvarno rijetki primjerci, vrlo vjerojatno već sretno uvezani, ubračeni i da šanse da na takvog naletim a da i on poželi ozbiljnije sa mnom, su skoro jednake nuli

Možda, zapravo vjerojatno je već bila koja ovakva tema, ali ne mogu nigdje naći, pa se nadam da će ostati i da će se razviti nekakva diskusija.
Po mogućnosti da se zadržimo unutar teme, a ne da se odleti debelo u off topic, po običaju
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:32   #2
Pa ne vidim u čemu je problem. Ja sam upravo takav.
Znači, spreman sam isprobat apsolutno sve u sexu, ali samo sa svojom ženom. Spreman sam pričat o svemu i ispunit sve što želi.

Mislim da malo previše filozofiraš, pogotovo zbog iskustva da si naletila na 2-3 takva tipa, pa misliš da su svi takvi!
mahma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:32   #3
potpuno isto kao i zene
ne postoje samo dvije kategorije, postoje sve nijanse koje su u tim nekim rasponima moguce
takoder je ja zapitati se ako netko ima jaci libido nego partner/ica, je li u redu biti nesretan ili je bolje naci si negdje sa strane odusak?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:34   #4
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
potpuno isto kao i zene
Da, upravo tako.
I mi ponekad želimo da žena bude otvorenija i da priča o svemu i da sve maštarije ispriča svom partneru, pa da zajedno probaju.
A ako to ne rade, onda isto tako sex postane dosadan. jbg
Nema pravila. Mislim da su tu i muškarci i žene potpuno isti.

I zato uvijek govorim da svom partneru treba sve želje reć što se sexa tiče - nikad ne znaš kud vas to može odvest!
mahma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:37   #5
Kako znaš da ovi dobri ne bi dosadili u vezi, prije ili kasnije?
Ako ste bili samo fuk frendovi onda je logično da ti ne dosade istom brzinom. Ne opterećuju te svojim brigama i problemima, ne dijelite svakodnevicu općenito. I ono što je najvažnije, viđaš ih u pravilu samo kada su raspoloženi za seks.

Niti je bivanje u vezi uvijek vatromet niti je biti samac neka sigurna luka. Ima razdoblja dosade i zabave u svemu što radiš.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:55   #6
Da postoje! Osobno sam takav

Rijetko koju sam upoznao da voli pricati o svemu i svacemu i to ne samo pricati vec i probati a da su pritom monogame
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:58   #7
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Rijetko koju sam upoznao da voli pricati o svemu i svacemu i to ne samo pricati vec i probati a da su pritom monogame
Da, a u isto vrijeme očekuju od muškarca da zna apsolutno sve što ona želi i kako - da je totalni prorok!
mahma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:06   #8
Quote:
mahma7 kaže: Pogledaj post
Da, a u isto vrijeme očekuju od muškarca da zna apsolutno sve što ona želi i kako - da je totalni prorok!
A normalno.

Čuj, naravno da je manja šansa da će te prevarit netko s niskom dozom testosterona i seksa se dvaput tjedno.
Isto je puno veća šansa da će te prevarit netko tko je napaljen svaki dan po cijeli dan.
Logika, jel.
Šanse da nađeš nekoga tko je sve ono što želiš i još više, a da si i ti njemu jedina i dovoljna su male, naravno. Većina se zadovolji s nečim malo lošijim.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:11   #9
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vaša mišljenja, postoje li uopće muški primjerci, tu mislim na ove od kasnih 20-ih pa tamo do kasnih 30-ih, znači oni koje mene zanimaju u tom smislu, koji jako vole seks i općenito su dosta otvoreni po pitanju seksa (ne mislim sad tu na one swingere i slične , nego na one koji vole sa partnericom pričati i isprobati puno toga, ne samo seks npr u jednoj, dvije poze, i to onako da to odrade i isprazne se), a da su baš monogamni, ne šaraju okolo i ne varaju, nego žele to podijeliti samo sa svojom partnericom?
Tu na forumu nerijetko pročitam kak ženska ima dobrog, pažljivog partnera, veza/brak im je odličan, slažu se super, komuniciraju normalno, ali skoro uvijek seks s takvima vrlo brzo postane dosadan, predvidljiv, uvijek isto bez nekih novina i slično.
I sama imam takvih par iskustava. Sa tim dobrim, nježnijim tipovima.
Sa onima s kojima je seks bio super i dulje vrijeme, nisam mogla uspostaviti tu neku bliskost u vezi, ili nisu čak ni htjeli vezu.
Je li stvarno postoje samo te dvije kategorije, ovi strastveni, jače seksualni tipovi, kojima je fokus na seksu, a ne možeš s njima dostići taj neki blizak odnos u vezi, baš ono čemu svi teže u ozbiljnoj vezi, jedan pravi partnerski odnos, i s druge strane oni 'dobrice', nježniji tipovi s kojima će seks uvijek biti previše dosadan i neuzbudljiv, neka rutina?


Ja vam molim da se ne sprdate sa mnom i s ovom temom, kao što to zna biti na forumu Nije nikakva zezancija, ozbiljno me ovo zanima, da malo diskutiramo o ovome.
Moje mišljenje o ovome je da su to (ako postoje, a vjerujem da da) stvarno rijetki primjerci, vrlo vjerojatno već sretno uvezani, ubračeni i da šanse da na takvog naletim a da i on poželi ozbiljnije sa mnom, su skoro jednake nuli

Možda, zapravo vjerojatno je već bila koja ovakva tema, ali ne mogu nigdje naći, pa se nadam da će ostati i da će se razviti nekakva diskusija.
Po mogućnosti da se zadržimo unutar teme, a ne da se odleti debelo u off topic, po običaju

Da, postoje monogamni muškarci koji vole seks i vole isprobati "puno toga" kako si navela.
Samo da bi takav muškarac ostao monogaman, mora uz sebe imati partnericu istog profila.

Živi primjer, sa ženom sam 10 godina i imam poveči libido te volim seks.
Ona ne prati moj tempo zadnjih par godina te nemože zadovoljit moje seksualne potrebe.
Da bi se seksali svaki puta ja moram inicirat, ona više nema maštovitosti i ne pokazuje neku želju za seksom.
Ok, tu je sad dijete i ima puno obaveza oko njega, al ono gle ne tražim previše, bilo kaj. Ma da u gaćama dođe i primi me za kurac bilo bi dovoljno da ju izjebem ko kravu.

Pa sam tako ja iz monogamnog muškarca u braku prešao u poligamne i počeo svoje seksualne apetite zadovoljavat van braka.
Naravno da više od svih tih pički koje skaću po meni poželim svoju ženu ali meni se više neda molit za seks, pa eto ima 2 mjeseca od našeg zadnjeg seksa.

Ne žalim za ničime, bio monogaman imao jednu, postao poligaman sad imam nekoliko.

Imaš negdje i moju temu vezanu za to.

Bitno je da voliš seks i da ako zadovoljiš apetite svog muškarca, on će vrlo lako ostat monogaman.
SpaZZZanG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:11   #10
pogotovo ako tebe 5 dana u tjednu boli glava

a gdje je tu jos i kolotecina, gdje su budimo iskreni vjerojatno veliki broj veza i brakova opstali upravo zahvaljujuci saranju sa strane
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:21   #11
Predviđam pun inbox autorice u roku od sat vremena.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:24   #12
Mislim da smo malo otišli preširoko i u krivom smjeru - sve se počelo svodit na prevaru, a koliko sam ja skužio tema bi zapravo trebala bit o tome dal ima muškaraca koji su sexualno nezasitni i vole isprobat sve i svašta ali samo s jednom ženom.

I očito svi muški za sad smo rekli, da!
mahma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:10   #13
je, monogaman sam i spreman za sex nakon par minuta ljubljenja, hocu rec' oce mi se cesto. no ima problem: kad partnerica ocekuje ucestali sex samo zato sto imam alat i ja bi ko musko trebao stalno to htjeti onda izgubim volju. iz principa. ne volim pritiske koji proizlaze iz ocekivanja. koja je spontanija,ili bar dobro orkestrira spontanost to bolja u mojim ocima
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:34   #14
ima nas svakakvih pod ovim suncem, ali ako cemo trazit neki presjek, pricat opcenito i generalno, onda sigurno postoji korelacija izmedu visokog libida i cinjenice da takvim ljudima teze ide monogamnost.

pricamo nacelno.

na individualnoj razini sigurno je da postoje takvi muskarci. no kao takvi trebaju isto tako partnericu viokog libida. a na duze staze tesko da ce to zena moc pratit. pogotovo kad se ubrace pa dodu djeca and all that jazz. takvi kojima kurac viri iz ociju ce puknut prije ili kasnije (veca vjerojatnost prije) ko kokice i onda je pitanje dal traze sa strane radi mira u kuci (cini mi se cesca opcija) ili dizu sidro i idu dalje.

kao i uvijek najbolje je tezit sredini. autorice nac nakog sa srednjim libidom koji moze igrat dobro na oba polja
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:37   #15
Taj nesretan nick radi kojeg me ljudi pitaju što mi je došlo da otvaram teme na LJES-u. Bok imenjakinjo.
cukrena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:06   #16
Jako zanimljiva tema, moram je pohvalit

Možda se uključim
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:29   #17
Visoka seksualnost ima veze sa hormonima i nemanjem inhibicija dok je monogamnost stvar karaktera.

Naravno, svi ce muskarci reci da su visoko seksualni pa tako i ja, ali o tome bi ipak trebale svjedociti curke koje su nas probale.
Visoka zelja ne znaci i visoku seksualnost.
Najnapaljeniji su srednjoskolci, a njihova seksualnost je uglavnom nerazvijena tak da zelja zaista ne govori puno.

Moje iskustvo je takvo da su zene uvijek postavljale granice.

Rado bih da jednom neka iskusava moje granice.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:13   #18
Quote:
mahma7 kaže: Pogledaj post
Pa ne vidim u čemu je problem. Ja sam upravo takav.
Znači, spreman sam isprobat apsolutno sve u sexu, ali samo sa svojom ženom. Spreman sam pričat o svemu i ispunit sve što želi.

Mislim da malo previše filozofiraš, pogotovo zbog iskustva da si naletila na 2-3 takva tipa, pa misliš da su svi takvi!
Paaa kako znaš da su bila 2-3?
A i nije tu samo moje iskustvo, naslušala sam se svačega od frendica, poznanica, pa i tu na forumu i slično.

Ali super je znati da vas ima

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
potpuno isto kao i zene
ne postoje samo dvije kategorije, postoje sve nijanse koje su u tim nekim rasponima moguce
takoder je ja zapitati se ako netko ima jaci libido nego partner/ica, je li u redu biti nesretan ili je bolje naci si negdje sa strane odusak?
Pa ako mu ne paše libido partnera/ice (najčešće partnerice, jer često muška strana ima jači libido, makar nije pravilo), zašto je onda sa njom/njim, zašto ostati sa tom osobom u vezi, umjesto da si nađe nekog tko mu/joj više odgovara? Nema mi smisla to baš.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ovi dobri ne bi dosadili u vezi, prije ili kasnije?
Ako ste bili samo fuk frendovi onda je logično da ti ne dosade istom brzinom. Ne opterećuju te svojim brigama i problemima, ne dijelite svakodnevicu općenito. I ono što je najvažnije, viđaš ih u pravilu samo kada su raspoloženi za seks.

Niti je bivanje u vezi uvijek vatromet niti je biti samac neka sigurna luka. Ima razdoblja dosade i zabave u svemu što radiš.
Pa naravno da nije uvijek vatromet i sve super, divno, krasno, to je jedno da čim ulaziš u vezu prihvatiš da će uglavnom biti neka sredina, malo bolje, pa malo lošije, i tako stalno oscilacije (naravno ako je normalna, zdrava veza), a sasvim drugo da upadnete u rutinu gdje se jednoj strani (ili još gore obje strane) ne da ništa više potruditi da veza i odnos malo živne. Mislim to vrijedi i za seks i za ostakle aspekte veze, ne?


Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Da postoje! Osobno sam takav

Rijetko koju sam upoznao da voli pricati o svemu i svacemu i to ne samo pricati vec i probati a da su pritom monogame

Znači i ti si imao slična iskustva kao ja. Nemam nikakav pametan savjet, kad ga ne znam ni sebi dati

Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
A normalno.

Čuj, naravno da je manja šansa da će te prevarit netko s niskom dozom testosterona i seksa se dvaput tjedno.
Isto je puno veća šansa da će te prevarit netko tko je napaljen svaki dan po cijeli dan.
Logika, jel.
Šanse da nađeš nekoga tko je sve ono što želiš i još više, a da si i ti njemu jedina i dovoljna su male, naravno. Većina se zadovolji s nečim malo lošijim.



Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pogotovo ako tebe 5 dana u tjednu boli glava

a gdje je tu jos i kolotecina, gdje su budimo iskreni vjerojatno veliki broj veza i brakova opstali upravo zahvaljujuci saranju sa strane
Pa ok, istina je, uvijek ima onih koji traže izlike, ali onda su sa krivom osobom koja im ne paše, ne pali ih dovoljno, po meni nema smisla onda ostati u tom odnosu, ako baš nikako ne ide.
Ja sam uvijek za to da se prvo obje strane, ako ima volje za to, potrude i razgovaraju i riješe probleme, ako ih ima, jel. Ako pak ne ide, onda bolje se razići.

Ovo šaranje sa strane mi nema smisla. Ajde mogu jedino razumjeti ako je netko u braku, do grla u kreditima, pa djeca, nije to samo tako prekinuti, a druga strana ne reagira, ali inače zašto ostajati skupa?
Možda ti podržavaš to i u vezi, znam da mnogi podržavaju, ok, ja ne mislim osuđivati, ali da je ok, nije.
Ok, sad sam skrenula malo s teme.


Quote:
mahma7 kaže: Pogledaj post
Mislim da smo malo otišli preširoko i u krivom smjeru - sve se počelo svodit na prevaru, a koliko sam ja skužio tema bi zapravo trebala bit o tome dal ima muškaraca koji su sexualno nezasitni i vole isprobat sve i svašta ali samo s jednom ženom.

I očito svi muški za sad smo rekli, da!
Pa niste baš svi, ali većina, ajde.
Ne znam sad je li to slučajnost ili nije haha.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:25   #19
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ovi dobri ne bi dosadili u vezi, prije ili kasnije?
Ako ste bili samo fuk frendovi onda je logično da ti ne dosade istom brzinom. Ne opterećuju te svojim brigama i problemima, ne dijelite svakodnevicu općenito. I ono što je najvažnije, viđaš ih u pravilu samo kada su raspoloženi za seks.

Niti je bivanje u vezi uvijek vatromet niti je biti samac neka sigurna luka. Ima razdoblja dosade i zabave u svemu što radiš.
Ovo sam htjela napisat.
To je to. Stvar je u tome kako dozivljavamo nesto, a na taj dozivljaj utjece dosta toga.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:25   #20
secerna,
nije stvar ovdje u tome kaj ja podrzavam ili ne, nego cinjenice jesu kakve jesu, samnom ili bez mene
isto kao i pitanje zasto je netko s nekim tko ga/ju ne moze pratiti - nekad se kod ljudi i libido mijenja, na bolje ili na gore
i sad se netko nade s nekim, vole se zive zajedno i sve kaj uz to ide i odjednom , nema vise, jednom tjedno je dosta, jednom mjesecno necemo pretjerivati...
obicno se muski zale na zene nakon sto rode, neki imaju slicna iskustva i bez djece...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger